Jump to content
Dogomania

Jaaga

Members
  • Posts

    19190
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    104

Everything posted by Jaaga

  1. Mamy na razie jednych, bo domy nowo postawione na podzielonym na działki polu. Wczesniej sasiad mowil, ze nie słychać za bardzo. Mieszkaliśmy tu pierwsi i mamy widoczne informacje o hotelu i hodowli na banerach na ogrodzeniu, więc psie odgłosy nie mogą być zaskoczeniem. W gruncie rzeczy to specjalnie kupilismy gospodarstwo w szczerym polu, bez sąsiedztwa, żeby mieć spokój z psami.
  2. Dzis zapowiada się nam i sąsiadom ciekawa noc. Najpierw Zew i Koda się oszczekiwali, wiec Andrzej wziął Zewa do domu. Nic to nie dało, Koda nadal nieustannie szczekala, a teraz z kolei zaczęła wyć i zawodzić. Jest zamknięta w kojcu, bo nie chcę, żeby rozniosła lamblie. Tam wszystko w budzie przebiorę a podłogę wyleję chlorem. Niestety z tego, co słychać nie poszla wcale do budy.
  3. Jesli test wyjdzie dodatni, to problemy skorne są typowe przy lambliach i będą zmniejszac się po leczeniu i odżywieniu psa. Lamblie zaburzają wchłanianie tłuszczów, występuje przy nich świad, łupież i podrażnienia skóry. Tam, gdzie nie dotarł szampon leczniczy mozesz poprosić weta o zeskrobinę i wysłanie tego na badanie mykologiczne, bo niestety w schronie jest obecna tez grzybica skóry. Mieli je Kokos i Wiktor. Jeden trichophyton a drugi microsporum.
  4. zróbcie mu test, bo Koda ma lamblie. Lepiej poczekać z karmą do wyniku testu, bo przy nich po wielu i tak sa problemy z jelitami. I do testu koniecznie ograniczyć mu kontakty z innymi psami, żeby nie poroznosić ich na inne psy i po otoczeniu.
  5. Warto szybciutko przetestować jej jasną koleżankę, bo podobno cały czas trzymały się razem. Chciałam podziękować za dwie przecudne kołderki dla psów od Zea. Msm nadzieje ze dzięki nim zdjecia wyjdą idealne
  6. Koda jest jakby dużą wersją ukraińskiej Laimy; identyczna z wyglądu i tak samo żywiołowa. Skupia się głównie na piciu i jedzeniu, wiec musimy jej dozować. Jest okropnie chuda. Na czarnym osie tego tak nie widać na zdjęciach, ale jazdy krąg w kręgosłupie jest na wierzchu i wystaje. Od razu po długiej drodze zrobila kupę i niestety jak sugerowało jej wychodzenie, ma lamblie. Juz distala metronidazol, jutro Andrzej pojedzie po receptę i wykupić 500 mg, bo na tak dużego psa weterynaryjny wyszedłby znacznie drożej. Cale szczęście, że Zea kupila jej Gastro intestinal, bo na zwykłej karmie trudno byłoby jej odbudować organizm. Będzie naprawde dużą sunią po odkarmieniu, na zdjeciach wydawala mi się drobniejsza.
  7. Paragon za szczepienie 30 zł. Reszta rozliczen psich będzie jutro. Dzis musieliśmy dac odejść mojemu kochanemu Jimmiemu Nie mam głowy do rachunków.
  8. paragon za szczepienie p wściekliznie
  9. Paragon za szczepienie
  10. Zapomniałam napisać, że w przychodni Luna była ważona i waży 23 kg. Dziś sobie przypomniałam przy podawaniu tabletek na odrobaczenie Drugi wydalił glistę, więc całe stado musi przejść odrobaczenie. Luna oczywiście tabletki wciągnęła w pasztecie w sekundę.
  11. Baryton został zaszczepiony w sobotę p wściekliźnie - 30 zł oraz odrobaczony Cestalem Plus 2 tabl. 20 zł. W rozliczeniu ujełam te wydatki.
  12. Amely została w sobotę zaszczepiona przeciw wsciekliźnie koszt 30 zł i dostała tabletke na odrobaczenie 10 zł. Zaznaczam w rozliczeniu.
  13. Krecik został zaszczepiony p wsciekliźnie, paragonu jeszcze nie mam, bo p. doktor była szczepić wszystkie u nas w domu i dziś dostał tabletkę na odrobaczenie. Koszt 30 zł + 10 zł. Zaznaczam w rozliczeniu.
  14. Zrobiłam na Żory. Dajcie znac, gdzie ogłaszacie, to zmienię. https://www.olx.pl/d/oferta/szymcio-bury-niepozorny-prosi-bardzo-o-dom-adopcja-CID103-IDSWuvK.html?bs=olx_pro_listing
  15. Dajcie mi znac, na jakie miasta Szymek ma ogloszenia? Chce mu tez zrobić, a nie wiem gdzie. Mam 70% zniżki, wiec juz je zrobię, a najwyżej zmienię miasto.
  16. Moje na Kraków: https://www.olx.pl/d/oferta/maly-samotny-starszy-titus-prosi-o-dom-CID103-IDSWqoH.html?bs=olx_pro_listing
  17. OLX na Kraków, koszt 7,48 zł, dałam poprzednie zdjęcia : https://www.olx.pl/d/oferta/zen-piekny-owczarek-niemiecki-mix-domowy-adopcja-CID103-IDSWo6A.html?bs=olx_pro_listing
  18. Tez tak myślę. Przeciez może pobrać zeskrobinę, ew. wymaz, próbkę na badania mykologiczne czy histopatologię. To i tak idzie do laboratorium, a na pewno bedzie taniej u swojego weta. Wszyscy maja tez lecznicze szampony. Warto suczke porządnie odrobaczyć i kupić dobra karmę dla alergikow np z owadów. Sunia spora, pewnie trudno będzie coś dla niej znaleźć i to jeszcze z chora skórą. Może po zdiagnozowaniu będzie łatwiej. Zdrowka życzę suni, bo naprawdę bardzo biedna.
×
×
  • Create New...