Jaaga
Members-
Posts
19190 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
104
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Jaaga
-
Mamy na razie jednych, bo domy nowo postawione na podzielonym na działki polu. Wczesniej sasiad mowil, ze nie słychać za bardzo. Mieszkaliśmy tu pierwsi i mamy widoczne informacje o hotelu i hodowli na banerach na ogrodzeniu, więc psie odgłosy nie mogą być zaskoczeniem. W gruncie rzeczy to specjalnie kupilismy gospodarstwo w szczerym polu, bez sąsiedztwa, żeby mieć spokój z psami.
-
Dzis zapowiada się nam i sąsiadom ciekawa noc. Najpierw Zew i Koda się oszczekiwali, wiec Andrzej wziął Zewa do domu. Nic to nie dało, Koda nadal nieustannie szczekala, a teraz z kolei zaczęła wyć i zawodzić. Jest zamknięta w kojcu, bo nie chcę, żeby rozniosła lamblie. Tam wszystko w budzie przebiorę a podłogę wyleję chlorem. Niestety z tego, co słychać nie poszla wcale do budy.
-
Jesli test wyjdzie dodatni, to problemy skorne są typowe przy lambliach i będą zmniejszac się po leczeniu i odżywieniu psa. Lamblie zaburzają wchłanianie tłuszczów, występuje przy nich świad, łupież i podrażnienia skóry. Tam, gdzie nie dotarł szampon leczniczy mozesz poprosić weta o zeskrobinę i wysłanie tego na badanie mykologiczne, bo niestety w schronie jest obecna tez grzybica skóry. Mieli je Kokos i Wiktor. Jeden trichophyton a drugi microsporum.
-
Kolejny pies, obok którego nie można było przejść i go zostawić. Wbrew rozsądkowi. Ale pies jest atakowany i gryziony przez inne w boksie. Rozpaczliwie szuka pomocy u człowieka. Ceną rozsądku mogłoby być jego życie..więc zapraszamy z Aską7 na jego wątek.
Jaaga replied to agat21's topic in Psy do adopcji
zróbcie mu test, bo Koda ma lamblie. Lepiej poczekać z karmą do wyniku testu, bo przy nich po wielu i tak sa problemy z jelitami. I do testu koniecznie ograniczyć mu kontakty z innymi psami, żeby nie poroznosić ich na inne psy i po otoczeniu. -
Warto szybciutko przetestować jej jasną koleżankę, bo podobno cały czas trzymały się razem. Chciałam podziękować za dwie przecudne kołderki dla psów od Zea. Msm nadzieje ze dzięki nim zdjecia wyjdą idealne
-
Koda jest jakby dużą wersją ukraińskiej Laimy; identyczna z wyglądu i tak samo żywiołowa. Skupia się głównie na piciu i jedzeniu, wiec musimy jej dozować. Jest okropnie chuda. Na czarnym osie tego tak nie widać na zdjęciach, ale jazdy krąg w kręgosłupie jest na wierzchu i wystaje. Od razu po długiej drodze zrobila kupę i niestety jak sugerowało jej wychodzenie, ma lamblie. Juz distala metronidazol, jutro Andrzej pojedzie po receptę i wykupić 500 mg, bo na tak dużego psa weterynaryjny wyszedłby znacznie drożej. Cale szczęście, że Zea kupila jej Gastro intestinal, bo na zwykłej karmie trudno byłoby jej odbudować organizm. Będzie naprawde dużą sunią po odkarmieniu, na zdjeciach wydawala mi się drobniejsza.
-
Dziekuje Nadziejko
-
.
-
Z Ukrainy - Boston i Armand w DS, ukochany Baryton za TM :(
Jaaga replied to Jaaga's topic in Już w nowym domu
-
-
Z Ukrainy - Boston i Armand w DS, ukochany Baryton za TM :(
Jaaga replied to Jaaga's topic in Już w nowym domu
Baryton został zaszczepiony w sobotę p wściekliźnie - 30 zł oraz odrobaczony Cestalem Plus 2 tabl. 20 zł. W rozliczeniu ujełam te wydatki. -
Krecik został zaszczepiony p wsciekliźnie, paragonu jeszcze nie mam, bo p. doktor była szczepić wszystkie u nas w domu i dziś dostał tabletkę na odrobaczenie. Koszt 30 zł + 10 zł. Zaznaczam w rozliczeniu.
-
Pies który nikogo nie wzrusza, prosi o deklaracje, licząc na cud ....
Jaaga replied to limonka80's topic in Psy do adopcji
Zrobiłam na Żory. Dajcie znac, gdzie ogłaszacie, to zmienię. https://www.olx.pl/d/oferta/szymcio-bury-niepozorny-prosi-bardzo-o-dom-adopcja-CID103-IDSWuvK.html?bs=olx_pro_listing -
Pies który nikogo nie wzrusza, prosi o deklaracje, licząc na cud ....
Jaaga replied to limonka80's topic in Psy do adopcji
Dajcie mi znac, na jakie miasta Szymek ma ogloszenia? Chce mu tez zrobić, a nie wiem gdzie. Mam 70% zniżki, wiec juz je zrobię, a najwyżej zmienię miasto. -
~DO zamknięcie. Starsza chora suczka - nie daliśmy rady...!
Jaaga replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Tez tak myślę. Przeciez może pobrać zeskrobinę, ew. wymaz, próbkę na badania mykologiczne czy histopatologię. To i tak idzie do laboratorium, a na pewno bedzie taniej u swojego weta. Wszyscy maja tez lecznicze szampony. Warto suczke porządnie odrobaczyć i kupić dobra karmę dla alergikow np z owadów. Sunia spora, pewnie trudno będzie coś dla niej znaleźć i to jeszcze z chora skórą. Może po zdiagnozowaniu będzie łatwiej. Zdrowka życzę suni, bo naprawdę bardzo biedna.