Jaaga
Members-
Posts
19185 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
104
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Jaaga
-
Bella jest jeszcze u mnie, ale ma już zapewniony dom, więc allegro nie jest potrzebne. Bardzo dziękuję za aukcję i pomoc.
-
Wzięłabym jeszcze tego biedniuśkiego schroniskowego bernardyna na miejsce Belli, ale też nie ma jak do mnie dotrzeć :shake:.
-
A może ta Pani z Krakowa mogłaby wziąć ze sobą Dinę? Gdyby się zgodziła, to mozna by poszukać szybciutko transportu Kraków-Katowice. Może ktos znalazłby sie, bo to tylko 80 km.
-
Szczesciara CIAPA mix bernardynki juz bezpieczna w DS
Jaaga replied to kika22's topic in Już w nowym domu
Po Bellusię przyjeżdża jkp z Poznania. Bella do nowego domu pojedzie dopiero 31.08, więc jeszcze troche pobędzie z nami. Joanna od początku interesowała się Bellą, ale to poważna decyzja rodzinna, wiec potrzebny był czas na jej podjęcie. Bella też musiała zostać sprawdzona pod względem kontaktu z innymi zwierzętami, bo czeka na nia mniejsza koleżanka. -
Szczesciara CIAPA mix bernardynki juz bezpieczna w DS
Jaaga replied to kika22's topic in Już w nowym domu
Myślę, że już możemy napisać, że Bella jedzie do nowego domu i to forumowego :cool3:. -
Wygnana przez właściciela na ulicę! DINA JUŻ W NOWYM DOMKU!! :)
Jaaga replied to Linssi's topic in Już w nowym domu
Dina jest w tej dobrej sytuacji, ze może do mnie przyjechać na DT. Szukamy więc już super domu stałego. -
W katowickim schronisku tez nie jest fajnie. Jak w kazdym o tej porze roku jest przepełnienie i psy sie zagryzają. Wiem, bo mieszkam koło niego i słysze, co się tam nocami dzieje. Może jednak zdecydujecie sie wziąć suczkę ze sobą i dać jej dom tymczasowy? Mogę jej zrobić ogłoszenie na allegro i powiem Ci, gdzie ją później za darmo w gazetach ogłosić. W Katowicach powinna szybko znaleźć dom. Jesli sunia jest łagodna, to po prostu posadzcie ją w aucie i na pewno bedzie grzeczna. Jesli mimo to obawiacie się drogi, to można poprosic weterynarza o środek uspakajający. Razem damy rade znaleźć jej dobry dom, tylko trzeba ją zabrać z ulicy.
-
Szczesciara CIAPA mix bernardynki juz bezpieczna w DS
Jaaga replied to kika22's topic in Już w nowym domu
Erka, jak zaczne jej robić kucyki, to wtedy bedzie dopiero źle :diabloti:. Sprawa jest jasna. Dziś nie było suchego, więc cała porcja zniknęła wchłonięta z apetytem. Bella to pies przyzwyczajony do domowego żywienia. -
Wygnana przez właściciela na ulicę! DINA JUŻ W NOWYM DOMKU!! :)
Jaaga replied to Linssi's topic in Już w nowym domu
Marlin, myslę że niepotrzebna jest ta wymiana postów. jesli chcesz dać nadal dom jakiemuś psu, to pewnie szybko znajdziesz potrzebującego. Wiesz, to chyba nie tak, ze masz nie mieć żadnego psa, bo pewnie wiele jest w złej sytuacji, a my nawet o tym nie wiemy i możesz pomóc. Chodzi o to, ze stworzenie nowego życia takiemu bezdomnemu psu jak Dina wymaga poświecenia czasu, pracy, energii i pieniędzy wielu zaangażowanych w to osób. Dlatego zależy nam, zeby każdy z tych psów, w których uratowanie zaangazowany jest łańcuszek ludzi dobrej woli trafił do możliwie najlepszego dla niego akurat domu. Gdybyś kiedyś trafiła do schroniska na kociarnię, zobaczyła kilkanaście konających na panleukopenię, poskręcanych z bólu kociąt, to pewnie zmieniłabyś zdanie odnośnie rozmnażania kotki. Nie życzę Ci nigdy tego widoku, bo nie daje spać po nocach. Ja zabrałam 13, z tego 6 nie udało sie uratować. Oprócz 4 wszystkie pochodziły od domowych kotek, takich jak Twoja. 7 ciągle czeka na dom. -
Wygnana przez właściciela na ulicę! DINA JUŻ W NOWYM DOMKU!! :)
Jaaga replied to Linssi's topic in Już w nowym domu
Marlin, tyle już było nieciekawych sytuacji, że Cioteczki starają się być bardzo ostrożne, po tym wszystkim, co widziały i słyszały. Czasem ludzie okazuja sie skrajnie nieodpowiedzialni i dlatego każdy jest na zapas traktowany z rezerwą. Nie obrażaj sie więc ;). Uważam, że ludzie i pies muszą sie wzajemnie dobrać. Zimą miałam na DT pinczerka, ktory w nowym domu podobno sikał i ugryzł dziecko. Byłam w szoku, bo u nas był aniołkiem. Odebralismy psa i trafił do kolejnego domu, gdzie zachowywał sie idealnie, tak jak u nas. Jemu chyba nie spodobali sie tamci ludzie, mimo że dbali o niego. Sam sobie wybrał dom. Przykleił sie do nowych opiekunów i z chęcią z nimi pojechał. Dla niego wiekszą traumą byłby dalszy pobyt w pierwszym domu, niż powrót do nas i kolejna zmiana otoczenia. -
Wygnana przez właściciela na ulicę! DINA JUŻ W NOWYM DOMKU!! :)
Jaaga replied to Linssi's topic in Już w nowym domu
Ja rozumiem Marlin, o co chodzi z tym "próbowaniem", bo sama napisałam, ze gdyby nie wyszło coś, to sunia moze przecież zawsze do mnie przyjechać. Sama mam małe dzieci i musze mieć pewność, ze przy danym psie są bezpieczne. Z wielu psów, które były u mnie na DT, tylko niektóre mogłby zostać na zawsze. Każdemu jednakowo szukałam najlepszego domu, wszyskich było mi żal, ale niektórymi, szczerze mówiąc byłam umęczona. Gdyby Dina do mnie przyjechała, to też musiałaby w końcu zmienić dom. Myslę, że najlepiej byłoby sie umówic z Marlin, przyjechać do Niej z sunią i zobaczyć na miejscu, jak wygladają wzajemne relacje. Dać im szansę. Pies ma być towarzyszem na kilkanaście lat i wszyscy muszą być z tego zadowoleni. -
Szkoda suni :shake:. Nie wygląda, jakby była w ciąży, bo coś grubawa na brzuchu? Może to jest powód jej bezdomności?
-
Wygnana przez właściciela na ulicę! DINA JUŻ W NOWYM DOMKU!! :)
Jaaga replied to Linssi's topic in Już w nowym domu
Owczarki są bardzo mądre. Jak przyprowadziłam naszą Sarę ze schroniska, to rzucała sie za kotami, a pod koniec pobytu u nas jadła razem z nimi z miski. Dała się nauczyć tolerancji bez problemu. Miała już chyba dość naszego "źle, nie wolno". Erko piszesz o DT, ma jakis inny na miejscu czy chodzi o mnie? -
Szczesciara CIAPA mix bernardynki juz bezpieczna w DS
Jaaga replied to kika22's topic in Już w nowym domu
Chyba jest niejadkiem, bo wczoraj ugotowałam jej udo z indyka, w rosole zamoczyłam Britta. Na mięso rzuciła się i je pochłonęła, a suche zostało. Idealnie oddziela mieso od karmy. je tylko to, na co ma ochotę. Zastanawiam się nad ogłoszeniem dla niej, ale zupełnie nie wiem, co napisać :roll:. W zasadzie, szuka super domu z gotowanym jedzeniem :evil_lol:. -
Wygnana przez właściciela na ulicę! DINA JUŻ W NOWYM DOMKU!! :)
Jaaga replied to Linssi's topic in Już w nowym domu
Trzymam kciuki za powodzenie. Ciągle powtarzam, ze Wasze psy są najlepsze :loveu:. -
Erko, moze sunię zabrałyby dziewczyny razem z oneczką, którą maja do mnie przywieźć?
-
Wygnana przez właściciela na ulicę! DINA JUŻ W NOWYM DOMKU!! :)
Jaaga replied to Linssi's topic in Już w nowym domu
Takie owczarkowate sunie zazwyczaj są super dla dzieci, bo mają instynkt opiekowania sie stadem ;). Mieliśmy już takie Sarę i Dianę, obie były niesamowicie łagodne i mądre. Marlin78, jesli chciałabyś adoptować sunię, to sie nawet nie zastanawiaj. Gdyby jednak cos było nie tak, to zawsze może ona do mnie przyjechać. Warto dziewczynie dać szansę :cool3:. -
Szczesciara CIAPA mix bernardynki juz bezpieczna w DS
Jaaga replied to kika22's topic in Już w nowym domu
ANETTTA, straszne :shake:. U nas wszyscy zachwycają się Bellusią. Jest przekochana. Wczoraj musiała być cały dzień w domu i była niesamowicie grzeczna. Jeszcze tak spokojnego psa nie widziałam. Tylko z jedzeniem dalej problem. Wieczorem zje udko i to wszystko. Suchego nie tknie, a przecież nikt nie da rady karmić bernardyna udkami z kurczaka. Nie bardzo wiem, co robić. Tylko tak mysle, że gdyby była chora, to chyba mięsa też nie chciałaby? -
Szczesciara CIAPA mix bernardynki juz bezpieczna w DS
Jaaga replied to kika22's topic in Już w nowym domu
Erko, to starsza córka, wielbicielka wiekszych psów :evil_lol:. Kika22, dzieki za bazarek. -
Szczesciara CIAPA mix bernardynki juz bezpieczna w DS
Jaaga replied to kika22's topic in Już w nowym domu
Jeszcze Bella i jej brzusio: [URL=http://img34.imageshack.us/i/1046a.jpg/][IMG]http://img34.imageshack.us/img34/1880/1046a.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img256.imageshack.us/i/1047n.jpg/][IMG]http://img256.imageshack.us/img256/6863/1047n.jpg[/IMG][/URL] -
Szczesciara CIAPA mix bernardynki juz bezpieczna w DS
Jaaga replied to kika22's topic in Już w nowym domu
[URL=http://img188.imageshack.us/i/1048s.jpg/][IMG]http://img188.imageshack.us/img188/1421/1048s.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img36.imageshack.us/i/1049n.jpg/][IMG]http://img36.imageshack.us/img36/8346/1049n.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img188.imageshack.us/i/10502.jpg/][IMG]http://img188.imageshack.us/img188/7489/10502.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img33.imageshack.us/i/10512.jpg/][IMG]http://img33.imageshack.us/img33/1130/10512.jpg[/IMG][/URL] -
Wygnana przez właściciela na ulicę! DINA JUŻ W NOWYM DOMKU!! :)
Jaaga replied to Linssi's topic in Już w nowym domu
Skoro jest taka łagodna, to przywoźcie ją. Tylko moze do mnie trafic od środy lub czwartku. Poczekajmy na Erkę, zeby mogła powiedziec, co ze sterylką. Jak u mnie, to trzeba by znowu zbierac pieniądze. Może da się zrobic na miejscu?