Jaaga
Members-
Posts
19178 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
104
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Jaaga
-
Siadam tylko z doskoku, bo porządkujemy cały dom. Mamy przeglad techniczny :cool1:. Jak uda mi sie zrobić zdjęcia rzeczy, to przesle. Troche niepokoi mnie Bella, nie je i jest trochę osowiała. Może ma goraczke po zabiegu, bo wykopała sobie dziure w ziemi i tam lezy. Rana jest super, ale może ją w środku boli. Jak ugotuję kurczaka, to zobaczymy, czy zje.
-
Nie mam czasu czytać całego wątku a chciałam dowiedziec się, jaki ma stosunek do innych psów i czy jest zdrowy? Taki drobinek w łóżku powinien wylegiwac się, a nie w schronisku. U mnie jest tłoczno, ale może na krótki tymczas wzięłabym go :roll:. Tylko musze mieć pewność, ze ktoś inny da mu dom, bo ja wkrótce spodziewam się maluchów. Właśnie doczytałam, że dom juz jest dla małego. Ulga, bo jest swietny.
-
Kika, nie wpłacaj mi wszystkich pieniedzy na Bellę. Mówiłam, że dołożę się. Zostaw 100 zł, bedzie na transport dla następnego lub na jakąś pilna potrzebę.
-
Szczesciara CIAPA mix bernardynki juz bezpieczna w DS
Jaaga replied to kika22's topic in Już w nowym domu
Jasne, zrobię jej dziś, to wstawie wieczorem. Wczoraj ściągnęłam jej ubranko ochronne i rana jest w dobrym stanie. Ma tylko 3 cm, nawet jej nie widać. Bellusia przychodzi na noc do domu. Nie wiem, czy psy jakoś mnie wyczuwają, ale wszystkie wchodzą mi na głowę. Bella suchego oczywiście nie je. Dzis musze jej zrobić gotowane jedzenie. Suche moczone w rosole podaję jej z ręki, ale przecież nie moge bernardyna nauczyć jedzenia z ręki :roll:. jkp, czy dalej jesteś zdecydowana na Bellę, bo nie wiem czy ją ogłaszać? Musiałabym dziś do południa dać ogłoszenie, zeby ukazało sie we wtorek. Gdybym ogłosiła Bellę, to pewnie znalazłbyie też ktoś chętny na tego chłopaka, tylko pies musiałby gdzies być bezpieczny do tego czasu. Nie mam na niego pomysłu. -
Szczesciara CIAPA mix bernardynki juz bezpieczna w DS
Jaaga replied to kika22's topic in Już w nowym domu
Wzięłabym go, ale psa się boję, bo gdyby przeskoczyl ogrodzenie, to byłaby jatka z moim Wolfem. No i z resztą psów tez mogłoby być nieciekawie, zwłaszcza że moja suka ma teraz cieczkę, do tego kozy. Jutro rano dam znac mojej p. doktor, moze ona coś wymyśli dla niego. -
Już dawno wypatrzyłam ja na wątku chorzowskim i proponowałam, ze zrobie allegro, ale nikt się nie odezwał do mnie. Ja na razie mam bernardynke Bellę, wiec nie mogę zabrać małej.
-
Pamiętam, ale to ma być suczka.
-
Dzis Jasza pytała o sunię ogrodowo-kojcową. Pani chce sukę do ogrodu i na podwórze, na noc do kojca, a zimą sunia spałaby w ciepłej piwnicy. Ktos ciągle jest w domu. Pomyslałam o Lunie, skoro ma tak trudną sytuację, tylko znowu musiałaby do mnie przyjechać, a z transportem problem :roll:.
-
Szczesciara CIAPA mix bernardynki juz bezpieczna w DS
Jaaga replied to kika22's topic in Już w nowym domu
jkp, do mnie pisałaś? Nie dostałam nic. Wczesniej dowiedziałam się, że jesteś zainteresowana adopcją Belli, ale odpisałam, ze ona ma zwyczaj zachęcania do zabawy przez skakanie i szczekanie, wiec Twoja sunia mogłaby sie tego wystraszyć. Musisz się zastanowic, bo odległość miedzy nami spora, jakby Bella musiała wrócić. Gdybyś chciała zaoferować dom (tylko starszej), idealnie zgodnej z oczekiwaniami suni, to mam taką dla Ciebie :razz:. Moge wysłać zdjecia i info na maila. Suczka jest z mai od grudnia, więc wiem o niej wszystko. Teraz własnie odpisałam na maila Pana z którym wczoraj rozmawiała p. doktor. Jest jeszcze Pani od Jaszy, ale to może napisze na ogólnym wątku kieleckim. -
Szczesciara CIAPA mix bernardynki juz bezpieczna w DS
Jaaga replied to kika22's topic in Już w nowym domu
Już prześlę nr konta. Wczoraj wziełam Bellę do domu i wiecie co? To aniołek. Całą noc grzecznie przespała na poduszce. Nie chce wychodzic, nie drapie, nie piszczy, nie szczeka, nic. Jak wchodziłam do niej, to tylko podchodziła sie pogłaskać. Pies idealny do domu. Dam ogłoszenie i będę jej takiego domu szukać. Skoro nie nadaje sie na psa pilnującego, niech będzie do towarzystwa. Rano wyszłyśmy na spacer i chciała zostać w ogrodzie. Właśnie dostałam wiadomość, ze ktoś sensowny szuka psa ogrodowo-kojcowego. Poprosiłam o kontakt z myślą o Belli, ale teraz to sama już nie wiem. I tak muszę poczekać z tydzień po operacji, zeby gdzieś sobie szwów nie rozwaliła. Jeszcze czekam tez na odpowiedź tego pana, co miał przedyskutować kwestię Belli z rodziną. -
DORA, weź ja chociaż na kilka dni np. do łazienki, garażu, na strych. Ja mam teraz bernardynkę po sterylce w łazience ;). Lepsze to, niz śmierć pod kołami samochodu. Takie miniaturowe sunie szybko znajduja domy. Mozesz też np. poprosić kogos znajomego o przechowanie, zaznaczając, że nie na stałe, a tylko tymczasowo i daj troche jedzenia dla niej na ten czas. Może wtedy ktoś się zlituje. Zawsze to da czas na wspólne szukanie domu tymczasowego lub stałego. Zrób zdjęcie, jesli możesz, a nuż ktos się w niej tutaj szybciutko zakocha i ją przygarnie.
-
Szczesciara CIAPA mix bernardynki juz bezpieczna w DS
Jaaga replied to kika22's topic in Już w nowym domu
Karma dla Belli została dostarczona. Wiadomości po zabiegu Belli. Suczka już rodziła, miała rozciągniętą, ogromną macicę. Zabieg kosztował przez to wiecej. Pokryje róznicę, tylko prosze w takim razie o wsparcie na tą sucha karmę :oops:, bo jeszcze jej musze kupowac gotowane jedzonko i uszne leki zapłaciłam. Podałam p. doktor maila i ma przekazać panu zainteresowanemu adopcją Belli. Rachunki: karma [URL=http://img249.imageshack.us/i/1073.jpg/][IMG]http://img249.imageshack.us/img249/7372/1073.jpg[/IMG][/URL] zabieg [URL=http://img249.imageshack.us/i/1072.jpg/][IMG]http://img249.imageshack.us/img249/8936/1072.jpg[/IMG][/URL] -
Kika, dzieki. Jutro przesle zdjęcia, bo teraz musze pracować ;).
-
Emilia, dzięki :calus:. Bella juz jest po zabiegu. Pojawiła sie nawet szansa na dom :cool3:. Erko, czy o Norze nic nadal nie wiadomo?
-
Szczesciara CIAPA mix bernardynki juz bezpieczna w DS
Jaaga replied to kika22's topic in Już w nowym domu
Rozmawiałam z Andrzejem. Pan jest zainteresowany, ale jest sam w domu, a musi porozmawiac z rodziną, czyli jeszcze czekamy na decyzje. Bella już jest po zabiegu. Jeszcze bedzie kociak kastrowany i wracają do domu. -
Dołączę do apelu o pomoc finansową dla Belli. Dziś jest sterylizowana, dotrze też jedzenie, a nie ma na to wszystko pieniędzy :roll:. Każda kwota, która moze zmniejszyć dług, jest cenna. Moze ktos wesprze Bellę bazarkowo? Mam jeszcze pytanie. Czy ktoś mógłby zrobic mi bazarek na zapłacenie leczenia uszu Belli? Mam rzeczy, ale nie mam kiedy zrobić bazarku, a wstawianie zdjeć długo trwa. Przesłałabym fotki i opisy mailem, gdyby ktos sie tego podjął.
-
Szczesciara CIAPA mix bernardynki juz bezpieczna w DS
Jaaga replied to kika22's topic in Już w nowym domu
Co tu tak pusto? Cioteczki, trzymajcie kciuki, bo jest szansa na sprawdzony dom dla Belli. Pani doktor przed zabiegiem zadzwoniła do swojego klienta, miłosnika bernardynów, któremu własnie odeszła jego suczka. Jesli Bella sie spodoba, to bedzie miała własny dom z ogrodem. -
Szczesciara CIAPA mix bernardynki juz bezpieczna w DS
Jaaga replied to kika22's topic in Już w nowym domu
Wszystko sie zgadza. Bella właśnie jedzie do Mikołowa na sterylkę. -
Szczesciara CIAPA mix bernardynki juz bezpieczna w DS
Jaaga replied to kika22's topic in Już w nowym domu
Podaje namiary na nas: (32) 3533135, 660124623, [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] Bella ma jutro na godz. 9 umówiona sterylkę. Karmę też zamówiłam. Bella nie chce już jesć samego suchego, wiec gotuje jej korpusy i w rosole moczę karmę, dodaje witamin i tak przygotowane jedzonko dopiero zjada. -
Szczesciara CIAPA mix bernardynki juz bezpieczna w DS
Jaaga replied to kika22's topic in Już w nowym domu
Własnie wyszedł p. monter, więc jestem. Bella nie miała jeszcze sterylki, bo musiałam czekac na pana, zeby naprawił połaczenie. Po południu zadzwonię ustalić nowy termin, teraz jest przerwa w przychodni. Troche nowosci o Belli. Jest puszczona luzem w ogrodzie, bo nie wie, do czego słuzy buda, nie uznaje kojca. Śpi na gołej ziemi, a dzis w czasie deszczu ma otwarty garaż. Czyli potrzebny dom, gdzie mogłaby spac w jakims budynku. W dzień możnaby ją wręcz wynieść z ogrodu, natomiast w nocy pilnuje. Przy nas kotów nie goni, ale podobno, jak była sama w ogrodzie, to jednego pogoniła. -
Erko, na leczenie uszu zrobię bazarek, tylko dzis miałam urwanie głowy. Mam jeszcze kilka fantów RC, więc powinno się nazbierać. Dostała wcierkę przeciw świerzbowi, Otifree i Oridermyl. Rany w uszach są ogromne, niektóre strupy wielkości 2 groszy. Tymi 100 zł wiec się nie przejmujcie. Dowiedziałam się, ze sterylka chyba odbedzie sie już we wtorek, w poniedziałek potwierdzę. Pieniądze więc bedą szybko potrzebne. Karmę bedę zamawiać dopiero na przyszlą środę. Zobaczymy, jak z tym potencjalnym domem. moze akurat wypali, to nie trzeba będzie kupować jedzenia. Na razie je karmę dla małych ras, ale przeciez sie nie zmniejszy po niej :eviltong:.
-
Erko, napisałam juz na wątku Belli. Britt 15 kg kosztuje 77,50 zł z dowozem, wiec chyba sama zamówię, bo pewnie taniej nie bedzie?
-
Szczesciara CIAPA mix bernardynki juz bezpieczna w DS
Jaaga replied to kika22's topic in Już w nowym domu
Dzwoniła dzis Pani, która chciałaby Bellę dla swoich dziadków, ale Pani jest spod Wrocławia, będzie w swoich sprawach przejeżdżać przez Katowice w poniedziałek i ewentualnie chciałaby ją wtedy od razu zabrać. Pytałam o sterylizację i niestety, możliwa będzie dopiero w przyszły piątek, bo tyle jest umówionych zabiegów. Po akcji ze smalcownią bez sterylizacji i wczesniejszego sprawdzenia potencjalnego domu nie chcę jej wydać. Może zapytać Pania, czy nie chciałaby jej obejrzeć, a jesli się spodoba, to po zabiegu i wizycie szukać jej transportu, co myslicie? Pytałam w hurtowni o cenę Britta - 15 kg kosztuje 77,50 zł. -
Szczesciara CIAPA mix bernardynki juz bezpieczna w DS
Jaaga replied to kika22's topic in Już w nowym domu
Bella to niezłe ziółko. Sforsowała kojec i wywaliła z zawiasów furtkę z ogrodu. Całe szczęście, ze nigdzie nie odbiegła. Po prostu chce być bliżej nas. Ona nie zdaje sobie sprawy ze swojej wielkości i chce być chyba kanapowym psiakiem. Musimy pokombinować, jak zabezpieczyc ogród i kojec. -
Erko, jesli znajdziecie Norę, to na nia czekam. Dam ją do Belli, jakoś sobie poradzimy. Oby tylko udało się ją złapać.