Jaaga
Members-
Posts
19183 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
104
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Jaaga
-
Wygnana przez właściciela na ulicę! DINA JUŻ W NOWYM DOMKU!! :)
Jaaga replied to Linssi's topic in Już w nowym domu
Beka, te które wstawiłam są z przedwczoraj, wiec Dina raczej się nie zmieniła ;),poza tym jest wiecej zdjęć jeszcze z Kielc. Mam sukę pod kroplówką, miot mikroskopijnych osesków i nie mam czasu ciągle robic i wstawiac kolejnych fotek, tym bardziej że na wątku jest ich naprawdę dużo. Ewelinko, dziekuję za odpowiedź, czyli ludzie nie czytają ogłoszeń. -
Wygnana przez właściciela na ulicę! DINA JUŻ W NOWYM DOMKU!! :)
Jaaga replied to Linssi's topic in Już w nowym domu
Erko, karma jest od Belli, prawie cały worek, bo Belli kupuję i gotuję. Innych wydatków nie ma, bo po antybiotyku podanym przy sterylizacji nie może być szczepiona przez dwa tygodnie. Ewelinko, czy napisałaś w ogłoszeniu, że Dina jest wysterylizowana? Dziś rano zadzwonił pan, długo z nim rozmawiałam, po czym na konice powiedział, że ma psa reproduktora i nie wiedział, że jest po sterylizacji. Dzis w nocy było już spokojniej. -
Wygnana przez właściciela na ulicę! DINA JUŻ W NOWYM DOMKU!! :)
Jaaga replied to Linssi's topic in Już w nowym domu
Ewelinko, dziękuję. Nie mam możliwości puszczać jej luzem, bo mamy drewniany płot i mogłaby sie podkopać i uciec, są kozy, a ona je atakuje, do tego wszyscy sądziedzi wkoło mają koty i w naszym ogrodzie siedza kury sąsiada. Bella nie myślała o ucieczce, polubiła sie z kozami, koty i ptaki olewa, wiec jest luzem. -
Wygnana przez właściciela na ulicę! DINA JUŻ W NOWYM DOMKU!! :)
Jaaga replied to Linssi's topic in Już w nowym domu
Nie, od razu zaznaczałam, że mam wolne miejsce tylko w kojcu + spacery. Już Bellę biorę na noc do domu. Zresztą nawet gdyby, to mam kilkanaście kotów, więc nie dałoby rady. -
Wygnana przez właściciela na ulicę! DINA JUŻ W NOWYM DOMKU!! :)
Jaaga replied to Linssi's topic in Już w nowym domu
Dina uspokoiła się od 12 w nocy, do 5.30, potem znowu szczekanie i wycie. Na spacerze porannym uciekałam przed sąsiadami, zeby niczego nie usłyszeć. W kojcu powtórka z wczoraj, rozrzucone miski z rozwalonym jedzeniem i wylaną wodą, drewniana bramka w połowie zdewastowana (wczoraj wzmocniona drugą warstwą drewna). Uspokoiła się na spacerze. Miły, towarzyski pies. Ucieszyła się na mój widok. Spacerowałysmy z Bellą i polubiły się. Dina ciągnie do dzieci. Sama ciągle podbiegała do mojej córki i dotykała jej dłoni nosem, żeby sie poprzytulać. Kotów nie toleruje, od razu na widok kota jest w gotowości do pogonienia. Dom stały bardzo pożądany, bo nie wiem jak długo sąsiedzi wytrzymają. -
Jasne, rozumiem. Sam transporter zajmuje jedno miejsce.
-
Erko, może wstawie zdjęcia tej Sary do allegro Diny i je razem ogłoszę? Gdyby był ktos tu chętny, to razem ze schroniskowa benką Linssi mogłaby ją zabrać? Żeby tylko bernardynkę udało sie wyciągnąć.
-
Dzisiaj dzwonił jeszcze pan o Belle i zapomniałam, że macie tą drugą beniowatą sunię. Jeśli jeszcze ktos sie odezwie, to bedę dawać o nią telefon.
-
Wygnana przez właściciela na ulicę! DINA JUŻ W NOWYM DOMKU!! :)
Jaaga replied to Linssi's topic in Już w nowym domu
Dzięki. Dinie ogłoszenia i dom są pilnie potrzebne. Ona absolutnie nie nadaje sie do kojca :shake:. Na dobrą sprawę nie wiem, do jakich warunków nadaje się. Miski z jedzeniem i wodą powywracała, flanelowe przescieradła, którymi jej wyścieliłam budę porozgryzała na kilkucentymetrowe kawałeczki, ciagle szczeka na wszystko, co usłyszy. Mieszkamy na drodze do ważnego szpitala i co jadą karetki, to wyje jak potępiona. Niedawno przyszedł wściekły sąsiad, bo kozy przeskoczyły ogrodzenie i zjadły mu drzewka. Mam nadzieje, że jakos zniesie ten jazgot i wycie, bo nie mam pomysłu, jak sprawić, żeby Dina nie szczekała. Dina potrzebuje wolności. powinna chyba mieszkać w ogrodzie w budzie, wolno biegając, bo jeśli komuś zrobi taką dewastację w domu, jak w kojcu, to ją odda. Na spacerze jest spokojna, ładnie chodzi na smyczy. Ma duzy apetyt, je suchą karmę. -
Wygnana przez właściciela na ulicę! DINA JUŻ W NOWYM DOMKU!! :)
Jaaga replied to Linssi's topic in Już w nowym domu
Bezpieczna, tylko daje popalić zawodzeniem :roll:. Psy ze schroniska ciągle jej odpowiadają. Mam nadzieje, ze sie uspokoi. Nie mogę jej puścić na ogród, zanim sie nie przyzwyczai do miejsca. Za to teraz wszyscy mówią Bellusi, jakim jest aniołkiem i jaka jest cudowna :evil_lol:. -
Wygnana przez właściciela na ulicę! DINA JUŻ W NOWYM DOMKU!! :)
Jaaga replied to Linssi's topic in Już w nowym domu
Do dzieci jest w porządku, tylko że moje dzieci wiedzą, że z psem trzeba delikatnie i nie wolno mu niczego zabierać, czy grzebać w jedzeniu. nie ręczę więc za inne zachowania, bo nie sprawdzone. Dina bardzo nie chce być sama. Zrobiłam jej wyróznione allegro, gdzie napisałam, ze szuka domu z ogrodem z możliwością pobytu w domu. Nie nadaje sie do kojca, drapie, gryzie ogrodzenie, jojczy. Z Bellą juz spokojnie, na koty niesprawdzona, bo koty unikają ogrodu. Uspakaja się w obecności człowieka. Je suche, więc niekłopotliwa. Nadaje się do pilnowania posesji, bo na kazdą zmiane szczeka. Głośna, jesli więc ktoś szuka cichego psa, nie nadaje się. Proszę w ogłoszeniach o kontakt na nr. (32) 3533135, 509637008. Fotki Diny, jesli przydadzą się do ogłoszeń: [IMG]http://photos01.allegroimg.pl/photos/400x300/721/32/64/721326442[/IMG] [IMG]http://photos01.allegroimg.pl/photos/400x300/721/32/64/721326442_1[/IMG] [IMG]http://photos01.allegroimg.pl/photos/400x300/721/32/64/721326442_2[/IMG] [IMG]http://photos01.allegroimg.pl/photos/400x300/721/32/64/721326442_3[/IMG] -
Emilio, mam benkę Bellę, dziś przyjechała Dina, zaoferowałam tymczas suce ze szczeniakiem lub dwoma, do tego ma dojść jeszcze ta bernardynka, nie dam rady :shake:.
-
[quote name='Linssi'] niedlugo wepchniemy tam zyrafke, slonika i konika :lol:[/quote] Tylko już nie do mnie, proszę :eviltong:.
-
Ten czas ma być przeznaczony na znalezienie domów tym, które bedę mieć. Jak znajdę, to mogę wchodzić dalej :eviltong:.
-
Baghera, ja daje DT, tylko trzeba zapytac Linssi, czy zgodziłaby sie podwieźć sunię np. do Siewierza. Do końca przyszłego tygodnia nie mogę dalej jeździć. Majaa oferuje transport, ale to nie jest pewne. Dziś w nocy śnił mi sie ten wasz schron. Niedługo kręćka przez kieleckie psy dostanę :oops:. Jeśli uda sie tą sukę wyciągnąć, to dla zdrowia psychicznego przez następne kilka tygodni na Wasze wątki nie wchodzę.
-
Proszę o odpowiedź odnośnie decyzji, bo muszę wiedzieć, czy sunia przyjedzie.
-
Zaproponowałam teraz tymczas suni czarno-białej, która oszczeniła się. Nie wiem, czy dojedzie do mnie, bo warunkiem są tylko 1-2 szczeniaki. jkp, która bierze Bellę zdeklarowała sie pokryć koszty jej sterylki, zeby było na nastepnego psa. Za to możnaby wykupic i przetransportowac tą sunię. Czy mozesz poprosic kogoś znajomego lub sąsiada, żeby jako przypadkowa osoba wyciągnął bernardynkę? Może Linssi zgodziłaby sie przewieźć ją :oops:?
-
Wygnana przez właściciela na ulicę! DINA JUŻ W NOWYM DOMKU!! :)
Jaaga replied to Linssi's topic in Już w nowym domu
Erka dzwoniła, że jakis Pan ją dowiezie i drugiego pieska do Częstochowy. -
Poproś mamę, żeby zostawiła 1-2 szczeniaki, resztę jak najszybciej uśpiła. Jesli przywiezie ją do Katowic, to ją wezmę. Nie wezmę jej z całym miotem.
-
Juz dowiedziałam się od Erki. Tylko podobno jest tam jeszcze jedna bernardynka?
-
Wygladała na ciężarną. Nikt nie weźmie takiej suki z dużym miotem. Postaraj sie mamę przekonać do uśpienia ślepych szczeniąt.
-
Bernardyn w Waszym schronisku podobno jest suką, więc mogłaby do mnie przyjechać. Bardzo, bardzo proszę o transport. Nie mogę przestać myśleć o tym biednym psie ze zdjęcia :placz:. Sama pojechałabym po nią, ale nie mam jak do końca przyszłego tygodnia, a ona do tego czasu może nie dożyć. Jest miejsce, jedzenie, tylko nie ma jak biedulki przewieźć.
-
Jak bedziecie ja sterylizować, to ogłoście jako mix sznaucerka. Gdyby ktoś mógł ją ostrzyc (wygolić uszka, skrócić sierść na grzbiecie) to wyglądałaby jak sznaucerek, tylko o innym umaszczeniu. Do mnie przychodzi pani na strzyżenie z prawie identyczną sunią.
-
Bella jest jeszcze u mnie, ale ma już zapewniony dom, więc allegro nie jest potrzebne. Bardzo dziękuję za aukcję i pomoc.
-
Wzięłabym jeszcze tego biedniuśkiego schroniskowego bernardyna na miejsce Belli, ale też nie ma jak do mnie dotrzeć :shake:.