Jump to content
Dogomania

Pies i ja

Members
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

About Pies i ja

 • Rank
  Member

Recent Profile Visitors

178 profile views
 1. Rottweiler to złoty pies. Każdy kto go miał to doceni. Dużo zdrowia dla piesków i Pani.
 2. Trochę spużnione ale wszystkiego najlepszego!! I wiele wiele zdrowia :)
 3. Pies i ja

  Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda

  Ładne zdjęcia! A czy mógłbym się dowiedzieć czym one są robione?
 4. Ehh.. No szkoda że jakiś potrzebujący psiak nie dostał domu.. :(
 5. On kocha buziaczki w czółko :) Po każdym, treningu dostaje porządne mizianko, i całuski ♡
 6. Pies i ja

  Porządna kolczatka dla duzego psa

  Kolczatkę do tresowania wręcz, odradzam, a co dopiero żeby była ona stosowana, za każdym razem gdy pies wychodzi na spacer. Jest to niebezpieczeństwo dla obcych psów z którymi może się bawić i rozerwać nawet innemu psu coś. Gdy ktoś nie potrafi zapanować nad psem powinien pomyśleć : Dlaczego pies tak robi, wyszukać sposób aby oduczyć go tego. A nie jak to w większości osób się od dawien dawna zakorzeniło, Ciągnie? No to kup pan kolczatkę walnij 2-3 razy i będzie potulny. Aby sprawdzić jak działa kolczatka należy 1. Ubrać ją na szyję 2. Zrobić pozycję pieska 3. Zapiąć smycz i dać np. Koledze 4. Szarpać się do przodu i ciągnąc. Jak dla mnie używanie kolczatki jest żenujące, ja sam nie posiadam żadnej kolczatki. A co do przemakalności to posiadam zwykła smycz mocną która ma jakby 2 warstwy smyczy "no wiecie" i pies pływa tarza się jest na deszczu i jakoś nigdy jeszcze nie miałem z tym problemu.. Kolczatka nie jest do pływania ani na pory deszczowe ponieważ nie wiem jak z drogimi dobrymi ale dość tanie bardzo, bardzo szybko zardzewieją.
 7. A mam takie pytanie czy pies posiada swój własny kąt w którym ma jakiś kocyk zabawkę? Można spróbować zabrać ją do pokoju w którym się śpi nie do łóżka ale obok żeby wiedział że na swoim posłaniu ma spać. Oczywiście polecam się psem porządnie zająć! Zacząć szkolić go typu: siad, waruj, do mnie, bardzo ważne na miejsce, ale najważniejsze dobrze, żle. Zawsze gdy psa zauważysz że robi coś co jest złe nie bagatelizuj, powiedz mu najlepiej fe, ponieważ jest to szybkie słowo które nie wymaga zastanowienia i każdy pies szybko pojmuje, po fe powiedz mu na miejsce czyli coś co pies robi dobrze siedzi czy leży w swoim miejscu, a nie na łóżku. Szczeniak 4 miesięczny bardzo szybko łapie co wolno co nie i bardzo szybko mu się to utrwala. Napisałaś/eś mało informacji więc tylko tyle mogę ci/tobie napisać, pisz śmiało, zawsze ktoś na forum się zainteresuje i odpiszę na pytanie :)
 8. Pies i ja

  Szczeniak

  Proponowałbym kupić, książki pani. Zofii Mrzewińskiej w jednej którą posiadam jest sporo o takich rzeczach, Jak rozmawiać z psem. Jeśli nie chcemy żeby dorosły pies czegoś nie robił to dlaczego masz to niwelować gdy jest szczeniakiem? ? U szczeniaka da się szybciej wyeliminować złe nawyki. Z dorosłym psem mamy już więcej problemu, bo to jakby diametralnie zmienić swoje zachowanie do niego skakał na nas za szczeniaka a gdy, jest dorosły ma przestać skakać nie można tak robić. Pies powinien móc się bawić z innymi psami dopiero wtedy gdy jest pewność że na zawołanie do nas przybiegnie. Ale skoro pies się tobą nie interesuje tylko innymi psami to oznacza że masz z nim raczej słaby kontakt, i nie potraficie się razem bawić. Dobrym rozwiązaniem byłoby pójście do jakiegoś szkoleniowca żeby pokazał jak nad psem, zapanować jak zwracać uwagę. I też musisz się zainteresować psią psychiką i szkoleniem. Nic nie przychodzi łatwo.
 9. Pies i ja

  Woda

  Nie widzę tutaj nic co mogłoby sprawiać obawy. Wszystko z psem jest w porządku. Można się udać do weterynarza, lecz sądzę że jest to zbędne lecz dla pewności można się udać. Mój pies podczas lata pije o wiele więcej niż 1.5l wody. Mam nadzieje że rozwialiśmy twoje obawy :)
 10. Pies i ja

  Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda

  Cześć Jolka. Czy mogę, spytać się gdzie dostałaś takiego, pięknego Owczarka?
×