Jump to content
Dogomania

Megapixelus

Members
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

About Megapixelus

 • Rank
  Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Megapixelus

  Finlandia, a Skandynawia

  Zrozum dawne czasy : wpada stado wikingów do wioski, kradną gwalcą i jadą dalej... Fakt, po licznych gwaltach zapewne zostało tam trochę kultury a nawet małych wikingów :) Napisałem że Szwedzi, a teraz wiem że i Duńczycy uznają za skandynawie tylko 3 wymienione kraje : Dania, Norwegia i Szwecja. Nie traktuj tego jak choroby, nie roznosi się.
 2. Megapixelus

  Czy twój pies je "chińczyka"?

  Tak, na stronie jest informacja że od ponad 60 lat produkują bez dodatków smakowych, zapachów, konserwantów oraz że wszystkie składniki pochodzą z lokalnego rynku. Mieszkam w Kalmar län, niedaleko Målilla. Mogę podać dokładny adres i numer telefonu :) To że jakaś karma jest w każdym Lidlu, Ica czy innym markecie mającym nic wspólnego z zywieniem zwierząt, nie znaczy też że karma staje się lepsza. Nie raz i nie dwa toczone były również dyskusje na temat karm przy okazji psich kursów i spotkan klubowych... Niestety, nikt o tej karmie nie wspominał. Mam zbyt wielu znajomych producentów mięsa, by szukać psu suchej karmy. Myślę że sam umiem też lepiej zadbać o żywienie swojego psa, o czym świadczy jego zdrowie. Nie oszukujmy się, każda sucha karma, to po prostu wygodne rozwiązanie dla właściciela.
 3. Megapixelus

  do usunięcia

  Błądzisz... Nie piszesz niby że nazizm(nie wiem dlaczego z wielkiej litery piszesz ??) był dobry, ale już linijka niżej dodajesz, że były też dobre strony? Dlaczego uważasz, że ochrona zwierząt, które były stawiane ponad ludźmi to zaleta nazizmu? Wiesz, że Polacy i inni Słowianie, byli dla nich rasą pasożytniczą? Za ich zabijanie nie było takich kar. Nie pisz bzdur że nie wszystko było złe, bo to główne założenia były do D i pozwalały mordować ludzi. Reszta nie ma znaczenia.
 4. Megapixelus

  brelok

  Ja kupuję na www.bodman.com.pl Pozdrawiam
 5. Megapixelus

  Casa Guardie Wolf -czyli Cosmo

  Cześć! Będę tu zapewne okazjonalnie, dodawał różne zdjęcia. Na części z nich może być pies. Oryginalnie Wolf z hodowli Casa Guardie, od córki otrzymał imię Cosmo. Urodzony 25-06-2017. Dzisiaj część pierwsza: 7 godzin w samochodzie, żeby obejrzeć piesia- ładny, fajny. Dajemy zaliczkę i ... po tygodniu jesteśmy ponownie, już w celu zakupu. Droga do domu z przygodami, najpierw na parkingu podczas pierwszego spaceru, zepsuła/rozpięła się obroża, na szczęście nigdzie nie uciekał. Potem na ostatnich 100km przed domem, zwrócił śniadanie :) W domu mamy dwie kotki perskie. Obie obserwowały z niepokojem i na dystans nowego gościa. Cosmo w dniu przyjazdu do domu miał 8 tygodni i ważył 8kg. Przybierało go naprawdę szybko i wkrótce trzeba było zmienić samochód na większy z wieeeelką klatką. Której na początku wcale nie pokochał. Było też czasem troszkę psotek, typu telefon, laptop,pilot do tv lub projektora, tynk z kominka, obrus, kwiaty itp... taki pakiet startowy. Nasze pierwsze nerwy nadeszły jednak, gdy pewnego dnia musieliśmy się dowiedzieć czym jest "cherry eye". Na tym koniec na dzisiaj, bo muszę iść spać :) Pozdrawiam.
 6. Megapixelus

  Jak najlepiej i najbezpiczniej przewozić  psa

  Zdecydowanie najlepiej i najbezpieczniej jest wozić psa w klatce z atestem np coś typu MIM (www.mimsafe.se). Jest to oczywiście droga sprawa i wymaga raczej stałego miejsca w samochodzie. Opcja nr 2 to zapinka tego typu: www.zooplus.pl za ok 12-20zł plus ewentualnie koszt szelek jeśli nie posiadasz. Pozdrawiam.
 7. Megapixelus

  Przegląd auta po zakupie

  Olej zmień i zalej zalecany przez producenta. Po zakupie samochodu z niepewnego źródła: -wymiana oleju(na zalecany przez producenta) i filtra oleju -wymiana filtra kabinowego (lub ocena organoleptyczna) -wymiana/ocena filtra powietrza -sprawdzenie stanu akumulatora (pod oporem, każdy mechanik ma takie urządzenie) -sprawdzenie płynu hamulcowego (higrometrem) -sprawdzenie płynu chłodniczego(żeby nie było niespodzianki, że ktoś zalał wodą, lub jej dolał i zamarzło) -sprawdzenie płynu układu wspomagania(najczęściej widać optycznie czy nie pieni i czy jest czysty) -sprawdzenie stanu tarcz i klocków hamulcowych -odczytanie błędów z komputera, a jeśli takowe były -pomyśl dlaczego i czy przyczyna została usunięta -nie piszę nic o sprawdzaniu amortyzatorów czy luzów w zawieszeniu, ale może warto by ktoś doświadczony się chociaż przejechał? Ja robię wszystkie te drobiazgi sam, ale skoro o to pytasz, to pewnie przyda Ci się pomoc kogoś bardziej doświadczonego. Jeśli auto odpala i jedzie to zacznij od sprawdzenia hamulców i płynu chłodniczego. Poszukaj również informacji o ostatniej wymianie pompy i paska rozrządu(jeśli taki występuje) bo często sprzedając samochód właściciel oszczędza właśnie na tym elemencie. Pozdrawiam
 8. Megapixelus

  pies w taksówce

  Wybaczcie że odkopuje temat po tylu latach. Na 90% będę musiał przyjechać z psem do Gdyni na zabieg. Poszukuję środka transportu(Terminal promowy-Kosakowo,potem pewnie hotel i następnego dnia na terminal) ... Oczywiście z psem. Czy może ktoś polecić jakiś konkretny kontakt (np na PW) lub godną polecenia taxi? Myślałem również nad uberem... Ale nigdy nie jechałem z psem :( Ktoś coś? Ps: pieseł ma 50kg więc na kolanach odpada a na podłodze raczej się nie zmieści...
 9. Megapixelus

  firma ponadubezpieczeniowa

  No patrz, a ja się tak starałem (sprawdź link :) ). Nie bardzo wiem, gdzie tu się dodaje zdjęcia, żeby nie pogłębiać bałaganu.
 10. Megapixelus

  firma ponadubezpieczeniowa

  Wpisz na stronie www.google.pl : odzyskiwanie ubezpieczeń firma, lub :odszkodowania za wypadek Jeśli pomogłem to pomiziaj psa tak jak lubi. Pozdrawiam.
 11. Rozumiem treść Twojego postu. Po prostu mało mnie obchodzi Twoja finansowa strata i nie będę tracił czasu na objaśnianie jak można rozwiązać Twoje problemy. Ogólnie zainteresował mnie jedynie Twój stosunek do psa i do tego się odniosłem. Jeśli ktoś tu kogoś okradł... :) to na pewno nie mnie...mam przy fotelu 51kg miłosci z napędem na 4 łapy w gotowości 24H do końca życia. Pozdrawiam.
 12. Problem wynika z podejścia biznesowego. Jeśli ktoś kupuje psiaka z radością i chce mu okazywać miłość. To najpierw do niego pojedzie, na pewno dowie się sporo o nim, o jego rodzicach o tym jakie choroby czy urazy mogą wystąpić lub miały już miejsce w przeszłości. Nie dziwię się reakcji na wspomnienie o oddaniu, bo myślę że naprawdę sporo osób jest w stanie oddać nie tylko pieniądze dla dobra swojego przyjaciela. I tutaj wracamy do pierwszego zdania---> biznes i pieniądze. Wszystko ok, rozumiem że chciałaś zarobić i nie pykło. Ale te pieniądze znaczą tak mało przy miłości jaką może zaoferować pies, że na Twoim miejscu, zastanowiłbym się jedynie, czy nadajesz się do prowadzenia biznesu? Poza planem, trzeba przeprowadzić rozeznanie. Dokonując już "inwestycji"(paskudne słowo w odniesieniu do psa, ale były sprzedawane i za ponad milion euro) trzeba myśleć o analizie ryzyka i o tym jak możesz je zminimalizować. Nie trzeba chyba być na co dzień ekonomem czy maklerem, który bez dywersyfikacji portfela wyłysiałby z nerwów w jeden dzień, żeby zdawać sobie sprawę, że Piesio(wybacz, nie doczytałem jak się wabi) kupiony niejako "online" od hodoFci (#lifehack,) który z miejsca budzi podejrzenia (sprzedaje psa osobie której nie znał i zapewne interesowały go jedynie pieniądze (#epic!) wiąże się z poniesieniem WIELKIEGO ryzyka ? Współczuję piesiowi. Robię się wredny na starość? Nic tylko się czepiam. Dodam na koniec, że piesio jest naprawdę wspaniały. Nas(znaczy Cosmo) również czeka zabieg(3cia powieka) w lutym i już się martwię usypianiem. Dlatego rozumiem jakie to emocje i stres. Pozdrawiam serdecznie.
 13. Andrzej. Posiadam 7 miesięcznego Cane Corso. Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.
×