Jump to content
Dogomania

kaiens1

Members
  • Posts

    3
  • Joined

  • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

kaiens1's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

  1. Mój piesek ma już pół roku oczywiście w domu, na smyczy reaguje na imie ale kiedy spuszczam go zeby pobiegal leci i nie istnieje dla niego wlasciciel doskakuje do ludzi, lata za nimi. Nie mam juz sily, bo przez to nie moge go puszczac a border collie potrzebuja duzo ruchu. Nie reaguje kompeltnie na swoje imie, przywolywanie. Pewnie gdybym zniknela z dworu tez by mu nie zrobilo to roznicy. co mam robic? nie stac mnie na szkolke dla psa, a wszelkie porady juz testowalam..dzialaja dopoki jakas osoba na chodniku wyda mu sie idealna do doskoku, leci w długą..
  2. Ostatnio na spacerze bawiłam się z moim psiakiem i nagle zaczął podnosić łapke, zapiszczał. Początkowo myślałam, że to od zimna, bo był śnieg ale minęła doba i nadal kuleje, podnosi łapke. Z tego co go dotykałam, do boli go mały palec/gąbeczka. Z nogą poza tym raczej wszystko ok. Nie było krwi, ani niczego więc szkło się raczej nie wbiło. Chce z nim iść do weterynarza, ale może macie na teraz jakieś sugestie co mogło się stać?
  3. Zazwyczaj czyta się/słyszy że psiak za bardzo ciągnie. Ja mam odwrotny problem. Mój piesek co chwile zatrzymuje sie na spacerach i siada. Nie jest zbyt chętny do dalszego spaceru. Nawoływania za bardzo go nie przekonują, chyba że się kucnie to podlatuje. Co innego jak spuści się go ze smyczy, zupełnie inny pies. Zadowolony biega i jest chętny do zabawy. Nie powiem, nie oddala się szczególnie i ogląda na nas. Raczej się pilnuje. Niestety mieszkamy w mieście, po parku spacerują też ludzie z psami a to go rozprasza i zaraz chce podlatywać. Zatem póki co rzadko jest spuszczany, troche sie o niego boje. Zmieniałam mu już drugi raz smycz, nie wiem czy te 3 metry to wciąż nie za mało, ale 5 by coś zmieniło skoro tak nienawidzi smyczy? Ma dwa miesiące, jak poradzić sobie z tym problemem? Dodam, że elegancko załatwia swoje potrzeby na spacerkach, a w domu raz ma większe wpadki, raz mniejsze. Jest u nas od tygodnia.
×
×
  • Create New...