Jump to content
Dogomania

kakadu

Members
  • Posts

    10156
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by kakadu

  1. [quote name='_Goldenek2']Ona pięknie chodzi bez smyczy. Nie odstępuje człowieka nawet na krok. A przecież wokół jest pełno ptactwa, jeże, zające, sarny... Figi nic nie obchodzi. Trzyma się nogi mojego sąsiada. To jest niesamowite. Siedzimy na tarasie i pijemy kawę. Sąsiad wstaje, bo chce po coś iść do domu. Figa zrywa się na równe nogi i odprowadza go do drzwi domu. Sąsiad wchodzi a ona zostaje na progu. Sąsiad wraca na swoje miejsce a Figa za Nim i kładzie się u Jego stóp.... Będę w weekend na 90% na działce to mogę poprosić, aby sprawdził na jakimś sznurku. Gdy się przybłąkała to miała rany na szyi... myślę, że od jakiegoś łańcucha :([/QUOTE] a ja wlasnie mialam napisac wczesniej, ze ona tak ma dziwnie siersc ulozona jakby na jakims lancuchu stala, ale mi sie to z miejsca wydalo niedorzeczne, zeby takiego pieknego psa na lancuchu trzymac, wiec dalam spokoj...
  2. alez ty jestes blyskawica :evil_lol: wielkie dzieki ick :loveu:
  3. a ja jak... tyle ze mnie nagle zlapaly "strachi" ze odjajczyli nie tego psa co trzeba :-o
  4. ja bym sie nie zdziwila z tymi oplatami; kiedys dostalam od emilii wplate z bazarku w euro i zasrany fortis zabral mi chyba 25 zlotych wiec doszlo jakies 8,50; dlatego nigdy juz nie zgodze sie na udzial w bazarku osob bez konta w polsce; uwazam ze wplat w walucie obcej nie powinno sie robic, bo 3/4 idzie na prowizje dla zlodziejskich bankow, biorac pod uwage, ze wplaty sa dosc male (pewnie maja jakas stawke za przelew zagraniczny 20-50 zlotych i nie interesuje ich ile wplynie na konto czemu w sumie ciezko sie dziwic); przy wplacie kilku tysiecy to by jakos uszlo, ale przy malych kwotach to jest czysty obled;
  5. przed chwila zaprosilam tez na watek [B]ick[/B], moze zrobi jakis ladny banerek dla figi - figa potrzebuje sie pokazac, im wiecej osob ja zobaczy tym lepiej; czy mozna jakos sprawdzic czy figa umie chodzic na smyczy?
  6. wczoraj wieczoram odpisala mi na smsa [B]kaja555[/B] w poniedzialek, jak tylko wroci z urlopu, zrobi nam wyroznione allegro dla figi :) rozmawialam z mezem dagmary - obiecal przejrzec skrzynke i znalezc zapytania o vege - wtedy uderzymy do tych osob - moze jeszcze beda zainteresowane; obie suki sa tak podobne z przewaga pozytywow charakteru dla figi, ze jesli byli chetni na vege to tym bardzie spodoba im sie figusia;
  7. ok, umowilam wtoreczka na 24 lipca na 7:30 do salonu pieknosci na kapiel w pianie, zeby byl ladny i pachnacy; do tego czasu juz mu sie wszystko ladnie wygoi; potem trzeba mu bedzie sesje zdjeciowa zrobic do ogloszen; gdyby byl ktos chetny do robienia zdjec to serdecznie zapraszam, jak nie to tz-a zatrudnie bo samemu to ciezko jak cholera zrobic zdjecia w plenerze, szczegolnie jak pies na sznurku jest... ;) cholera tylko czy mi psa wydadza ze schroniska tak wczesnie....?
  8. wtorek juz bez jajek! wlasnie jest w drodze do schroniska; rozmawialam z lekarzem powiedzial ze wszystko jest ok :) pytalam o te zmiany skorne na lopatce - nie iwdzial zadnych wiec moze cos mi sie przywidzialo, ale nawet na zdjeciach widac, ze mial przeswity skory; no, aler moze sie juz zagoilo cokolwiek to bylo; jak tylko bede mogla to go odwiedze, zeby chociaz podrzucic cos dobrego do jedzenia (i jego kolezance)
  9. kasia sie cos nie odzywa, moze jest na wakacjach; uderze do jeszcze jednej dziewczyny, moze sie uda ;) musi sie udac! ja nie mam watpliwosc, ze taki piekny, spokojny, lubiacy dzieci i koty pies znajdzie dom; trzeba tylko bedzie wybrac dobry dom, a nie pierwszy z brzegu; juz rozeslalam zdjecia figi do kilku znajomych z biura; im wiecej osob ja zobaczy tym lepiej;
  10. allegro nie jest zle pod warunkiem ze sie odbrze przeprowadzi adopcje, a sasiad obawiam sie po prostu suke odda komus kto bedzie chcial ja wziac; a na allegro zagladaja rozni ludzie w tym tacy co maja pseudohodowle i eksploatuja suki do zdechu zwlaszcza te z dobrym eksterierem, a ta ma nienajgorszy jak widac na zdjeciach; dlatego bezpieczniej by ja bylo wperw wysterylizowac, bo moze ja czekac nieciekawa przyszlosc wiecznie rodzacej suki u jakiegos lobuza w komorce...
  11. ale to mozna podac numer telefonu w ogloszeniu; nie ma problemu - tak sie juz robilo nie raz; ktos kto zrobi ogloszenie bedzie na allegro zagladal, ale numer telefonu moze byc do twojej kolezanki czy wrecz do tego sasiada; sprobuje sie skontaktowac z jedna dziewczyna, ona robi ogloszenia, moze znajdzie chwilke dla nas ;) wtedy podam ci jej numer rachunku i wplacisz te 12 zlotych :) cholera tylko ze na allegro to moze sie trafic jakis zasrany rozmnazacz i wtedy dupa bedzie; gdyby sie znalazl chociaz miesieczny tymczas to by mozna bylo zebrac pieniadze na sterylke i ja ciachnac, a wtedy juz by jeden problem byl z glowy...
  12. dzwonilam do meza dagmary - prosil o telefon po poludniu wiec zadzwonie kolo 18. i sprobuje mu zawrocic gitare (choc ma teraz wielkie zmartwienie na glowie) zeby poprzegladal maile w skrzynce; z dagmara nie ma na razie kontaktu wiec nam nie podpowie gdzie szukac... :( gdyby mogla to by ze skory wylazla zeby pomoc...
  13. [quote name='monia3a']Róbcie co chcecie. Na wątku jest pare osób i cisza, zero pomocy. Jeśli psinka ma być tam nie wiadomo ile to niech będzie. Ciekawe co będziecie pisały jak miną te dwa tygodnie i rodzinka sobie pojedzie.[/QUOTE] na watku PISZE kilka osob, ale zajrzalo prawie 800; co z tego ze do jakiegos krwawego tytulu zaglada milion osob kiedy 3/4 z nich i tak nie moze pomoc, a w wiekszosci zaangazowanie ogranicza sie do wpisow w rodzaju "biedny piesek", albo "jakbym dorwala tego s...syna co mu to zrobil..." itd czyli nic nie wnoszace do sprawy; ja wole zeby zajrzalo mniej, ale konkretnych; goldenek, czy mala ma allegro? bo moze moznaby oplacic 12 zlotych za wyroznienie (na dwa tygodnie), wtedy by byla wieksza szansa, ze ktos ja zobaczy?
  14. ile brakuje jeszcze do sterylki? bo chyba umknelo moje pytanie
  15. uwazam, ze jesli jest jakis dramat to nalezy go naswietlic, ale wymyslac rozpaczliwe teksty dla zwiekszenia dramaturgii to niepowazne; w jakim to swietle stawia dogomaniakow? ze nie wejda na watek dopoki pies nie jest zywcem obdarty ze skory? mala broni sie tym, ze jest bardzo w typie onka i do tego jest mloda wiec wczesniej czy pozniej dom sie znajdzie; zarzucanie goldence, ze nie troszczy sie nalezycie o znalezienie domu dla psa, jest dalikatnie mowiac niesprawiedliwe i nie bawie sie tu w niczyjego adwokata tylko nie lubie jak ktos jest niesprawiedliwy; zalozenie watku na psach w potrzebie jest chyba wystarczajacym dowodem na to, ze pies potrzebuje pomocy; nikt tu nie pisze o niczym innym tylko o psach ktore czekaja na nasza pomoc wlasnie; sprobuje sie skontaktowac z dziewczyna od ktorej wzielam swoja onke - niedawno pisala, ze jeszcze miewa maile z pytaniem o nia; co prawda miala wypadek i jest w ciezkim stanie w szpitalu (trzymajcie kciuki, zeby z tego wyszla bo to nasza dogomianiaczka tyle, ze bardziej konska), ale moze jej maz bedzie mial dostep do jej skrzynki i mi pomoze; wtedy mozna by im podeslac info o fidze;
  16. to ze suki nie chce oddac to mu sie po prawdzie troche nie dziwie - byla z nim zawsze i jest do niej przywiazany, a ona pewnie do niego; ale na mysl, ze jesli suka sie nie znajdzie to on sobie zostawi szczeniaka, to juz mnie jasna cholera brala; ale dobrze, ze sie mala znalazla; adresatka to dobry pomysl, ale ona musi byc przyczepiona do obrozy, a taki komplet to juz za belta mozna przehandlowac :cool3:, wiec niebezpieczenstwo istnieje, ze dlugo z ta adresatka nie pochodzi (zastanawiajace, skad u mnie tyle nieufnosci do ludzi :hmmmm:) ; czip by byl bezpieczniejszy i faktycznie z rejestracja na kogos innego; czy nie ma teraz jakiejs akcji czipowania za darmo czasem?
  17. ojeju to juz dzisiaj... dzwonie do schronu, zgodnie z umowa, zeby przypomniec o zabiegu, ale na razie nikt nie odbiera; moze jest za wczesnie, ale boje sie zeby wtorek nie dostal nic do jedzenia, a nie wiem o ktorej sa karmione psy, wiec mam stracha, ze nie zdaze dac znac; bede jeszcze probowac;
  18. no tak, kociabanda ma racje; zostawi sobie kuzwa pieska :angryy:; dupy ruszyc nie moze po udarze, zadbac o zwierze nie potrafi, ale pieska sobie zostawi i da pierwszemu lepszemu bandziorowi, alkoholikowi, menelowi, sasiadowi zeby go wyprowadzil i rozdeptal, zgubil albo w najlepszym razie przehandlowal za lyk bełta :angryy::angryy::angryy:
  19. ja tylko chcialam powiedziec ciotkom, ze frodzik zaczal juz sesje plywania w basenie; teraz go meczymy po 15 minut, a w dni wolne od pracy 2 razy po 15 minut, a jak zlapie kondycje to moze nawet i 3 razy; bo trzeba sie za niego wziac; zauwazylam, ze przy plywaniu tez mu sie prostuje kregoslup wiec to mu na pewno dobrze zrobi na wszystko; teraz goraco, praktycznie nie spaceruemy bo frodzio wysiada po paru metrach wiec to plywanie jest jak znalazl, zeby nie obrosl w sadelko; bylismy w drugiej polowie czerwca 2 tyg nad morzem (w kątach rybackich - dzika plaza i takie tam, zero ludzi praktycznie) ale frodzia nie bralismy bo on by w tym piachu czarnulek na plazy nie wytrzymal :shake: (a wody nie lubi); zostal z pania krysia ktora znamy jeszcze z mokotowa; ona jest wspaniala do psow wiec mieszkala u nas sobie z frodziem (i mureczka) i frodzio mial tak dobrze, ze jak wrocilismy to nie ucieszyl sie bardziej niz jak codziennie kiedy wracamy z pracy :cool3:; ot taki oszczedny w okazywaniu uczuc frodzinek :loveu:
  20. co za bagno!:angryy: czasem mi sie wydaje, ze w takie miejsca to trzeba ciezkim sprzetem wjechac i wyrownac z poziomem morza wszystko dokladnie, zeby najdrobniejszy slad nie zostal, tylko zwierzeta powyciagac wczesniej; ale nie, przepraszam, trzeba resocjalizowac; oczywiscie; tylko wpierw zwierzeta im pozabierac;
  21. [quote name='_Goldenek2']Problem w tym, ze ona coraz bardziej się przywiązuje.... Ona patrzy w opiekuna jak w obraz......[/QUOTE] tak to juz jest z tym okropnymi psami ;) nie ulatwiaja roboty..., zakochuja sie za szybko...
  22. widze, ze po foksiu slad zaginal...? a nie ma go czasem w schronie? moze ktos z zoliborza (o ile tam dojechal) zadzwonil po eko-patrol, przyjechal ktos bardziej rozgarniety i go zlapali?
  23. dzien dobry wtorciu, mam nadzieje, ze juz jutro w koncu sie uda :) oby tylko wszystko przebieglo pomyslnie :kciuki:
  24. ja mysle, ze o referencje ulki12 nie trzeba prosic; przeciez wszyscy ja tu znaja; zadba o tofika jak bedzie mogla najlepiej;
×
×
  • Create New...