-
Posts
11377 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Ulaa
-
Trzeba zawieźć książeczkę :razz:
-
Kochana puchata sunia z krzywą łapką MA JUŻ NOWY DOMEK!!
Ulaa replied to Ulaa's topic in Już w nowym domu
ona nie je suchej karmy :shake: ale można dać p. Ariadnie zadanie, żeby spróbowała troszkę odchudzić Kiarę i potem ma pilnować jej wagi. Przy dzieciach wiadomo jak to jest - podkarmianie itd :razz: -
Kochana puchata sunia z krzywą łapką MA JUŻ NOWY DOMEK!!
Ulaa replied to Ulaa's topic in Już w nowym domu
Właśnie w jej przypadku trzeba rozważyc sterylkę. Już jest dość dobrze zbudowana, a jeśli utyje, to będzie zabójstwo dla jej łapki. -
Do adopcji nowe zwierzaki: - kotka maleńka, nauczona czystości, pręguska - kotka 3-4 letnia, szylkretowa, wysterylizowana, na gospodartwo - piesek kundelek, o pomoc dla którego prosi znana już nam pani z banku: [QUOTE]Zwracam się z prośbą o pomoc w znalezieniu domu dla bezdomnego pieska.Jest bardzo przyjazny w każdym dobrym człowieku szuka swojego właściciela.Przebywa na ul. xxx na podwórzu z tyłu kwiaciarni "xxx". Około 2 lata jak zmarł jego właściciel.Przez cały ten czas był dokarmiany jednak tak naprawdę nie ma swojego domku i od kiedy wyprowadziła się stamtąd rodzina u której mógł przenocować to dzisiaj nie ma gdzie się podziać.Proszę o pomoc dla tego milusińskiego kundelka.Tel.kontaktowy 607 xxx xxx.[/QUOTE]
-
Kochana puchata sunia z krzywą łapką MA JUŻ NOWY DOMEK!!
Ulaa replied to Ulaa's topic in Już w nowym domu
Ja również uważam, że nie ma sensu. Skoro autorytety chirurgiczne widziały łapkę i RTG i wszyscy mówili dokładnie to samo... A "ręce które leczą" nie istnieją przecież i nikt sam siebie nie przeskoczy... Za to mam bardzo dobrą nowinę :multi: Wczoraj w nocy dostałam od p. Ariadny smsa: [B]"(...) proszę się na razie wstrzymać z ogłoszeniem, bo chyba nie będę mogła jej oddać, ona traktuje nas już jak swoją rodzinę i napewno bardzo by przeżyła rozstanie"[/B] a potem drugiego: [B]"(...) ona nie jest przecież kilkutygodniowym szczeniakiem, żeby jej było obojętne u kogo jest. Już na początku miałam dziwny incydent, chyba pani nie mówiłam jak Kiara do nas przyjechała , to akurat męża nie było w domu. Przyjechał po 5 dniach , ona go od razu zaakceptowała, ale jak dzieci poszły go pocałować na dobranoc i chciał je przytulić to ugryzła go w rękę. Byliśmy zdziwieni, że po tak krótkim czasie ona broni dzieci - także sama nas wybrała. Teraz Kiara śpi do góry łapami, a koty porozwalane obok niej. "[/B] To by było chyba najszczęśliwsze zakończenie w sytuacji Kiary. Trzeba jeszcze porozmawiać z p. Ariadną czy zdaje sobie sprawę, z czym wiąże się suni kalectwo (oraz możliwości ogromnych kosztów w przyszłości i patrzeniem na jej ewentualne cierpienia), aby po kilku latach np nie było "niespodzianki". Myślę, że dobrze by było zapewnić jej leki na pewien okres, lub co jakiś czas na początku, w końcu to niemały koszt. Potem p. Ariadna musi jakoś to zorganizować, by samodzielnie dbać o komfort życia suni, która jest u niej naprawdę bardzo szczęśliwa i raczej nie chciałaby już mieć innego domu. -
Kochana puchata sunia z krzywą łapką MA JUŻ NOWY DOMEK!!
Ulaa replied to Ulaa's topic in Już w nowym domu
Chyba taka standardowa kuracja jak u psów ze stawami... Metacam / Meloxicam, Rimadyl.... Do Dra Gierka trzeba zadzwonić i uzgodnić jakby było najkorzystniej i w jakich dawkach. -
[quote name='Ruth']Ponawiam prośbę o fotki ;). No i mała notkę co słychać u Kędziorka.[/quote] Tobie chyba nietrudno się tego dowiedzieć :D
-
FAJNY SZCZENIOR 4 m-ce. Duży, rasy nieokreślonej ;) ma dom!
Ulaa replied to Ulaa's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ada-jeje']Ulka jak to nie masz watku Filipa ja mysle ze Filip to Berys od hanek, chyba ze sie juz sama pogubilam.[/quote] Nie rozumiem :razz: chodzi o Mefisto przecież... -
widziałam Gerdę na ogródku z państwem i jakimś małym chłopcem :loveu: często będziemy ją widywać, bo mieszka naprzeciwko lecznicy :cool3:
-
Kochana puchata sunia z krzywą łapką MA JUŻ NOWY DOMEK!!
Ulaa replied to Ulaa's topic in Już w nowym domu
Dr Derkowski potwierdził diagnozę doktora Gierka. Nic nie można zrobić :-( Powierzchnia stawowa jest za bardzo zniszczona. Nie można uratować w żaden sposób tej łapki :placz: Jedyne co można zrobić, to podawać leki przeciwbólowe i przeciwzapalne i obserwować. Jeśli się pogorszy (a nastąpi to napewno, kiedy sunia np przytyje), trzeba będzie usztywnić staw. Dr Derkowski zdziwił się bardzo, że po konsultacji z Gierkiem mamy jeszcze jakieś wątpliwości... Przyznałam się, że Kiara była u niego, już po tym co usłyszałam - a było to dokładnie to samo. Poza tym Kiarka wcale nie jest taka kaleka :-o Wywinęła mi taki numer że hoho! Przed wyjazdem zwinnie wymknęła się z bramki i poleciała przed siebie!! Najpierw szłam za nią, a kiedy przyspieszyła pobiegłam i dogoniłam, na szczęście nie biega szybko... Ale już miałam przed oczami jak leci pod auto, biegła chodnikami zaraz koło drogi! Bardzo ucieszyła się ze spotkania z p. Ariadną i dziećmi. Kocha ich już niesamowicie. Szczekała i skakała. Ale potem położyła się natychmiast, to był męczący dzień dla niej. -
[quote name='hanek']Co z tym czarnym psem od pani z banku, któremu robiłam fotki? Na kogo podawać namiary w ogłoszeniach?[/quote] On dzisiaj moglby jechac do nowego domu do Jaworzna, gdyby mialby kto go zawiezc :cool3: Domek czeka, a ma pecha, bo zaden z wybranych dotad pieskow nie byl aktualny :roll:
-
FAJNY SZCZENIOR 4 m-ce. Duży, rasy nieokreślonej ;) ma dom!
Ulaa replied to Ulaa's topic in Już w nowym domu
Chyba ze im zwial :crazyeye::mad: Trzeba koniecznie sprawdzic co z Mefisiem :mad: -
Niesamowite, ze wrocila!! Facet mowil, ze ona jak poleci, to nieraz pare godzin jej nie ma, bo nie reaguje na zadne wolanie! Nowy domek w ciagu niecalej doby osiagnal wiecej, niz stary przez cale zycie suni :loveu::multi:
-
FAJNY SZCZENIOR 4 m-ce. Duży, rasy nieokreślonej ;) ma dom!
Ulaa replied to Ulaa's topic in Już w nowym domu
Teraz to on powinien byc gdzies do kolana... Ale w sumie warto by bylo do odwiedzic. -
[quote name='Ruth']Ja też prosiłabym o interwencję - więcej mogę napisać na pw. Z grubsza o co chodzi możesz napisac tutaj, musimy wiedziec co tam sie dzieje, bo jeśli chodzi o odebranie psów to na razie odpada :shake: Nie ma juz gdzie... W PRZELOMIE NIE MA ZADNEGO ARTYKULU!!! A ogloszenia psow sa bez zdjec i niewidoczne :(:(:(
-
FAJNY SZCZENIOR 4 m-ce. Duży, rasy nieokreślonej ;) ma dom!
Ulaa replied to Ulaa's topic in Już w nowym domu
Nie, na północy :cool3: -
Jest chyba domek dla suni :) Zależy jakby się zachowywała przy dzieciach. Powiesimy te plakaty i poczekamy może ze 2 dni na odzew, co Wy na to? Domek jest w Jaworznie.
-
Trzeba dograć dowóz bokserki Gaji do Luszowic. W ten weekend będzie to możliwe. Ja nie mogę dzwonić, a trzeba podać panu od boksia numer do pani z Luszowic albo na odwrót. Nie mam numeru do tamtej pani (Ada-jeje, czy ten numer jeszcze gdzieś jest do zdobycia?) A dla gołąbka [*]. Szkoda, że nie dane mu było odejść bez cierpienia, choć była taka szansa :-(