Jump to content
Dogomania

Ulaa

Members
  • Posts

    11377
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Ulaa

  1. Mała "pokapuje" śluzem, taka galeretka z niej wypada, nieduże plamki. Nie ma to związku z załatwianiem się, bo kupy robi normalne. Myślałam, że ma jakieś podrażnienie jelit, bo np zeżarła coś błąkając się. Ale nie przeszło jej. Nie dałam jej nic na odrobaczanie, bo jeśli to jakiś uraz ukł. pokarmowego to nie chcę ryzykować. Co o tym myślicie? A co do właściciela suni, to na razie nadal nikt nie dzwoni, ale wyślę ją do Przełomu. Może ją wypatrzy. Jeśli nie, to w domkach będziemy przebierać dosłownie :eviltong: Bez jakiegokolwiek ogloszenia ludzie pytają o nią (pozdrowienia dla pani, która czyta wątek na dogo :) ). Przyszły także dziewczynki, które ją znalazły. Jedna namawia rodziców na adopcję :p Krysia jest gwiazdą naszej uliczki. Wczoraj uciekła z ogródka i przyniosła ją sąsiadka z dziećmi i drugą sąsiadką. A inna ją odwiedza i robi sobie "dogoterapię", przytula, całuje (jakiś czas temu straciła swoją sunię). Szkoda, że rodzinka szkielecików nie jest tak rozrywana :shake:
  2. Starsza bokserka Gaja znalazła dom. A tutaj nowy szczeniak :-o http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=10029108#post10029108 Ma problem z kociętami, które są u mnie. Są już chyba zdrowe, więc podarowałam im zastrzyk, ale w dalszym ciągu nie potrafią jeść. Na miau dowiedziałam się, że może im zostać choroba sieroca :shake: (nie umiem opisać ich zachowania, ale jakby ktoś był ciekawy to zapraszam). Szczerze mówiąc nie mam już do nich cierpliwości ani kasy na kozie mleko, które powinny dostać przynajmniej raz dziennie, bo z normalnym jedzeniem mają problem i są głodne. Powinny być ze sobą jeszcze ze 2 tyg. albo trafić do domu, gdzie ktoś będzie ich "matką" lub do psa dobrego dla kotów. Lubią się wtulać w sierść i to je uspokaja. Z kociętami jest o wiele trudniej niż ze szczeniakami...
  3. Robię całej trójcy termin na sterylki i kastrację. To może przedłuży ich pobyt u mnie o rekonwalescencję po zabiegach. Wysyłam także do Przełomu. Proszę Was o ogłaszanie choćby suczek!! One mają większą szansę, są młodsze i pinczerkowate! Głupieją siedząc razem w tym kojcu i budzie, niczego się nie uczą... jak w schronisku... PROSZĘ O POMOC DLA NICH.
  4. A dla mnie to czasu nie miałaś :eviltong: Już wiem czemu :evil_lol: Fotki Kiary byś wstawiła nooooo.... Ona teraz taka śliczna się zrobiła :loveu:
  5. No to teraz mniej optymistycznie. Aza ma takiego bardzo brzydkiego guza na dole łopatki. Jest twardy i nierówny :shake: Obok niego jest drugi, mniejszy... Na drugim oczku już tworzy się nowy guzek... Pomyślałyśmy, że może dobrze by było zabrać Azę do Krakowa, aby jej porządnie wycięli te guzy i zrobili histio. Co Wy na to?
  6. Czekam na fotki breloczków i ich ilosc (ile jakich jest). Poszłyby na allegro.
  7. Azunia sama tak podaje łapkę i prosi o pieszczoty :loveu: Ona się tak zachowuje, jakby całe życie to było tylko oczekiwanie na lepsze życie i teraz właśnie u Lintie jest jej raj, do którego dostała się jeszcze przed odejściem za TM. Aż trudno uwierzyć, że był on tak blisko... Pewnie już go widziała... A teraz biega, bawi się i nadstawia brzuszek i główkę :loveu: To jeden z najkochańszych psiaków jakie spotkałam :loveu:
  8. Tak szybko, że teraz dostają jeść 2 razy. Zrobiły się nieproporcjonalne - beczki w części brzusznej, a ciałka np na szyjkach nadal nie ma tyle ile powinno. Przypominam, że za 6 dni przynajmniej 2 psiaki muszą zniknąć ode mnie z kojca. Nie żartuję. Jeśli nie znajdzie się DS lub inny DT będę zmuszona oddać je do schroniska, choć bardzo tego nie chcę, po tym co przeszły. Należy im się normalne życie. Niestety poszukiwanie im domu przynosi słaby rezultat. Chyba ą za bardzo kundlowate i niepozorne.
  9. Kiedy będą fotki Azuni z naszych wtorkowych odwiedzin :loveu:
  10. Na 1 fotce ale śmieszny :D Sesja koniecznie. Zapraszam jutro :multi: Zobaczysz jak podzieliłam dom na strefy :evil_lol: (o ile do jutra wytrzymają :eviltong:). Jutro przyjedzie pani oglądać wszystkie 4 moje tymczaski. Pewnie będzie chciała Krysię, jak każdy :roll: (Krysia [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=110177[/url] ). Ale dziewuszki powinny już koniecznie iść sobie do ludzi. Nudzi im się, energia je roznosi i szaleją. Najwyższa pora je socjalizować. Tatusia najchętniej bym nie oddawała. Jak patrzy na mnie tymi oczkami i przytula się delikatnie... :loveu: Bo sunie to łapskami wskakują, liżą po twarzy, narwańce :lol: A on... taki delikatny chłopak romantyczny :D
  11. Tak. Abra świetnie na nim funkcjonowała kilka lat (chociaż ma problemy ze stawami). Niestety okazało się, że w końcu się uczuliła :shake: Zostało mi coś na dnie wiadra. Mogę dać parę kulek na spróbowanie, razem z tymi grzebieniami.
  12. Dzisiaj zaczął się sezon na Krysię. Telefon się urywał (mimo, że nawet na stronce do działu adopcji jej nie wstawiłam, nie wiem skąd się dowiadywali niektórzy ludzie), a nawet sąsiadka chciała dla siebie ją zaklepać! :-o Na razie nic nikomu nie obiecuję, bo czekamy na właściciela. Jestem przekonana, że ktoś bardzo tęskni za nią. Bawi się z kociaczkami w zapasy :D Aż musiałam odddzielić pokój kociąt kratkami, bo im spokoju nie dawała ;)
  13. Nikt nie dzwoni z ogłoszeń, za to jest chętna pani przygarnąć sunię. Niestety chyba niebardzo zdaje sobie sprawę, jaki charakter będzie miał ten piesek.
  14. Hanek, zmień tytuł :loveu:
  15. Royal Giant jadła moja Abra przed zmianą diety na antyalergiczną. Kupowałam ją za 179 zł na Allegro, co miesiąc. Jednak Buba jest chyba wagi Megi (mojej), z tego co ją podnosiłam, i niekoniecznie musi mieć Giant, bo ona Giant nie jest tylko Maxi. Od Gianta mogłaby utyć za bardzo... Dobrze, że Buba jest zdrowa, bo odpadają u niej preparaty chondropatyczne i inne "przyjemności" dużych klusek. A grzebień metalowy i wszystko co potrzeba do takiej sierści mam (oprócz trymera do włosów przy uszach), mogę pożyczyć na parę dni. Ada-jeje, ten szlak jest już przetarty :evil_lol: A Bubci trzeba wyciąć całe kudły za uszami, bo ma tam ogromne kołtuny.
  16. Ogłoszenia powieszone w liczbie kilkadziesiąt. Nie wiem, czy będzie jakiś skutek, bo Kościelec jest dość trudnym miejscem do akcji reklamowej ;) ze względu na park i ilość domów. Jak mi się uda, to dołożę kilka na mieście. W końcu tam każdy chodzi. A sunia jest słodziutka niesamowicie :loveu: Kopie w pościeli, żeby zrobić sobie norkę i zagrzebać się. Zręcznie się zawija i opatula kołdrą. Widziałam filmik jak JRTy robią dokładnie tak samo, więc ona chyba faktycznie ma sporo z tej rasy!
  17. Były jak ratlerki, teraz rosną i będą chyba jak foksterier. Tatuś jest wielkości cocker spaniela. Na temat wagi trudno mi coś powiedzieć, w każdym razie bardzo szybko puchną :D i dlatego będą dostawały już normalnie jeść - 2x dziennie, a w środku dnia jakiś smaczek.
  18. One tak mają z tym piciem. Moje też... Nawet końskie wiadro za małe :roll: A co jedzenia - złoty środek: przegłodzić. Stawiać michę o tych samych porach, jak nie tknie w ciągu kilku minut to zabierać i won. Nic dojedzenia aż do następnej pory karmienia. Chuda nie jest, a jak się nauczy wybrzydzać na początku, to potem będzie jeszcze gorzej. Dziwne to, że nie chce nic prócz suchej karmy. To drugi pies, jakiego znam w życiu, z takim upodobaniem :-o
  19. [quote name='toyota']Czy mogłabym dostać namiary na ten dom ? Z tego co zrozumiałam , to nie jest to wcale zły dom. Mam dużego psa , nad którym wisi wyrok śmierci . Pies do tej pory przebywał na łańcuchu , jest bardzo ładny ,trochę podobny do Kazana, ma 4 lata. Jeśli do końca kwietnia nie znajdą się chętni na niego , to obecny właściciel go zastrzeli. :placz:[/quote] Raczej nie ma sensu, bo chcą młodszego niż Kazan, a on ma 2 lata.
  20. Brakuje jeszcze, że pieski są już zdrowe, śliczne, i mają wspaniałe charaktery. Bo wyszło na to, że jakieś kaleki... Specjalnie dzwoniłam wcześniej do pani dzienikarki, aby nie zapomniała o tym wspomnieć. No cóż. Liczymy, że ktoś się zlituje... I powoli rozglądamy się za innym DT. 1 psiak może zostać u mnie dłużej niż tydzień. Dla 2 trzeba znaleźć [U]jak najszybciej[/U] ds lub inny dt, najlepiej oddzielnie. Niech się uczą życia u boku człowieka, a nie zerkają stale jedna na drugą.
  21. Każdego oddzielnie i nie kopiuj textu jak leci, bo nie będzie wiadomo o co chodzi. Zredaguj to jakoś fajnie :) *** [B] A tutaj artykuł [/B] [URL="http://img92.imageshack.us/img92/116/tatusrudaiczarnavc3.jpg"][IMG]http://img92.imageshack.us/img92/116/tatusrudaiczarnavc3.th.jpg[/IMG][/URL]
  22. Jakoś. Przy odpowiedniej opiece nawet chyba nienajgorzej.
  23. Tekst może być podobny do tego jak mają na stronce u nas, chyba, że ktoś ułoży lepszy?
×
×
  • Create New...