Jump to content
Dogomania

Ulaa

Members
  • Posts

    11377
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Ulaa

  1. Uff, dotarłam do wątku :) Zapraszam ślepaczka, mam nadzieję, że mu będzie dobrze u nas :)
  2. Witaj mały, zapisuję :)
  3. Tak samo jak Abrunia - rak płuc... a w dodatku chore serduszko... Nie miała najmniejszych szans, schudła ponad połowę swojej wagi (ważyła 20 kilo!!!), dusiła się... Nie zasłużyła na to, aby cierpieć i musiałam podjąć decyzję żeby umarła spokojnie. Nie umiem żyć bez niej!!!!! [IMG]http://images37.fotosik.pl/1335/7d6a27ffaa499beb.jpg[/IMG]
  4. Puszek to Gucio,z tego wątku maluszek :) Wątku Hugusia nie mogę znaleźć, ale wszystko u niego ok z tego co wiem. Trochę go rozpieścili, warczy na łóżku itd. ale ludziska zakochani po uszy, więc znoszą dzielnie swój los ;) Spacer - chętnie, o ile nie będę w Krakowie akurat... I w bardzo okrojonym składzie... Nie ma już Meguni [*] ;(
  5. Można prosić więcej info o piesku ze sklejki nr 6?
  6. Ostatnio odwiedziła mnie sunia z państwem :) Jest już po sterylce i zrobił się z niej psiak o bardzo oryginalnej serdelkowej urodzie :) Rodzinka zadowlona z suni, bardzo grzeczna, dogaduje się z kotami i fajnie bawi z dziećmi. Piesek z kolei prowadzi stateczny żywot u boku starszej pani, również odwiedzanej przez wnuki. Pani dzwoniła z życzeniami noworocznymi i opowiadała jak to się Puszek przejadł w święta. Hmm ;)
  7. [quote name='Javena'][FONT="Arial Black"]http://img26.imageshack.us/img26/3783/714gg.jpg Tak wyglądały zwierzęta z tego schroniska, zabrane po interwencji.[/QUOTE] ...a tak w środku : [url]www.schronisko-olkusz.za.pl[/url]
  8. On jest śliczny!!! A fotki takie, że człowiek od razu wyobraża sobie go u siebie, wybitnie zachęcają do adopcji... takie cieplutkie i z serduszkiem. Widać, że piesek idelany do domku. Zmienie plakacik :)
  9. [quote name='Figanna']kurcze..no faktycznie.. a w Libiązu były jakieś plany schroniskowe ale nie wiem czy coś z tego będzie.. [/QUOTE] Nie będzie, bo nie ma inwestora ani zarządcy, oprócz ludzi prawdopodobnie podstawionych przez Pałkę.
  10. Trzymam kciuki za Misia, niech mu się uda...
  11. [quote name='Figanna']ech... a w Chrzanowie jest schronisko?[/QUOTE] Nie ma. Wcześniej jeździły do Olkusza, teraz Mysłowice. Z Trzebini nie wiem gdzie są teraz zabierane. Jest dramat. Nie ma nikogo i niczego.
  12. w Chrzanowie i Trzebini jest ciezka sytuacja z bezdomniakami... Ja jestem stamtad.
  13. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w kwestii spraw o puszczanie luzem bez opieki i porzucenie psa w Krakowie? Jak policja / prokuratura zapatruje się na karanie taich przypadków? Ja na tym terenie nie mam doświadczenia, aczkolwiek postaram się zrobić coś w tej sprawie (z ramienia OTOZ). Chodzi o psa o którym pisała ulya1991.
  14. [quote name='paoiii']Ula dodałam małą na tablice.pl to dość popularny portal, niektóre moje psiaki mają po kilkaset wejsc, moze akurat :) [url]http://tablica.pl/oferta/-niezwyklej-urody-sunia-ksiezniczka-w-typie-papillona--IDwPZb.html[/url] i jeszcze alegratka [url]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/19023435_niezwyklej_urody_sunia_ksiezniczka_w.html[/url] Aaaa no i kiedy spacer z Bubą?? Ja pamiętam :D[/QUOTE] Dziękuję!!!! Z Bubą - kiedy tylko masz ochotę :D Bardziej pasuje Ci po południu czy rano? Jakoś trzeba dogadać dzień :) Z sunią malutką sprawa robi się pilna. Sieje niesamowity terror wśród naszych kotów, rozgościła się już całkowicie w domu. Traktuje moją mamę jak największy swój skarb, którego broni, koty załatwiają się gdzie popadnie ze stresu. Sunia jest słodka, zdrowa i kochana, powinna mieć swój domek w którym nie będzie kotów. Ze spokojnym psem się dogada - z Megi jest ok, ale z Bubą niestety się nie tolerują nawet przez minutę - Buba próbuje ją dominować, Pusia się nie daje i awantura gotowa. Boimy się, ponieważ przy gabarytach małej jedno kłapnięcie Buby nawet "ostrzegawcze" mogłoby się skończyć tragicznie. W dodatku szukają ze sobą na siłę kontaktu aby rozstrzygnąć spór. W efekcie Buba jest u mnie w Krakowie i męczy się w 3os, pokoju w mieszkaniu studenckim. Błagam o pomoc w ogłaszaniu. Przełom nie wydrukował ogłoszenia, mama poruszyła już wszystskie swoje znajomości i... nic :(
  15. [quote name='tamb']Dzwoniła do mnie osoba z prośbą o pomoc. Pod blok ktoś podrzucił karton ze szczeniakami, są w tej chwili u sąsiadów tej Pani. Czy mógłby ktoś tam podjechać, zrobić zdjęcia, doradzić ? Są to okolice Lea. Wyprowadziłam się z Krakowa a dalej mam takie telefony. Ze względu na odległość nie mam możliwości pomóc.Telefon do osoby, która zadzwoniła, podam na pw.[/QUOTE] Ja mieszkam na Lea, ale akurat jestem na weekend w domu u reszty psów, będę w poniedziałek jeśli ewentualnie będzie potrzebna jakaś pomoc.
  16. Piekne psy (ten ONek z Olkusza wydaje mi się znajomy, czy oni wcześniej przypadkiem nie mieli "firmy" a raczej baraku, przed wiaduktem w Trzebini?). Przełom napewno opisze ten przypadek, powinni znaleźć się chętni do adopcji takich ślicznych psiaków. Można zwrócić się do UM Trzebinia o pokrycie kosztów sterylek.
  17. [quote name='toffio']Misia nie była wysterylizowana[/QUOTE] W takim razie to nie ona, bo tamta z sekcji była po sterylce.
  18. [quote name='AgaG']gdzie jest jej ciało teraz? chodzi o identyfikacje czy to ta sunia? z której lecznicy przywiziona? jako bezdomna?[/QUOTE] [quote name='wellington']Kto robil sekcje i gdzie ?[/QUOTE] Suczka została poddana eutanazji i zostawiona do utylizacji, więcej niestety nie mogę pisać na forum. Nie twierdzę że to TA, ale że podobna. Wiek i wygląd zgadza się. Czy ta z Kocmyrzowa była wysterylizowana?
  19. [quote name='AgaG']Możesz cos wiecej napisać.. bo nie rozumiem[/QUOTE] Martwa, starsza sunia mix w typie sznaucera mini p/s. Przywieziona z lecznicy na hucie, ale nie wiem nic więcej, nie byłam bliżej przy tej sekcji.
  20. dlaczego ciężko? to ładny, grzeczny, młody, mały piesek - ludzie takich szukają... ale dobre fotki naprawdę bardzo by pomogły... ja niestety wogóle nie mam aparatu innego niż w komórce i sama muszę prosić innych o pomoc w tej kwestii... :(
  21. [quote name='wellington']Sunia z Kocmyrzowa:[/QUOTE] wczoraj robiliśmy sekcję takiej suczce :/
  22. Z Ustawy o Ochronie Zwierząt: [QUOTE]Art 6. ust 2. Przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień, a w szczególności: p. 11. porzucanie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota, przez właściciela bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje (...) Art. 35 35.1 (11) Kto zabija zwierzę z naruszeniem przepisów art. 6 ust. 1, art. 33 lub art. 34 ust. 1-4 albo znęca się nad nim w sposób określony w art. 6 ust. 2, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. [/QUOTE] Baba powinna zostać ukarana za zaniedbanie i porzucenie!!!!!!!!!! To rzadka okazja, kiedy znane są dane, jeśli ujdzie jej to płazem i w dodatku "ktoś" odwali za nią całą "robotę" to nauczy się, że fajnie jest brać psa na chwilę a potem wyrzucić, bo "ktoś" i tak pomoże. Nie wolno takich bezdusznych leni uczyć, że ze swoją głupotą i brakiem odpowiedzialności mogą żerować na osobach którym po prostu szkoda psa. Babsztyl moim zdaniem powinien zapłacić za hotel, kastrację i utrzymanie psa do czasu znalezienia domu (my tak robiliśmy kiedy udało sie ustalić właściciela psa trafiającego pod opiekę fundacji). Asior jest z KTOZ, może doradzi jak pociągnąć dalej tę sprawę. Super Ula, że maluch w swym nieszczęściu trafił na Ciebie. W końcu trafił się jakiś mądry odpowiedzialny człowiek w jego życiu.
  23. Dziękuję!!!!!!!:crazyeye: Jesteś cudowna!!!!!!! :loveu: [email][email protected][/email] Jeśli dzięki Tobie sunia znajdzie super domek to się upijemy razem ze szczęścia :diabloti::multi:
  24. W necie niestety słabo, ma za to kilka plakacików w Chrzanowie i może na Przełom się załapie... Jeśli Ktoś chciałby pomóc poogłaszać, to można skopioeać lub wybrać coś z tego tekstu [url]http://krakow.gumtree.pl/c-Zwierzaki-psy-szczenieta-NIEZWYKLEJ-URODY-SUNIA-Ksiezniczka-w-typie-Papillona-W0QQAdIdZ332859770[/url] dziękuję :)
×
×
  • Create New...