Jump to content
Dogomania

Niufomanka:)

Members
  • Posts

    286
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Niufomanka:)

  1. dziękuję wam... co ja bym bez was zrobiła??:loveu: i moje psiaki tez są wam wdzięczne:D Nathaniel, masz chyba racje:roll: nie zajmowałam się nim, tylko Funią, mógł sie poczuć odrzucony.
  2. Ja tez mam koze:d Kotki lubią kozie mleko. Jest u mnie jeszcze jedna kocica, która tez ma kotki teraz( a raczej kotka bo jest jeden:)) Przychodzi do kotków kici, zajmuje się nimi, karmi je...:) przygarnęła kociaki, to dobrze, teraz ona jest ich mamą...:( Tylko szkoda, że kici juz nie ma;( to była kochana kotka:(
  3. a jak to wygląda? To się wkłada w ziemie, przywionzuje gdzieś do siatki czy jakoś inaczej?? Mój pies chyba nie ma takiego nawyku, przez tyle lat nigdy nie wychodził (tzn. przed wykastrowaniem zdarzały sie długie wypady, nawet na tydzień:roll:) ale potem był spokój. Postaram sie go nauczyć chodzić na smyczy.Ale nie będzie to łatwe ze względu na jego wagę i wielkość:( najpierw muszę kupić tą linkę 30 metrową. jak myślicie, mogła bym z nim chodzić najpierw na łąki? A czy on nie odbierze tego tak, że właśnie pozwalam mu wychodzić?
  4. Mój tata uważa, że zwierzęta powinny być na dworze i pilnować domu (mieszkmy poza miastem). Poza tym twierdzi, że lepiej jest im na dworze. Moga wchodzić tylko do przedpokoju. Zrobię co bedę mogła. Są takie 30 metrowe linki??:wow: nie miałam pojęcia nawet o tym:D A ile to kosztuje i gdzie mogę taką kupić??
  5. Mi sie wydaje, że dobre. Wodę zmieniam codziennie. A na terenie są trzy duże stawy (Fuńka ma gdzie pływać:D) Ale Halny nigdy nie pływa... Myślicie, że w tym wieku jeszcze go czegoś naucze??
  6. [quote name='iwonka_']a może w tej zagrodzie ma po prostu żar nie do zniesienia i dlatego spiernicza pod krzaki. Psem trzeba sie troche zając, a nie zostawić go samopas i mieć pretensje,ze ucieka. A wodę to w tej zagrodzie ma?[/QUOTE] Naturalnie, że nie ma wody!!:diabloti: Poza tym jest tam przypięty na łańcuchu, ma dach z blachy i zero cienia, a zagroda ma 1m x 1m:angryy: . :Myślisz że tak jest i ma warunki nie do zycia:shake: ?? W żeczywistości jest tam i woda, i cien, i wejście do pomieszczenia. Jest tam razem z drugim psem, z ta moja "nierasową nowofundlandką". Tyle, że ona jest spkojna i nie ucieka nocą, ale boje się że moze za nim wyjść. On wyrywa ściany w ogrodzeniu i ucieka, a ona nadal lezy sobie pod drzewem, albo w budzie, albo śpi (a przeważnie śpi:roll: ). Kiedy przyszedł do nas byłam za mała żeby się nim zajmować. Wcześniej mieliśmy podhalana (jego ojca) który tez był w zagrodzie i nie uciekał. Postaram się go nauczyć chodzić na smyczy, ale nie wiem co nam z tego wyjdzie...:shake: :-(
  7. Tylko, jest mały problem... On ma taką zagrodę, jest tam zamknięty przez cały dzien, tzn. powinien byc zamknięty, ale ucieka:( Podkopywał sie, ale zrobilismy podmurówkę dookoła tej zagrody, a teraz wygryza deski z ogrodzenia:roll: i cały dzień siedzi schowany pod krzakami. Na spacery nie chodzi i nie wiem czy dała bym rade go nauczyć, bo juz kiedys próbowałam, ale strasznie się szarpie i nic z tego:( A ucieka pewnie dlatego, że rok temu na zime była u nas pewna suczka która uciekała. On nie wychodził wtedy, ale w tym roku zaczął, a za nim Funia...:( Powiedzcie mi jak mam go tego oduczyc??
  8. Mam serdeczną prośbę!!!... Proszę o odpowiedź na temacie uciekinier, to bardzo ważne, bo mam z tym duży problem:( Gdyby ktos zechciał mi pomódz była bym dozgonnie wdzięczna... od tego to forum chyba jest:roll:
  9. Taki wariat jest niebezpieczny dla otoczenia! zgłoś na policje, dziewczyny mają rację.
  10. Mam psa (tzn to jest raczej pies moich rodziców, Halny. jeśli ktoś chce go obejrzeć to zapraszam na [url]http://halny11.pupile.com[/url] ) Problem w tym, że od jakiegoś czasu pies podkopuje sie pod ogrodzeniem i wychodzi na całą noc a rano wraca. Przynosi ze soba jakieś kości, świńskie nogi itp. Jest wykastrowany od ponad roku, ma 9 lat. Możecie mi cos podpowiedzieć? czy np. obcięcie psu pazurów sprawi, że pies przestanie kopać? P.S. Podmurówka odpada, bo mamy działkę o powierzchnia Ha.
  11. :( bądźcie teraz ze mną... odeszła moja 9 letnia kotka... kicia:( przejehcał ją samochód;(:( ma teraz małe kotki, na szczęście zaczęły pić mleko kiedy daje je im na palcu:( tęsknie za nią...:(
  12. Ja tu czegoś chyba nie rozumiem... jeśli pies jest w nocy na dworze, na terenie i ktoś akurat stanie sobie przy płocie i stoi, gada, albo co gorsza drarzni psa, to tez za to mandat właściciel ma płacić?!:roll:
  13. jaki cudny misiaczek!!!:loveu: zawsze mi się podobały psy tej rasy....:) śliczne.
  14. Śliczny psiak...:loveu: (wszystkie psiaki są cudne, tak nawiasem mówiąc:))
  15. [quote name='Paulinka18']Widzę, że niufomanka juz sie maluje. Ja raczej nie popieram makijażu w tak młodym wieku :cool3: sama zaczełam się malować mając 16 lat i to tylko błyszczyk i trochę podkładu. No, ale niufomanka jest śliczną dziewczynką :loveu:[/QUOTE] Wygórowane słowa:cool3: Dobrze że od tamtego czasy sporo schudłam, bo wyglądałam jak pasztet! (chyba zresztą wszyscy to widzą...:-( ) Ani ja ładna, ani śliczna, ani nic w tym stylu. Nie wyobrażącie sobie jak okropnie wychodzę na fotkach za zwyczaj, przeważnie bez makijażu:shake: chyba nikt nie chciał by tego oglądać...:evil_lol: jeśli chodzi o wygląd i o wiedzę, to do rybc! ani do nikogo innego na tym forum nie mam co się porównywać...:-(
  16. ozuzi, doskonale Cię rozumiem! Mnie tez się czasem strasznie nie chce iść z suńką na spacer, ale tutaj się różnimy... ja idę, mimo wszystko. Czasami zdarzy się jakaś nietypowa sytuacja, ale psiak tego nie rozumie...:roll: więc na ten jeden spacerek czas powinien sie znaleść niezależnie od sytuacji.:)
  17. świata racja!!:) Dziewczny, my, "psiarze":d musimy się zawsze trzymać razem!!:):loveu:
  18. Początkowo rodzice wręcz zabraniali mi wchodzić na dogo!!! Po pierwszych postach które zobaczyli, stwierdzili, że tutaj się z nikim nie dogadam. Jak widać mylili się:loveu: Teraz juz się przyzwyczaili że siedzę na dogo godzinami i nie słucham co do mnie mówią:roll:...:)
  19. może i mi sie uda ją tego nauczyć, chociaż chyba będzie cięzko....
  20. Jakoś mało uczęśzczany ten temat...
  21. rybc!a, jaka tam ze mnie piękność. Ty jak zwykle przesadzasz:loveu:
  22. Szkoda psiaka:( Chyba za dlugie spacerki. Starość nie radość, spójrzmy prawdzie w oczy... staraj się go maksymalnie oszczędzać i kiedy lepiej sie poczuje stopniowo zwiększać dawkę ruchu. Jednak niestety... to już nie jest młodzieniaszek:(
  23. lubię nazywać rzeczy po imieiu!:) jakaś roztrzeopana dzisiaj jestem:D
  24. Jak tylko zobaczyłam pieska, który smutno błądzi po okolicy, pytam się rodziców czy możemy go przygarnąć, niestety nigdy się nie zgadzają:( jedyne co mogę wtedy zrobić to wychodzę z domu i daję mu jedzenie i wodę...:( dla niego to zawsze cos
×
×
  • Create New...