-
Posts
286 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Niufomanka:)
-
Mój pies, Halny, tez zaczął ostatnio strasznie lnieć...:roll: a funia nie:D więc widać, że nie dotyczy to wszystkich psów.
-
ja na spacerki chodzę wyłącznie sama. kiedyś chodziłam z koleżanką, ale jej na spacerach zaczął przeszkadzać.... mój pies:roll: Więc się z nią "grzecznie" pożegnałam i teraz chodzę sama:diabloti: I suńka szczęśliwa;)
-
też tego za bardzo nie rozumiem ale cóż... kto zrozumie urzędników i te wszystkie ustawy??... :roll:
-
Hehe śliczne cudo:loveu::)
-
Ja postaram się przekonać moich rodziców, tylko jeszcze takie głupie pytanie... Suczkę można wysterylizować dopiero po pierwszej cieczce czy wcześniej?
-
Opłaty są miesieczn, roczne, czy może kwartalne? i ile to wynosi?
-
też tak uważam;) Najpierw weszła do stawu żeby popływać, a po wyjściu umyłam ją szamponem (wycfaniłam sie, nie musiałam jej juz zmaczać:lol:) a potem poprostu spłukałam, i była niesłychanie grzeczna:)
-
[quote name='martik b']Jakie niewygody:shake: ..ja zostałam wege z miłości do zwierząt żeby One były szczęśliwe nie ja..szczerze mówiąc to mam gdzieś moje niewygody z tym związane..nie jestem wygodną egoistką..krowa, świnia i inne mają takie same prawo do życia jak ja..to moje zdanie i kończę już..bo słusznie zauważyłaś, że wątek jest o karmach;)[/QUOTE] Sory, jeszcze ja:evil_lol: Mięsa nie jadłam ponad 2 tygodnie, ale z rodzicami wojna zaczęła sie już po tygodniu... Zaczeła się, że nie ta grupa krwi, że będę mieć anemię, zaczną mi wypadać wlosy, żebym nie wydziwiała i sie nie wygłupiała, że zawsze mięso jadłam a teraz mi cos odbija nie wiadomo czego, ze ludzie to mięsożercy a nie roślinożercy i widocznie Bóg tak chciał, skoro nas takich stworzył, i e jeśli kiedy będę dorosła nadal będę miała takie głupie pomysły, to wtedy wegetarianka moge być, a narazie nie ma mowy... Długa lista argumentów co??:cool1: nie miałam juz siły z nimi walczyć, mieli przewagę. Ale kiedy dorosnę, nie ma przebacz;)
-
Poprosiłam tatę, żeby kupił jakiś szampon dla Funi jak będzie w zoologu, no i owszem, kupił... cytuję:D"fafi 2- Szampon przeciw pchłom dla psów długowłosych" produkt ekologiczny pH 6,00 SelectA:) Jakis taki ziołowy, bardzo ładnie pachnie- jutro kąpie psinke, bo nie mogłam się dzisiaj zebrać jakoś...:roll:
-
Lekarz to lekarz!!! Boże, przecież on ratuje życie...:shake: Ale to nie jest decyzja weterynarzy, tylko polityków prawda??
-
Super że się udało:) Wierzę w Ciebie! Opiekuj sie dobrze tym maleństwem, bo jest na prwdę jeszcze bardzo malutka (ja kupiłam moją suńkę w wieku 7 tygodni i mimo to wszyscy uważali że jest jeszcze za maleńka żebym ją wzieła) Nie jest jeszcze odporna, bo teraz powinny chronić ją składniki z mleka matki. Bardzo łatwo może coś złapać, a kwarantanna przed wami! PoWoDzEnIa:)
-
postepy w szkoleniu kikerowym- duzy problem:(
Niufomanka:) replied to Marta_Ares's topic in Wychowanie
Cierpliwości kochana, cierpliwości;) Tylko to nam psiarzom pozostało:roll::) -
Kaska, coś czuje, że byśmy sie dogadały!:D Co do agresji... kiedy jesteś z nim na spacerze (jeśli chodzisz z nim na spacery, bo nie wiem gdzie te psy spotykacie) i widzisz, że w poblizu jest pies, którym twoje cudo zaczyna się interesować, natychmiast powiedz mu "fe" " nie wolno" "nie"( czy co tam za zwyczaj mówisz zakazując czegoś) przywołaj go do nogi, jeśli nie zareaguje to szarpnij go lekko i idź dalej. jeśli zacznie się interesować tobą a nie innym psem, natychmiast go pochwal. To nie jest już młodzieniaszek, ale dasz radę, skoro ja teraz uczę psa rodziców majacego 9 lat:iabloti: i nie jest tak źle nawet;) juz umie iść na smyczy jako tako, siadać, leżeć, czołgac się, i reagować na "choć!":) PoWoDzEnIa:)
-
hehe, ja bym bardzo chętnie wychodziła z psiakami na raz, ale niestety jeszcze nie opanowaliśmy tej sztuki na tyle dobrze, a mojego 9 letniego psiaka biorę tylko na łąkę, bo boje się jego zachowania na ulicy, tylko nie wiem co ja z nim będę robić zimą, kiedy przecież łąki hmmm.... nie będzie:roll:
-
Ja tez mam od kilku dni zajady:( i wiesz co jest na to dobre? Polopirona:D pokrusz sobie polopiryne na proszek, a potem posyb konciki ust, następnego dnia zrobią ci się strupki a potem powinno juz znikać;)
-
A ja mam pytanie odnośnie posłuszeństwa... zdarzało się tak, że np. po kąpieli dawałam mojej suni kostkę, a ona uciekała jak najdalej ode mnie, kładła sie pod drzewem i ją jadła, kiedy tylko podeszłam ona natychmiast uciekała dalej, tak, że złapanie jej byłoby nie możliwe... co robic w takiej sytuacji? kategorycznie dąrzyć do złapania psa, czy traktowac jako zabawę i dać jej swobodę (niech sobie pogryzie, przecież kiedys musi się jej znudzić :roll:)??
-
Eh... niby XXI wiek ale jeśli chodzi o Polske i o zwierzaki, to jesteśmy na poziomie wczesnego średniowiecza!!:diabloti: Kupiłam dzisiaj poprostu pożądną smycz dla psa dużej rasy i będę je wyprowadzać osobno, a z Halnym ćwiczyć na lince. (robi doże postępy:))
-
Moja sunia slucha się tylko mnie i taty (tzn jego to sie chyba bardziej boi) Zawsze przy wąskich przejściach ona siada i ja przechodzę pierwsza, a ona potem, na tym zależało mi najbardziej chyba...:roll:
-
hehe nie wiem czemu się dziwisz nathaniel:) pasta wysusza,:) Zawsze smaruje nią krostki i zajady:roll:
-
Ona robi to tylko na łące, ale można wypróbować:) dzięki.
-
Słabo tłumaczę o co mi chodzi....:roll: wczoraj tą smycz przegryzła, bo jej się nudziło, ona nie lubi być w jednym miejscu (moja wina). A ja pytałam czy kiedy idzie sie z psem a ona nagle łapie smycz do pyska i stara się zmienić np. kierunek spaceru, czy to nie jest jakiś objaw dominacji.
-
Popytam, chyba psiaki są gdzieś koło Elbląga...:oops:
-
A gdzie to można kupić i za ile mniej więcej?? taka smycz jest w każdym zoologu??
-
hehe pewnie podobnie jak u mnie:) Chociaż z moimi wariatami nie jest tak najgorzej:diabloti:
-
Ok, zrozumiałam