Jump to content
Dogomania

ewu

Members
  • Posts

    31408
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    13

Everything posted by ewu

  1. Trzeba bardzo dokładnie przyjrzeć się tym dzieciom i ogrodzeniu. Czy dzieci zamykają drzwi jak biegają do ogrodu. To bardzo ważne.
  2. Ja mam w podobnym wieku wnuki. Wnuczka skończyła 4 wnuk 8. Są od zawsze uczone bycia z psami, szacunku dla psów ale przyznam szczerze, że miałabym sporo obaw w przypadku wycofanego i strachliwego psa. Ja się już boję cokolwiek radzić bo pomyślicie ze nic mi nie pasuje. Ten dom obok Raciborza był wg mnie rewelacyjny, tylko kwestia tej niepełnosprawnej córki do sprawdzenia. Jutro miałam jechać ale Pan odwołał wizytę. Nie ukrywam, że bardzo mi przykro z tego powodu. W duszy już się cieszyłam. Jedno pocieszenie że uratowali babelka z wiochy.
  3. Tylko zeby to był ktoś doświadczony. Ja raz poprosiłam o wizytę w Bielsku i zrobiła ja Znajoma Znajomej. Dobrze ze udało mi się uratować suczke.....To musi być bardzo dobrze zrobiona wizyta bo Kacperek to strachulec.
  4. Państwo z okolic Racjborza niestety zrezygnowali poniewaz syn przywiózł im szczeniaka ze wsi. Pan bardzo przepraszał.
  5. Mam nadzieję,że poradzą sobie w przyszłości.
  6. Za te pieniądze kupiłam karmę dla psa w potrzebie.Ludzie stracili pracę przez pandemię i poprosili o jednorazową pomoc. FERA Sp. z o.o. Antoniego Czechowa 36 Wrocław, 52-231 Polska Rachunek dla: Barbara Dostawa do: Joanna Sosnowiec 41-200 Polska Produkt Ilość Cena jednostkowa Suma JOSERA JosiDog Basic adult lamb 18 kg KOD: 51148 1 119.16 zł 119.16 zł Suma: 119.16 zł Koszt wysyłki: 0.00 zł Kupując ten produkt otrzymasz: 30 Punkty wykorzystane w tym zamówieniu: (0 pkt): 0.00 zł Całkowity koszt: 119.16 zł
  7. Też tak myślę. Niestety przeżyłam zwrot z adopcji suni o imieniu Bajka. W domu był syn z Zespołem Downa, bardzo pozytywnie nastawiony i przyzwyczajony do psów . Niestety Bajka ciągle na niego ujadała, bał się jej. Ona też jednak nie zaakceptowała jego problemu.
  8. Dziękuję Elu za potwierdzenie.
  9. Otwiera się Wam?
  10. Potwierdzenie przelewu pdf.pdf
  11. 140 zł przelałam na konto dt Dziękuję z całego serca.
  12. Rozmawiałam z Panem, bardzo pozytywne wrażenie, niestety z wizytą muszę poczekać na córkę bo tam bez auta jest bardzo trudno dojechać.
  13. A to się zmienia bo przecież przyjeżdżają nowe bidy. To wszystko jest w teorii bardzo oczywiste ale realia są jakie są. Tu nie chodzi o robienie psom złudnej nadziei ale o uchronienie ich przed naprawdę bardzo trudnym do przeżycia czasem. Wyobraźcie sobie te noce, ból starych, zniszczonych stawów potęgowany zimnem i wilgocią. Mokry, lodowaty beton...co z tego ,że do budy napchamy słomy, że damy kołdry, polary.
  14. https://www.facebook.com/wolontariatmiedary/videos/657363904919092
  15. Ptyś jak widać to Pan wygodnicki:). Z tym załatwianiem w domu to wybaczcie mi ale zdecydowanie wolę kupkę:) Łatwo i szybko się sprząta a siuśki to już problem szczególnie jak wpłyną pod szafki, wiem coś o tym...:) Mój Meffi ( jest kalekim psiakiem) niestety często wybiera szafę zamiast drzewka w ogrodzie:)
  16. W bogatych schroniskach są ciepłe , wewnętrzne boksy, nasze psiaki takich nie mają.
  17. Są stare, schorowane psiaki, które zimy na zewnątrz nie przeżyją. (np Loczek). Psiaki ze sztywnymi stawami, leczone ale mimo to nie dadzą rady przetrwać zimy. Nie ma ogrzewanych boksów, gdzie je dać? Trzeba wybrać mniejsze zło, nawet jeśli jest wizja powrotu jak będzie ciepło. W krakowskim schronisku była taka akcja, masa psów poszła przezimować i większość została w dt na zawsze. Czy wizja cierpiącego tygodniami szczególnie w nocy starego psa, który ma marne szanse na przeżycie zimy w schronisku jest lepsza od powrotu do schronu jak będzie ciepło? To tez jest straszne ale wierzymy ,że ludzie , którzy pomogą biedakom zimą nie dopuszczą do zafundowania tym psom traumy. Są filmiki z psami które zima może zabić a z pewnością będą bardzo cierpiały. Ich stan nie pozwala na przebywanie na zimnie więc co mamy zrobić?? Czy szukanie rozwiązania nawet jeśli jest obarczone poważnym ryzykiem jest złe? My wiemy jakie ryzyko niesie za sobą akcja , liczymy na dobrych ludzi, wybieramy mniejsze zło. Jeśli macie inny pomył na uratowanie tych psów przed bólem i cierpieniem spowodowanym zimnem to jesteśmy otwarte na każdą radę, na każdą sugestię, na każdą pomoc.
  18. Oby sie chetni znalezli
  19. Nie wiem czemu jedne posty. mogę. powiększyć innych nie.
  20. 60 zl od Pani Agnieszki Znajomej elik 10zl od Nesiowatej 70 zł od Anny GR na koncie Dunaja Dziękuję
  21. Elu ja już nie wiem jak robić wizyty. Ja Państwu sama mówiłam, że chce rozmawiać z wszystkimi bo muszę wiedzieć, że jest to wspólna, przemyślana decyzja. Nawet przytoczyłam przykłady, które miały zobrazować cel i konieczność poznania i rozmowy z wszystkimi domownikami. Nie ogarniam rozumem tej sytuacji. Panstwo wiedzieli ze ich piesek i Toczka będą potrzebowały czasu żeby się dopasować ale to nie było problemem. Na dowód pokazywali wspólne zdjęcia pieska z sunia, która odeszła. Dawno nic mnie tak nie zaskoczyło.
  22. Poker przepraszam, jest mi naprawdę głupio bo ja wysoko oceniłam ten dom. Czuję się okropnie i jestem w szoku. Nie rozumiem zachowania tych ludzi. Na wizycie Pani pokazywała zdjęcia pieska, który jest teraz w domu z dużą sunia, która trafiła do tego domu jak piesek już był i Pani sama twierdziła, że bez problemu zaakceptował wtedy sunię. Zaskakująca jest nagła zmiana podejścia do sprawy ponieważ chyba wcześniej się zastanawiali. Ja Toczke tylko chwaliłam. Ręce mi opadły jak przeczytałam post Poker. Był kiedyś taki program "Nie do wiary" chyba ja się zgłoszę z reaktywacja.
×
×
  • Create New...