-
Posts
11041 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Rybc!a
-
Zrezygnowana,smutna KIKA-JUŻ W NOWYM DOMU W POZNANIU!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Ona tak strasznie wtula się w moją dłoń, gdy głaszczę ją po buźce. Jest tak spokojna, kochana... to wcielenie łagodności i piękna przy okazji! -
Lula-śnieżnobiała sunia już szczęśliwa w Niemczech!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='N-a-l-a']Witam wszystkich Dogomaniaków.Trafiłam tu z pewnego bloga o adopcjach psów;)spodobała mi się Lula i chciałam zapytać czy psinka szuka jeszcze domku?Chętnie ją bym przygarnęła.Czy wiadomo jak sunia reaguje na inne zwierzęta(A w szególności na koty i króliki?) i na dzieci?Mieszkam w mieszkaniu na czwartym piętrze ale niedaleko bloku mam duuuużą łąkę i małe jeziorko:wink: To będzie mój pierwszy pies wcześniej miałam koty ale zawsze musi być ten pierwszy raz:DPozdrawiam serdecznie [CENTER]Ania:kaffee_2:[/CENTER] [/quote] Witam Aniu, czy jesteś pełnoletnia? Niestety nie mogę sprawdzić jak Lula reaguje na koty. W środę prawdopodobnie zawiozę ją na rancho do Starogardu Gdańskiego, ale jeśli znajdzie się dla niej dom- będzie trzeba pomyśleć. Skąd jesteś? Lula nie wykazuje żadnych oznak agresji do mnie, a jestem nastolatką więc myślę, że z tym problemu nie będzie. Jeśli ona ma już zapewnione schronienie, to może dasz się namówić na cudowną Meliskę z tego wątku [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=2664506#post2664506[/URL] Albo Kikę [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=3273067#post3273067[/URL] Pozatym proszę wszystkich chętnych o wsparcie finansowe. Potrzeba 80zł na przewóz suni- bo tyle w cenie"rabatowej" chce mój tato, który jest kierowcą i właścicielem samochodu. 40zł mam już zapewnione, kto pomoże? -
MOJRA-chora,goldenkowata suka. JUŻ W NOWYM DOMU! TERAZ NAZYWA SIĘ GAJA!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Goldi w nowym domu, Mojra nadal czeka. Zdjęcia Goldiego Zdjęcia, narazie tylko dwa: [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img512.imageshack.us/img512/4905/cimg0266uy0.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img234.imageshack.us/img234/4439/cimg0276pa0.jpg[/IMG][/URL] -
KoKa-czarna mini cocker spanielka JUŻ W NOWYM DOMU!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Akcja poszła sprawie, myślałam, że będą jakieś trudności- oby więcej tego typu adopcji- byłabym przeszczęśliwa! -
MOJRA-chora,goldenkowata suka. JUŻ W NOWYM DOMU! TERAZ NAZYWA SIĘ GAJA!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='madzia828']oki postaram się jutro dać sunię na allegro, zdjęć trochę mało,ale chyba na forum pomocy goldenom RybC!a jakieś inne wstawiłaś, takzę skopiuję:cool3:[/quote] No tak, to są te: [IMG]http://img508.imageshack.us/img508/4387/dorotaraskaschroniskowe032lc3.jpg[/IMG] [IMG]http://img508.imageshack.us/img508/2173/dorotaraskaschroniskowe035yz5.jpg[/IMG] -
MOJRA-chora,goldenkowata suka. JUŻ W NOWYM DOMU! TERAZ NAZYWA SIĘ GAJA!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Madziulko, włożyłabyś ją na Allegro? -
MOJRA-chora,goldenkowata suka. JUŻ W NOWYM DOMU! TERAZ NAZYWA SIĘ GAJA!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Akcja się skończyła, Goldi już grzeje doopkę w nowym domu [IMG]http://picsrv.fora.pl/images/smiles/icon_lol.gif[/IMG] Państwo przyjechali- tak jak się umawialiśmy o 14:00. Wzbudzili na mnie bardzo miłe wrażenie, to symaptyczni, odpowiedzialni ludzie. Chcą psa wykastrować, w przyszłym tygodniu wybiorą się z nim na kontrolą wizytę u lekarza. Pies jest młody, ale ma brudne zęby. Myślę, że kostki pomogą. Wyciąganie go z boksu, to była makabra. Nie potrafię nawet tego wytłumaczyć, więc narysowałam w Paintcie obrazek pomocniczy. Załóżmy, że Goldi to największa czarna kropka. Pracownicy to różowe kółeczko, małe czarne to szlaki którymi pędził Goldi, a inne dosyć duże czarne kropki to inne psy. [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img522.imageshack.us/img522/8827/beztytuu788888ju5.png[/IMG][/URL] Kiedy pracownik wszedł, wszystkie psy padły na glebę i zaczęły uciekać. Pracownik nie dał rady złapać go sam, więc zawołał drugiego kolegę ze zmiany. Goldi uciekł za budy po południowej stronie obrazka. Jeden pracownik stanął z jednej, a z drugi z drugiej strony. Pies przeszedł pod budami, mimo tego że wcale nie jest mały, przecisnął się ze strachu. Straszny był jazgot, z paniki gryzł wszystkie psy, naszczęście niedotkliwie. Psy z boksów obok rozszczekały się na całego. Goldi uciekał potem przy bramie, co chwila rzucał się na nią w naszą stronę, piszczał i wył przeraźliwie, i uciekał. Wszedł na budy po wschodniej stronie ( na dach ). Kiedy pracownicy podeszli ( już myślałam, że go złapią, byli tak blisko ) to pies ze strachu z nich spadł ! To trawło może z 10 minut, a myślałam , że to wieczność. Ja ryczałam, moja znajoma z którą byłam, nowa pani Goldiego i jej dwie córki. Jednym słowiem wszystkie baby wyły! Każdy pies jakoś specyficznie podchodzi do pracowników, ale ... Hm... no może jakoś tak... Goldi w ogóle był uprzedzony do mężczyzn? Nie wiadomo, co z nim było wcześniej... Ale to teraz nieistotne. Pies już wykąpany, wyczesany ze swoją niebieską obróżką i smyczką wyszedł ze SWOJĄ rodziną na spacer. Jak im aparat nie padnie, to jeszcze dzisiaj będę miała zdjęcia. Za to Moira- totalna klęska :( Dowiedziałam się, że sunia jest w schronisku już od kilku lat. Nikt nie zwraca na nią uwagi, nawet nikt nie patrzy. Ma ooogroooomne cycuszki, może ją to boli? Ma chyba depresję, patrzy w jeden punkt... Na chwilę zapomina o wszystkim... Myślę, że dla niej lepiej byłoby gdyby nie żyła... I tak nie miałaby szans na dom... Mam nadzieję, że Dogomaniacy powrócą mi wiarę w ludzi -
Veda - niewielka, urocza sunia...nareszcie MA swoj DOM!!
Rybc!a replied to BosiaB_86's topic in Już w nowym domu
A mnie właśnie najbardziej rozczulają takie nadzyczajne w świecie kundelki. Są takie piękne, niespotykane. Drugiego takiego na pewno nie ma! Vedeńka jest piękna, może i dla niej los się uśmiechnie ? -
KoKa-czarna mini cocker spanielka JUŻ W NOWYM DOMU!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Cerber, wyczesz ją ze wszystkich stron i pocykaj kilka foteczek. Mam nadzieję, ża jakoś wyjdą, mogłabym wtedy pododawać ogłoszenia. -
Lula-śnieżnobiała sunia już szczęśliwa w Niemczech!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Szukamy transportu do Starogardu Gdańskiego. Tzn. na 90% już go mamy, bo posiadam umiejętność trzepania rzęsami i wykonywania "kociego, SHREKOWEGO" wzroku- a mój tatuś jest miękki na tego typu sprawy, jeśli prosi go o to jego jedyna córeczka ;) Jakby co, to trzeba będzie zrobić tylko jakąś zrzutkę pieniędzy. -
KoKa-czarna mini cocker spanielka JUŻ W NOWYM DOMU!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Eh, aż się poryczałam. To takie cudowne widzieć, że moja dawna podopieczna, którą wielbiłam teraz ma tak dobrze. Ciekawe co myśli sobie taki pies... Pewnie..."Jestem w raju?!" Koka była w schronisku aż 7 miesięcy... -
Dziewczyny ja ryczę. Obejrzałam tylko pierwszy filmik. Zadaję sobie pytanie: JAK MOŻNA? Jak mogę pomóc? Przecież to straszne. Te komory gazowe, wciągane psy, porażone prądem- te spojrzenie owczarkowatego, który chyba został właśnie porażony, te jego przerażenie, postrzelenie tego psa :( Nie mogę na to patrzeć. Ryczę, dobrze że jestem sama w domu :(
-
KoKa-czarna mini cocker spanielka JUŻ W NOWYM DOMU!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Noo, to podróż naprawdę rewelacyjna! Koka, gdy wyszła na podwórko (poszłyśmy na spacer przed pociągiem) charczała jak buldożek. Taka była podekscytowana, że hej! No tak- ale czego się dziwić? Była zamknięta przez 7 miesięcy w boksie 1x1 m, bez żadnego wyjścia. Obiecane zdjęcia: [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img133.imageshack.us/img133/1778/47283327df0.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img261.imageshack.us/img261/1492/46792547ea2.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img261.imageshack.us/img261/3355/59522978ig2.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img133.imageshack.us/img133/6812/82981894no4.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img133.imageshack.us/img133/7332/11794067uk7.jpg[/IMG][/URL] PS Dodam, że ja byłam dzisiaj od samego rana tak znerwicowana, że nie mogłam usiąść. Może to potwierdzić Kasia, która była tego świadkiem. Nie potrafiłam zapanować nad swoim ciałem,nogi same mi się trzęsły. Jestem bardzo zadowolona, a wy trzymajcie kciuki, żeby jutrzejsza akcja wydobywania Goldiego poszła równie zręcznie, szybko i dobrze jak adopcja KOKI. Jestem szczęśliwa, chyba najszczęśliwsza na świecie. Mo mój 26 pies, którego w jakimś stopniu uratowałam , oczywiście z pomocą innych ;) -
[quote name='AMIGA']Rybc!a przeciez na temat futerka żartowałam, To był wpis zamiast wpisu "hopaj w górę" czy coś w tym rodzaju. Sama też wiem, ile jest piesków w schroniskach i nie tylko, które potrzebują pomocy. Jakby ktoś zrobił mały banerek?? Ja niestety nie potrafię :shake:[/quote] Ja mały bannerek zrobić mogę, ale pod wieczór. A z tym futerkiem, to ja też żartowałam- tak to jest, gdy pisze się coś przez internet nie mając możliwości specjalnie tego zaakcentować.
-
Lula-śnieżnobiała sunia już szczęśliwa w Niemczech!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Pajuniu, Lula jest szczepiona przeciwko wściekliźnie... Tofik, serdecznie dziękuję! -
KoKa-czarna mini cocker spanielka JUŻ W NOWYM DOMU!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Cześć, trzymanie kciuków dało efekt- Koka i Kasia przed ok. 15 minutami wyruszyły w podróż do Olsztyna. Nie było żadnych problemów z wyadoptowaniem suni. Ku mojemu zdziwieniu, zapłaciłam za nią 30zł, a nie 100- jak powinno być według ustalonego przez UM cennik. Więc zrzuty dla mnie robić nie trzeba, bo te 30 zł tak czy inaczej miałam dać ja. Koka była przestraszona. Uciekła, kiedy pracownik wszedł do schroniska.Kilka minut ją łapał. W kuńcu wyszedł, razem z nią. Wzięłam ją, z nerwów na terenie schroniska zrobiła pożegnalną, wieelką kupę ! W samochodzie jechała ładnie, położyła się w bagażniku ( mam cobi ). Pojechałyśmy od razu na dworzec, wyczesałyśmy ją na boisku, to bardzo wdzięczna sunia. Myślimy, że może mieć zapalenie spojówek, strasznie ropieją jej oczy. Jest strasznie brudna, ma łupież. Kasia umyje ją dzisiaj specjalistycznym szamponem, aby jutro w drodze do Cerber była czysta i pachnąca. Myślę, że specjalnego, profesjonalnego fryzjera nie potrzeba, suni trzeba uciąć tylko kilka zbędnych kłaczków z okolic kufy i karku. Jest bardzo ufna. Podchodziła niemalże do każdego człowieka, zarówno jak i do dorosłego, jak i do dzieci. Kiedy stałam z nią przy kolejce po bilet, położyła się na plecach i zaczęła się kulać. Jest młoda, w schronisku powiedzieli , że ma 2 lata, a mi się wydaje, że jest jeszcze młodsza! Ma taką gładziutką niczym szczeniaczek sierść i śnieżnobiałe zębiska! Całuśnie się pożegnałyśmy i wsadziłam dziewczyny w pociąg. Smutno było mi trochę odchodzić, z myślą, że już nigdy jej nie zobaczę. Ale to dla niej ogromna szansa na normalne życie u boku swoich nowych, przyszłych właścicieli. Wiem, że trafi dobrze. Wcześniej planujemy ją wsterylizować, narazie myślimy jak i gdzie, a potem się zobaczy. Jestem pewna że z takim wyglądem i charakterem do sunia znajdzie dom w trymiga!( NIE WIEM JAK SIĘ TO PISZE ! ) Zdjęcia dodam później, bo jadę z Zuzką na działkę malować płot. Nie jesteście źli? PS Bardzo serdecznie chciałabym podziękować Kasi, która jest wspaniałą, młodą osobą. Bardzo ją polubiłam, myślę że znalazłyśmy wspólny język. Oby więcej było takich ludzi jak ona. Na świecie istnieją jeszcze anioły. Ja w to wierzę, właśnie po takich akcjach. Podziękowania składam też do wszystkich, którzy trzymali kciuki i sfinansowali podróż Kasi i Koki. Pozdrawiam -
KoKa-czarna mini cocker spanielka JUŻ W NOWYM DOMU!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Kasia jest już u mnie, teraz czekamy na godzinę w której otwierają schronisko. Trzymajcie kciuki, dziewczyny! -
KoKa-czarna mini cocker spanielka JUŻ W NOWYM DOMU!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Potem zrobimy jeszcze zrzutę dla mnie...Ale z tym się akurat nie spieszy... -
Część dalsza: [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img501.imageshack.us/img501/6458/rytmc1.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img501.imageshack.us/img501/2205/stafiiknor1.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img124.imageshack.us/img124/9519/szczeniakqy7.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img501.imageshack.us/img501/3525/szczeniorgs4.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img501.imageshack.us/img501/2734/wilczakxb6.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img501.imageshack.us/img501/999/73538122cf2.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img501.imageshack.us/img501/1622/0000sd4.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img78.imageshack.us/img78/949/000fm1.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img124.imageshack.us/img124/2236/00000xq1.jpg[/IMG][/URL]
-
byłam, jako widz i kibic Tristana (beagle) z Elbląga. Niestety, zajął drugą lokatę i nie wygrał. [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img124.imageshack.us/img124/6977/amstafgfyj6.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img124.imageshack.us/img124/2428/boksioew1.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img124.imageshack.us/img124/8189/boksio2zv3.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img78.imageshack.us/img78/8297/huskycb4.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img501.imageshack.us/img501/8546/jacknz6.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img501.imageshack.us/img501/7820/kulka2jj6.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img501.imageshack.us/img501/5760/medalecv8.jpg[/IMG][/URL] Ja z ulubieńcem wystawy. [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img124.imageshack.us/img124/1117/miloscal5.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img501.imageshack.us/img501/372/milosc33kv0.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img124.imageshack.us/img124/5695/misiort4.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img124.imageshack.us/img124/129/nowoxe8.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img501.imageshack.us/img501/5962/ogarji4.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img78.imageshack.us/img78/3333/aussievm7.jpg[/IMG][/URL]