-
Posts
11041 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Rybc!a
-
Abi- była taka smutna...a teraz SZALEJE W NOWYM DOMU, W WARSZAWIE!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[QUOTE] i tak nie uratuję wszystkich potrzebujących...tak mi ktoś ostatnio powiedzial i to prawda. [/QUOTE] Jak mi to kiedyś ktoś powiedział: Nie zmienimy świata adoptując psa. Ale świat zmieni się dla tego psa :) -
Hej Cioteczki, natknęłam się na ogłoszenie. Pani chętnie przygarnie psa w typie Yorka, Shih Tzu, lub ''coś w tym stylu''. Nie wiem nawet z jakiego jest miasta, ale mam tel. 691950476 . Może warto zadzwonić, spytać, sprawdzić? Może któraś z bid znajdzie dom ?
-
Dalmatyńczyk CENT- znów szuka domu ... i ZNALAZŁ !!! :)
Rybc!a replied to sisia0's topic in Już w nowym domu
[quote name='sisia0']to kiedy wstępny termin ?[/quote] Sobota . :razz: -
Malamutka z ciężką dysplazją- Ma wspaniały dom ! :-)
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='madzia828']może jednak ją ktoś adoptował:p[/QUOTE] Mój tato mówi, że ona tam była. A adopcja ? Chyba w cuda wierzysz... -
Dalmatyńczyk CENT- znów szuka domu ... i ZNALAZŁ !!! :)
Rybc!a replied to sisia0's topic in Już w nowym domu
[quote name='bea_m']Rybcia ryzyko zawsze jest ale to jakoś trzeba logicznie rozwiązać. A ja w związku z tym wszystkim pozwoliłam sobie następny bazarek zrobić. Zapraszam [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=8586116#post8586116[/URL][/QUOTE] Damy radę :) Cent będzie jechał w bagażniku, a suczki ze mną, z tyłu. Bazarek już podbiłam :) -
[quote name='pietrobus']Akurat tego niesłyszałem :roll: Ciężka sprawa. Tu masz rację. Mi (mam takie doświadczenie), że wolontariusz kojarzy się z 13-letnią szaloną małolatą, która kocha psiaki i pisze na blogach, pełno zdięć i krzyczy wszędzie, że pomaga ;) A, potem się okazuje, że nie widać jej tam gdzie jest potrzebna :) Zboczenie z dawnych lat :razz:[/QUOTE] Poczułam się troszeczkę urażona. Sama mam 14 lat, jestem szaloną małolata, która kocha pieski, pisze na blogach, robi mnóstwo zdjęć. Ale (mam nadzieję), że zawsze jestem tam, gdzie mnie ktoś potrzebuje. Uważam, że dowodem tego są adopcje, które prowadzę i doprowadzam do końca, czy kilkadziesiąt psów wyciągniętych ze schroniska. Nie jestem wolontariuszką, bo czegoś takiego u nas nie ma. Bardzo nad tym ubolewam, bo jest to jedno z moich marzeń. Mam nadzieję, że się kiedyś spełni, w co narazie szczerze wątpię. Ale wiem, że mimo mojego młodego wieku, że mimo niedysponowaniem własnym samochodem, własnymi pieniążkami, jestem w stanie coś osiągnąć- a może inaczej: dzięki mnie, zwierzęta mogą coś osiągnąć- coś, o czym najbardziej marzą te opuszczone: dom. To mnie najbardziej satysfakcjonuje w tym co robię. I choć nie wypełniam obowiązków prawdziwego wolontariusza- nie wyprowadzam na spacery, nie karmię, nie sprzątam- to co robię czasem mnie dobija. Człowiek, niestety uczy się na popełnionych błędach, a jeśli pracuje się w taki sposób: na błędach cierpią psy. Czasem takie sytuacje mnie przytłaczają, ale zawsze staram się wspiąć do góry, bo wiem, że gdyby nie moja działalność, kilkadziesiąt psów nie spałoby teraz w nowych domach. Pozdrawiam.
-
Dalmatyńczyk CENT- znów szuka domu ... i ZNALAZŁ !!! :)
Rybc!a replied to sisia0's topic in Już w nowym domu
Ja go mogę od Ostródy do Katowic. Ale czy nie będzie problemów, bo jadą też inne suczki... ? -
Miniaturowy,szorstkowłosy dalmatyńczyk! Już w nowym domu.
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='bea_m']Rybcia może i tak być. Poczekajmy do jutra. Zobaczymy co będzie z Miką.[/QUOTE] No ok, mamy jeszcze trochę czasu do soboty. W każdym bądź razie wtorek odpada, nie poradzimy sobie. -
Miniaturowy,szorstkowłosy dalmatyńczyk! Już w nowym domu.
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='bea_m']Z Katowic może odebrać psiaki Ewadr. Rybcia to nam się trochę gmatwać zaczyna. Bo jeżeli Mika nie będzie jechać to lepiej było by Centa zawieźć do Buni na kastarcje (Łódź). A później dalej będziemy się martwić.[/QUOTE] Kurczę, no to rzeczywiście, wszystko zaczyna się gmatwać. A dlaczego Centa nie można zawieźć od razu do tych Katowic i tam go wykastrować? -
Powiedzmy, że i ja jestem wolontariuszką, choć u nas czegoś takiego nie ma. Zajmuję się jednak adopcjami, jak narazie udało mi się wyciągnąć ok. 55 psów. Pomagam elbląskim psiakom od sierpnia zeszłego roku.
-
Miniaturowy,szorstkowłosy dalmatyńczyk! Już w nowym domu.
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Mój tato znalazł ten Lubiąż , ale koło Wrocławia. Gdzie to w końcu jest? Czy wystarczyłoby, żeby zawieźć psy do Katowic ? Petunia znalazła dom w Dąbrowie Górniczej... -
Miniaturowy,szorstkowłosy dalmatyńczyk! Już w nowym domu.
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Słuchajcie, transport Elbląg-Ostróda-Katowice i spowrotem to ponad 1000 kilometrów. To duże pieniądze! Ok. 500zł . Ja nie mogę na mapie znaleźć żadnego Libiąża, ani Libiążu, Libląża... Nic z tych rzeczy. Ile km od Katowic jest ta miejscowość i jak się dokładnie nazywa? -
Malamutka z ciężką dysplazją- Ma wspaniały dom ! :-)
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='masienka']to znaczy? Nie bylas kolo jej boksu czy jej nie bylo?[/quote] Byłam koło jej boksu. [quote name='madzia828']Ania nie strasz ze jej nie ma:shake: gandzi tez nie ma moze się schowała albo ją przenieśli:roll: na allegro ma 1 obserwatora[/quote] Mój tato stwierdził, że ona tam na pewno była, więc może jej nie zauważyłam, przepraszam, ale tyle tych bid, że nie jestem w stanie każdego spamiętać. -
Marysia - OKROPNY STRACH - w schronisku od prawie 2 lat !
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Ma teraz nową koleżankę- jakby Chałwa w nowym wydaniu... Nawet wizualnie podobna... Przeznaczenie,czy co ? -
Alf-czarny terrier rosyjski czy sznaucer olbrzym? adoptowany
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='madzia828']mam nadzieje ze się schował:roll:[/QUOTE] A ja mam nadzieję, że został zaadoptowany i że trafił do naprawdę dobrego domu. -
Miniaturowy,szorstkowłosy dalmatyńczyk! Już w nowym domu.
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Słuchajcie, dzwoniła do mnie pani z Mrągowa (kawałek za Olsztynem). Sunia ma szansę na dom! Mieszkałaby w domku jednorodzinnym. Powiedziałam pani, że planujemy zawieźć ją do Katowic, bo jest w złej sytuacji i że tam już na nią czekają. Powiedziała że jutro ok. 17 zadzwoni i da znać. Acha, po rozmowie z tatą, okazało się, że nam najbardziej pasowałaby sobota. Czy schronisko w Ostódzie wyda mi psa w sobotę ? I czy ktoś będzie w sobotę na Centa czekał ? Czy kropkowy fundusz pokryje 1/2 transportu? Bo będą jechały 2 psiaki. -
Miniaturowy,szorstkowłosy dalmatyńczyk! Już w nowym domu.
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Są dwie opcje. Ja we wtorek będę brała z Ostródy owczarkowatą Lonli. Mogłabym wcześniej wziąć Mikę i Petunię z mojego schroniska, a przy adopcji Lonli zabrać dalmasia. Najpierw oddalibyśmy Lonli w Warszawie,a potem Dalmasia, Mikę i Petunię w Katowicach, czy tam w tym Libążu. Ale jej, musielibyśmy gdzieś nocować i zarwałabym środę w szkole. Druga opcja: Lonli zawieźć we wtorek, a Centa, Mikę i Petunię np. w piątek. Ale wyjechalibyśmy dopiero po 12, bo od tej pory otwierają schronisko. Zarwałabym tylko piątek, bo w sobotę nie trzeba iść do szkoły. Ale też musielibyśmy gdzieś nocować, bo mój tato zwyczajnie nie poradzi sobie całą noc i cały dzień jadąc samochodem. No i Cent nie po drodze, bo w Ostródzie... No nic, narazie tak dumam, mamy dziś niedzielę, narazie muszę poczekać do późnego popołudnia, kiedy wróci mój tato... -
Miniaturowy,szorstkowłosy dalmatyńczyk! Już w nowym domu.
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='bea_m']Rybcia! Gonitwa! Łatwcie ten transport i wyciągajcie Mike ze schronu. Mika pojedzie wraz z Centem z Ostródy do Libąża na DT. Tylko musicie się cioteczki postarać i zebrać pieniążki na 1/3 kosztu transportu, szczepienia i sterylizacje. Powodzenia i oby nasz misterny plan się powiódł. Rybcia napisz kiedy ten transport mógłby być. Trzeba to jakoś ogarnąć w czasie i to jak najszybciej.[/QUOTE] Pogadam dzisiaj z tatą. Obliczmy jaki byłby koszt transportu, dam znać. No i myślę że to byłby koniec tygodnia, bo we wtorek jedziemy do Warszawy z ostródzką Lonli, a na raz nie damy rady wziąć 4 psów, jechać do Ostródy, Warszawy i Katowic- to przekracza nasze możliwości czasowe... Jak tato przyjedzie do domu, to napiszę co wymyśliłam. -
Abi- była taka smutna...a teraz SZALEJE W NOWYM DOMU, W WARSZAWIE!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='sarenka5']Do domku Dziewczyno!!! Niech znajdziesie ktoś rozsądny i zobaczy jakie ona ma cudne spojrzenie....i ta mordka. Dajcie jej dużo ciepelka i czasu....ale rozsądnie i tak serio serio.[/QUOTE] Czyli rezygnujesz? -
Abi- była taka smutna...a teraz SZALEJE W NOWYM DOMU, W WARSZAWIE!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='sarenka5']Dużo obaw we mnie.I ciągle myślę.Nie mam doświadczenia z psami ze schroniska.Wiem,że one są inne niż takie wzięte z domu.I boję się,że nie dam rady. Chyba oszaleję bo msli tylew glowie... Ona tak patrzy przez te kraty....[/QUOTE] No patrzy, patrzy, bo czeka... -
Malamutka z ciężką dysplazją- Ma wspaniały dom ! :-)
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Kurczę, a ja dzisiaj malamutki nie widziałam. -
Biszkopt dostał dzisiaj buziaka w lawendowy nosek :)
-
Toffi-OD SZCZENIAKA W SCHRONISKU-nie ma jej w schronie- ZAADOPTOWANA .
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Toffi nadal szuka domu... -
Nela-od szczeniaka w schronisku-POGRYZIONA-nareszcie ma dom..!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Nela w dalszym ciągu przebywa w schronisku...