-
Posts
11041 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Rybc!a
-
VI Zlot Dogo(alko)maniaków - "Sweet Land" Sieraków 2008
Rybc!a replied to Asia & Ginger's topic in Obozy
I zapomniałam dodać, że na zlot wybiera się też Enchatres*, która najprawdopodobniej będzie mieszkać z nami w domku! -
VI Zlot Dogo(alko)maniaków - "Sweet Land" Sieraków 2008
Rybc!a replied to Asia & Ginger's topic in Obozy
Okej, koleżankę wypisujemy, a Gonitwę prawdopodobnie z psem- z nami na domek. Zaliczki wyślemy wszystkie razem pod koniec terminu. Wstępnie w domku będziemy w trójkę: Rybc!a z psem (a może dwoma. Pyzy nie zabiorę, ale "tymczasowiczkę" (coś mi sie zdaje, że długa będzie ta tymczasowiczka) -zobaczymy jak się będzie zachowywać, bo że grzeczna w schronisku, to o niczym nie świadczy. I módlcie się, żeby nie gryzła w domu w czasie naszej nieobecności ... ) Valeur248 prawdopodobnie z psem Chałwą-Westą (moją byłą, schroniskową podopieczną- nie wiadomo czy pojedzie, bo jest jeszcze nieco strachliwa, ale do czasu zlotu powinna nabrać zupełnej pewności siebie!) Gonitwa prawdopodobnie z psem labradorem Orientem( chyba że znajdzie się niania ) -
VI Zlot Dogo(alko)maniaków - "Sweet Land" Sieraków 2008
Rybc!a replied to Asia & Ginger's topic in Obozy
Ja się decyduję na dom, Valeur też. Zapiszcie wstępnie Gonitwę, a koleżanka która miała jechać z nami podejmie decyzję w najbliższym czasie. -
Co jest złego w psach nierodowodych?
Rybc!a replied to Rumcajsowa's topic in Grupa 'Extra' - Kundelki
[quote name='WŁADCZYNI']Ja nie jestem za odwiedzaniem schronisk - to będzie trauma dla co bardziej wrażliwych dzieci.[/quote] To prawda, więc nie uważam, by to był dobry pomysł. Sama, jako 7 czy 8 letnie dziecko, wraz z klasą, poszłam do schroniska, przeżyłam to bardzo, chociaż nie rozumiałam, dlaczego tam są , ile tam są i będą itp. Teraz już wiem, jest mi równie przykro, ale z wiekiem, potrafię się uodpornić na niektóre sytuacje- już nie płaczę, bo wiem, że płaczem niczego nie załatwię, wolę działać i pomagać. Ale rzeczywiście, dzieci trzeba uczyć od samego początku. Ja byłam tak uczona i ja też tak uczę. A w sumie uczyłam, bo teraz już nie mam kogo. Moja mała pojechała do Szkocji. Miała 10 miesięcy, jak zaczęłam do niej chodzić, a jak wyjechała, miała ponad 4- bardzo dużo wiedziała o zwierzaczkach. Wiedziała, jak opiekować się Zuzią, wiedziała o pieskach ze schronisk, chociaż nigdy jej tam nie zabrałam. Gdy pytałam małą czy będzie miała kiedyś pieska i skąd to odpowiadała, że jak przyjedzie już na stałe do Polski (za 3 lata- gdy zacznie podstawówkę), to weźmie pieska ze schroniska. A jak pytałam dlaczego ze schroniska, to mówiła, że tam pieski są biedne i nikt ich nie kocha, a ona zaopiekuje się takim, który będzie brzydki i stary, bo takiego nikt nie zechce. To bardzo mnie cieszy!:multi: -
Sunia już nie szuka domu, starzy właściciele ją zatrzymają :)
Rybc!a replied to Cerber's topic in Już w nowym domu
Ależ śliczna, musi pilnie znaleźć dom! -
Krzywuś/Pazurek- z uszkodzeniem łapy- JUŻ W NOWYM DOMU.
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Beatka, zobaczymy- jak ktoś zalicytuje, to chawła Bogu, a jak nie, to zrobimy drugą aukcję, a ty zajmiesz się drukowaniem i wysyłką (wielkie dzięki). -
Krzywuś/Pazurek- z uszkodzeniem łapy- JUŻ W NOWYM DOMU.
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[IMG]http://images27.fotosik.pl/137/b6de9cb3bf047f4c.jpg[/IMG] Beata, myślę, że warto byłoby jakoś popróbować zmienić tą aukcję. A może samym utowrzeniem aukcji zajęłaby się Madzia, a ty drukowałabyś i wysyłałabyś na adresy ludzi który zamówili by kartki? Ja niesetety drukować nie mogę-inaczej sama bym się tym zajęła. Co wy na to? -
Użytkownik luton przygarnął psa! - Jamniczek nazwany Piniu!
Rybc!a replied to Ola164's topic in Już w nowym domu
Nie aż taki młody, bo ok. 5 lat, ale proszę, spójrzcie na tego biedaka, inne psy strasznie się nad nim znęcają, ma takie małe, czarne jak smoła oczy,widać, że cierpi. Nazwałam go Guciem. [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images34.fotosik.pl/96/d5b20b72df10b7f0.jpg[/IMG][/URL] -
Lori-WYRWANA Z PIEKŁA-tymczas- A TERAZ WSPANIAŁY DOM W NIEMCZECH !
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Ona nie była gwałcona przez ludzi, tylko non stop jest gwałcona (w sensie dominowana) przez suki! -
Jamnisiowata "Kalinka"- NIE MA JEJ W SCHRONISKU.
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='malagos']No to wierzmy, ze suczkę ktoś zaadoptował. nic innego nam nie pozostaje :cool1:[/QUOTE] Niestety, Malagos :( -
[quote name='Reniawawa']Rybia Magda napisała : "Nie ma sensu mu rąbać psychiki jeszcze bardziej." nie oznacza , że pies ma za słabą psychikę na hotel a na schronisko nie.[/QUOTE] W takim razie co to oznacza? Bo mimo wszystko, uważam, że hotel jest o wiele bezpieczniejszy, o wiele bardziej komfortowy. A jeśli jest was tak dużo i tak kochacie bassety, to dlaczego sprawa stoi tak naprawdę w miejscu? Ale okej, tak jak napisałam- cos się dla niego szykuje.
-
Cezar-mix nowofundlanda- SKRAJNA DEPRESJA!! - już w NOWYM DOMU!!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Być może coś znalazło się dla pieska w Pabianicach- spytam czy coś ruszyło z kontrolą przedadopcyjną modliszki84, która miała się tym zająć. -
Krzywuś/Pazurek- z uszkodzeniem łapy- JUŻ W NOWYM DOMU.
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
I może jakieś inne kolory, co? Bo jakoś mdło wyszło :( -
Krzywuś/Pazurek- z uszkodzeniem łapy- JUŻ W NOWYM DOMU.
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Proszę koniecznie dopisać małymi literami : tekst: FUNDACJA MEDOR Żeby nie było widać, ale żeby było, bo to ich tekst. A psem nie zajmuje się Medor, tylko Wamr.-Mazur. Stowarz. Obrońców Praw Zwierząt im. św. Franciszka z Asyżu :) A ogólnie, to ładna! Popróbuj jeszcze, może jakieś jeszcze ci wyjdą? -
Sunia już nie szuka domu, starzy właściciele ją zatrzymają :)
Rybc!a replied to Cerber's topic in Już w nowym domu
Dodam, że sunia jest oddawana z powodu linienia- krew się we mnie zalewa. Cerber, zmień tytuł wątku na " Młoda ONKA pilnie SZUKA DOMU! Chcą się jej pozbyć, bo linieje. Ratunku! " -
Jamnicza bieda w schronisku ! Ma dom w Krakowie.
Rybc!a replied to basia0607's topic in Już w nowym domu
Basia nie jeździ do schroniska, więc ja zrobię zdjęcia w sobotę, a przynajmniej postaram się! -
[quote name='Reniawawa']A czy muszą być w schroniskach??[/quote] Wydaje mi się że takim trzeba pomóc na 1 miejscu! :roll: Pies ma za słabą psychikę na hotel, a na schronisko nie? Dziwne stwierdzenie! :roll:
-
Krzywuś/Pazurek- z uszkodzeniem łapy- JUŻ W NOWYM DOMU.
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Okej, Beatka zrobi Allegro cegiełkowe. Poproszę dziewczyny zajmujące się grafiką komputerową o kartki dla Pazurka, sama też spróbuję coś wymodzić. Narazie napisałam tekst wstępny do Allegro, jak się podoba? Tytuł: Zbieramy pieniądze na poszkodowanego psa! Pazurek szuka domu! Treść: Pazurek to młody, kochany pies. Do schroniska trafił jako podrośnięte szczenię z bardzo zdeformowaną, przednią łapą. Najprawdopodobniej przyczną jego kalectwa jest wypadek samochodowy. Przez wiele długich, samotnych i smutnych miesięcy, Pazurek żył w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Łapa nie zrastała się, zaczęła lać się ropa i krew. Nie udzielono mu pomocy, w tej chwili, z łapą nic nie da się zrobić. Pazurek do końca swoich dni, będzie lekko na nią utykał. Nie przeszkadza mu to jednak w codziennym życiu. Bez problemu może się bawić, chodzić. Po sprawnej interwencji wolontariuszy, pies trafił tymczasowo do hotelu STOWARZYSZENIA OBROŃCÓW PRAW ZWIERZĄT w Pasłęku (woj. warmińsko-mazurskie). To niestety kosztuje, musimy płacić za jego leczenie, jedzenie i pobyt w hotelu, stąd też nasz gorący apel o wsparcie finansowe. Allegro ma na celu uzbieranie funduszy na dalsze utrzymanie psa, jak i znalezienie mu tego jedynego, wspaniałego domu, w którym będzie do końca swoich dni. Pomóżmy mu, on tak dużo, mimo swojego wieku przeszedł. Odmieńmy jego los, kolorując życie na żółto i niebiesko! Niech i do niego szczęście się uśmiechnie. Tak bardzo zasługuje na SWOJEGO CZŁOWIEKA! Pazurek nadaje się do domu z kotami i innymi psami, nawet tej samej płci. Początkowo jest nieco nieśmiały, ale po krótkim czasie spędzonym z daną osobą nabiera pewności siebie i chętnie się przytula. Te psie dziecko potrzebuje miłości! JAK SIĘ PODOBA? I jeszcze napisałam tekst do ogłoszeń, w razie ktoś by chciał ogłosić gdzieś : Pazurek to około półtoraroczny pies, który w swoim krótkim życiu bardzo wiele przeszedł. Mimo swych przeżyć, jest przyjacielsko nastawionym do ludzi i zwierząt psem. Do schroniska trafił jako podrośnięte szczenię ze zdeformowaną przednią łapą, prawdopodobnie po wypadku samochodowym. Nie udzielono mu odpowiedniej pomocy i teraz nic nie można z nią zrobić, jednak nie przeszkadza ona Pazurkowi w normalnym życiu. Potrafi biegać, szaleć i bawić się. Po sprawnej interwencji wolontariuszy trafił do hotelu, w którym czeka na SWOJEGO człowieka- czas nas goni! -
[quote name='Reniawawa']Ach Rybciu nie tylko Leon szuka domu !! Nie umieszczane są wszystkie bassety na SOS żeby dać mu większe szanse!!!!![/QUOTE] To ile bassetów jest jeszcze w schroniskach? Pies trafiłby do domu bez dzieci.
-
Lori-WYRWANA Z PIEKŁA-tymczas- A TERAZ WSPANIAŁY DOM W NIEMCZECH !
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='jusstyna85']Spróbuj jej zrobić zdj bez krat, będą wyraźniejsze...[/QUOTE] Nie da rady bez krat. -
[quote name='Madzia_K'][URL]http://www.allegro.pl/item292447060_basset_hound_basset_sos.html[/URL] Prosze bardzo. I prosiłaś raz...a nie kilkakrotnie. Po drugie - biorąc pod uwagę wypowiedzi an Twój temat Rybciu z innych postów dotyczących adopcji przeprowadzonych przez Ciebie nie zmienię zdania - upychasz je.[/quote] Nie prosiłam cię o wytłumaczenie tego, co napisałaś, tylko samego pojęcia "upychania". PS Dlaczego w Allegro są te najbrzydsze, najstarsze zdjęcia? Przecież podsyłałam nowe, wasni basseciarze też byli w schronisku. [quote name='Madzia_K']moja droga dobermaniaczko... [URL]http://www.basset-sos.pl/im_pomoglismy.html[/URL] Didi... I tyle. A młody wiek Rybci niestety dał o sobie znać w podejmowaniu przez nią pewnych działań. To jak drodzy państwo - bo zaśmiecamy wątek - jakieś rady czy wojujemy dalej?[/quote] Na tej stronie widzę ok. 20 uratowanych bassetów. A w tej chwili, Leon jest chyba jedynym bassetem potrzebującym domu, jedynym do adopcji, jedynym w schronisku. Gdybyście byli naprawdę przejęci jego sprawą, zebralibyście pieniądze i umieścili w hotelu. Nie w żadnym boksie, tylko w hotelu domowym, w takim, jakim była moja Mika. 15zł za dobę. Przecież tak was dużo. [quote name='basia0607']Leon jest psem porzuconym, nie mamy świadkow jego porzucenia, danych osobowych byłych właścicieli psa nie znam. W takich przypadkach ludzie mówią , że pies zostal ukradziony i policja umarza śledztwo z powodu braku świadków. Uważam , że dla psa dużo lepiej jak znajdzie kochany dom niż wróci do pana , który już raz wydał dla niego wyrok. Co do forum bassetów ? dalej uważam , że psow tej rasy w schroniskach jest niewele i na pewno można temu jednemu pomóc , chociażby w platnym hotelu. Jak nie wiecie jak zebrać pieniadze spytajcie Rybci. Co do nieudanych 2 adopcji Rybci, podam moją uwagę, "jezeli ktos znajdzie dom dla 1 psa i to bedzie nieudana adopcja to jest to godne krytyki a jeżeli ktos adoptuje 50 psow i z tego 2 ucieka , to nie odezwalabym się slowem "" Nie jestem gówniarą, wiem , ze mam ciety język ale Leon wystarczająco za dlugo czeka ! Nie szukam mu domu , ponieważ Wy jesteście !, my i tak mamy co robić przy chorych,brzydkich kundelkach ![/quote] Brawo Baśka! :loveu: PS Nie mogąc patrzyć na bezradność forum basseciarzy, dogomaniacy wspólnymi siłami prawdopdobnie znaleźli coś dla Leona.