-
Posts
11041 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Rybc!a
-
[quote name='Vitka']A tak w ogóle jaka ona jest piękna w schronie nie była taka cudowna! Widać jak się cieszy![/quote] Była, była, tylko trudno jest dotrzec urodę psa za kratami boksu.. :-( [quote name='Sabina02']Rybc!a, czy Buleczka poszla do tej Pani z Elblaga, ktora wypatrzyla ja na Allegro?[/quote] Tak.
-
Jamnicza bieda w schronisku ! Ma dom w Krakowie.
Rybc!a replied to basia0607's topic in Już w nowym domu
Transport z Elbląga do Krakowa to 583km w jedną stronę. Za cały transport wychodzi 530zł, opuścimy do 500zł. Dzielone na dwa psy: 250zł od psa + opłata adopcyjna 30zł od psa. Czyli: Gdyby to by odpowiadało, Na jamnisię trzebabyłoby zebrać 280zł I na Bajkę trzebaby było zebrać 280zł. (razem z opłatami adopcyjnymi). -
Krzywuś/Pazurek- z uszkodzeniem łapy- JUŻ W NOWYM DOMU.
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='basia0607']Kto mi pomoze znaleść dla Pazurka nowy domek ? on jest taki wesoly i kochany, zapomina już o schroniskowym koszmarze ![/QUOTE] Basiu , poróbcie ładne zdjęcia Pazurkowi, są potrzebne. -
[quote name='raffko'] CZUJĘ SIĘ PODLE -dlaczego rybcia nie pisze tego co jej pisałam;OBIE SUNIE JADĄ DO MNIE-I JEŻELI SAMA ZOBACZĘ,ŻENIE MOŻNA ICH ROZDZIELIĆ -GDYŻ BOLI ZA BARDZO TO JA MAM KŁOPOT-NIE SUNIE...I ZOSTANĄ-ALE JEŻELI CZAS POKAŻE I ULECZY TO POSZUKAMY FAJNEGO DOMU ICZŁOWIEKA-RYBCIA WIEDZIAŁAS OTYM INIC NIE PISZESZ????? DLACZEGO[/quote] Ojej, nie chciałam , by to tak wyszło. Jeśli chodzi ci o tytuł, to tak jak pisałam w SMS'ku- te " Czas pokaże co będzie dalej " tyczy się rozdzielenia bądź nie rodzielenia suk, rozumiesz? Przepraszam, jeśli poczułaś się urażona, nie miałam złych intencji. A nie pisałam, że w razie czego zostaną oby dwie u Ciebie, ponieważ uważałam, że gdy wszyscy się o tym dowiedzą, to nie zechcą nam pomóc, bo będą uważali, że suki są już ocalone. :shake: A przecież byłoby wspaniale, gdyby znalazło się drugiej suni domek, tak jak pisała Basia: np. w pobliżu Ciebie, by mogły się widywać. [quote name='basia0607']Biedna ,kochana Koss ! to dzieki niej sunie zastaly uratowane a teraz przeplaca to łzami, poczula sie podle, myśląć , ze ja sie wini za dalszy niejasny los psów. Sunie są zżyte, ponieważ razem walczyly o byt i całe życie mialy tylko siebie. W domku u Koss na pewno dojdą do psychicznej równowagi. tam Koss oceni w jakim sa stanie i zadecyduje czy można je rozdzielić. Z moich obserwacji jedna z suń jest bardziej ufna, druga nie. W naturze psy nie wiążą sie na całe zycie , nie tworza rodzin. Fajnie by bylo aby mogly zostać u Koss razem ale nie mozemy jej obarczać dodatkowymi 2 psami. Nie ma na to warunkow, doskonale ją rozumię. Być może znajdzie dla suni cudowny dom , może w pobliżu i sunki będą mogly sie widywac ? przeciez mogloby tak być , ze jedna wyszla by ze schroniska a druga pozostalaby w tym piekle. Doceniam ogromne serce Koos, że zdecydowala sie wziąć obie sunie . Wczoraj miotaly nami wiekie emocje ! Sunie czują sie dobrze ![/quote] [quote name='raffko']BASIU NIE ZAWSTYDZAJ:Poland: MNIE -TYLE JAZGOTU :onfire:NAROBIŁAM ,ale dziewczyny - to nie ja zaprawdę powiadam wam to ...hormony:placz: dziękuję wam-Tobie:buzi: i ...Rybci:mad:UUUUUUF,po wszystkim[/quote] A cóż to za minka przy Rybci.. ? [quote name='Izis']Koss (raffko) :loveu: A gdzie zdjecia blizniaczek Rybciu?[/quote] Proszę: W przytulisku: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images31.fotosik.pl/142/667c8c20b028775e.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images34.fotosik.pl/142/4fc764c0e3314557.jpg[/IMG][/URL] W lecznicy: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images24.fotosik.pl/158/0432df9847c37bc2.jpg[/IMG][/URL]
-
Miniaturowy,szorstkowłosy dalmatyńczyk! Już w nowym domu.
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ada-jeje']Milo czytac relacje z nowych domkow takie jak u Barego i Miki, a nam sie tylko takie wlasnie marza.:loveu::loveu::loveu:[/QUOTE] Dokładnie, Ada, oby więcej takich adopcji. -
[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images33.fotosik.pl/142/4d7775b369bc9335.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images24.fotosik.pl/158/0b60c4169282b908.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images25.fotosik.pl/157/ba422bd9ce4156a8.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images34.fotosik.pl/142/73db64205b2e1295.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images32.fotosik.pl/142/c58ba3f8d6c7aab9.jpg[/IMG][/URL]
-
Zobaczcie! Gdy je dostałam, popłakałam się! To takie cudowne.. [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images31.fotosik.pl/142/5f643e17e91eb325.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images29.fotosik.pl/157/4160f899af0e5af6.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images23.fotosik.pl/157/a1c2a61da0ef3156.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images33.fotosik.pl/142/f3b6b790951a63d7.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images32.fotosik.pl/142/4dc7e449ac681eeb.jpg[/IMG][/URL]
-
Już po sterylce! Jedna przeszła ją bez komplikacji, a co dzieje się z drugą-czekamy na telefon. Jesteśmy dobrej myśli, gdyby stało się coś złego, natychmiast by do nas telefonowali. To była ostatnia okazja, suki za chwilę dostałyby cieczki! Łapanie ich było ogromnym wysiłkiem i dla nich i dla nas.. Ale udało się po półgodzinnej gonitwie.. W samochodzie sikały i koopkały pod siebie, jedna z nerwów dostała ślinotoku, gdy wyciągnęliśmy z boksu pierwszą, a druga jeszcze tam została, pierwsza nie chciała iść, wracała , ciągnęła do siostry. Gdy spotkały się poza boksem, uspokoiły się. W budynku schroniska wcisnęły się w kąt i przytulone jedna w drugą baczenie przyglądały się wszystkim. Wróciłam cała w kupie, ale to mniejszy problem. Nie chciały chodzić na smyczy, więc nosiłam je na rękach, a choć małe, to klocki z nich niezłe ! Zwymiotowały ok. 2,5 kg, zrobiły też w bagażniku kupę. Mój dzielny tato posprzątał to bez żadnego grymasu! Nie chciał ode mnie nawet pomocy! Wykąpaliśmy suńki, pościeliłyśmy koło kominka. Czekamy na tel. w sprawie drugiej sterylki.
-
Krzywuś/Pazurek- z uszkodzeniem łapy- JUŻ W NOWYM DOMU.
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Dziękujemy, Madziu! -
Młoda suczka mix husky i owczarka niemieckiego- W NOWYM DOMU
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='Doda_']Witam.. Napisała do mnie dziewczyna, która jest zainteresowana tą sunią mix husky, bardzo sie jej spodobala ta suczka. Dziewczyna chce wiedzieć cos wiecej o tej suczki, moglibyście cos napisac? Czy ta sunia nadal czeka na dom?? Pozdrawiam[/QUOTE] Wszystko o niej jest napisane na wątku, a suką są zainteresowane dwie rodziny, z tym, że jedna się do mnie nie odzywa, więc chyba zrezygnowali. W razie, gdyby druga rodzina się wycofała, dam znać. -
SUPER galeria- ZUZA, PYZA i FIGA- szczęściary ze schroniska- ZAPRASZAMY!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Foto Blogi
[quote name='Valeur248']Figa z tą landrynkową gumeczką wygląda ślicznie:cool3:[/QUOTE] To nie gumeczka, tylko spineczka, za całe 50 groszy! Mamy jeszcze żółtą, błękitną, jasnoróżową i tą właśnie-landrynkową. ;) -
[quote name='koss']rybcia -Basia powiedziała najpózniej we wtorek,zadzwoń jeszcze a o cieczkę (tfu, tfu) zapytaj![/quote] Wy myślicie, że tam ktoś zważa na to, czy suka ma cieczkę? [quote name='koss']RYBCIA -BYŁAŚ u małych??????[/quote] Byłam, są dalej, ale czy cieczkę mają, nie wiem. Nie mam jak sprawdzić w tym fatalnym boksie.
-
Bajka- śliczna,długowłosa,nieduża sunia -ZOSTAŁA ZAADOPTOWANA!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Dziwne, nie widziałam dzisiaj Bajki! -
Krzywuś/Pazurek- z uszkodzeniem łapy- JUŻ W NOWYM DOMU.
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='madzia828']ja moge zrobić allegro i pare ogłoszeń na necie zaraz się za to zabieram;)[/QUOTE] Dzięki, na Ciebie zawsze można liczyć! ;) -
Krzywuś/Pazurek- z uszkodzeniem łapy- JUŻ W NOWYM DOMU.
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Proszę o pomoc w ogłoszeniach! -
SUPER galeria- ZUZA, PYZA i FIGA- szczęściary ze schroniska- ZAPRASZAMY!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Foto Blogi
[quote name='Charly']sliczne te psinki. takie zadbane. błyszcza sie od szczescia. A Ty wiesz, ze tam taka zuzowata w K. byla......? nie chce psuc humoru:razz:[/quote] Wiem i strasznie nad nią ubolewam. Mam jej zdjęcia i próbuję coś działać. :placz: -
[quote name='koss']co znaczy, że czas goni??? -czy coś złego się stało -BYŁAŚ U NICH, WIDZIAŁAŚ JE??? -proszę napisz!!!!!!!:crazyeye:[/quote] Jak to co? Czy to, że zostały w tym boksie nie jest choćby jednynym, najważniejszym powodem, że czas nas goni? [quote name='Izis']No właśnie Rybciu widziałaś dziewczynki?[/quote] Jutro je zobaczę.
-
[quote name='koss'] -[COLOR=red]ALE proszę pamiętajcie nie mogę mieć na stałe dwie sunie -jedna ma u mnie D.T.-MUSICIE POMÓC MI ZNALEŻĆ DOM ...i tego też się boję -dużo się nauczyłam .....podczas tej sprawy (np.że -hopanie jest najwyższą formą wyrażania współczucia, że nie do końca rozumiemy pojęcie odpowiedzialności za to co zaczynamy,ale ...jest o.k.[/COLOR] -[COLOR=seagreen]czy kiedyś wyszłas Rybcia z nimi na smyczy-jak chodzą,pisałaś w posćie ,że jedna miała (ma )problem z łapką-czy wet. oglądał-może przy okazji sterylizacji?[/COLOR] [COLOR=seagreen]Bardzo czekam na odpowiedż,hej:oops:[/COLOR][/quote] [COLOR=red]Zobowiązuję się do rozklejenia plakatów o małej w swoich okolicach, zamieszczenia informacji na internecie, rozesłania info. znajomym z Gdańska i innych pobliskich miast.[/COLOR] [COLOR=seagreen]Nie możemy wychodzić z psami, nie wiem jak chodzą, ale pewno nie są tego nauczone, jedna miała pokaleczoną łapę przy chipowaniu, wsadziła w pętlę łapę zamiast szyi, wet .. wet raczej nie oglądał..:shake:.. A sterylizacja dopiero BĘDZIE![/COLOR]
-
[quote name='baffi2']ależ mu się poszczęściło! :loveu: :multi:[/QUOTE] Tak! Jest wspaniale, bardzo się cieszę. Gdy zrobi się ciepło, będę odwiedzała Beryla przy rowerowych przejażdżkach z psem. Po wizycie u dobrego weta, podleczeniu, podkarmieniu, Beryl prawdopodobnie może zostać wykastrowany (chyba, że wet uzna to za zbyt duże ryzyko). Z czasem Państwo chcą zacząć socjalizować go do mieszkania, samochodu itp. Chociaż w aucie zachowywał się bardzo grzecznie, oprócz tego, że ciągle podawał mi swoją siwiejącą łapkę i próbował wejść śmierdzącym cielskiem na kolanka ;) Wydawało mu się chyba, że jest maleńki ;)
-
SUPER galeria- ZUZA, PYZA i FIGA- szczęściary ze schroniska- ZAPRASZAMY!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Foto Blogi
[quote name='anula1959'] A mają swoje wątki Twoje psice na dogo? I jak rodziców przekonałaś do powiększenia zwierzyńca? Ciekawii mnie jeszcze jedna rzecz a mianowicie , jak wszystkie trzy sunie się ze sobą zgadzają?[/quote] Nie, moje psice nie mają wątków, bo wszystkie są z elbląskiego schroniska, a wątkami elbląskimi zajmuję się tylko ja. :lol: Zuza jest u nas 4 lata, trafiła do nas po 3 miesiącach od śmierci poprzedniego pieska, Miki. Mama szukała takiego samego psa, a mojemu Piotrkowi (brat) spodobała się Zuza i koniec. Ja o niczym nie wiedziałam, bo dostałam ją na urodziny, z tym, że zaznaczam: cała rodzina zgadzała się, a nawet pragnęła psa. Byłam wtedy bardzo podekscytowana, wszystkie pieniądze które dostałam wydałam na weta, legowiska, miseczki i piłeczki. 12 lutego , rok temu, trafiła do nas Pyza, byłam akurat w schronisku, gdy mężczyzna ją przywiózł. A że mój brat wyprowadził się od nas i szukał psa, wprawdzie buldoga (:oops:), to mu dałam Pyzę - "shih tzu"- no co, trochę podobna jest, a jego narzyczona zawsze chciała małego pieska na rączki (akurat Pyza nie lubi być na rękach, ale to inna sprawa). A Figa? Figa jest identyczna jak nasza poprzednia Mika i wzięcie jej to był pomysł taty. :lol: Mama się zgodziła, ale nie wiedziała jakiej jest wielkości, ile ma lat, jak wygląda. Bardzo się.. zdziwiła, gdy wróciła po pracy, a my akurat strzygliśmy Figę. Teraz czekam na kota i fretkę. Żartowałam. Nie mogę z domu robić ZOO, zresztą moja Zuza nie akceptuje ani kotów, ani gryzoni, ani zwierząt większych od niej (konie, krowy). Także pozostaje mi tylko pomarzyć! Pyza z Zuzą dogadują się już świetnie, Figa zaczyna się dostosowywać do panującej tu hierarchi, chociaż próbuje dominować ! Nieskutecznie, tu panią jest Zuza i tak pozostanie. Czasem poburczą, ale pogryźć się nie pogryzły ! Musimy tylko uważać przy jedzeniu, bo i Pyza i Figa mają chęć zaglądnięcia do miski Zuzy, a ona okropnie tego nie lubi (Pyza została przez Zuzę pogryziona 3 razy- w tym 2 razy za jedzenie, nienawidzę takich sytuacji). Uff.. Ale się rozpisałam! [quote name='Pralinka']Ania, śliczne zdjęcia! Ale po prostu nie mogę uwierzyć, że Figa ma RÓŻOWĄ gumeczkę na głowie xDD[/quote] Noo, kupiłam jej narazie cztery spinki, w tym dwie różowe i nawet chciałam jej kupić różowe szelki. Nie to, że to mój ulubiony kolor (blee), ale jej jakoś do twarzy. Znaczy się, do mordki. :lol: A wiecie co się dzisiaj stało? :shake: My to mamy przygody! Szłam z koleżanką do teatru (szkolna wycieczka..:roll:) i tak się ułożyło, że mój tato wziął psy i zaniósł w tym samym czasie siki Figi do laboratorium. W parku, w połowie drogi, musieliśmy się rozstać, bo ja szłam w innym kierunku. Zuza szła bez smyczy, a Figa nie. Po jakiś 5 minutach, Figa nagle wyrwała się włącznie z obrożę i smyczą Flexi i pognała prosto przez siebie, szukając mnie. :shake: Naszczęście nie pobiegła daleko, bo bała się łomotu ciągnącej za sobą smyczy automatycznej. Już nie wspominam, w jakim jest stanie (smycz, Fidze nic się nie stało). Jakiś chłopczyk ją złapał i czekał na przyjście mojego taty (widział jak biegnie). Dobrze, że nic się jej nie stało. Figa to niezła agentka, popędziła z taką siłą i szybkością, że w try miga jej nie było. :shake: No ale mamy też dobrą wiadomość! :multi: Figa pozbyła się dzięki specjalistycznej (i cholernie drogiej) karmie piaska w pęcherzu! :multi: Zostały tylko jakieś bakterie, które nie są żadnym zagrożeniem! Mamy jeszcze ok. 3,4 kg karmy, mamy ją zużyć do końca i po miesięcznym przejściu na zwykłe psie jedzenie ( puszeczki, suche, gotowane- wszystko dla naszych psiaków!) zrobić po raz 3 wyniki! Strasznie się cieszymy! :multi: