-
Posts
11041 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Rybc!a
-
[B][SIZE=3][COLOR=#242424][COLOR=#e62f2f][SIZE=5]„Czas nie leczy ran, czas przyzwyczaja do cierpienia.”[/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=3][COLOR=#242424] [B]Gdy do schroniska trafia pies bezdomny, który nigdy nie miał swojego domu, z czasem wydaje się być szczęśliwy. Traci co prawda wolność, ale zyskuje ciepłą budę i zawsze pełną miskę.[/B] [B]Gdy do schroniska trafia pies, który był maltretowany przez swojego właściciela, z dala od swego oprawcy zyskuje spokój.[/B] [B]A co zyskuje taki pies jak Bodzio?[/B] [B]Bodzio, który miał dom, swoje miejsce na kanapie przy ukochanym panu, pełną miskę, zabawki, spokój?[/B] [B]Co zyskał Bodzio?...[/B] [B]Spójrz w jego oczy… Znajdziesz w nich odpowiedź na to pytanie…[/B][/COLOR][/SIZE] [B][SIZE=3][COLOR=#242424]Bodzio stał się ofiarą ludzi, którzy zwierzęta traktują jak zabawki. [/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#242424]Zabawki, które dopóki są nowe, ładne - cieszą, gdy się Bodzio chciałby trafić tylko w kąt… Jak bardzo… [/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#242424]Niestety, gdy podrósł, gdy przestał być tak uroczy i zabawny, gdy przestał ślicznie przekrzywiać główkę… trafił do schroniska… Do schroniska, w którym nie zyskał NIC…[/COLOR][/SIZE][/B] [B]Czy to możliwe, by okrutny los się odmienił?[/B] [B]Odmienił się i tym razem dał prezent Bodziowi? Właśnie jemu - samotnemu, odrzuconemu, zwykłemu kundelkowi?...[/B] [B]Czy to możliwe, by los dał mu prezent, o jakim marzy każdy bezdomny, samotny, odrzucony, zwykły kundelek?…[/B] [B]By dał mu prezent, jakim jest… dom?…[/B] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images33.fotosik.pl/188/4def1aad94fc1303.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images24.fotosik.pl/182/923ec7280373549b.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images30.fotosik.pl/181/1d98f10721769390.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images34.fotosik.pl/188/736b307042b412dd.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images34.fotosik.pl/188/2890527b9bb21253.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images33.fotosik.pl/238/25ec126eef722681.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images25.fotosik.pl/205/859882d63c3ff01e.jpg[/IMG][/URL] Kontakt: Rybc!a GG 5722414 email [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] GSM 691364660
-
[quote name='basia0607']Widzę , że Hop znowu gotowa i zwarta aby rzucic mi sie do gardla.Ona nawet wie jakie ja mam zdania statutowe ! To moje przytuylisko i ja bedę decydowac , ktorego psa mam przyjąć ! Proponuję Hop aby sama przyjęła Myszke do siebie albo otworzyla przytulisko. Rybcia niech powie też o tym , że przyjmowalam psy od niej , W schronisku za adopcje już nie placi. /to też moje dzieło/ ale przy braku lojalności powiedzialam sobie basta i tego sie trzymam ! Dziewczyny z dogo, prosze nie przysylajcie mi próżb o przyjęcie swoich psów bo naprawde nie mam miejsca. Wczoraj przyjelam 2 psy ![/QUOTE] No właśnie. Nie płacenie za psy to super sprawa :)
-
Bella to labkowato-goldenkowata, 7 miesięczna suczka- JUŻ W SWOIM DOMU!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='Donvitow']Gonia:angryy: Ty mnie zawsze w coś wpuścisz.:mad:[/QUOTE] Nie rozumiem? -
[quote name='hop!'] W przypadku umieszczenia suni w przytulisku "Psi Raj" koszt transportu byłby niewielki. Zamiast na transport można byłoby zbierać kasę na utrzymanie suni w przytulisku basia0607.[/quote] Tak, to prawda, koszty utrzymania i transportu byłyby naprawdę nieduże. Jednak, to Basia wybiera, jakie psy znajdą w jej przytulisku schronienie. Być może trzyma miejsce dla naprawdę katastroficznej biedy, umierającej: jak szczeniak ze zmiażdżoną łapą, a być może już na wole miejsce wszedł któryś z potrzebujących psiaków. Interwencji nie brakuje, a Basia musi zachować zdrowy rozsądek przy zabieraniu psów, ponieważ potem jest zmuszona odmawiać zabierania psów z jej terenów.
-
Jeśli ten spaniel został oddany do schroniska, to musi przejść okres kwarantanny trwający 14 dni. Jeśli dziewczyna pojechała z nim do jakiejś kliniki, prywatnego weta, pies mógł zostać uśpiony na miejscu, chociaż na to weci też się czasmi nie zgadzają. Przykładowo, mój wet. odmówił uśpienia rottweilera, ponieważ powodem był wyjazd właściciela. Bezsens, bezsens, bezsens! Jednak, z bólem serca napiszę, że jestem za usypianiem agresywnych psów, np. ze schroniska. Na swoim przykładzie powiem: u nas, w Elblągu, mamy kaukaza: ogromny, waży chyba z 80kg, jest tak agresywny, że w życiu nie widziałam takiego psa. On nie został uśpiony. A powinien, według mnie, ponieważ: a) męczy się w boksie o wymiarach 2x2 m, nie zostaje wypuszczany, nie ma kontaktu z otoczeniam i po prostu wariuje, b) nie ma szans na adopcję, c) zabiera miejsce innym potrzebującym psom. Pozdrawiam.
-
Tu nie chodzi o to, że ja chcę kogoś obrazić. Tylko szczerze martwię się o Orienta, bo go znałam i bardzo lubiłam. Minęły prawie 2 miesiące. Wiem, że to długi okres czasu, ale może chociaż teraz porozwieszasz plakaty choćby w zoologicznych, w Kauflandzie i sklepach okolicznych? Jak zaginęła Figa, którą Agata miała na DT, rozwiesiłam 400 plakatów, a Agata 100. Niestety Figa nigdy się nie odnalazła :( Ale próbowaliśmy, robiliśmy wszystko co w naszej mocy, żeby tak nie było..
-
Jest już trochę lepiej, bo według moich obliczeń brakuje 40zł. Zdrojka, ale te 30zł nie wpłynęły na nasze konto.. Jeszcze raz dzisiaj wszystko sprawdzę..
-
Bella to labkowato-goldenkowata, 7 miesięczna suczka- JUŻ W SWOIM DOMU!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Kiedy wysyłałaś 50zł? Doszło (tak mi się wydaje) 30zł.. -
[quote name='Dinka'];( To okropne... Biedna Myszka.... Myszko-trzymaj sie.... To przeciez straszne.. A kiedy ona trafila do schronu?[/quote] Jest w schronisku już długo.. :-( [quote name='Izis']udalo sie tylko musisz przerwe miedzy banerkami wywalic, bo sie mod bedzie czepial, ze za wysoki podpis masz. Czy wiadomo co z Myszka?[/quote] Nic się nie zmieniło.
-
Mucha- niewyobrażalny STRACH! - JUŻ W NOWYM DOMU!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='emilia2280']Wiem Rybcia, potrafié czytac ze zrozumieniem i nie rzucaj sié jak piskorz. Docen troché wolé pomocy, bo z takim nastawieniem dalego nie zajdziesz... Chodzilo mi o pokrycie kosztów wycieczki ewentualnej osoby w celu sprawdzenia domku. Ale widzé ze swietnie sobie sama oczywiscie poradzisz, ze wszystkim...[/quote] Nie rzucam się, jak piskorz. Z Elbląga do nowego, aktualnego domu jest sporo kilometrów. Chyba nie warto tracić pieniądze, a potem jechać w to miejsce drugi raz. Co myślicie o tym, żeby Muchę tam zawieźć a potem załatwić kontrolę [B]POADOPCYJNĄ[/B]? Chociaż to ryzykowne, bo jak mi się nie spodoba, to dokąd mam zabrać sukę...? :roll: Pani wydaje się być naprawdę wspaniałą osobą, ale nie raz przekonaliśmy się o tym, że pozory mylą. Trzeba szukać osoby z [B]OLSZTYNA [/B], które są zmotoryzowane i mają możliwość dojechać do miejscowości "Szałstry". -
Maleńka, przekochana TOLA, teraz JULKA- po operacji- W NOWYM DOMU!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='Erazm']Rybciu jest więcej psiaków, którym pomagasz, nie chciałabym żeby w kryzysowej sytuacji tata powiedział Ci nie, więc pieniądze wyślę:lol:[/quote] Nie, nie zgadzam się. Preparat będzie ode mnie. Ale jeśli chcesz pomóc, to podam ci konto, bo jestem u swojego taty zadłużona 125zł, aż wstyd się przyznać. Oczywiście wszystko za psy. 20zł za wykup jednego psa i 105zł za transport.. Cóż.. Kocha to poczeka, ale nie mogę nadwyrężać jego cierpliwości.. Preparat kosztował coś około 10zł, więc wyślij choćby tyle na konto. Zawsze to będzie 115zł do spłacenia. Wyjdzie w sumie na to samo.. :) -
Około 8 miesięczny, szorstkowłosy ŻUCZEK - ZOSTAŁ ZAADOPTOWANY!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='Edi100']Śliczny dzieciak potrzebuje domku:( Nie ma chętnych?:([/QUOTE] Niestety nie. :( -
Liszka- DŁUGOWŁOSA, PIĘKNA - w DEPRESJI! -JUŻ szczęśliwa w NOWYM DOMU!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
[quote name='Martunia']:( Tyle czeka i czeka... Mam nadzieję, że w końcu się domku doczeka![/QUOTE] Każdy z nas ma taką nadzieję! -
Lori-WYRWANA Z PIEKŁA-tymczas- A TERAZ WSPANIAŁY DOM W NIEMCZECH !
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Czasem mi się wydaje, że Lori nie zna innego świata i czuje się tak normalnie, tak jakby zawsze miało tak być, bez wiary na lepsze jutro :( -
Przperaszam, że się tak dopominam, ale Joko jest zadłużona 75zł.. :( Niezręcznie mi, ale muszę się wywiązać, bo następnym razem tata może nie pomóc mi w takiej akcji.. Zdrojka: 30zł nie przeszło na nasze konto, są dwie wpłaty 50zł.
-
Mucha- niewyobrażalny STRACH! - JUŻ W NOWYM DOMU!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
EMILA TU NIE O TRANSPORT CHODZI! Proszę, czytaj ze zrozumieniem! [B]PISZĘ O OSOBIE KTÓRA MIAŁABY SPRAWDZIĆ PRZED ADOPCJĄ WARUNKI W KTÓRYCH ŻYŁABY MUCHA ![/B] -
Chudzinka z Krzyczek -mix dobka ! Kora ma dom !!
Rybc!a replied to basia0607's topic in Już w nowym domu
[quote name='Charly']no Zbychu z Krzyczek. Tak w ogole to Zbychu tez do adopcji powinnien isc. Brudny, bez zebow, niedokarmiony. Sama bida. Kto zaadoptuje Zbycha. Mpze do Niemiec pojdzie? Ale uprzedzam, ze tylko po szczepionkach. Oj straszne rzeczy wypisuje.[/QUOTE] Biedny pan Zbyniu. Baśka, musimy jechać do Krzyczek po nowe psy! Przecież on na zabój w tobie zakochany, pewno by ci się teraz oświadczył! -
Kochana Sabcia! :)
-
[quote name='Gonitwa'] Ciągle mam nadzieję, że Orient wróci ale musiałam zapełnić tę pustkę w mym sercu...[/quote] Sam nie wróci, Gosia. Nie widziałam ani jednego plakatu, choćby w twoich okolicach. Mówiłaś, że pozdejmowali. W zoologicznych, gdzie jest bardzo dużo psiarzy z całego Elbląga nie ma plakatów i nikt nie miał prawa by tam tego zdjąć.. Byłam w Czterech Łapach, na hali elzamowskiej, koło Nomi, w Zoo-Markecie.. Nigdzie nie było i nie ma. Szkoda, wielka szkoda. A tak się zastanawiam.. Skąd w tej "melinie" był internet? No bo przecież Robert znalazł ogłoszenie o psach w internecie.. ? :roll:
-
[quote name='lothia']dziewczyny a do Murkowego hoteliku?[/quote] Lothia, to bardzo duży wydatek. Przykro mi, ale ja się tego nie podejmę. Obiecany filmik z dzisiaj (padał deszcz i śnieg, a Myszka nie schowała się). Spójrzcie w jej oczy i dygoczące ciało. [URL]http://www.wrzuta.pl/film/9Hb1vCaBlA/obraz_096[/URL]
-
[quote name='Kincia'][URL]http://images33.fotosik.pl/183/642b98290e72db14.jpg[/URL] Beznadziejne:cool1:[/quote] Bardzo sympatyczna jesteś. :loveu:
-
Warszawa- ratlerkowata, kochana Nutka MA SWÓJ KOCHAJĄCY DOMEK !!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Przepraszam, że się tak dopominam, ale Nutka jest zadłużona w kwocie 75zł.. :-( Czy ktoś mógłby pomóc? Jeśli będę tak nadwyrężać budżety mojego taty, niestety, następnym razem może nie zgodzić się na takie akcje. -
Bella to labkowato-goldenkowata, 7 miesięczna suczka- JUŻ W SWOIM DOMU!
Rybc!a replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Przepraszam, że się tak dopominam, ale Bella jest zadłużona w kwocie 20zł.. :( Czy ktoś mógłby pomóc? Jeśli będę tak nadwyrężać budżety mojego taty, niestety, następnym razem może nie zgodzić się na takie akcje. -
I zdjęcia z czasu wyadoptowania małej: Jeszcze przed schroniskiem. [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images28.fotosik.pl/181/bdf4ab067d279457.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images27.fotosik.pl/180/15a4c34502225861.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images28.fotosik.pl/181/720be0783c95f2f1.jpg[/IMG][/URL]