Jump to content
Dogomania

tula

Members
  • Posts

    3626
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by tula

  1. Dzisiaj dostałam zapytanie z ogłoszenia, które zamieściłam w necie w sprawie pinczerowatej Mili, odpisałam tej osobie. Pytała czy Mila zgadza się z innymi suczkami, pani Ala mówiła że ona jest bardzo łagodna, mimo ze na początku kłapała ząbkami ( ale to ze strachu). Jak się jeszcze ta osoba odezwie to napiszę, zobaczymy... Marzenka, myślę że to dobry pomysł żebyście spróbowali zrobić jakiś kojec na miejscu, bo zobaczycie jaka wielkośc jest potrzebna, super. Ale jesli jednak bedzie decyzja żeby kupic cos nowego to ja moge coś dorzucić, chociaż pewnie nie będzie to dużo, moge też zlożyć sie na materiały, gdyby jednak był robiony na miejscu.
  2. Na gumtree warszawa i na cafeanimal Dorcia prawie codziennie ma odnawiane ogłoszenia.
  3. To bardzo mocno trzymam kciuki:thumbs:
  4. Jesteśmy, jesteśmy:) o Korusiu nie zapominamy.
  5. Fajne:lol:, mi sie szczególnie podoba ten pierwszy, a można prosic o podlinkowanie:cool3:
  6. Super Anetek, fajnie będzie mieć fotki na bieżąco:) Pani Ala mówiła mi ze te fotki które zamieściłam przesłali jacyś studenci, może będą mogli nadal przesyłać, kiedy już aparacik będzie na miejscu.
  7. Marzenuś może zmień tytuł na jakiś bardziej chwytający za serce, może wpisz że pilnie potrzebna pomoc, że ciężka sytuacja, sama nie wiem... I może w pierwszym poście też warto wpisać że psiaków jest już ponad 50 i że ciągle przybywają nowe, że wójt nie chce pomóc i wszystko spada na p.Alę. Ja moge ogłaszać na ile mi czas pozwala i będę to robić, z kasą mam gorzej bo jestem na wychowawczym ale może w przyszłym miesiącu mogłabym coś wpłacić ale tez niewiele, niestety..
  8. Ogólnie problem jest bardzo duży, rozmawiałam dzisiaj z p.Aliną i powiedziała mi że u p.Ali jest już 56 psiaków, ona jest podłamana i nic dziwnego, chyba trzeba troche rozpowszechnic wątek, może ktoś mógłby zrobic jakiś chwytający za serce banerek. Nie wiem jak jest u p.Ali z finansami ale może jakaś zbiórka by sie przydała co myślicie?
  9. I jeszcze ten wilczasty psiak (mam nadzieję że to on jest na zdjęciu a nie Kaja, ale jakiś taki podobny do niej, ) Młody - ok roku, przeżucony przez płot, łagodny, inne psiaki w domu nie chcą go przyjąć do stada więc sypia w korytarzu. [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images38.fotosik.pl/245/59c2c3c6363b2f3emed.jpg[/IMG][/URL]
  10. Te są mniejsze z miotu: [B]Lala:[/B] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images47.fotosik.pl/248/09c524190c824700med.jpg[/IMG][/URL] [B]Misio:[/B] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images46.fotosik.pl/248/616a853d930123dfmed.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images48.fotosik.pl/248/12476b403d3e27b0med.jpg[/IMG][/URL]
  11. A teraz szczeniaczki Kaji, jest ich w sumie cztery, dwie sunie i dwa pieski, mają ok 3 miesiące. Najpierw te wielkościowo większe: [B]Bajbus:[/B] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images50.fotosik.pl/249/e2a585afa20a3af3med.jpg[/IMG][/URL] [B]Dzidzia:[/B] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images38.fotosik.pl/245/b02075f70e515debmed.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images42.fotosik.pl/160/221951e3da19fddamed.jpg[/IMG][/URL]
  12. Kolejna sunia, oszczeniła się w stodole w opuszczonym gospodarstwie, została nazwana Kaja, jest młoda ok 1,5 roku, najprawdopodobniej to jej pierwsze szczeniaki. Wielkości do kolana, bardzo ładnie umaszczona, dość płochliwa, łagodna, jest bardzo dobrą matką dla swoich maleństw. Pani Ala przez jakiś czas jeździła ją dokarmiać na rowerze, ale to kawał drogi, potem zrobił sie mróz i tak psia rodzinka wylądowała u p.Ali. Oto sunia: [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images47.fotosik.pl/248/9f7ad9a04871bfc9med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images38.fotosik.pl/245/082556374b28c536med.jpg[/IMG][/URL]
  13. Dzięki Red:) a jaka ta babka jakaś sympatyczna, myslisz że wypada do niej jutro zadzwonić?
  14. ja postaram się mu zrobic wyróżnione na gumtree tylko muszę przesłac sobie wcześniej kasę na PayPal
  15. Niestety takich nie dostałam i pani Ala nic mi o niej nie mówiła, albo skleroza jestem i nie pamiętam.
  16. Pani Sylwia ma z Dianką jeszcze jeden problem, Dianka nie chce jeść, je dosłownie ociupinkę, ale nie wiem czy w tej sytuacji behawiorystka coś poradzi. Myślę że lepiej byłoby iść z nią do weta, może to robaki, może po prostu jeszcze stres, ale na odległość cięzko coś doradzić, gadałam o tym z Panią Sylwią. MMD jak bedziesz mogła to pewnie że zadzwoń, wielkie dzięki:)
  17. To zaczynam wklejać, to jest sunia pinczerowata, którą wrzucono Ali przez płot, w wielkie mrozy. Na poczatku była bardzo nieufna, ale teraz jest przymilaśna i słodka, narazie ma cieczkę więc jest odizolowana. To młoda sunia ok roku. ma na imię Mila (to prawie tak jak ja bo ja mam Milena:lol:) [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images40.fotosik.pl/244/881e11a0ea09eba4med.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images37.fotosik.pl/244/969af2b69d750737med.jpg[/IMG][/URL] Pozostałe zdjęcia wkleję późnym wieczorem bo jest jeszcze 4 szczeniaki, sunia i wilkowaty psiak.
  18. Ja miałam kiedys taką sunię, która z luboscią wygryzała wkładki w butach, również gościom i robiła to długie lata:) Ale to nie jest wielki problem jak sie kocha psiaka:)
  19. Wczoraj rozmawiałam z p.Magdą-behawiorystką, która pracuje z psiakami z naszego schronu, przekazała mi kilka rad jak oduczać psiaka sikania w domu i jak zapoznawać kotka z Dianką, przekazałam to Pani Sylwi. Podobno kotek juz mniej boi sie Dianki, wiec wszystko jest na dobrej drodze:) Dostałam też mmsem zdjęcia Dianki ale wcięło mi gdzieś kabel i nie mogę zrzucić i wkleić na laptopa, może Wy dziewczyny macie to bym Wam zdjęcia na komórke przesłała.
  20. Red a masz może namiary do tej pani z Warszawy bo ja szukam domu dla malutkiej pinczerowatej, młodej suni, może byłaby zainteresowana.
  21. [quote name='Dogo07']A co z Cackiem , tym pudelkiem ?[/QUOTE] Dogo przesłałam zdjęcia do kierowniczki i rozmawiałm z nią ale mają jakiś problem z kompem w schronie i nie mogła odebrać mojego maila, w poniedziałek powinien byc juz naprawiony więc jak tylko będę miała info to od razu napiszę.
  22. A wygląda jakby urodziła sie do tego:):)
  23. Ja dzisiaj dostałam fotki dwóch szczeniaczków, sredniej suni i takiego maleństwa pinczerowatego, jutro zadzwonię do p.Ali ( o ile się uda mi dodzwonić) i jak będę miała info o psiakach to wkleję razem ze zdjęciami. Te zdjęcia chyba przysłał ten sasiad o którym mówiła p.Ala.
  24. To czekamy na fotki Beatko:) zawsze nowe sie do ogłoszeń przydadzą.
  25. U pani Ali nieciekawie, ma juz chyba z 50 psiaków, wczoraj z nią rozmawiałam, jakiś sąsiad miał porobic fotki psiakom, ale chyba telefonem z tego co zrozumiałam i miał mi przesłać mms-ami albo mailem jeśli ma net, tego p.Ala jeszcze nie wiedziała jak rozmawiałyśmy. Bardzo się martwię o p.Alę, kilka dni temu dostałam takiego maila od p. Aliny, koleżanki p. Ali: [FONT=Arial][SIZE=2]"[/SIZE][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Witam Pani Milenko,[/SIZE][/FONT][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Przykro mi że opróćz życzeń Noworocznych muszę pisać o przykrych sprawach, ale jest tragiczna sytuacja u Ali.[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Podrzucili jej znowu kolejne psy , ktorych już zupełnie nie ma gdzie trzymać, [/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Ala jest załamana, jest w bardzo złym stanie psychicznym. To już nie jest życie - ponad 50 psów na jedną osobę.[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Może ma Pani jakis pomysł co mogłybysmy zrobić, bo same adopcjie nie wystarczą. Psów przybywa w większym tempie niż ubywa i wkrótce będzie, a właściwie juz jest horror.[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Trzeba koniecznie jej pomóc znależc jakies rozwiązanie nim wydarzy się dramat.[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Na razie pilnie trzeba ogłosić nową, podrzuconą suczkę, która sprawia Ali straszny kłopot, bo nie zgadza się z innymi i wymaga odizolowania[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Nie ma jeszcze zdjęc (Ala nie ma aparatu cyfrowego i musi czekać az ktoś przyjedzie i porobi te zdjęcia) , ale może już coś można o niej napisać. [/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Jest to suczka mała, pinczerowata, ruda, miejmy nadzieję ze nie szczenna.[/SIZE][/FONT]"[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2][/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Jeśli chodzi o tą sunię w typie jużaka to jest teraz pod opieką fundacji Emir, mamanabank ją przewiozła ze schroniska w Nowogrodzie do ich oddziału pod Warszawę i ma zostać wysterylizowana, a potem będa jej szukać domu, ja też oczywiście cały czas ją ogłaszam.[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2][/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2][/SIZE][/FONT]
×
×
  • Create New...