tula
Members-
Posts
3626 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by tula
-
Przytulisko Pani Ali Orzechowskiej prosi o pomoc!
tula replied to Marzenuś's topic in Już w nowym domu
Dzisiaj dostałam zapytanie z ogłoszenia, które zamieściłam w necie w sprawie pinczerowatej Mili, odpisałam tej osobie. Pytała czy Mila zgadza się z innymi suczkami, pani Ala mówiła że ona jest bardzo łagodna, mimo ze na początku kłapała ząbkami ( ale to ze strachu). Jak się jeszcze ta osoba odezwie to napiszę, zobaczymy... Marzenka, myślę że to dobry pomysł żebyście spróbowali zrobić jakiś kojec na miejscu, bo zobaczycie jaka wielkośc jest potrzebna, super. Ale jesli jednak bedzie decyzja żeby kupic cos nowego to ja moge coś dorzucić, chociaż pewnie nie będzie to dużo, moge też zlożyć sie na materiały, gdyby jednak był robiony na miejscu. -
DORA już w nowym domu. POWODZENIA MALEŃKA!!!!!!!!!!!!!!
tula replied to lilith27's topic in Już w nowym domu
Na gumtree warszawa i na cafeanimal Dorcia prawie codziennie ma odnawiane ogłoszenia. -
cały miot ma DS, dziękuję dogomaniaczki........
tula replied to lilith27's topic in Już w nowym domu
To bardzo mocno trzymam kciuki:thumbs: -
Przytulisko Pani Ali Orzechowskiej prosi o pomoc!
tula replied to Marzenuś's topic in Już w nowym domu
Fajne:lol:, mi sie szczególnie podoba ten pierwszy, a można prosic o podlinkowanie:cool3: -
Przytulisko Pani Ali Orzechowskiej prosi o pomoc!
tula replied to Marzenuś's topic in Już w nowym domu
Super Anetek, fajnie będzie mieć fotki na bieżąco:) Pani Ala mówiła mi ze te fotki które zamieściłam przesłali jacyś studenci, może będą mogli nadal przesyłać, kiedy już aparacik będzie na miejscu. -
Przytulisko Pani Ali Orzechowskiej prosi o pomoc!
tula replied to Marzenuś's topic in Już w nowym domu
Marzenuś może zmień tytuł na jakiś bardziej chwytający za serce, może wpisz że pilnie potrzebna pomoc, że ciężka sytuacja, sama nie wiem... I może w pierwszym poście też warto wpisać że psiaków jest już ponad 50 i że ciągle przybywają nowe, że wójt nie chce pomóc i wszystko spada na p.Alę. Ja moge ogłaszać na ile mi czas pozwala i będę to robić, z kasą mam gorzej bo jestem na wychowawczym ale może w przyszłym miesiącu mogłabym coś wpłacić ale tez niewiele, niestety.. -
Przytulisko Pani Ali Orzechowskiej prosi o pomoc!
tula replied to Marzenuś's topic in Już w nowym domu
Ogólnie problem jest bardzo duży, rozmawiałam dzisiaj z p.Aliną i powiedziała mi że u p.Ali jest już 56 psiaków, ona jest podłamana i nic dziwnego, chyba trzeba troche rozpowszechnic wątek, może ktoś mógłby zrobic jakiś chwytający za serce banerek. Nie wiem jak jest u p.Ali z finansami ale może jakaś zbiórka by sie przydała co myślicie? -
Przytulisko Pani Ali Orzechowskiej prosi o pomoc!
tula replied to Marzenuś's topic in Już w nowym domu
I jeszcze ten wilczasty psiak (mam nadzieję że to on jest na zdjęciu a nie Kaja, ale jakiś taki podobny do niej, ) Młody - ok roku, przeżucony przez płot, łagodny, inne psiaki w domu nie chcą go przyjąć do stada więc sypia w korytarzu. [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images38.fotosik.pl/245/59c2c3c6363b2f3emed.jpg[/IMG][/URL] -
Przytulisko Pani Ali Orzechowskiej prosi o pomoc!
tula replied to Marzenuś's topic in Już w nowym domu
Te są mniejsze z miotu: [B]Lala:[/B] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images47.fotosik.pl/248/09c524190c824700med.jpg[/IMG][/URL] [B]Misio:[/B] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images46.fotosik.pl/248/616a853d930123dfmed.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images48.fotosik.pl/248/12476b403d3e27b0med.jpg[/IMG][/URL] -
Przytulisko Pani Ali Orzechowskiej prosi o pomoc!
tula replied to Marzenuś's topic in Już w nowym domu
A teraz szczeniaczki Kaji, jest ich w sumie cztery, dwie sunie i dwa pieski, mają ok 3 miesiące. Najpierw te wielkościowo większe: [B]Bajbus:[/B] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images50.fotosik.pl/249/e2a585afa20a3af3med.jpg[/IMG][/URL] [B]Dzidzia:[/B] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images38.fotosik.pl/245/b02075f70e515debmed.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images42.fotosik.pl/160/221951e3da19fddamed.jpg[/IMG][/URL] -
Przytulisko Pani Ali Orzechowskiej prosi o pomoc!
tula replied to Marzenuś's topic in Już w nowym domu
Kolejna sunia, oszczeniła się w stodole w opuszczonym gospodarstwie, została nazwana Kaja, jest młoda ok 1,5 roku, najprawdopodobniej to jej pierwsze szczeniaki. Wielkości do kolana, bardzo ładnie umaszczona, dość płochliwa, łagodna, jest bardzo dobrą matką dla swoich maleństw. Pani Ala przez jakiś czas jeździła ją dokarmiać na rowerze, ale to kawał drogi, potem zrobił sie mróz i tak psia rodzinka wylądowała u p.Ali. Oto sunia: [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images47.fotosik.pl/248/9f7ad9a04871bfc9med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images38.fotosik.pl/245/082556374b28c536med.jpg[/IMG][/URL] -
Przytulisko Pani Ali Orzechowskiej prosi o pomoc!
tula replied to Marzenuś's topic in Już w nowym domu
Niestety takich nie dostałam i pani Ala nic mi o niej nie mówiła, albo skleroza jestem i nie pamiętam. -
Adoptowana ze schroniska, po dwóch latach straciła dom (RADOM - ŁÓDŹ)
tula replied to lilith27's topic in Już w nowym domu
Pani Sylwia ma z Dianką jeszcze jeden problem, Dianka nie chce jeść, je dosłownie ociupinkę, ale nie wiem czy w tej sytuacji behawiorystka coś poradzi. Myślę że lepiej byłoby iść z nią do weta, może to robaki, może po prostu jeszcze stres, ale na odległość cięzko coś doradzić, gadałam o tym z Panią Sylwią. MMD jak bedziesz mogła to pewnie że zadzwoń, wielkie dzięki:) -
Przytulisko Pani Ali Orzechowskiej prosi o pomoc!
tula replied to Marzenuś's topic in Już w nowym domu
To zaczynam wklejać, to jest sunia pinczerowata, którą wrzucono Ali przez płot, w wielkie mrozy. Na poczatku była bardzo nieufna, ale teraz jest przymilaśna i słodka, narazie ma cieczkę więc jest odizolowana. To młoda sunia ok roku. ma na imię Mila (to prawie tak jak ja bo ja mam Milena:lol:) [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images40.fotosik.pl/244/881e11a0ea09eba4med.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images37.fotosik.pl/244/969af2b69d750737med.jpg[/IMG][/URL] Pozostałe zdjęcia wkleję późnym wieczorem bo jest jeszcze 4 szczeniaki, sunia i wilkowaty psiak. -
cały miot ma DS, dziękuję dogomaniaczki........
tula replied to lilith27's topic in Już w nowym domu
Ja miałam kiedys taką sunię, która z luboscią wygryzała wkładki w butach, również gościom i robiła to długie lata:) Ale to nie jest wielki problem jak sie kocha psiaka:) -
Adoptowana ze schroniska, po dwóch latach straciła dom (RADOM - ŁÓDŹ)
tula replied to lilith27's topic in Już w nowym domu
Wczoraj rozmawiałam z p.Magdą-behawiorystką, która pracuje z psiakami z naszego schronu, przekazała mi kilka rad jak oduczać psiaka sikania w domu i jak zapoznawać kotka z Dianką, przekazałam to Pani Sylwi. Podobno kotek juz mniej boi sie Dianki, wiec wszystko jest na dobrej drodze:) Dostałam też mmsem zdjęcia Dianki ale wcięło mi gdzieś kabel i nie mogę zrzucić i wkleić na laptopa, może Wy dziewczyny macie to bym Wam zdjęcia na komórke przesłała. -
A wygląda jakby urodziła sie do tego:):)
-
Przytulisko Pani Ali Orzechowskiej prosi o pomoc!
tula replied to Marzenuś's topic in Już w nowym domu
Ja dzisiaj dostałam fotki dwóch szczeniaczków, sredniej suni i takiego maleństwa pinczerowatego, jutro zadzwonię do p.Ali ( o ile się uda mi dodzwonić) i jak będę miała info o psiakach to wkleję razem ze zdjęciami. Te zdjęcia chyba przysłał ten sasiad o którym mówiła p.Ala. -
Lady -totalny brak kasy, suczka wróci do schronu
tula replied to lilith27's topic in Już w nowym domu
To czekamy na fotki Beatko:) zawsze nowe sie do ogłoszeń przydadzą. -
Przytulisko Pani Ali Orzechowskiej prosi o pomoc!
tula replied to Marzenuś's topic in Już w nowym domu
U pani Ali nieciekawie, ma juz chyba z 50 psiaków, wczoraj z nią rozmawiałam, jakiś sąsiad miał porobic fotki psiakom, ale chyba telefonem z tego co zrozumiałam i miał mi przesłać mms-ami albo mailem jeśli ma net, tego p.Ala jeszcze nie wiedziała jak rozmawiałyśmy. Bardzo się martwię o p.Alę, kilka dni temu dostałam takiego maila od p. Aliny, koleżanki p. Ali: [FONT=Arial][SIZE=2]"[/SIZE][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Witam Pani Milenko,[/SIZE][/FONT][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Przykro mi że opróćz życzeń Noworocznych muszę pisać o przykrych sprawach, ale jest tragiczna sytuacja u Ali.[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Podrzucili jej znowu kolejne psy , ktorych już zupełnie nie ma gdzie trzymać, [/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Ala jest załamana, jest w bardzo złym stanie psychicznym. To już nie jest życie - ponad 50 psów na jedną osobę.[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Może ma Pani jakis pomysł co mogłybysmy zrobić, bo same adopcjie nie wystarczą. Psów przybywa w większym tempie niż ubywa i wkrótce będzie, a właściwie juz jest horror.[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Trzeba koniecznie jej pomóc znależc jakies rozwiązanie nim wydarzy się dramat.[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Na razie pilnie trzeba ogłosić nową, podrzuconą suczkę, która sprawia Ali straszny kłopot, bo nie zgadza się z innymi i wymaga odizolowania[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Nie ma jeszcze zdjęc (Ala nie ma aparatu cyfrowego i musi czekać az ktoś przyjedzie i porobi te zdjęcia) , ale może już coś można o niej napisać. [/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Jest to suczka mała, pinczerowata, ruda, miejmy nadzieję ze nie szczenna.[/SIZE][/FONT]"[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2][/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Jeśli chodzi o tą sunię w typie jużaka to jest teraz pod opieką fundacji Emir, mamanabank ją przewiozła ze schroniska w Nowogrodzie do ich oddziału pod Warszawę i ma zostać wysterylizowana, a potem będa jej szukać domu, ja też oczywiście cały czas ją ogłaszam.[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2][/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2][/SIZE][/FONT]