Jump to content
Dogomania

ulvhedinn

Members
  • Posts

    13288
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by ulvhedinn

  1. No to ciotka wpadłaś...:evil_lol:
  2. Jej, osiolek, kochana jesteś!!!! Przyślij chyba wszystko, bo ja jej często piorę- nawet jak się nie zsiusia, to póki odleżyna i ranka się sączą, trzeba prać, prać, prać... Taak, Aksica smycz lubi, już jej nie gryzie:razz: za to ma wyraźne upodobanie do canicrossu- ciągnie jak koń:evil_lol: Ona się chętnie uczy tylko jest taka narwana, że ma kłopoty ze skupieniem... Nasz wet proponuje zrobienie badań- kolejnego rentgena i mielografi, bo chce się przekonać, czy rdzeń jest całkiem zerwany, czy zostało jakieś przewodnictwo... bo nam się wydaje, że tak.
  3. Kolejny kawałek wózka odpadł dziś na dogo-spacerze:angryy: a ja mam ślicznego siniaka i otarcie, bo uskoczyłam w złym kierunku przed rozbawioną, rozpędzoną Aksą... Na wątku Weny sa zdjęcia z Aksicą w roli dobrej cioci... a jutro będą spacerowe (niewiele i nie najlepsze, ale jednak:evil_lol: )
  4. [quote name='akucha']Zadzwoń i powiedz, że nie tylko ona płacze... Że dziekujemy jej za to wszystko, co dla niej zrobiła! ...za to że nie umierała w samotności, w schronisku, w jakimś ciemnym kącie pachnącym beznadzieją- tylko wśród bliskich ludzi, czując, że jest kochana... ...za to że teraz będzie miała na kogo czekać za Tęczowym Mostem... ...za to, że dali jej wszystko, co mogli..... [']['][']
  5. Ma dwa bardzo solidne i chętne domki do wyboru:evil_lol: A to zdjęcia z cyklu "Aksa i Wena- czarno-beżowe rozrabiaki ": [URL="http://imageshack.us/?x=my6&myref=http://www.imageshack.us/"][IMG]http://img351.imageshack.us/img351/2978/image026ip5.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/?x=my6&myref=http://load.imageshack.us/"][IMG]http://img524.imageshack.us/img524/1504/image021uv2.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/?x=my6&myref=http://load.imageshack.us/"][IMG]http://img524.imageshack.us/img524/2816/image023go1.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/?x=my6&myref=http://imageshack.us/"][IMG]http://img503.imageshack.us/img503/5124/image019jr7.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/?x=my6&myref=http://imageshack.us/"][IMG]http://img74.imageshack.us/img74/5797/image028tp4.jpg[/IMG][/URL]
  6. Popatrzyłam na zdjęcia... popatrzyłam na podłogę wokół i kanapę... i spadłam ze śmiechu z krzesła:roflt: :roflt: :roflt:
  7. Jak się czuje Oskarek? Zdrowy? Bo Aksa znowu rozwaliła wózek:angryy:
  8. No naprawdę mam dylemat:evil_lol: i mam ogromną nadzieje, że nie pogniewa się na nas ten nie wybrany domek:oops: bo to przecież nie znaczy, że są gorsi, tylko Wena jest jedna, jedyna:loveu: Mała jest wspaniała!!!! Niczego sie nie boi, nad Wrocławiem właśnie przeszła burza, nawet Mila jak zwykle patrzyła gdzie by się schować i tuliła do mnie, za to Wena... usiłowała odgryźć ogon Aksy, a następnie zaczepiała kota do zabawy:crazyeye: A nie jest głucha, oj na pewno nie:evil_lol: Woli pić wode z wysokiego dzbanka, jak ciocia Mila, a nie z dziecinnej miseczki:evil_lol: nie lubi izolowania od stada- zamknięta intensywnie kombinuje, jak się wydostać, każdą nową rzecz próbuje zbadać... a śpi z upodobaniem za sedesem (na mojej kradzionej bluzie i papciu:angryy: )
  9. Lulka wpłaciłam na Cygana 20 zł za puzzle, ale muszę przecież jeszcze tobie za przesyłkę...:oops:
  10. Kur.. ja nie moge przez Rudolfinę spokojnie spać...:-(
  11. Boże mój, Ruda piękna panno... gdzie twój dom?:placz:
  12. Dobra może być, tylko powiedzcie gdzie dokładnie i o której:evil_lol: Mam nadzieję, że naprawię już wózek:angryy:
  13. [quote name='Ania-Sonia']Ulv, sprawdź jeszcze, czy paskuda zmieści się na tym średnim materacyku, czy powalczyć o większy :cool3: Wymiary:średni - 71x55 cm, duży - 90x64 cm[/quote] Myślę, że to dobry pomysł:evil_lol: Aksa spora panna:loveu:
  14. Łysinka to absolutnie 100%owy poduszkowiec:evil_lol: w zimne dni schodzi na podłogę głównie w celu przemieszczenia na trasach kanapa-łóżko-kuchnia-kuwetka...:evil_lol: jak jest ładnie to spacer i owszem, trawka, poniuchamy, pobiegamy... ale deszcz, silny wiatr i zimno całkowicie wykluczają tego rodzaju aktywność;)
  15. No Wena- moje nowe dzieciątko:oops: http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=30374 Ulubienica Aksy:loveu:
  16. ...raczej goopia ciocia ulvhedinn:evil_lol: Mam spory dylemat, kogo wybrać na właścicieli Weny... Są dwie naprawdę super propozycje, obie odpowiedzialne i rozpoznane. Mam tylko nadzieję, że ci nie wybrani sie nie obrażą...:shake: a może mamy jakąś Wenę2??;)
  17. Jest coraz większa szansa, że Wena będzie widziała całkiem dobrze i że obejdzie się bez operacji:multi: Dzieciaczek widzi coraz lepiej, przynajmniej w obrębie 2 metrów, w związku z czym gania za nogami i zaczepia do zabawy... Wena jest zupełnie nie bojaźliwym pieskim, dzisiaj usiłowała upolować okropnie wyjący odkurzacz:evil_lol:
  18. Więcej zdjęć zmotoryzowanego Fuksa, skopiowanych z Kundla Polskiego: [URL="http://imageshack.us/?x=my6&myref=http://imageshack.us/"][IMG]http://img245.imageshack.us/img245/2126/wozek5gz0.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/?x=my6&myref=http://imageshack.us/"][IMG]http://img172.imageshack.us/img172/866/wozek3tj5.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/?x=my6&myref=http://load.imageshack.us/"][IMG]http://img236.imageshack.us/img236/4247/wozek6fc4.jpg[/IMG][/URL]
  19. Jak dla mnie piątek lepszy, bo w niedziele to różnie bywa:evil_lol:
  20. Moskva, zgłaszam się :lol: Tel 609 325 217 gg 8127729 WROCŁAW
  21. Część od wózka się znalazła na łące, niestety jest pęknięta, więc muszę załatwić serwis:shake: Na razie Aksa jeździ awaryjnie na pętli z grubego zwitka mięciutkiej wełny... To są pręty 10 mm, a ta małpa i tak je potrafi załatwić:crazyeye: Dzisiaj była na zastrzyku z Nivalinu i antybiotyku- kurcze, ona kocha chodzić do weta, mimo, że zawsze ją kłują:evil_lol: (ale zawsze coś się da wysępić:evil_lol: ) Poza tym z zachwytem gra rolę dobrej cioci dla Weny, pozwala po sobie łazić, obgryzać, bawi się z maluchem bardzo ładnie i delikatnie:lol: W sumie mała ma kontakt niemal wyłacznie z Aksą, bo ta najmniej wychodzi i jest najczęściej prana- wiadomo, kwarantanna po szczepieniach...
  22. Mila dziś zaliczyła ostatnią chemię z serii, teraz miesiąc przerwy... Węzły chłonne słabo wyczuwalne tylko przy tylnych łapach:multi: psica ma się naprawdę dobrze, w tydzień przytyła 1,5 kg!!!! Strasznie, przeogromnie Wam dziękuję!!!! :Rose: :Rose: :Rose: :Rose: :Rose: :Rose: :Rose: U weta za Milę zapłaciłam 78 zł, a za Aksę 10 za antybiotyk i Nivalin (mniej niż myślałam) więc aktualnie... Zostało: Aksa -10 Mila 0 wspólny -7 Wena 100,0 PS. Z tym żarłem to jest tak, że jednak staram się kupować większe opakowania- najlepiej 15 kg, ale ostatni jest u nas taka fajna karma na bazie ryb po 8,15, więc kupuję ją czasem Aksie- strasznie jej smakuje... No i staram się nie kupować jedzenia z z pieniążków "społecznych" tylko bardzo czasem...
  23. Mi się wydaje, że nawet wyborczej nie będzie trzeba... Już mi sie podobaja co najmniej dwie osoby z kórymi rozmawiałam... będę musiała intensywnie pomyśleć:evil_lol:
  24. [quote name='Diana14']ulvhedinn mam wrażenie, ze o psach rasowych i hodowli to wiesz tyle co nic. Dobrzy hodowcy nie tylko dbają o eksterier ale także o zdrowie i cechy użytkowe psa. Tylko żeby to wiedzieć to się trzeba w to zagłębić a nie wrzucać wszystkich do jednego worka z psuedohodowcami. I o ile mi waidomo to yorki od początku powstania rasy byly małe, bernardyny duże, a boksery z krótkini kufami. Ale może Ty wymyślisz super złoty środek na psa idealnego i sobie go wyhodujesz;) A te lata selekcji aby uzyskac takie a nie inne cechy to się same z siebie nie wzięły tylko właśnie mądrzy hodowcy o to zadbali. I rozumiem, ze uważasz że krzyżowanie kundelkow ot tak widzimisie jakiegos idioty co chce na szczeniakach zarobić pare groszy jest lepszy i te kundelki nie chorują, mają mase cech użytkowych i są niebywale zdrowe:lol: . Gratuluję poczucia humoru.:cool1: Proponuję dyskusję wznowić jak to rasowece zapchają schroniska a kundleki będą mialy super właścicieli, a dopóki tak nie jest i sadzę, ze nie będzie to dyskusja jest bez sensu, zwłaszcza, ze wypowiadają się tez osoby ktore bladego pojecia o hodowli albo schroniskach nie mają.[/quote] Za to ja gratuluję kultury...:cool1: To o kundelkach to było półżartem, fakt... Ale o hodowli, a właściwie o historii hodowli psów, to obawiam się, że mówiąc brzydko- bredzisz! Owszem hodowcy (dobrzy) zwracają uwagę również na cechy psychiczne... ale niestety decydujący także na wystawach jest eksterier. Rasy powstały dzięki selekcji w hodowli, jednakże selekcji w dużej mierze opartej na tym czy pies "się sprawdza" w danym "zawodzie"... + selekcja powiedzmy "naturalna"- ciężkie warunki, umiejętność radzenia sobie w terenie, zdolność do obrony przed drapieżnikiem (owczarki) czy walki (np psy myśliwskie na dziki). Ciekawe co rozumiesz przez "od początku"- na początku to był wilk... Co do "wzmacniania" cech- powiedzmy np. bernardyny były duże, ale nie aż tak! (nie osiągały nigdy 90 kg), miały lżejszą sierść, dłuższy pysk, lżejszą budowę ciała... i żyły po kilkanaście lat, a nie 8-10:shake: Obecnie wzorcowe bernardyny nie nadają się na psy ratownicze, bo są zbyt ciężkie i niezdarne, a ich sierść zbyt obfita. Ze względu na dążenie do miniaturyzacji chihuahua, potrzebna była modyfikacja wzorca w 1998 r- obniżenie minimum do 500 g... Przed 20 laty rzadko spotykano okazy ważące mniej niż 1kg... za miniaturyzacją ida kłopoty z rozrodem, słabsze zdrowie i wyższa śmiertelność szczeniąt. Przykłady można mnożyć- jeśli nie wierzysz radze obejrzeć obrazy, zdjęcia sprzed kilkudziesięciu lat i wypchane okazy psów. Sorry za off.
  25. Fuks ma wózek, Fuks ma wózek!!!!! :cunao: :cunao: :cunao: [URL="http://imageshack.us/?x=my6&myref=http://www.imageshack.us/"][IMG]http://img131.imageshack.us/img131/9019/wozek11qz4.jpg[/IMG][/URL]
×
×
  • Create New...