Jump to content
Dogomania

Mysia_

Members
  • Posts

    40782
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Mysia_

  1. AKTUALNOŚCI 21-27.06.2013 Do schroniska przyjęliśmy 12 psiaków: 7 z interwencji, 3 przyprowadzone i 2 zwrócone z nieudanej adopcji :-( Z interwencji przyjechały do nas: suczka duża w typie labradora biszkoptowa z ul. Srebrnej, pies starszy owczarek niemiecki czarny-podpalany z ul. Strażackiej, piesek mały staruszek czarny z siwym pyszczkiem z Centrum Handlowego Platan na Pl. Teatralnym, pies średnio-duży brązowy z ul. Bytomskiej, piesek szczenię czarny z białymi dodatkami z ul. Szczęść Boże i dwa psiaki z ul. Cmentarnej: jeden mały czarny, a drugi mały jasnobrązowo-biały. Przez osoby prywatne zostały przyprowadzone: pies duży czarny-podpalany długowłosy z ul. Jordana, suczka mała czarna-podpalana szorstkowłosa z ul. Reja oraz piesek trikolor krótkowłosy z ul. Głowackiego. Niestety wróciły do nas dwa psiaki, niestety obie adopcje były nieprzemyślaną decyzją :-( Dolc (6449), który trafił do starszej osoby wrócił, ponieważ ta starsza Pani nie miała już sił zajmować się pieskiem, a Łatek (8277), bo jego Pani po zabiegu podobno nie dawała sobie z nim rady. Dwa pieski wróciły do swoich domków: Bari (8537), który trafił z ul. Strażackiej oraz Ares (8541), który trafił z ul. Bytomskiej. Niestety wciągu tego tygodnia mieliśmy tylko dwie psie adopcje :-( Hamer (8212) zamieszkał w Zabrzu, a Sajena (8515) w domku z ogrodem w Krzanowicach :) Do schroniska przyjęliśmy dwa nowe koty: kocię kotkę szaroburą-pręgowaną z ul. Bończyka i kocura szaroburego-pręgowanego z ul. Sitki. Nowe domki znalazły wszystkie sześć kociątek, które już jakiś czas temu trafiły razem z mamusią z ul. 11-go Listopada :) Kotka (k-2116) zamieszkała w Zabrzu, kocurek (k-2111) w mieszkaniu w Gliwicach, kocurek (k-2112) w domku z ogrodem w Katowicach, kocurek (k-2113) w mieszkaniu w Bytomiu, kotka (k-2114) w domku z ogrodem w Krzanowicach, a kotka (k-2115) w domku z ogrodem w Łaziska Górnych :) Żaden z naszych podopiecznych nie odszedł za Tęczowy Most :) Otrzymaliśmy dary przywiezione przez Adriana z Grupy Świętego Franciszka z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach, z Szkoły Podstawowej nr 22 w Zabrzu od uczniów Klasy II "B" oraz od Dariusza, po raz ostatnim w tym roku szkolnym odwiedziły nas dzieci z Gimnazjum w Siemoni :) Wszystkim bardzo dziękujemy za pamięć i ogromną pomoc :)
  2. Bjutko, miałam w końcu chwile przerzucić zdjęcia tych kotków o które prosiłaś... Ale nie potrafię przy przerzucaniu znaleźć albumy Ewry, jakbyś tylko Ewrę jeszcze przerzuciła :)
  3. zapisuje sunieczkę... A może ktoś będzie jej szukał? Chipu nie ma?
  4. Dzisiaj nowy Pan Hamera był w schronisku, żeby załatwić wszystkie formalności... Wygląda na to, że Hamer ma mieszkać na działce... Co prawda ten facet na tej działce pomieszkuje, ale my ogólnie psiaków na działki nigdy wydajemy :-( Trochę się martwię... Ale to może był jedyna szansa dla niego, oby się wszystko ułożyło. Na pewno będzie trzeba kontrolować ten "domek" :)
  5. Nikt jeszcze nie napisał, że Hamer już do Zabrza przyjechał, trzymajmy mocno kciuki, żeby się ułożyło :)
  6. super sprawa z tymi filmikami :) Posłałam zdjęcie mojego TZta na ten konkurs, niech się moja Zmoritka promuje :cool3: Z adopcjami mamy totalny zastój, nie pamiętam kiedy ostatnio było aż tak źle... Mnóstwo psiaków i kociaków trafia do nas, a kolejne tyle czeka w kolejce na przyjęcie :shake:
  7. [quote name='Bjuta']Na tej wyróżnionej dla szczeniaków mam tylko Frezję, bo dostała się tam w spadku po tym malcu którego miałam w domu przez parę godzin. Dlatego myślę, że najlepiej gdyby się tam młodziutkie psy pokazały.. A jest jeszcze taki Cyrkiel i podobny do niego psiak, zaraz poszukam foty .[/QUOTE] no to do młodziaków możesz dać... hmmm.. Najmłodsze to Griko i Grisza mają tak z 6 miesięcy :) A takie młode, ale już starsze to Aszi, Cyrkiel, Lijka... W sumie to jeszcze Kiper i Raska :) 1. Griko 2. Grisza 3. Sajena (jutro po sterylce idzie do domku) 4. Bifur 5. Aszi
  8. [quote name='Bjuta']A dobra, to coś tam odpiszę. Mysiu, bo Frezja jest na wyróżnionej tablicy - to ja tam resztę szczeniaków wcisnę, żeby się nie marnowało to miejsce. A czy Smerfetka już poszła do adopcji, bo widziałam, że ją oglądali.[/QUOTE] To są Państwo zdecydowani na Smerfusia, ale mogą go wziąć dopiero w piątek za 2 tygodnie, ale to nawet dobrze się składa, bo do wtedy Smerfuś ma (póki co) zaplanowane leczenie. Pewnie te dwa maluchy gdyby były zdrowe to już dawno miałyby nowe domki... A kogo tam masz jeszcze na tej tablicy?
  9. [quote name='Bjuta']Mysiu, pytają mnie na tablicy o wygląd i wielkość mamy Frezji, a ja zupełnie nie pamiętam tej suczki... I czy Frezja jest już do adopcji?[/QUOTE] Frezja jest chora i cały czas leczona, ale są ludzie, którzy prawdopodobnie pomimo choroby ją adoptują :) Jeszcze jutro ma kontrolę u weta :)
  10. ZAPRASZAM NA BAZAREK :) [B][COLOR=#ff0000]"Dziś myk taki - PIWNE KUFLE, SZKLANKI! Są na psiaki!"[/COLOR][/B] :knajpa: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/244625-dzi%C5%9B-myk-taki-PIWNE-KUFLE-SZKLANKI!-s%C4%85-na-psiaki-%29-do-23-59-5-07-13r[/url]
  11. ZAPRASZAM NA BAZAREK :) [B][COLOR=#ff0000]"Dziś myk taki - PIWNE KUFLE, SZKLANKI! Są na psiaki!"[/COLOR][/B] :knajpa: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/244625-dzi%C5%9B-myk-taki-PIWNE-KUFLE-SZKLANKI!-s%C4%85-na-psiaki-%29-do-23-59-5-07-13r[/url]
  12. ZAPRASZAM NA BAZAREK :) [B][COLOR=#ff0000]"Dziś myk taki - PIWNE KUFLE, SZKLANKI! Są na psiaki!"[/COLOR][/B] :knajpa: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/244625-dzi%C5%9B-myk-taki-PIWNE-KUFLE-SZKLANKI!-s%C4%85-na-psiaki-%29-do-23-59-5-07-13r[/url]
  13. oby wszystko się jakoś poukładało... :)
  14. Wczoraj ten Pan był w schronisku i pytał właśnie o Hamera... Był w sumie na niego zdecydowany na 100%, tylko miał zadzwonić do hoteliku, żeby z Panem Markiem pogadać. Trochę się zastanawiam czy to nie za duży zbieg okoliczności, bo Pan jest z tej samej dzielnicy, z której Hamer do nas trafił, no zobaczymy jak to będzie ;) :roll:
  15. AKTUALNOŚCI 14-20.062013 Do schroniska przyjęliśmy 9 psiaków: 3 z interwencji, 5 przyprowadzonych przez osoby prywatne i jeden porzucony koło schroniska :-( Z interwencji przyjechały do nas: młodziutka średniej wielkości płowa suczka z ul. Piastowskiej, suczka biszkoptowa w typie labradora z ul. Przystankowej i malutka czarna-podpalana suczka z ul. Wolności (na granicy Zabrza z Rudą Śląską). Przez osoby prywatne zostały przyprowadzone: pies duży czarny-podpalany w typie owczarka niemieckiego z ul. Sikorskiego, piesek szczenię rudy z białymi dodatkami z ul. Bohaterów Warszawskich, suczka mała czarna z białym krawatem dłuższym włosem z ul. Goethego, suczka jamniczka brązowa z siwym pyszczkiem z rejonu ulic 11-go Listopada - Brzechwy oraz pies duży czarny z białym krawatem z średnim włosem z ul. Św. Wojciecha. Ktoś wyrzucił pod schroniskiem suczkę w typie foksteriera :-( Do właścicieli wróciły dwa pieski: suczka w typie yorka Tina (8521), która trafiła z ul. Nad Kanałem i Filon (8528 ), który trafił z ul. Sikorskiego. Niestety tylko cztery psiaki znalazły nowe domki. Laki (8498 ) zamieszkała w Zabrzu, Tolo (8530) w domku z ogrodem w Dziergowicach, Gomez (8402) w domku z ogrodem w Gierałtowicach, a Mufka (8524) w domku z ogrodem w Niemczech :) Żaden z naszych piesków na szczęście nie odszedł za Tęczowy Most. Przyjęliśmy aż 14 kotów :-( Z interwencji przyjechały do nas: kotka biało-szarobura z ul. Łukasińskiego, trzy biało-szarobure kociaki z ul. Krakusa oraz trzy kociaki kotki - dwie szarobure pręgowana i jedna czarna z ul. Kasprowicza. Osoby prywatne przyprowadziły: kocię kocurka czarnego z ul. Skalistej, kocię kotkę czarną z ul. Trębackiej, cztery czarne kociaki z ul. Męczenników Majdanka i młodziutkiego szaroburo-białego kocurka z firmy Wobis przy ul. Bytomskiej. Niestety za Tęczowy Most odszedł nowy kociaczek (k-2137_ z ul Skalistej, ponieważ miał bardzo poważne zaburzenia neurologiczne :-( Jak co tydzień odwiedziły nas dzieci ze Świetlicy Środowiskowej Stowarzyszenia GUIDO w Zabrzu oraz ze Świetlicy Środowiskowej przy Zespole Szkół Specjalnych nr 40 w Zabrzu :) Odwiedziły nas również z darami dzieci z Przedszkola nr 3 w Zabrzu, prezenty dla naszych podopiecznych otrzymaliśmy również z Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych im. Św. Dominika Savio w Zabrzu, z Szkoły Podstawowej nr 2 w Zabrzu, Przedszkola nr 31 w Zabrzu, od Mariusza, od Lidii oraz od Pary Młodej Alicji i Łukasza :) Wszystkim bardzo dziękujemy!!!!
  16. Ja niestety nie dam rady ani finansowo ani czasowo ogarniać chłopaków :-( Znowu u naszych zabrzańskich psiaków z hotelików ciężko z finansami, adopcje stoją, a w schronisku psiaków przybywa w zastraszającym tempie :-( Jesli ktoś ma trochę czasu to wątek trzeba koniecznie porozsyłać....
  17. A o Tulipanie: Tulipan jest gotowy do adopcji.Tulipan nie ma już leku separacyjnego.Nawet nie reaguje agresją w stosunku do innych psów.Do ludzi jest łagodny,bardzo się wyciszył.Stary,poczciwy ,bezproblemowy pies.Jedyna wzmianka ,że lepiej by był jedynym zwierzakiem.Jest posłuszny,przychodzi na zawołanie. [img]https://lh5.googleusercontent.com/-Im5TLBmznCA/UcA5ir_i-eI/AAAAAAABaKQ/x2mpJVq_ln8/s800/DSCN1496.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-TkIYpelO_q4/UcA5i_glZII/AAAAAAABaKY/TSkHwEFNRwI/s800/DSCN1500.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-aa-8euVAdgs/UcA5iyzqnYI/AAAAAAABaKU/ARsj-AzxD3Q/s800/DSCN1504.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-OU7vlI31WPQ/UcA5lYVXcQI/AAAAAAABaKg/XTc8gLwSjd8/s800/DSCN1519.JPG[/img]
  18. aha i w sumie o Hamerze podobno tyle: Hamer jest bardzo posłuszny,szybko się uczy.Bardzo przywiązuje się do swojego opiekuna.Lubi się bawić w szczególności piłką.Nie ma już problemów przy zakładaniu obroży.Lubi być czesany,głaskany.sam przychodzi na pieszczoty.Odpada dom z małymi dziećmi.Podobno też mogłyby być ale najpierw Hamer musiałby poznać nowego opiekuna.Odpada dom z psami.Ogólnie o Hamerze bardzo ciepłe słowa,ze super pojętny pies,ze osoba,która go adoptuje będzie mieć najlepszego przyjaciela. Jednak jeśli którykolwiek z nich do nas wróci pewnie znowu będzie to co było... [img]https://lh5.googleusercontent.com/-a-UQD9J9pRM/UcA6IkDGeLI/AAAAAAABaLQ/2kIYA1_OPhs/s800/DSCN1707.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-_CH1W6hLrtw/UcA6LIydTDI/AAAAAAABaLY/gPgbV5d9ViE/s800/DSCN1708.JPG[/img]
  19. [quote name='Bjuta']No właśnie coś podobnego miałam, mimo, że akceptowałam ciasteczka w ustawieniach. Potem coś zaktualizowałam i ustało.[/QUOTE] jakby ktoś wiedział jak to rozwiązać będę bardzo wdzięczna, bo trochę mi to utrudnia życie :-( Hamer [img]https://lh5.googleusercontent.com/-Aal7HBRNWfI/UcA6AmM68CI/AAAAAAABaK4/uX-8lgHLYns/s800/DSCN1675.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-5nSb56FQvm8/UcA6AvImVBI/AAAAAAABaKw/OrsdZsVNzIc/s800/DSCN1678.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-DAGw-TGm5DQ/UcA6AhuVXaI/AAAAAAABaK0/eOCqy7A9rvs/s800/DSCN1681.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-o96N2bbpgGA/UcA6IGBv0SI/AAAAAAABaLE/q9HIRRNtH_8/s800/DSCN1686.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-ri9U08rsuuM/UcA6IspjqUI/AAAAAAABaLM/oXVpZKArtSs/s800/DSCN1703.JPG[/img]
  20. do czego to doszło, żeby Gasparek musiał w komitywę z kogutem wejść :evil_lol:
  21. kikou dziękujemy za zdjęcia, widzę, że i Pegunia tam przemyka :)
×
×
  • Create New...