-
Posts
40782 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Mysia_
-
Mongołek 7 lat temu odebrany właścicielowi, a do dziś boi się ludzi! :(
Mysia_ replied to Mysia_'s topic in Już w nowym domu
Może ktoś pomoże? Chłopaki chcieliby zamieszkać u Kikou.... [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/249273-Wyci%C4%85gamy-psiaki-z-pseudo-BDT-zbieramy-na-hotelik-dla-Dzizysa-i-Szlemika[/url]! -
Niecałe pół roku temu do jednej z naszych wolontariuszek zgłosiła się Pani gotowa przyjąć na bezpłatny dom tymczasowy 2 małe i starsze psiaki, miał to być sprawdzony tymczas i miało być dobrze, lepiej niż w schronisku. Niestety wciąż mieliśmy złe przeczucia, wiedzieliśmy, że mieszkały tam już 3 psy i kilkanaście kotów... Jednak kiedy pojechaliśmy tam w ubiegłą sobotę to ręce nam opadły :-( Psów jest 12, kotów około 30 (o ile nie więcej), zwierzęta schorowane, zapchlone... Wszędzie odchody, smród potworny :-( Dżizys, który do hotelu pojechał po fryzjerze (kiedy do nas trafił był mocno zaniedbany, zapchlony, za kołtuniony i jedyne co można było to ściąć go na zero), a teraz Dzizys jest jednym wielkim brudnym kołtunem :-( Szlemik to taka sierotka, ale nigdy nie miała pcheł czy innych pasożytów - teraz niestety ma... Musimy chłopaków stamtąd zabrać, w miarę możliwości skontaktowałam się z innymi osobami, które mają tam zwierzęta - jedni uważają, że je zabiorą, inni nie mają gdzie zabrać, a jeszcze inni twierdzą, że nie ma im tam źle :-( Pani u której mieszkają niekoniecznie będzie chciała zwierzaki oddać, ale psiaki są wciąż "nasze", więc na pewno je zabierzemy... Kikou zgodziła przyjąć się ich do siebie, jednak musimy zebrać deklaracje na hotelik. Czy ktoś byłby w stanie zadeklarować choćby parę złotych miesięcznie, żeby Szlemik i Dżizysek nie musieli wracać do schroniska, a mogli po tym miejscu... odpocząć w spokoju u Kikou? Bardzo chcielibyśmy pomóc wszystkim zwierzakom tam mieszkającym... Potrzebne będą do tego tymczasy dla psów jak i kotów, ale też ktoś kto jest w stanie pomóc najlepiej z okolic Będzina, Czeladzi, Dąbrowy Górniczej czy Sosnowca... Ta Pani nie koniecznie chce pomoc przyjąć, ale te zwierzaki po prostu nie mogą tam zostać, bo będę nadal chorować, umierać :-( Dżizys jeszcze w schronisku... [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-k8lOZknsTZg/UTx4MEFDRII/AAAAAAABNck/HzofXI6TpAQ/s576/_IGP2388.JPG[/IMG] teraz: [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-OPE_JHvAe_4/Up9JOUmQxRI/AAAAAAABnP0/r5Cqi01L4V4/s640/DSC_0007.jpg[/IMG] a Szlemik własciwie się nie zmienił oprócz nowych lokatorów sierści i ogólnego zagubienia wśród tylu zwierzaków (nawet w schronisku nie musiał wśród tylu funkcjonować) [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-IRpl8fJl9cU/USj_07MgYqI/AAAAAAABKfo/eZfai6rzITc/s900/_IGP0992.jpg[/IMG] i teraz [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-rO-fYZT_A4U/Up9KFNMQD0I/AAAAAAABnP8/675kW5sFT2s/s576/DSC_0010.jpg[/IMG] Czy ktoś się dorzuci? Pomoże? Proszę rozsyłajcie wątek! Póki co więcej szczegółów tylko na PW.
-
Jamniki i jamnikowate w potrzebie z całej Polski !!!!!!
Mysia_ replied to danka1234's topic in Już w nowym domu
[quote name='Isadora7']Miejmy nadzieję że to dobry domek.[/QUOTE] dobry, dobry :) Tam mieszkał adoptowany od nas jamnikowaty staruszek Ludwiś ;) -
Jamniki i jamnikowate w potrzebie z całej Polski !!!!!!
Mysia_ replied to danka1234's topic in Już w nowym domu
[quote name='Sarunia-Niunia']No i pojechał "czekający Domek" do Emirka w odwiedzinki, wzięli na spacerek, a jak wrócili... pojawili się właściciele... Chłopak wrócił do swojego domu:)[/QUOTE] właściwie to nie byli właściciele, a pewni niezbyt odpowiedzialni ludzie.... Dlatego Emirek do nich nie trafił, a dzisiaj adoptował go jednak ten domek, który miał ;) -
Jamniki i jamnikowate w potrzebie z całej Polski !!!!!!
Mysia_ replied to danka1234's topic in Już w nowym domu
[quote name='Sarunia-Niunia']No i pojechał "czekający Domek" do Emirka w odwiedzinki, wzięli na spacerek, a jak wrócili... pojawili się właściciele... Chłopak wrócił do swojego domu:)[/QUOTE] właściwie to nie byli właściciele, a pewni niezbyt odpowiedzialni ludzie.... Dlatego Emirek do nich nie trafił, a dzisiaj adoptował go jednak ten domek, który miał ;) -
Taki :) Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt PSITULMNIE ul. Bytomska 133 41-803 Zabrze [quote name='DIF']Wczoraj przyjechała karma! Uffff, nie umrzemy z głodu! :megagrin: Mysiu! Do paczki był załączony "rachunek" z tym, że bez pieczątki i podpisu. Gdzie mam go wysłać? Do Schroniska czy do zabrzańskiego TOZ-u?[/QUOTE]
-
Nasz Bartuś w weekend opuścił hotelik u cioteczki Furciaczek i zamieszkał w domowym hoteliku u Joaaa :) Niestety w wcześniejszym hotelu nie mógł zostać, ponieważ Gosia z powodu problemów osobistych jest zmuszona zamknąć hotelik. Na szczęście zarówno Bartek, jak i Laos (też z naszego schroniska) czują się dobrze, o dziwo szybko się zaaklimatyzowali :) Będzie dobrze, musi być. Bartek już nawet jadł z ręki nowej opiekunce, bez problemu też wychodzi na dwór i wraca do domku. Wiem, że Furciaczek porobiła jakieś zdjęcia z przeprowadzki, więc na pewno jak tylko ze wszystkim się ogarnie to pojawią się na wątku :) Na pewno cioteczka Joaaa też do nas zawita :)
-
Nasz Laosek opuścił hotelik u cioteczki Furciaczek i zamieszkał w domowym hoteliku u Joaaa :) Niestety w wcześniejszym hotelu nie mógł zostać, ponieważ Gosia z powodu problemów osobistych jest zmuszona zamknąć hotelik. Na szczęście zarówno Laosek, jak i nasz Bartuś czują się dobrze, o dziwo szybko się zaaklimatyzowali :) Będzie dobrze, musi być. Wiem, że Furciaczek porobiła jakieś zdjęcia z przeprowadzki, wiec na pewno jak tylko ze wszystkim się ogarnie to pojawią się na wątku :) Na pewno cioteczka Joaaa też do nas zawita :)
-
Jamniki i jamnikowate w potrzebie z całej Polski !!!!!!
Mysia_ replied to danka1234's topic in Już w nowym domu
Taki psiak trafił do nas do Zabrza :-( ale prawdopodobnie będzie dla niego domek po kwarantannie u ludzi, którzy adoptowali od nas staruszka jamnikowatego Ludwisia. Jamniczek dostał imię Emir, trochę zabiedzony jest i uszka poszarpane ma, ale to akurat możliwe, bo trochę zaczepny jest dla innych piesków. [img]https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/536210_10151752369277120_1895199539_n.jpg[/img] -
AKTUALNOŚCI 22-28.11.2013 Do schroniska przyjęliśmy 6 psiaków: 3 z interwencji, 2 przyprowadzone przez osoby prywatne i jeden zwrócony po nieudane adopcji :-( Z interwencji przyjechały do nas: suczka duża brązowa o imieniu Sara z ul. Grzybowskiej po śmierci właściciela, pies labrador biszkoptowy z ul. Nadrzecznej i pies jamnik brązowy z ul. Hermisza. Przyprowadzone do nas zostały: suczka szczenię czarna-podpalana z średnim włosem znaleziona na ul. Przystankowej i piesek szczenię czarny-podpalany krótkowłosy z ul. Maszyńskiego. Niestety wróciła do nas suczka Mafka (8565), której właściciele przeprowadzili się do innego mieszkania i podobno nie mogą jej dalej mieć. Do swoich właścicieli wróciła Dejzi (8738 ), która trafiła do nas z ul. Przystankowej. Nowe domki znalazło pięć psiaków :) Bujdka (8036), Shakin (8546) i Godryk (8111) zamieszkali w domkach z ogrodem w Zabrzu, a Jumanji (8690) w mieszkaniu też w naszym mieście. Natomiast malutka Emilka (8733) została adoptowana do mieszkania w Bytomiu :) Niestety za Tęczowy Most odszedł Burek (3363), który miał nowotwór śledziony i Atos (4488 ) :-(((( Do schroniska przyjęliśmy cztery nowe koty: kocię kotkę czarną z siostrą biało-czarną z ul. Wiejskiej, czarną długowłosa kotkę, która nie wiadomo gdzie weszła do silnika auta oraz kotkę czarną z białymi dodatkami z ul. Kalinowej. Adoptowanych zostało 6 kotków :) Neruś (k-2281), Nela (k-2297) i Eliot (k-22262) zamieszkali w Zabrzu, Dżaspara (k-2265) w Gliwicach, Grafiś (k-2280) w domku z ogrodem w Rybniku, a mała bezimienna czarna kotka (k-2293) do domku z ogrodem w Mikołowie. Na szczęście żaden kotek nie odszedł za Tęczowy Most. Odwiedzili nas z darami: Grupa Wolontariuszy z Gimnazjum nr 1 w Gierałtowicach, uczniowie z wychowawczynią z Kl. III W z Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego w Zabrzu oraz dzieci wraz z opiekunami z Społecznego Przedszkola Integracyjnego "Skrzat" w Zabrzu :) Oprócz tego nasze zwierzaki otrzymały prezenty od: Szkoły Podstawowej nr 24 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 7 w Zabrzu, Przedszkola nr 13 w Katowicach, Przedszkola nr 25 w Katowicach, Przedszkola nr 43 w Zabrzu, Przedszkola nr 23 w Zabrzu, Przedszkola Miejskiego nr 3 im. Kubusia Puchatka w Bytomiu, Wiktorii i Mateusza, Aleksandry, Pauliny i rodzinki adoptowanej od nas Jagódki (8045).
-
DIF kochana, daj znać jak wszystko dojdzie :) na stawy zamówiliśmy te tabletki :)
-
OK. znalazłam w zooplus.pl
-
czy ktoś zna jakiś sprawdzony sklep z karmami weterynaryjnymi? Ja nie mam pomysłu, a w krakvecie na pewno nie zamówię :-(
-
stronka Świata Karm nie działa :-(
-
Asiu, karmę zamówimy z TOZ-owski pieniążki i zamiast Arthroflexu zaraz też coś znajde :)
-
AKTUALNOŚCI 15-21.11.2013 Do schroniska przyjęliśmy 7 psiaków. Z interwencji przyjechały do nas: suczka mała czarna-podpalana z ul. Kosmowskiej, suczka mała jasnobrązowa z białymi dodatkami szorstkowłosa z ul. Miłej, psiak średni jasnobrązowy ze sklepu przy ul. De Gaulle'a, pies średni wilczasty z Centrum Handlowego przy Placu Teatralnym i mały biszkoptowy piesek z ul. Jordana. Osoba prywatna przyniosła suczkę szczeniak brązową pręgowaną z białymi dodatkami i stojącymi uszkami znalezioną w parku przy ul. Dubiela. Niestety po raz kolejny ktoś przez schroniskowy płot przerzucił pieska :-( Małego, biszkoptowego z ciemnym grzbietem szorstkowłosego, ale mocno wyłysiałego od pcheł :-( Do swoich właścicieli wróciły trzy pieski :) Misiek (8731), który trafił z Placu Teatralnego; Balto (6071), który trafił z ul. De Gaulle'a oraz Lemik (7394), który 2 i pół roku temu trafił do nas z ul. Łokietka! Do nowych domków trafiło 7 psiaków :) Arga (8487), Kebi (8704) i Suza (8699) zamieszkali w Zabrzu, a Meybel (8702) i Arston (6729) w Bytomiu. Nulka (8716) zamieszkała w Piekarach Śląskich, a Kasjo (8684) w Łodzi. Niestety za Tęczowy Most most odszedł Horus (8464) z powodu niewydolności krążeniowo-oddechowej oraz suczka Tina (8728 ), która trafił do nas z ul. Kosmowskiej w bardzo złym stanie. Do schroniska przyjęliśmy kociaka kocurka biało-czarnego z ul. Podleśnej, kocura rudego pręgowanego z ul. Witosa i kocię kotkę szaroburą pręgowaną z ul. Tatarkiewicza. Adoptowanych zostało 5 kotów :) Duśka (k-2245) zamieszkała w Zabrzu, bezimienny kocurek (k-2294) w Piekarach Śląskich, Panda (k-2284) w Rudzie Śląskiej, a Karhi (k-2263) i Amun (k-2264) razem w Gliwicach :) Na szczęście żaden kotek nie odszedł za Tęczowy Most. Odwiedzili nas wolontariusze z Gimnazjum Publicznego w Siemoni, Gimnazjum nr 20 i Zespołu Szkól nr 4 w Zabrzu oraz uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr w Zabrzu :-) Oprócz tego otrzymaliśmy dary: z Domu Kultury w Grzybowicach, z Śląskiego Centrum Chorób Serca, z świetlicy przy Zespole Szkół Specjalnych nr 40 w Zabrzu, z Przedszkola nr 16 w Zabrzu, z Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu, z Przedszkola nr 30 w Zabrzu, z Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych w Zabrzu, od Wioletty i Helmuta, od Lidii, dary z Niemiec oraz od osób anonimowych :) Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc! :)
-
Jamniki i jamnikowate w potrzebie z całej Polski !!!!!!
Mysia_ replied to danka1234's topic in Już w nowym domu
Dżejmi, która znalazła dom dzięki Hultajowi, po którego przyszła druga rodzinka w ciągu jednego dnia :) Wiedziałam, ze jestem starsza panią i w dodatku z choroba serca. Na szczęście moi państwo się nie przestraszyli i przygarnęli mnie do swojego stadka. Mam teraz cudownych przyjaciół: Latka po przejściach, Hubiego ze schroniska i Sonie, która na początku się na mnie boczyła, ale teraz przytulamy się i liżemy. Jem tabletki bez szemrania i biegam jak szalona po lesie i nad jeziorem. Pani się wreszcie domyśliła, ze uwielbiam spać w łóżku ( a za mną ładują się Latek i Sonia). Pozdrawiam cale schronisko. Szczęśliwa staruszka Jessi P.s. Warto adoptować starsze psy! [IMG]https://scontent-a-mxp.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/1451383_10151737797142120_413130336_n.jpg[/IMG]