Jump to content
Dogomania

AgaG

Members
  • Posts

    11789
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    23

Everything posted by AgaG

  1. Doktor ustali plan leczenia. mam do niego pełne zaufanie, a pies otrzyma wszystko, co najlepsze nawet gdybym miała się zapożyczyć. Doktor go wyciągnie wierzę w to. Myślę, że wziełam Eliota w ostatniej chwili...:-(:-(:-( GDYBY KTOŚ ZNAł DOBRY TYMCZAS NAWET PłATNY WIęCEJ NIż W HOTELU, TO PROSZE DAJCIE ZNAć!!!
  2. jest i dobrze i źle. Kochany doktor znalazł jądro ukryte wewnątrz i je usunął. Oraz wykatrował to drugie. Usunął tez brodawkę spod oka psa. Zęby były ok. Badania wszelkie mozliwe porobione, wyniki spływają i będą znane wkomplecie w sobotę. Niestety te wyniki, które już są bardzo zle. - leukocyty są fatalne. Doktor powiedział, ze zerowy poziom odporności.. :-(:-(:-(:placz::placz::placz::placz::placz: chce mi się wyć... tak bardzo chcę mć pomóc... on jest na dodatek stary - musze zdążyć znaleźc mu dom!!! idę wraz z córą tweety w niedzielę z jego plakatami wydrukowanymi przez Ach21. mam ich około 200, ale to chyba mało... To nie będzie łatwa adopcja. Ale dom musi być... najlepszy...
  3. Trzeba uważać !! no ale my zawsze jeździmy z psem. Obawiam się natomiast, żeby ze schroniska nie zaczeli brać tam psów :shake:
  4. Dopiero teraz o tym wątku się dowiedziałam . jestem oburzona uwagami pod adresem Doroty. Poznałam ją dobrze przy adopcji Mazaka i wiem - a inni znając jej pomoc dla psów też nie powinni mieć co do tego cienia wątpliwości - że to osoba o złotym sercu. Życie jak sama o tym napisała dało jej ostatnio bardzo w kość. Więc nie wyżywajcie się na niej ok? Dorota trzymaj się!! Zła passa musi się skończyć! Wytrwałości i siły i wiele wiele buziaków!!!!! :glaszcze::glaszcze::glaszcze::glaszcze::glaszcze::glaszcze::glaszcze:
  5. Trzymaj się...to nie jest latwe, gdy odchodzi istota tak bliska, ale dzięki Tobie była szczęliwa i bezpieczna.
  6. [quote name='Tweety']plakaty - moja Aśka - niedziela. Gdzie i o której? Plakaty odbiorę od ach21 jutro. dziś czekałam na Asieq a potem już autobusów bym nie miała spowrotem. Co do niedzieli, to ja mogę od godziny 13 wieszać, Myślę, że aby akcja była potrzebna, to trzeba cały dzień to robić. Tylko pytanie, czy az tyle plakatów Ach21 da radę wydrukować. Może ktoś ma drukarkę laserową, z której obrazki się nie rozmywają na deszczu i trochę by dodrukował? Adopcja Eliota łatwa nie będzie, bo to pies niemłody, wyniszczony latami w schronisku. Jeszcze dam Ci Tweety dokładnie znać..
  7. może ktoś pomóc? z plakatami i transportem w piątek z hotelu do programu i z powrotem
  8. Dziś podjadę na Azory po plakaty Ciapka i Eliota do Ach21, która już je ma wydrukowane. Komu mogę przekazać część plakatów i gdzie zostawić? Na pewno w hotelu trochę zostawię dla Amicusów i Pati:loveu::loveu: inne w gabinecie "Nasze zwierzaki" ul na barciach 12/II Jeszcze raz proszę tu o adresy mailowe osób, ktore jeszcze moga trochę takich plakatów w kolorze u siebie wydrukowac i powiesić. prześlę je mailem. Inna kwestia: co z transportem do "Kundla" w piątek? trzeba pokazać Borysa z domku tymczasowego, rudego znajdę i może Mordę, jęsli Trop ją zaprezentuje. samochody i chętni potrzebni. czy ktos chce wieszac ze mną plakaty Eliota i Ciapka w sobotę i w niedzielę?
  9. dziś wręczę Asieq trzy koperty z pieniądzmi, gdyż spłynęło 1010, 46 złotych z AFN na psy: Borysa, Timbę i psy krakowskie. jedna koperta na operację Timby i jesli straczy dalsze leczenie 444 (na jej funduszu było w dniu przesłania 414, ale Ach 21 wpłaciła 30 na AFN, więc wypłacam razem z ta sumą - zakladam 30 ze swoich) Asieq da to pani Timby u doktora Kujawskiego druga koperta - na hotel Borysa 225 trzecia koperta- wszystko co zostało na funduszu hotelowym psów krakowskich plus 100 złotych, które było u mnie - razem 470 z przeznaczeniem na operację Eliota. Nie wiem, ile z tego zostanie, ale jest krucho, bo hotel Eliota nie zapłacony,nowe dni w hotelu Amika też nie... Asieq i .Ania. wezmą rachunki za Eliota, zobaczymy, co będzie dalej...
  10. Oto wątek poświęcony koordynacji pomocy dla zwierząt bezdomnych, którym niesiona jest w Krakowie i okolicach.Zawiera też aktualne informacje istotne dla właścicieli psów z Krakowa i okolic. Zapraszam na stronę powstałego w lipcu ubiegłego roku Krakowskiego Stowarzyszenia Obrony Zwierząt: https://web.facebook.com/Krakowskie-Stowarzyszenie-Obrony-Zwierz%C4%85t-1660927157457516/?ref=aymt_homepage_panel O Krakowskim Towarzystwie Opieki nad Zwierzętami oraz wspieranym przez niego hoteliku u Leona w Węgrzcach Wielkich Anety Sosin (nick makila) można poczytać tu: https://web.facebook.com/events/433410960156243/ OSTRZEŻENIE PRZED FUNDACJĄ ZWIERZĘ NIE JEST RZECZĄ https://www.facebook.com/events/785409238243406/ Czeka na dom w bdt piekny Sumik wątek tu: http://www.dogomania.com/forum/topic/144975-sum-od-lat-b%C3%B3l-%C5%82a%C5%84cuch-wrastaj%C4%85cy-w-cia%C5%82o-ranyklatka-zimno-ci%C4%85g%C5%82e-niedo%C5%BCywienie-teraz-od-1806-ju%C5%BC-w-bdt/ Na prośbę osób mających psy nietrzymające si i kupki podaję zamieszczam moją sprawdzoną instrukcję. Zaręczam, że stosując się do niej można poradzic sobie bardzo dobrze z problemem i uniknąć jednoczęśnie zniszczenia mieszkania przez sikającego czy nietrzymajacego kału psa Instrukcja dobierania i zakładania pieluch u psa I. ROZMIAR - w przypadku psów niewielkich do 8-10 kilo zwykle wystarczają dziecięce pampersy, ale nie należy się sugerowac wagą dziecka podaną na opakowaniu. Zawsze kupujemy większe. I tak np. u psa 5 kilowego stosuję pampersy nr 4, a u psa 10 kilowego jamnikowatego samca musze stosować pampersy dla dorosłych semi rozmiar s (dostepne w supermarketach nie tylko w aptece np. w auchanie - obok pieluch) - u samców należy dobierać pieluchy dużo większe i na tyle długie, by o kilka centymetrów na długość przykryły prącie psa, w innej sytuacji, podczas ruchów pielucha się przesunie i si wyląduje na podłodze) II.AKCESORIA: oprócz pieluchy przygotować: średniej szerokości gumkę do majtek, szelki typu guard założone baaardzo luźno, tak by po podwiązaniu pieluchy nie uciskały psa. Są już dostępne koszulki dla psów podtrzymujące pampersy na stronie "admirał" ale niestety jeszcze dostawa do mnie ne doszła, wiec nie wiem, jak się sprawdzają. II. PRZYGOTOWANIE PAMPERSA: Pampers złożony fabrycznie na dwie części, rozkładamy (obojętnie dziecinny czy dla dorosłych) układamy na kolenie od strony gdzie nie ma lepiącej taśmy z klejem. W odległości około 1/3 od brzegu tej połówki pampersa robimy nacięcie nożyczkami, którego długosć musimy dostosować do grubości ogona psa. Nacięcie powinno być takie, że ogon przechodzi swobodnie, ale jednocześnie cały obszar pod ogonem jest schowany.Dziurę zamiast nacięcia można robić tylko wówczas gdy pies trzyma kał. Jeśli nie trzyma dziura oczywiście się nie sprawdzi  W odległości około 4 cm od nacięcia powyżej niego robimy z dwóch stron małe dziurki, przez które będziemy przewlekać gumkę do majtek służącą jako podwiązanie pampersa do szelek.. W przypadku samców trzeba czasami zrobić jeszcze dwa dodatkowe podwiązania z boku pampersa, jeśli psu pampers bardzo się przesuwa, lub jeśli usiłuje go sobie ściągać). Suczkę jest łatwiej skutecznie zabezpieczyć pampersem. III. ZAKŁADANIE PAMPERSA: stajemy przodem do psa, najlepiej przytrzymac go kolanami, łydkami), przewlekamy ogon przez nacięcie w pampersie, prowadzimy drugą część pieluchy (tę z tasmą klejącą) pod brzuchem psa i przylepiamy do górnej części pampersa. Pielucha powinna dobrze przylegać, żadnego luzu, bo wszystko spadnie. Następnie przewlekamy gumkę od majtek przez obie dziurki jakie zrobiliśmy w pampersie i podwiązujemy oba końce gumki do szelek na grzbiecie – najlepiej do miejsca, gdzie dopina się zwykle smycz. Bardzo ważne jest aby brzeg pieluchy pozbawiony warstwy chłonnej wywinąć do środka bo jeśli tego nie zrobimy przez taki brzeg siki psa będą przeciekać na podłogę.
  11. Ale piękny plakat !!!! Wielkie dzięki Mefimej . No juz go wysłałam do Ach 21 i czekam na plakaty. :iloveyou::iloveyou::buzi::buzi::buzi::buzi::Rose::Rose::Rose::Rose::Rose::Rose:
  12. Zaraz piszę do Mefimej, bo nie potrafię tych fot koło siebie umiescić no i w ogóle plakatu zrobić. :oops::oops:
  13. UDRĘCZONY SAMOTNOŚCIĄ PIES ELIOT BŁAGA O KOCHAJĄCY DOM !!! czy słyszałeś kiedyś człowieku cichy skowyt psa samotnością udręczonego czekającego dnia wolności latami śnionego? proszę usłysz go teraz !!! Eliot znalazł się w schronisku 4 lata temu. Był dominowany przez inne psy, odpędzany od miski, potwornie gryziony. Nie umiał walczyć, więc o mało nie zginął... Tak bardzo marzył o swoim człowieku, ale nikt nie zlitował się nad nim, nie dostrzegł go mimo jego ogromnego uroku... Może odstraszała chudość tego psa, może jego smutne spojrzenie..., a może to, że Eliot nie jest już młodziutkim psem... Teraz został zabrany ze schroniska przez wolontariuszkę i umieszczony w hotelu dla zwierząt, gdzie czeka na kogoś, kto nigdy go nie zawiedzie i pozwoli, by psie wierne serce biło i biło dla niego... On na widok człowieka ogon unosi i merda i merda i o dom prosi Eliot - pies o pięknej duszy, czy jego nieszczęsny los Cię wzruszy? popatrz: to piesek miły i grzeczny który zapada w serce bo kochać potrafi wielce [SIZE=2]cechy psa: - średnich rozmiarów (sięga do kolana) - średniego wieku - o bardzo urokliwym wyglądzie "liskowato - wilczkowatym" - łagodny i przymilny (wciąż merda i liże po rękach) - odrobaczony, [SIZE=2]zaszczepiony - lubi spacery, ale nie muszą być one bardzo długie - dobrze znosi jazdę samochodem Jeśli możesz zaoferować Eliotowi dobry, kochający dom, lub chcesz włączyć się w akcję pomocy dla tego psa, proszę zadzwoń lub napisz. tel. (012) 412 02 31 i 0501 801 553 oraz mail: [email protected]
  14. Nie chodzi o czwartek. Patia dzieki za ten pomysł z fotką. zaraz siadam do plakatu. :loveu::loveu::loveu:
  15. No to ja wreszczie rozumiem, skąd ta pomoc Mefimej dla psiaków kielcko-krakowskich w szczególności. przecież to kuzyni jej Hektorka :loveu::loveu::loveu:
  16. Juz zmieniłam:lol: dzięki wielkie Black-sheep
  17. Tak wystarczy wpisac w przelewie na AFN - Eliot z Krakowa a co do operacji. To tak, na szczeście pomoże mi .Ania. :loveu::loveu::loveu:Paulus poniewaz będziesz po nocce:loveu::loveu:, to choć się zgodziłeś, za co jestem Ci bardzo wdzieczna:loveu::loveu:, to tym razem Cię oszczędzę. Ania przewiezie go do doktora. najpierw Eliot będzie miał różne badania. min. krew, jak wszystko będzie ok. to zabieg ktory obejmie: usunięcie jądra, które nie zeszło (jest w jamie brzusznej no i kastracja tego drugiego jądra) oraz zrobienie porządku z zębami. Kamień ma duzy,nie wiadomo też, czy czegos nie trzeba będzie wyrwać. .Ania. może też dowieźć Eliota z kliniki do hotelu. Natomiast potrzebna jest czyjas pomoc do trzymania Eliota w samochodzie. To będzie pewno koło 13-16 może. Ta osoba musiałaby byc pod telefonem, żeby .Ania. dała znać, jak juz będzie po zabiegu.
  18. Nie umiem tego zmienić. jak ten podpis zmienić? Bomnie to zawsze Aga malek robiła na moją prośbę. :lol:
  19. Stan konta u mnie przelany z AFN to 412 złotych. Tyle przekażę Pani w czwartek chyba za posrednictwem Asieq, poniewaz ja niestety o 9 pracuję a Asieq pomoże w transporcie Eliota, który również o 9 ma się stawić na zabieg. Widziałam, że Ach 21 wplaciła jeszcze 30 na Timbunię. A co do zbiórki. uważam, że to moż być mało ze względu na leczenie pooeparycyjne. W przypadku Pigwy takie leczenie pochłonęło ogromne sumy. .Ania. codziennie była z Pigwą w klinice w okresie kryzysu. Jesli odpukać, Timba nie będzie wymagała tak intensynwgo leczenia, to przerzucimy na inną bidę.:loveu:
  20. mar. gajko bardzo się cieszę!!:loveu::loveu::loveu:
  21. dziś nie mam siły, ale jutro mu zrobię plakat i ogłoszenie. operacja w czwartek.. na razie nie ma nią nią ani złotowki... ten pies czekał cztery lata na swoją szansę... wciąz był gryziony. teraz musi mu się udać. pomóżcie mu proszę.. sama nie dam rady. :-(
  22. ja myslę, że pani magda go nie odda :lol:
  23. Nikt nie kocha Eliota, tylko AgaG. Nikt o nim nie pamięta...Ojej
×
×
  • Create New...