Jump to content
Dogomania

jotpeg

Members
  • Posts

    8543
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by jotpeg

  1. chociaz on to jest glownie mocny w gebie (i w mordowaniu ptaszkow); [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images32.fotosik.pl/333/4cbc1bff2567c58b.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images28.fotosik.pl/260/7c46eacbe7bd3596.jpg[/IMG][/URL] Norek bardzo sie zmienil - nabral pewnosci siebie. W zeszlym roku na letnisku raczej trzymal sie blisko nas. Teraz pilnuje samodzielnie. Widzac/slyszac cokolwiek pedzi na koniec ogrodu i szczeka, nawet noca (niby juz spi, ale drzwi wyjsciowe sa otwarte, bo czekamy, az Miciek wroci z polowania na cmy). Wspiera tez w szczekaniu kolegow-sasiadow. Noras uwielbia wiejskich kolesi; swietnie pamieta, gdzie ktory mieszka, z ktorym sie tarmosi przez siatke. Ciekawa rzecz; idac polna droga, przechodzimy wokol pastwisk. Mimo bardzo azurowego ogrodzenia, przez ktore bez trudu moglby przejsc, Norek nigdy tego nie robi (lubi biegac po pastwisku, szczegolnie za... bocianem!). Idzie, nadrabiajac kawal drogi, zeby wejsc/wyjsc przez furtke! Nigdy mu tego nie pokazywalismy, nie wiem, jak to wytlumaczyc. [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images29.fotosik.pl/259/3a57f731a285256a.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images33.fotosik.pl/342/b22bc7840c61bfde.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images34.fotosik.pl/334/3518a51b5c4716e0.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images30.fotosik.pl/260/faedefa61ec1e35e.jpg[/IMG][/URL]
  2. na wsi jest bardzo fajnie; [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images32.fotosik.pl/333/2fe84167031bdd0e.jpg[/IMG][/URL] duzy teren do patrolowania; [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images30.fotosik.pl/260/18bb6a619cfe305d.jpg[/IMG][/URL] koledzy- sasiedzi (za siatka); [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images24.fotosik.pl/260/4b510deea792a8ed.jpg[/IMG][/URL] moj teren do pilnowania; [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images28.fotosik.pl/260/329a53ca53469c2f.jpg[/IMG][/URL] a jak sie zmecze, moze maly-czarny mnie zastapi; [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images34.fotosik.pl/334/5f89c3ffa8d92a2e.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images32.fotosik.pl/333/a9cd9053775270f6.jpg[/IMG][/URL]
  3. [quote name='kobix']Bazyl sie miewa nieźle-wbrew temu co myślicie nie jest "kłębkiem nerwów".oczywiste jest ,że dla jego dobra nie ma sensu bu ciągle zmieniał miejsca a by skupiono się na jego adopocji. w tym całkowicie zgadzam się z Frotką. dla mnie nie jest istotne "czyj " Bazyl jest ale dobry-stały Dt dla niego i możliwość szybkiej adopcji.on lgnie do każdej osoby która się nim zajmuje.[/QUOTE] ogromnie dziekuje za wiesci. :modla: chcialam bardzo podziekowac Kobix, ze jechala w niedziele w ogromnym upale, taki kawal drogi, zeby osobiscie sprawdzic, co z psem. :Rose: cieszy mnie, ze bierzesz pod uwage przeniesienie praw do psa, oczywista tylko i wylacznie na osobe, do ktorej masz absolutne zaufanie!
  4. Kobix, napisz, jak sie miewa Bazyl? Widzialas go? W jakim jest stanie?
  5. Kobix, czy podpisalabys zrzeczenie dla Wellington?
  6. co bedzie z Bazylem? gdzie sie podzieje? Wellington ma wyjatkowa reke do dobrych adopcji. Frotka ma racje - strona prawna musi byc jasna i jednoznaczna - dla dobra Bazyla.
  7. zle to wyglada. Wellington, ratuj Bazyla!!!!!!!!
  8. no chyba mnie szlag trafi. tyle staran, tyle osob w to sie zaangazowalo, poswiecajac swoj czas i swoje pieniadze, po to by maly, niedowidzacy psiak po przejsciach, lagodny do ludzi i i do kotow mial dobry dom i co? co ja slysze? jaka wies?! jaki hotel?! Ursa, umiesz pisac?
  9. [quote name='Marta_Ares']teraz czekamy na fotki jak Szanta. Szanta jak tylko znajdziesz troche czasu wolnego to prosimy o jakies foteczki;)[/QUOTE] bardzo prosimy....!
  10. sciskam mocno, agnieszko, czytam ten watek od poczatku. wielki zal. dzieki tobie mial dobre zycie. wzruszenie sciska gardlo. chyle czola.
  11. czesc Ursa, jak tam Bazyl? a koty? to dopiero kilka dni...
  12. Ursa, spokojnie. 1. Zostaly same w domu i sie nie pozarly, a Bazyl nie ma wydrapanych oczu ani nosa - to sukces. 2. Koty sa dwa - wiec im razniej. Ale nie ludz sie, ze zaakceptuja intruza w jeden dzien. Nikt Ci nie odpowie na pytanie, ile to moze trwac. Bo to zalezy od charakteru i osobowosci obu stron. Ale mysle, ze tydzien, gora dwa. Trudno powiedziec, czy polubia sie na tyle, zeby np. razem lezec, ale beda sie tolerowac. Miejmy nadzieje, ze kocie posikiwanie przejdzie - to ewidentna demonstracja niezadowolenia (to moj dom, spadaj, uzurpatorze) 3. Staraj sie traktowac wszystkich jednakowo. Koty sa zszokowane. Trzeba dac im czas. Na razie sa obrazone i wsciekle, ale moglo byc gorzej - gdyby chowaly sie po katach, oswajanie z nowym domownikiem trwaloby dluzej. Bazio - tez jest w szoku. On nie wie, co o tym sadzic, a powinien czuc sie bezpiecznie. Duzo zmian w jego zyciu zaszlo. Byl na DT u Wellington, a ona tez ma koty i nie donosila o jakichs ekscesach. 4. Co do ciagniecia na smyczy - nie wiem, jak tego oduczyc, bo mojego Norasa sie nie udalo. Tez jest malym psem, a ciagnie jak smok. Tak ma. Ursa, glowa do gory - nie od razu Krakow zbudowano! [SIZE="1"](my tez z Krakowa, tez do kota - 10-letniego - doszedl pies) [/SIZE]
  13. Agato69, w tym watku : [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=116784&page=2[/url] jayo napisala, ze zostalo jej po adopcji tego szczeniorka kilka domkow. napisz do niej. moze?...
  14. ogromnie cieszy takie zakonczenie dramatycznej historii Bosmana. teraz piszecie wspolna historie, Bosman zaczyna nowe zycie! :cunao::cunao::cunao:
  15. [quote name='erka']Jotpeg, jak z Kielc , to pewnie od nas:razz:, musiałabym zajrzec do notatek w domu, bo sporo psiakow poszło do Krakowa. Taka może troszke terierkowata mordeczka z bródką?[/QUOTE] nie, nie, absolutnie niepodobna do teriera! to taki typowy kundelek-biedaczek, jak Wasza Muszka albo Olo (z 1.strony). Nieduza, jakies 12 kg. Bardzo charakterystyczne jedno uszko - klapniete, ale tak troche nietypowo, jakby na bok. Wypatrzona w i-necie, dowieziona do Krakowa, do panstwa. W kazdym razie ma sie bardzo dobrze. Spotykam ich na spacerach, chodzi raz z pania, raz z panem (oboje w wieku sredniostarszym), na smyczy. Bardzo jej sie poprawila siersc - wczesniej byla szarawa, teraz jest czarna, lsniaca. Sunieczka ogromnie lagodna i wrazliwa. Jak moj Noras szczekal, to chciala na raczki do pani. Widac, ze jest kochana :p
  16. czy to od Was z Kielc jest sunieczka adoptowana w marcu do Krakowa? sunia jakies 1,5 roku, czarniawa, szczupla i lekka panienka, drobny sredniak, cecha charakterystyczna - jedno uszko z lekka klapniete, ale tak nietypowo. pytam, bo mam o niej wiesci, spokojnie, dobre!
  17. a tak piesek pilnuje, kiedy nas nie ma; [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images32.fotosik.pl/328/060f297ea0659ba5.jpg[/IMG][/URL] łąki o zachodzie słońca; [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images33.fotosik.pl/336/549da24168a8ef3b.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images27.fotosik.pl/256/54c3e0e2c71b2be5.jpg[/IMG][/URL] Norek byl drugi raz nad morzem. Rok temu byl znacznie bardziej niesmialy. Teraz jest pewny tego, ze ma dom. [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images33.fotosik.pl/336/b1d645046454be2e.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images27.fotosik.pl/256/71dc5a4b202c43aa.jpg[/IMG][/URL] do zobaczenia, morze! [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images31.fotosik.pl/335/48779cb4b0b1b349.jpg[/IMG][/URL]
  18. [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images30.fotosik.pl/257/2d6cd663543bce14.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images33.fotosik.pl/336/3d2beeca8e308914.jpg[/IMG][/URL] nie ma jak łąki; [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images25.fotosik.pl/255/b4a1ba82108901b5.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images31.fotosik.pl/335/d9fe20626f64b804.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images30.fotosik.pl/257/adc7f9220c0559fa.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images30.fotosik.pl/257/8191842abafe8fd6.jpg[/IMG][/URL]
  19. na plaży trzeba wszystko miec na oku, [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images32.fotosik.pl/328/d91376eaf8f49655.jpg[/IMG][/URL] Norek cierpliwie czekal (na naszych rzeczach, daleko od krawedzi morza), kiedy kapalismy sie w morzu. Nie szczekal, nie krecil sie. Niepokoil sie dopiero, kiedy wystawaly nam tylko glowy. Wtedy jedno z nas wracalo - uspokoic pieska. [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images34.fotosik.pl/328/88972222e20b91ed.jpg[/IMG][/URL] można takie coś zobaczyc [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images29.fotosik.pl/256/eb16b8a87542bc2a.jpg[/IMG][/URL] a pic sie chce; [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images34.fotosik.pl/328/419536a938a114cd.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images33.fotosik.pl/336/cd4d733677d99484.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images34.fotosik.pl/328/558d05e2fe951be8.jpg[/IMG][/URL]
  20. to zdjęcie nazywam >Chińczyk<; [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images31.fotosik.pl/335/c2a8260bf7d6376a.jpg[/IMG][/URL] ciekawosc; [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images32.fotosik.pl/328/d8f06748a74e0c95.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images31.fotosik.pl/335/ee0eb401765195ed.jpg[/IMG][/URL] ostatni spacer po szyszkowym lesie; [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images34.fotosik.pl/328/b3611d19806dbc19.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images34.fotosik.pl/328/f10eb88204c41845.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images32.fotosik.pl/328/3f4c441a253082af.jpg[/IMG][/URL]
  21. Alfo, co do numeru z łapką, to Norek tylko i wyłącznie w taki sposób prosi; czy chodzi o jedzenie, przytulanie czy spacer. Kiedy do argumentu niepełnosprawnej, demonstrowanej nam łapki, dodamy głębokie spojrzenie w oczy, to... Norek stawia na swoim. spacer poranny na łąkach; [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images23.fotosik.pl/256/217d1e699f9634ca.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images33.fotosik.pl/336/3a29480fd37d70d4.jpg[/IMG][/URL] odpoczynek w pokoju; [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images34.fotosik.pl/328/d79a6301415bd7b5.jpg[/IMG][/URL] i wieczorny spacer po łąkach i plaży; [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images31.fotosik.pl/335/841f71c211585471.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images33.fotosik.pl/336/765494afa0aba300.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images33.fotosik.pl/336/cde750077122c619.jpg[/IMG][/URL]
  22. rzeczywiscie, udało się wygospodarowac trochę wolnego i zwierzaki spędziły 2 tygodnie na wsi na letnisku. Pierwszy tydzień padało codziennie, ale było i słońce. Drugi tydzień - lało, ogród zaczął przypominac gąbkę, ale im to za bardzo nie przeszkadzało... Foty wkrótce. a to jeszcze morskie archiwum - wszystko, co dobre szybko się kończy... zachód słońca; [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images31.fotosik.pl/335/3543d02272f7aca7.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images27.fotosik.pl/256/e5875cf37b58b642.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images23.fotosik.pl/256/68b5dd759dcde8c1.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images27.fotosik.pl/256/27c5c26038fc0282.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images33.fotosik.pl/336/827f97254a764f40.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images31.fotosik.pl/335/f1e8d46dec412b3a.jpg[/IMG][/URL]
  23. wpadam na sekundę, a tu: takie dobre wieści! suuuper! Wellington :Rose: Salibinka :B-fly: Kobix :happy1: btw. 14 lipca (w poniedziałek) ukazało się takie Baziowe ogłoszenie w Dzienniku Polskim: [url]http://www.dziennik.krakow.pl/nasi/?2008/07.14/Krakow/14/14.html[/url] może jakiś inny by się załapał (jeśli w ogóle ktoś dzwonił)
  24. i na koniec fragment ulubionej zabawy Norasa (w pościg z potworem, w ktorego zmienila sie pancia); ten błysk w oku... [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images33.fotosik.pl/317/0f0f5540be6c796b.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images31.fotosik.pl/316/6defb9c8561ee581.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images28.fotosik.pl/245/d9af71e011ba7a54.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images33.fotosik.pl/317/fbb2ed762ca7fa65.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images33.fotosik.pl/317/c3b7dd59268fa6c7.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images33.fotosik.pl/317/906edd7cac070bf2.jpg[/IMG][/URL]
  25. pamiętacie zapach zboża? [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images25.fotosik.pl/244/5c226f5e0b182b90.jpg[/IMG][/URL] ...a morza? [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images25.fotosik.pl/244/79da977348b52748.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images27.fotosik.pl/244/2b0685060e423cf6.jpg[/IMG][/URL] albo lasu? [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images30.fotosik.pl/245/6bc568c99654409a.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images29.fotosik.pl/245/32b8060e39b72f3f.jpg[/IMG][/URL] i trochę romantyzmu... [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images26.fotosik.pl/245/81a150c58a30b3e2.jpg[/IMG][/URL]
×
×
  • Create New...