-
Posts
11760 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by GoniaP
-
Zuzlikowa, podaj mi proszę nr telefonu do Ciebie, bo nie zapisałam....
-
Kuba pozytywnie przeszedł test na koty!!! Patrzył na nie obojętnie, po czym podwinął ogon i uciekł :)
-
Rodi-Brenn-w nowym domu - czy tym razem zostanie tam na zawsze?
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
Dzięki Isadorko... Jest więcej zdjęć, ale dr'owi szwankuje komp. Chcę tu wyrazić moją głęboką wdzięczność za wielkie serce, ale też zaufanie względem fundacji. Mamy względem kliniki dług, a mimo to, dr. Piotr nie odmówił przyjęcia Rodi'eigo... -
Rodi-Brenn-w nowym domu - czy tym razem zostanie tam na zawsze?
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
[quote name='Asior']oo tyż ładnie ;) i jak podobnie do Ronina :p[/QUOTE] Też tak pomyślałam ;) Przez Ciebie teraz będę o nim myślała "samotny samuraj" wrrrr! Doktor pisze, że pies jest cudny, bo jest, my to wiemy ;) Ma niecałe 2 lata!!!!!!! Jak On się wyraził? Że ma jeszcze widoczne kulki zębowe? czy jakoś tak... Psiak się cieszy na każdą formę kontaktu z człowiekiem... jest grzeczny, liże ręce (które leczą, to ja się śmieję), z godnością przyjmuje wszelkie zabiegi - tak jakby wiedział, że chcemy mu pomóc.... Nie ma nużycy, ale podejrzewany jest świerzbowiec... Ma ropne zapalenie skóry, stąd ten przykry zapach :( Mam zdjęcia z procesu brania zeskrobin.... Kto ma ochotę wstawić? -
Rodi-Brenn-w nowym domu - czy tym razem zostanie tam na zawsze?
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
[quote name='Asior']a może nazwać bezimiennego??? może Togo, albo Pajut, albo [B]RONIN[/B] (to samuraj bez swojego pana)[/QUOTE] Poprosiłam lekarza by został "Ojcem Chrzestnym". Nazwał psa RODI ;) Niech tak zostanie, na szczęście.... -
Rodi-Brenn-w nowym domu - czy tym razem zostanie tam na zawsze?
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
Mamy pierwsze wieści z kliniki. Cytuję lekarza prowadzącego: [I]"Badanie kliniczne rasy ON , 2 lata ,daleko zaawansowane zmiany skórne - silny stan zapalny, zespół kerato - łojotokowy, znaczny świąd całego ciała, liczne łuski i pojedyńcze rany - samookaleczenia, wyłysienia okolicy głowy, klatki piersiowej , mostka , grzbietowej czesci kręgosłupa odc lezwiowego oraz łap - boczne i grzbietowe okolice. Temp 38,8 . Akcja serca miarowa bez cech niedomykalności zastawek. Pierwszy kał w lecznicy - cuchnąca biegunka - poddano badaniu na pasożyty wewnętrzne - nie stwierdzono , test kliszyowy wynik ujemny. Pobrano z ośmiu miejsc głębokie zeskrobiny - bardzo cienka warstwa naskórka , silnie przekrwiona - wynik ujemny - mimo to nie wykluczamy świerzbowca skórnego - podajemy w tym kierunku pierwszą iniekcje. Badanie lampą wooda - wynik ujemny, pobrano wymaz do badań bakteriologicznych i mykologicznych. Pobrano krew do badań laboratoryjnych. Psu podano antybiotyk o szerokim spektrum działania."[/I] -
Rodi-Brenn-w nowym domu - czy tym razem zostanie tam na zawsze?
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
Bardzo proszę wszystkich o rozsyłanie wątku... Jest nas tu zbyt mało :( -
Juz nie łysa Balbinka we wspaniałym domu u Amici!!!
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
Błagam, wyślijcie maile z krótkim opisem Balbinki i jej aukcją cegiełkową! Tyle wejść, a licytujących tak mało :( Nie udźwigniemy tego ciężaru finansowego... Proszę... Każdy z nas ma tysiące adresatów w sojej poczcie. Podziałajcie! -
I wznosimy modły by Kubuś był kotolubny ;)
-
Rodi-Brenn-w nowym domu - czy tym razem zostanie tam na zawsze?
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
Paulinko, po pierwsze zmień proszę tytuł na coś w tym stylu: "SOS - bezimienny, wychudzony, wyłysiały z parchami ON - potrzebne PLN!" Chciałabym Cie również "zatrudnić" na sesje zdjęciowe psów przebywających w naszych poznańskich dt - pomożesz? -
Rodi-Brenn-w nowym domu - czy tym razem zostanie tam na zawsze?
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
[quote name='Asior'] ............................[/QUOTE] Asior, przede wszystkim dziękuję za wrzucenie fotek, bo nie wyrabiam ;) Mały "wziął" mnie właśnie na TO spojrzenie... [quote name='Akrum']A nie mają żadne inne lecznice takiego leku?? Żeby pożyczyć, odkupić? Za miesiąc...to Małego może już nie być... A jak się ten lek nazywa?? Spróbuję coś pokombinować, tylko muszę mieć nazwę.[/QUOTE] [quote name='ollalaa']Właśnie może by kupić gdzie indziej. Miesiąc to bardzo długo, dla Małego to może być wieczność. A myślicie o otworzeniu skarpetki? Chyba trzeba zbierać na leczenie czy na DT.[/QUOTE] Akrum, Ollalaa, decyzję podjęliśmy po rozmowie z wetem schroniskowym. Lek, który musi dostawać Mały jest bardzo drogi, i schroniska nie stać byłoby na jego długotrwałe podawanie nawet, gdybym go zdobyła. Mało tego, budżet jest na tyle niski, ż nie ma mowy o gruntownym przebadaniu psa, chociażby o uzyskaniu pełnego obrazu morfologii czy biochemii krwi, a tylko przy pełnych wynikach można rozpocząć trafione leczenie psa. Lekarz mógł zlecić jedynie badanie poziomu hormonów tarczycy, nic więcej :( Poza tym, czego oczywiście na zdjęciach nie widać, Mały potwornie śmierdzi! Ta jego skóra może nosić wszystko: świerzbowca, nużeńca, grzyby, może też gronkowca. On się potwornie drapie! Ponownie, lekarz schroniskowy nie byłby w stanie zrobić mu zeskrobin i przebadać na wszystkie strony... A Mały wygląda okropnie i nie mógł czekać, bo za miesiąc mógłby już nie żyć. Wiem, porwałam się z motyką na słońce ponownie, ale wierzę, że wspólnymi siłami damy radę mu pomóc. Nie przeżyłabym, gdybym za jakiś czas dowiedziała się, że nie żyje... [quote name='Asior']Gonia.. szalona baba z Ciebie.. Ale prawda jest taka, ze masz za duże serducho!!!!!!! Ehhhh trzeba by cegiełkowe allegro zrobić :( Isadorka na pewno nie odmówi.. ja mogę pomóc przy allegro adopcyjnym jak już będzie gotów na to....[/QUOTE] Asior - dokładnie - rozum mi odebrało.... Isadorka nigdy nie zawodzi ;) [quote name='Isadora7']Nie będę przeczyć... co do reszty również :)[/QUOTE] :calus: [quote name='ollalaa']GoniuP to cudownie, cudownie, cudownie! Poproszę o nr konta wpłacę dla Małego parę groszy[/QUOTE] Proszę uprzejmie. [B]Fundacja dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych "EMIR" Oddział Poznań Konto Fundacji: Bank Śląski O/Grodzisk Maz. [COLOR=blue]80 1050 1924 1000 0023 0438 1029[COLOR=Red][SIZE=4] Paulina 87 - zabraniam Ci chodzić do schronisk i wynajdować bidy!!!;) [/SIZE][/COLOR][/COLOR][/B] -
Rodi-Brenn-w nowym domu - czy tym razem zostanie tam na zawsze?
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
Słuchajcie, Mały opuścił schronisko i właśnie jedzie do kliniki. Nie mogłam go tam zostawić ... Teraz błagam o wszelka pomoc! -
Rodi-Brenn-w nowym domu - czy tym razem zostanie tam na zawsze?
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
Dziś odwiedziliśmy Małego. Psiak jest już w trochę lepszej formie psychicznej, natomiast jest wrakiem fizycznym :-( Nie ma więcej niż 2 lata, boi się gwałtownych ruchów, podniesionego głosu, ale ogólnie to bardzo miły ale bardzo schorowany psiaczek. :shake: Lekarz zamówił leki, ale z powodu braków w hurtowni, leczenie może się zacząć dopiero za miesiąc :-( Jak będzie wyglądał za miesiąc? :shake: Cierpi na uporczywe biegunki, sierść ma lichą, wypadającą kłębkami, włos przerzedzony i połamany, łyse placki na ciele, skóra przesuszona schodzi z niego płatami. Co tu robić??? Popatrzcie sami: [url]http://picasaweb.google.pl/Bolutojo/MaY?feat=directlink[/url] Może ktoś wstawiłby choć część zdjęć? -
kolejny raz oszukany , przywróćmy mu wiarę w ludzi .
GoniaP replied to Tymonka's topic in Już w nowym domu
Pankracy ma się świetnie i kwitnie :) [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/239/8d62dccdf04cc7f1.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/239/1d6d8deb7bf11bcbmed.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/239/bbd827d07415c075.jpg[/IMG][/URL] -
Rodi-Brenn-w nowym domu - czy tym razem zostanie tam na zawsze?
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
Witaj Mroze. Dziekuję za Twoją ofertę pomocy. To już któraś osoba, która proponuje pomoc, może czas otworzyć jakąś skarpetę dla Małego? Co wWy na to? -
Rodi-Brenn-w nowym domu - czy tym razem zostanie tam na zawsze?
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
Kiedyś pisałam ładne teksty, niestety w tej chwili mózg mam "wyprany". Może któraś z pisarek tekstowych tu zajrzy i nam pomoże? Poza tym strasznie mało nas tu :( -
Juz nie łysa Balbinka we wspaniałym domu u Amici!!!
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
[quote name='Topi']Rozsyłam "linki do Balbinki" gdzie mogę. Jak odzyskam płynność finansową (koło piętnastego) - też Balbince coś dorzucę.[/QUOTE] Dziękuję Topi, to bardzo ważne, żeby o Balbince dowiedziała się jak największa ilość osób... [quote name='Owieczka'] mam nadzieję, że szybko się coś uzbiera i znajdzie się DT dla malutkiej Balbinki...[/QUOTE]DT dla Balbinki deklarowała Teresa Borcz, ale od jakiegoś czasu nie pojawia się na watku. [quote name='kami_23']Ja robiłam przelew na Balbinkę jakiś czas temu. Jak będę miała jakąś kasę to spróbuję jeszcze coś przelać.[/QUOTE] dziękuję Kami. [quote name='Owieczka']właśnie przelałam 50 zł na Balbinkę - są to pieniążki od [B]Jolanta08[/B] która wpłaciła na Mili ( moją tymczasowiczkę) a że z rozliczenia wyszło o te 50 zł za dużo a Mili jest już w DS to postanowiłyśmy wszystkie że wpłacimy na Balbinkę :) Prosze o potwierdzenie czy pieniążki dotarły.[/QUOTE] Dziękuję Owieczko. Aktualizację dotychczasowych wpłat zrobiłam w 1 poście. [quote name='Paulina87']Goniu wątek Balbinki należy od teraz do Ciebie.[/QUOTE] Dzięki Paulinko, będzie teraz łatwiej ;) [quote name='Ewa i Paco']Tak sobie do tej pory cichcem śledziłam wątek Balbinki ... I bardzo przepraszam, że się wtrącam bez pytania i zaproszenia, ale zbliża się okres intensywnego rozliczania podatków. Gdyby przypomnieć ludziom we wszystkich waszych ogłoszeniach, profilach i licytacjach na Allegro, że 1% podatku mogą przekazać na szczytny cel to myślę, że uzbierałaby się sumka na leczenie i pokrycie wszelkich wydatków albo przynajmniej ich części. Jak napiszę w rozliczeniu, że Fundacja EMIR oddział Poznań i dla Balbinki to Emir będzie wiedział gdzie przekazać wpłaty, prawda?[/QUOTE] Ewo, no coś Ty, za co przepraszasz? Oczywiście, że teraz walczymy o 1% podatku, ale niestety w zeszłym roku US przelały co się uzbierało dopiero w PAŹDZIERNIKU!!! :( (W odpowiednią rubrykę PIT trzeba wpisać: Fundacja dla Ratowania Zwierzat Bezdomnych Emir, Oddział Poznań, nr. KRS[COLOR=Black] [/COLOR][COLOR=red][COLOR=Black]0000148346)[/COLOR] [/COLOR]Nie damy rady tak długo czekać, dlatego tak ważne jest wsparcie finansowe już... [quote name='Ingrid44']Owieczka ma racje , trzeba zamieszczac wszystkie wplaty na pierwszej stronie bo tak to nikt nic nie wie , ile potrzeba ile juz wplynelo ?[/QUOTE] zrobione :) [quote name='zdrojka']Zapraszam na mój bazarek PIT-owy w podpisie - 15 zł za rozliczenie PIT-a (gotowego do wydruku wysyłam mailem) do przekazania na dowolną bidę. [B]A 1%, jeśli ktoś nie ma konkretnej fundacji na myśli, też przekazuję na EMIR.[/B] Z tym, że fizycznie te pieniądze wpływają na konto fundacji dobre 2-3 miesiące po złożeniu PITa, więc jest to gotówka dość odległa w czasie. Wpłaciłam 200 zł na malutką.[/QUOTE] Dziękuję Zdrojko i za pomysł i za wpłatę. [quote name='amica']Zgadzam sie z tą opinią i ja :) [B]Oczywiście wszyscy musimy sie uzbroić w cierpliwość i nie oczekiwać błyskawicznych aktualizacji. Wszystko w ramach rozsądku. [/B]Myślę, ze świadomość ile wpłynęlo kasy i ile tak naprawde (mniej więcej chociaż) potrzeba bardzo może pomoc w konkretnych deklaracjach od ludzi. [B]Czy wiaadomo coś na temat okresu leczenia, po któym sunia mogłaby iśc choćby do dt?[/B][/QUOTE] Dziękuję Amico za ten głos rozsądku, bo po prostu nie dam rady aktualizować wpłat codziennie - brakuje mi czasu na wszystko, a to jest jednak dłubanina. Postaram się co kilka dni. Co do okresu leczenia, wysłałam w tej sprawie maila do lekarza proadzącego. Ale myślę, że to wszystko zależy od tego jak Balbinka będzie reagowała na leczenie i kiedy nużeńce zostaną definitywnie wymordowane... -
Juz nie łysa Balbinka we wspaniałym domu u Amici!!!
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
[quote name='Owieczka']Czy macie juz jakies wpłaty ?? Chodzi mi o rozliczenia... Leczenie itp [/QUOTE] Pierwsze wpłaty już podałam, są gdzieś w wątku. Paulinko, bardzo Cię proszę, znajdź je i wklej w 1 post. Ewentualnie możemy się zwrócić do moda o przyznanie mnie 1 postu, wtedy będę mogła wpłaty wklejać sama. Balbinka jest w szpitalu tydzień, w klinice mamy rachunek tzw. otwarty, w związku z czym na razie nie wiem ile wynosi leczenie. -
Juz nie łysa Balbinka we wspaniałym domu u Amici!!!
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
[quote name='ms_arwi']Nie ma sensacji, ot to sie stalo.[/QUOTE] Ale Balbinka o tym nie wie (na szczęście) i liczy na szeroko zakrojoną pomoc. Ja niestety nie zmuszę krzykaczy i klepaczy w klawiaturę do wydajnej pomocy, ale może wspólnymi siłami znajdziemy wrażliwych ludzi, którzy uznają, że warto Balbince dać szansę? Ślijcie gdzie możecie jej wątek i link do aukcji Allegro. W jej imieniu proszę, nie swoim.... -
Juz nie łysa Balbinka we wspaniałym domu u Amici!!!
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ingrid44']Gdzie sie podzialy te wszystkie osoby z poczatku watku ? - straszny ruch byl na poczatku a teraz szkoda mowic :([/QUOTE] To jest właśnie przykre... Była afera, byli współczujący i zacietrzewieni. Nie ma afery, są starzy przyjaciele. -
Rodi-Brenn-w nowym domu - czy tym razem zostanie tam na zawsze?
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
Bardzo chciałabym pomóc Małemu, ale jak, jak konto świeci pustkami? :-(:-(:-(