Jump to content
Dogomania

GoniaP

Members
  • Posts

    11760
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by GoniaP

  1. Ja przelałam dziś obiecane 100zł. Alinka dzielnie radzi sobie z niunią, Trzymam kciuki by mała stanęła wkrótce na nóżki!
  2. Zuzlikowa, podaj mi proszę nr telefonu do Ciebie, bo nie zapisałam....
  3. Kuba pozytywnie przeszedł test na koty!!! Patrzył na nie obojętnie, po czym podwinął ogon i uciekł :)
  4. Dzięki Isadorko... Jest więcej zdjęć, ale dr'owi szwankuje komp. Chcę tu wyrazić moją głęboką wdzięczność za wielkie serce, ale też zaufanie względem fundacji. Mamy względem kliniki dług, a mimo to, dr. Piotr nie odmówił przyjęcia Rodi'eigo...
  5. [quote name='Asior']oo tyż ładnie ;) i jak podobnie do Ronina :p[/QUOTE] Też tak pomyślałam ;) Przez Ciebie teraz będę o nim myślała "samotny samuraj" wrrrr! Doktor pisze, że pies jest cudny, bo jest, my to wiemy ;) Ma niecałe 2 lata!!!!!!! Jak On się wyraził? Że ma jeszcze widoczne kulki zębowe? czy jakoś tak... Psiak się cieszy na każdą formę kontaktu z człowiekiem... jest grzeczny, liże ręce (które leczą, to ja się śmieję), z godnością przyjmuje wszelkie zabiegi - tak jakby wiedział, że chcemy mu pomóc.... Nie ma nużycy, ale podejrzewany jest świerzbowiec... Ma ropne zapalenie skóry, stąd ten przykry zapach :( Mam zdjęcia z procesu brania zeskrobin.... Kto ma ochotę wstawić?
  6. [quote name='Asior']a może nazwać bezimiennego??? może Togo, albo Pajut, albo [B]RONIN[/B] (to samuraj bez swojego pana)[/QUOTE] Poprosiłam lekarza by został "Ojcem Chrzestnym". Nazwał psa RODI ;) Niech tak zostanie, na szczęście....
  7. Mamy pierwsze wieści z kliniki. Cytuję lekarza prowadzącego: [I]"Badanie kliniczne rasy ON , 2 lata ,daleko zaawansowane zmiany skórne - silny stan zapalny, zespół kerato - łojotokowy, znaczny świąd całego ciała, liczne łuski i pojedyńcze rany - samookaleczenia, wyłysienia okolicy głowy, klatki piersiowej , mostka , grzbietowej czesci kręgosłupa odc lezwiowego oraz łap - boczne i grzbietowe okolice. Temp 38,8 . Akcja serca miarowa bez cech niedomykalności zastawek. Pierwszy kał w lecznicy - cuchnąca biegunka - poddano badaniu na pasożyty wewnętrzne - nie stwierdzono , test kliszyowy wynik ujemny. Pobrano z ośmiu miejsc głębokie zeskrobiny - bardzo cienka warstwa naskórka , silnie przekrwiona - wynik ujemny - mimo to nie wykluczamy świerzbowca skórnego - podajemy w tym kierunku pierwszą iniekcje. Badanie lampą wooda - wynik ujemny, pobrano wymaz do badań bakteriologicznych i mykologicznych. Pobrano krew do badań laboratoryjnych. Psu podano antybiotyk o szerokim spektrum działania."[/I]
  8. Bardzo proszę wszystkich o rozsyłanie wątku... Jest nas tu zbyt mało :(
  9. Wygląda na to, że Biały wreszcie znalazł swoje miejsce... Mocno trzymam za to kciuki.
  10. Błagam, wyślijcie maile z krótkim opisem Balbinki i jej aukcją cegiełkową! Tyle wejść, a licytujących tak mało :( Nie udźwigniemy tego ciężaru finansowego... Proszę... Każdy z nas ma tysiące adresatów w sojej poczcie. Podziałajcie!
  11. Przepraszam, że cytuję samą siebie, ale mam wrażenie, że ten post został przeoczony. Nie widzę nr konta na który mam przelać zadeklarowane pieniądze... Prosiłam o skany od weta. Napisałam, że mam podkłady, tylko nie wiem gdzie je dostarczyć...
  12. I wznosimy modły by Kubuś był kotolubny ;)
  13. Paulinko, po pierwsze zmień proszę tytuł na coś w tym stylu: "SOS - bezimienny, wychudzony, wyłysiały z parchami ON - potrzebne PLN!" Chciałabym Cie również "zatrudnić" na sesje zdjęciowe psów przebywających w naszych poznańskich dt - pomożesz?
  14. [quote name='Asior'] ............................[/QUOTE] Asior, przede wszystkim dziękuję za wrzucenie fotek, bo nie wyrabiam ;) Mały "wziął" mnie właśnie na TO spojrzenie... [quote name='Akrum']A nie mają żadne inne lecznice takiego leku?? Żeby pożyczyć, odkupić? Za miesiąc...to Małego może już nie być... A jak się ten lek nazywa?? Spróbuję coś pokombinować, tylko muszę mieć nazwę.[/QUOTE] [quote name='ollalaa']Właśnie może by kupić gdzie indziej. Miesiąc to bardzo długo, dla Małego to może być wieczność. A myślicie o otworzeniu skarpetki? Chyba trzeba zbierać na leczenie czy na DT.[/QUOTE] Akrum, Ollalaa, decyzję podjęliśmy po rozmowie z wetem schroniskowym. Lek, który musi dostawać Mały jest bardzo drogi, i schroniska nie stać byłoby na jego długotrwałe podawanie nawet, gdybym go zdobyła. Mało tego, budżet jest na tyle niski, ż nie ma mowy o gruntownym przebadaniu psa, chociażby o uzyskaniu pełnego obrazu morfologii czy biochemii krwi, a tylko przy pełnych wynikach można rozpocząć trafione leczenie psa. Lekarz mógł zlecić jedynie badanie poziomu hormonów tarczycy, nic więcej :( Poza tym, czego oczywiście na zdjęciach nie widać, Mały potwornie śmierdzi! Ta jego skóra może nosić wszystko: świerzbowca, nużeńca, grzyby, może też gronkowca. On się potwornie drapie! Ponownie, lekarz schroniskowy nie byłby w stanie zrobić mu zeskrobin i przebadać na wszystkie strony... A Mały wygląda okropnie i nie mógł czekać, bo za miesiąc mógłby już nie żyć. Wiem, porwałam się z motyką na słońce ponownie, ale wierzę, że wspólnymi siłami damy radę mu pomóc. Nie przeżyłabym, gdybym za jakiś czas dowiedziała się, że nie żyje... [quote name='Asior']Gonia.. szalona baba z Ciebie.. Ale prawda jest taka, ze masz za duże serducho!!!!!!! Ehhhh trzeba by cegiełkowe allegro zrobić :( Isadorka na pewno nie odmówi.. ja mogę pomóc przy allegro adopcyjnym jak już będzie gotów na to....[/QUOTE] Asior - dokładnie - rozum mi odebrało.... Isadorka nigdy nie zawodzi ;) [quote name='Isadora7']Nie będę przeczyć... co do reszty również :)[/QUOTE] :calus: [quote name='ollalaa']GoniuP to cudownie, cudownie, cudownie! Poproszę o nr konta wpłacę dla Małego parę groszy[/QUOTE] Proszę uprzejmie. [B]Fundacja dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych "EMIR" Oddział Poznań Konto Fundacji: Bank Śląski O/Grodzisk Maz. [COLOR=blue]80 1050 1924 1000 0023 0438 1029[COLOR=Red][SIZE=4] Paulina 87 - zabraniam Ci chodzić do schronisk i wynajdować bidy!!!;) [/SIZE][/COLOR][/COLOR][/B]
  15. Słuchajcie, Mały opuścił schronisko i właśnie jedzie do kliniki. Nie mogłam go tam zostawić ... Teraz błagam o wszelka pomoc!
  16. Dziś odwiedziliśmy Małego. Psiak jest już w trochę lepszej formie psychicznej, natomiast jest wrakiem fizycznym :-( Nie ma więcej niż 2 lata, boi się gwałtownych ruchów, podniesionego głosu, ale ogólnie to bardzo miły ale bardzo schorowany psiaczek. :shake: Lekarz zamówił leki, ale z powodu braków w hurtowni, leczenie może się zacząć dopiero za miesiąc :-( Jak będzie wyglądał za miesiąc? :shake: Cierpi na uporczywe biegunki, sierść ma lichą, wypadającą kłębkami, włos przerzedzony i połamany, łyse placki na ciele, skóra przesuszona schodzi z niego płatami. Co tu robić??? Popatrzcie sami: [url]http://picasaweb.google.pl/Bolutojo/MaY?feat=directlink[/url] Może ktoś wstawiłby choć część zdjęć?
  17. Pankracy ma się świetnie i kwitnie :) [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/239/8d62dccdf04cc7f1.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/239/1d6d8deb7bf11bcbmed.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/239/bbd827d07415c075.jpg[/IMG][/URL]
  18. Chętnie zapoznałabym się z diagnozą lekarską. Jeśli możesz Mroze, zeskanuj co tam Alinka ma i umieść tu, w wątku. Chyba mam jeszcze w domu takie prześcieradło nieprzemakalne i kilka podkładów, chętnie je oddam. Dorzucam drugą stówę na leczenie.
  19. Witaj Mroze. Dziekuję za Twoją ofertę pomocy. To już któraś osoba, która proponuje pomoc, może czas otworzyć jakąś skarpetę dla Małego? Co wWy na to?
  20. Kiedyś pisałam ładne teksty, niestety w tej chwili mózg mam "wyprany". Może któraś z pisarek tekstowych tu zajrzy i nam pomoże? Poza tym strasznie mało nas tu :(
  21. [quote name='Topi']Rozsyłam "linki do Balbinki" gdzie mogę. Jak odzyskam płynność finansową (koło piętnastego) - też Balbince coś dorzucę.[/QUOTE] Dziękuję Topi, to bardzo ważne, żeby o Balbince dowiedziała się jak największa ilość osób... [quote name='Owieczka'] mam nadzieję, że szybko się coś uzbiera i znajdzie się DT dla malutkiej Balbinki...[/QUOTE]DT dla Balbinki deklarowała Teresa Borcz, ale od jakiegoś czasu nie pojawia się na watku. [quote name='kami_23']Ja robiłam przelew na Balbinkę jakiś czas temu. Jak będę miała jakąś kasę to spróbuję jeszcze coś przelać.[/QUOTE] dziękuję Kami. [quote name='Owieczka']właśnie przelałam 50 zł na Balbinkę - są to pieniążki od [B]Jolanta08[/B] która wpłaciła na Mili ( moją tymczasowiczkę) a że z rozliczenia wyszło o te 50 zł za dużo a Mili jest już w DS to postanowiłyśmy wszystkie że wpłacimy na Balbinkę :) Prosze o potwierdzenie czy pieniążki dotarły.[/QUOTE] Dziękuję Owieczko. Aktualizację dotychczasowych wpłat zrobiłam w 1 poście. [quote name='Paulina87']Goniu wątek Balbinki należy od teraz do Ciebie.[/QUOTE] Dzięki Paulinko, będzie teraz łatwiej ;) [quote name='Ewa i Paco']Tak sobie do tej pory cichcem śledziłam wątek Balbinki ... I bardzo przepraszam, że się wtrącam bez pytania i zaproszenia, ale zbliża się okres intensywnego rozliczania podatków. Gdyby przypomnieć ludziom we wszystkich waszych ogłoszeniach, profilach i licytacjach na Allegro, że 1% podatku mogą przekazać na szczytny cel to myślę, że uzbierałaby się sumka na leczenie i pokrycie wszelkich wydatków albo przynajmniej ich części. Jak napiszę w rozliczeniu, że Fundacja EMIR oddział Poznań i dla Balbinki to Emir będzie wiedział gdzie przekazać wpłaty, prawda?[/QUOTE] Ewo, no coś Ty, za co przepraszasz? Oczywiście, że teraz walczymy o 1% podatku, ale niestety w zeszłym roku US przelały co się uzbierało dopiero w PAŹDZIERNIKU!!! :( (W odpowiednią rubrykę PIT trzeba wpisać: Fundacja dla Ratowania Zwierzat Bezdomnych Emir, Oddział Poznań, nr. KRS[COLOR=Black] [/COLOR][COLOR=red][COLOR=Black]0000148346)[/COLOR] [/COLOR]Nie damy rady tak długo czekać, dlatego tak ważne jest wsparcie finansowe już... [quote name='Ingrid44']Owieczka ma racje , trzeba zamieszczac wszystkie wplaty na pierwszej stronie bo tak to nikt nic nie wie , ile potrzeba ile juz wplynelo ?[/QUOTE] zrobione :) [quote name='zdrojka']Zapraszam na mój bazarek PIT-owy w podpisie - 15 zł za rozliczenie PIT-a (gotowego do wydruku wysyłam mailem) do przekazania na dowolną bidę. [B]A 1%, jeśli ktoś nie ma konkretnej fundacji na myśli, też przekazuję na EMIR.[/B] Z tym, że fizycznie te pieniądze wpływają na konto fundacji dobre 2-3 miesiące po złożeniu PITa, więc jest to gotówka dość odległa w czasie. Wpłaciłam 200 zł na malutką.[/QUOTE] Dziękuję Zdrojko i za pomysł i za wpłatę. [quote name='amica']Zgadzam sie z tą opinią i ja :) [B]Oczywiście wszyscy musimy sie uzbroić w cierpliwość i nie oczekiwać błyskawicznych aktualizacji. Wszystko w ramach rozsądku. [/B]Myślę, ze świadomość ile wpłynęlo kasy i ile tak naprawde (mniej więcej chociaż) potrzeba bardzo może pomoc w konkretnych deklaracjach od ludzi. [B]Czy wiaadomo coś na temat okresu leczenia, po któym sunia mogłaby iśc choćby do dt?[/B][/QUOTE] Dziękuję Amico za ten głos rozsądku, bo po prostu nie dam rady aktualizować wpłat codziennie - brakuje mi czasu na wszystko, a to jest jednak dłubanina. Postaram się co kilka dni. Co do okresu leczenia, wysłałam w tej sprawie maila do lekarza proadzącego. Ale myślę, że to wszystko zależy od tego jak Balbinka będzie reagowała na leczenie i kiedy nużeńce zostaną definitywnie wymordowane...
  22. [quote name='Owieczka']Czy macie juz jakies wpłaty ?? Chodzi mi o rozliczenia... Leczenie itp [/QUOTE] Pierwsze wpłaty już podałam, są gdzieś w wątku. Paulinko, bardzo Cię proszę, znajdź je i wklej w 1 post. Ewentualnie możemy się zwrócić do moda o przyznanie mnie 1 postu, wtedy będę mogła wpłaty wklejać sama. Balbinka jest w szpitalu tydzień, w klinice mamy rachunek tzw. otwarty, w związku z czym na razie nie wiem ile wynosi leczenie.
  23. [quote name='ms_arwi']Nie ma sensacji, ot to sie stalo.[/QUOTE] Ale Balbinka o tym nie wie (na szczęście) i liczy na szeroko zakrojoną pomoc. Ja niestety nie zmuszę krzykaczy i klepaczy w klawiaturę do wydajnej pomocy, ale może wspólnymi siłami znajdziemy wrażliwych ludzi, którzy uznają, że warto Balbince dać szansę? Ślijcie gdzie możecie jej wątek i link do aukcji Allegro. W jej imieniu proszę, nie swoim....
  24. [quote name='Ingrid44']Gdzie sie podzialy te wszystkie osoby z poczatku watku ? - straszny ruch byl na poczatku a teraz szkoda mowic :([/QUOTE] To jest właśnie przykre... Była afera, byli współczujący i zacietrzewieni. Nie ma afery, są starzy przyjaciele.
  25. Bardzo chciałabym pomóc Małemu, ale jak, jak konto świeci pustkami? :-(:-(:-(
×
×
  • Create New...