-
Posts
11760 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by GoniaP
-
Kochany Filipek odszedł za TM :( [*]
GoniaP replied to anouk92's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
A szukaliście właściciela? Plakaty, ogłoszenia w mediach? Jaki ma charakter? Skąd ten kaganiec? -
Poznań-maluszki-boberki-już w nowych domach!!!!
GoniaP replied to MonikaP's topic in Już w nowym domu
Tośmy sobie popisały:evil_lol::evil_lol::evil_lol: -
Poznań-maluszki-boberki-już w nowych domach!!!!
GoniaP replied to MonikaP's topic in Już w nowym domu
[quote name='Dyngus']bylam w schronisku pare dni temu,wlasnie po szczeniaka,pani urzedujaca w biurze powiedziala ze szsczeniakow nie ma,ze sa rzadko i zebym dzwonila.....wiec nie bardzo rozumiem,chyba ze tych o ktorych piszesz juz nie ma:((((A mnie zalazy wlasnie na szczaniaku poniewaz mam juz duzego psa i dwa koty,i tylko piesek bez przejsc ma szanse sie u mnier zadomowic..i musi byc maly ( jako dorosly) pozdrawiam magda[/quote] Witaj Magdo, Napisałam wczoraj pod Twoja wiadomością na stronie Gazety, ale powtórzę i tu. Procedura schroniska przewiduje kwarantannę dla każdego zwierzęcia, które tam trafi, również dla szczeniąt. Zwykle zwierzęta dorosłe przebywają tam (i w tym czasie nie są do adopcji) 14 dni. Ze szczeniakami bywa róznie, bowiem okres kwarantanny zależy w dużej mierze od ich wieku i stanu zdrowia (od tego uzależnione są szczepienia) Zatem być może, że żadnych szczeniąt nadających się wóczas do adopcji rzeczywiście nie było... Te maluchy nie miały szans przetrwania z uwagi na swoją nieporadność... Trafiwszy do budy na dworze, nie potrafiąc jeszcze jeść samodzielnie, pewnie by cicho odeszły z głodu lub zimna. Na szczęście trafiła się dobra dusza, która dała im schronienie i opiekę do czasu aż podrosną i jeśli wszystko będzie dobrze, będą do adopcji za jakieś 4 tygodnie, zaszczepione i odrobaczone. Skontaktuj się proszę ze mną na numer 661 955 880 lub drogą mailową na [email][email protected][/email], chętnie udzielę Tobie wszelkich informacji na temat tych, lub innych szczeniąt pod opieką naszej Fundacji. -
Poznań-maluszki-boberki-już w nowych domach!!!!
GoniaP replied to MonikaP's topic in Już w nowym domu
[quote name='ma_ruda']Presłałam Ci 3 prywatne wiadomości. Mam nadzieję, że dotarły?[/quote] Dziękuję, dostałam i już tam napisałam. Czekamy na odzew. -
Poznań-maluszki-boberki-już w nowych domach!!!!
GoniaP replied to MonikaP's topic in Już w nowym domu
[quote name='ma_ruda']Podałam tę informację na innym poznańskim wątku, ale powtorzę jeszcze tutaj- na forum [URL="http://www.gazeta.pl"]www.gazeta.pl[/URL] (psy-adopcje) znalazłam dzisiaj ogłoszenie osoby, która chce adoptować pieska z Poznania lub okolic.[/quote] Prześlij mi proszę to ogłoszenie na pw. Sprawdzę. -
Poznań-maluszki-boberki-już w nowych domach!!!!
GoniaP replied to MonikaP's topic in Już w nowym domu
[quote name='andzia69']no a jakieś fotki to będą????[/quote] Będą w sobotę wieczorem, ale uwierzcie na slowo, malce są przecudne. Mała Mamba będzie do adopcji sądzę jako pierwsza. Wczoraj wieczorem tak się kręciła, tak płakała, że dopiero po tym jak Pańcia wzięła czarne ciałko do łóżka zasnęla snem sprawiedliwego i tak wkulona w pościel, przespała całą noc do rana. Ale rojber z niej przeokrutny:loveu: -
Poznań-maluszki-boberki-już w nowych domach!!!!
GoniaP replied to MonikaP's topic in Już w nowym domu
Nie wiecie nawet jak dobrze spałam ubiegłej nocy wiedząc, że choć te 4 malce są poza schronem, w cieple i pod troskliwa opieką. Wczoraj, mimo iż Maluchy były karmione "na zawołanie" Convalescense, nie mogły sie uspokoić i bardzo płakały. Tulone przez swoja wspaniałą tymczasową opiekunkę próbowały ssać gdzie bądź:-( Trzy osoby były zaangażowane w poszukiwania mleka zastępczego i dopiero około 11 w nocy, po nakarmieniu przez butelkę, Malce zasnęły i przespały smacznie noc aż do 6 rano. Mleko i butelka, muszą więc na jakiś czas pozostać w menu... Mamba, to zupełnie inna historia. Mambę rozpiera energia. Jest żwawa, wesoła, rozrabia non stop i bardzo garnie się do człowieka. Odżyła poza tymi kratami i zimnem:lol: Myślę, że za jakiś tydzień lub półtora, Mamba może już być zaszczepiona. Będzie do adopcji znacznie wcześniej, niż trzy pozostałe. A teraz uwaga!!! Nie sposób nie zakochać się w maluszkach:loveu: Jedna, podpalana na brązowo sunia znalazła już dom!!! Po odkarmieniu i szczepieniach, zamieszka ze znajomymi opiekunów pod Poznaniem w domku z ogrodem:multi: Szukamy więc domków dla jescze jednej podpalanej na brązowo suczki, dla podpalanego na czarno psiaka (straszna z niego gapa:loveu:) dla czarnej jak smoła wesołej Mamby oraz dla uśmiechniętej suczki podrostka znalezionej pod Auchan. Cztery domki znajdujcie się już! Hokus Pokus;) -
Nie ma co gdybać tylko domu, choć tymczasowego szukac i opiekę weterynaryjną załatwić!
-
Poznań-maluszki-boberki-już w nowych domach!!!!
GoniaP replied to MonikaP's topic in Już w nowym domu
Maluchy ida ze mna na spacer na dobranoc na 1 stronę:loveu: -
Poznań-maluszki-boberki-już w nowych domach!!!!
GoniaP replied to MonikaP's topic in Już w nowym domu
Znów błyskawiczna akcja... Znów krzepiąca postawa ludzi nieobojętnych na los zwierząt. Znamienna sprawa w ich dniu... Apele SOS poskutkowały czterema powaznymi ofertami: Mielismy do wyboru: 1. Dom Oleny (od Niebieskiej Dobci), ale Olena pracuje i nie ma jej w domu po 9 h dziennie. Maluchy musiałyby się szybko nauczyć jeść samodzielnie, a gwarancji nie było... Ale brawa dla Oleny, która wyraziła chęć pomocy bez zająknięcia:buzi: 2. Dom MonikiP, przepełniony na maksa, z mozliwym wirusem nosówki po Tosi 3. Moj dom - a własciwie ciepła piwnica ze sztucznym światłem - mogła spełnić rolę na jakiś czas 4. No i ostateczny wybór - DT naszych przyjaciół - Rodziny Państwa Szelestów, którzy w ciągu godziny podjęli trudną decyzje adopcyjną. Im należą się szczególne brawa i podziękowania. Tu parę słów wyjaśnień. Trzy z piesków maja jeszcze resztki błony na oczętach, i mimo że tluste i w dobrym stanie, są strasznie nieporadne. Wygląda na to, że dziś pożegnały się z matką. Mają silny odruch ssania, nie potrafia samodzielnie jeść - włażą całe do misek, niezgrabnie chłepcą Convalescense... Lepiej im idzie jedzenie z ręki. Płaczą, popiskują, jedza i spią...Czwarta suczka, która już dostała imię - Mamba - czarna jak wegiel musi być znacznie starsza. Ma już pełen garnitur ząbków, jest pełan energii i szaleje. Jej zachowanie jest znacznie bardziej "dorosłe" niż pozostałej trójki. Napewno nie są rodzenstwem, i tylko dziwi, że zostały podrzucone razem. Nie wnikając, jestem szczęśliwa, że maluchy maja cudowną, czułą, troskliwą opiekę na jakiś czas. Że nie zmarzną dziś w nocy, że nie będą głodne, że nie odejdą w zimnie schroniskowym bezimienne i zapomniane. Wszystko dzieki dobrym ludziom i ich bezinteresownej miłości do zwierząt. Mamy 3-4 tygodnie na znalezienie tej czwórce nowych domów. W przeciwnym razie, po odchowaniu i szczepieniu, wrócą do schroniska. Zdajemy sobie chyba wszyscy sprawę z tego, co by to dla nich oznaczało. Po zakosztowaniu rodzinnego ciepła, schroniskowa buda i ograniczające wolność zimne kraty, byłyby dla nich koszmarem. Trzymajcie proszę kciuki za ich zdrowie i szukajcie raze z nami nowych domków dla tych sierotek. -
Poznań-maluszki-boberki-już w nowych domach!!!!
GoniaP replied to MonikaP's topic in Już w nowym domu
[quote name='Jowita Poznań'] Tylko domki stale trzeba bedzie poznajdowac, a z tym ciezko niestety. Ale moze aucje i alegro jak maluchy podrosna ijesli bedzie wszystko ok.[/quote] Wypluj Jowita i popukaj w niemalowane drewno! Wszystko będzie ok, i juz od JUŻ maluchy szukają domków stałych!!! -
Zróbcie plakaty do pobrania rozniosę do lecznic w Poznaniu. To często działa, a sunia piekna...
-
Poznań-maluszki-boberki-już w nowych domach!!!!
GoniaP replied to MonikaP's topic in Już w nowym domu
Halo! Każda minuta na tym zimnie i bez jedzenia przybliża maluchy do śmierci!!! Nikogo to nie rusza??? -
Poznań-maluszki-boberki-już w nowych domach!!!!
GoniaP replied to MonikaP's topic in Już w nowym domu
Poznań POMOCY!!! -
Poznań-maluszki-boberki-już w nowych domach!!!!
GoniaP replied to MonikaP's topic in Już w nowym domu
Jest juz za zimno dla takich malcow na dworze. Co tam kołdra, która nasiąknie wilgocią!!! One tam nie przeżyją! No i te wirusy szalejące....... -
Poznań-maluszki-boberki-już w nowych domach!!!!
GoniaP replied to MonikaP's topic in Już w nowym domu
Tymczas lub karmiąca suka potrzebne zanim nie będzie za późno!!! -
Poznań-maluszki-boberki-już w nowych domach!!!!
GoniaP replied to MonikaP's topic in Już w nowym domu
[B]Powtarzam, nie dzwońcie w ich sprawie do schroniska! Kontaktujcie sie z Moniką lub ze mną!!! [/B]Błagamy o pomoc!!! -
Piękna Onka po przejściach pragnie zaufać człowiekowi...