Jump to content
Dogomania

malagos

Members
  • Posts

    44557
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    27

Everything posted by malagos

  1. Od wczoraj w moim kojcu takie maleństwo siedzi:
  2. Kupę ciekawych rzeczy można się tu dowiedzieć... :)
  3. Na zdjeciu - za psem jest mniejsza buda, z boku stoi ta wielka, benek swobodnie się w niej mieści.
  4. To co by tu napisać........ Kojec gminny zajęty, a tu zgłoszenie od kobiety ze wsi: poszła do szopki po drewno, a tam leży obcy pies, bernardyn, i warczy. Poprosiłam kobietę, by zgłosiła to do p. sekretarz gminy, a do Tomka wysłałam sms. Za chwilę Tomek odpisuje - wiem, dzwonili z gminy, by pojechać psa obejrzeć. Pojechał, obejrzał, pies leży w szopie i warczy. Tomek dzwoni do mnie i pyta: co robić? Dwa wyjścia: pies trafia do nas, do kojca, albo wzywamy schronisko w Kruszewie. Tomek wrócił po sedalin i pojechał razem z Tomkiem Strażakiem. Pies rzeczywiście warczy, ale do jedzenia podszedł, obyło się podaniem tylko małej dawki leku. Widać, ze był głodny. Wyciszył się, został zapakowany do klatki i chłopaki przywieźli go do nas, do kojca. Zna budę, zaraz się zaszył w słomie, ale jak po pół godzinie poszłam go obejrzeć, wyszedł i przywitał się z moimi psami. Sońka nie zareagowała, pomachali sobie ogonami, Amiśka na sztywnych nóżkach podeszła, przysiadła na zadku i ... zaczęła wyć (!), Zulka wcale nie zauważała olbrzyma w kojcu. A nasza strażniczka -Nutka? ... Nutka z jazgotem podbiegła, stanęła jak wryta, spojrzała na te olbrzymie łapy na poziomie jej oczu, powoli wzrok powędrował w górę ... do potężnej piersi.. do olbrzymiego psiego łba... i tu Nutka sobie przypomniała, ze musi zaraz wrócić do domu, bo żelazko zostawiła włączone, podkuliła kuperek i godnie odeszła w swoja stronę. Śmiałam się z niej, bo w życiu ten ratlerek nie widział takiego niedźwiedzia :) Benek to chłopak, raczej młody, ale w zęby nie mamy odwagi zajrzeć. Dostał wczoraj porcję gotowanego, zjadł z godnością, popił wodą. Rano wcześniej wstałam, by ugotować kolejny gar ryżu i mięsa - na wykarmieniu tyle zwierzyny! I do dość dużej!... Dostał na razie puszkę z kawałkiem wdrobionego chleba (to mu posmakowało, bo chyba chleb to podstawa żywienia psów na wsi...). Szukamy właściciela -wici rozpuszczone do sołtysów okolicznych wsi, a Tomek obdzwania dodatkowo wszystkich, o których wie, że mają bernardyny. host image
  5. Poszłam dziś do kotów - na razie są trzy. Jeden, taki czarny z białymi skarpetami i krawatem, to kocur, te dwie mniejsze chyba koteczki. nie dał mi się żaden dotknąć. Jest jeszcze czwarty, ale nie przyszedł dziś. A babcia miała wczoraj gminną uroczystość z okazji 100 urodzin :)
  6. A tak spędziłyśmy sobotę i niedzielę, z Kenią, Anią i całą resztą:
  7. He, he, ona ma krótkie łapki i tylko może śmiesznie podskakiwać pod karmnikiem :) Cudak kochany :)
  8. O mamo, to dla niej tragedia.... Co to za właściciel, ze nie szuka swego psa?...
  9. Amisia pilnuje karmnika dla ptaków - wytrwale siedzi pod nim, spode łba patrzy na przylatujące ptaszki, goni co większe, typu kawki. Przecież to ona może się zająć konsumpcją tego ziarna i okruchów, po co to wywoływać tę skrzydlatą zbieraninę??
  10. O, ja już po porannej kawie (no, dwóch...) i czytam z przyjemnością wieści o maleńkiej, i oglądam zdjęcia :)
  11. Przytulam, Agato, współczuję...
  12. Już podaję: https://www.facebook.com/events/984353988318015/
  13. Ależ miło cię widzieć, Jaanko! Zostań tu z nami :) :) A myślisz, że ja co zrobiłam, jak padła nazwa tej rasy?? Idziemy w zaparte, ze Sonek ma kilka procent szlachetnej krwi w żyłach. A poza tym, Ryjonku, gdzie TY sie podziewasz, Dziewczyno?? On taki bardziej "ser" niż "land", ale co tam :)
  14. Oczywiście nie ma ciągu dalszego tej interesującej konwersacji :) Amiśka jest warta więcej :), bo MOJE psy nie będą tak sobie rozdawane, a co!
  15. Coś tu cicho...
  16. Coś tu cicho...
  17. Dziś znów podjedziemy do niuńka. Bym go wzięła na spacer, ale boję się powrotu - do kojca trzeba go siłą wciskać :(
  18. Mar.gajko, Złota Kobieto :)
  19. "Mój" Sonek nie taki śliczny, nie rasowy, ale jemu tez musimy pomóc... https://www.facebook.com/events/984353988318015/
  20. Ogłoszenie o owczarce nieaktualne. Młoda, śliczna, to co się dziwić :(
  21. Ogłoszenie o owczarce nieaktualne. Młoda, śliczna, to co się dziwić :(
  22. Miałam zapytanie o Amisie z Gumtree "proszę o kontakt" i podany mejl. To jak traktować poważnie takie "zapytanie"?...Ehhh,, ale odpisałam grzecznie, proszą też o kontakt, i to telefoniczny :)
  23. Mała jest urocza - ale chyba pani, o której rozmawiałyśmy przez telefon szuka mniejszej suczynki :(
×
×
  • Create New...