Jump to content
Dogomania

Magda

Members
  • Posts

    8174
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Magda

  1. Zuza dzięki:loveu: Widziałam w różowej galerii BE co się działo:evil_lol: Sukienka z bolerkiem, były oddzielnie kupione [IMG]http://img90.imageshack.us/img90/9382/p1102896zh5.jpg[/IMG] Pod spodem widać sztywną haleczkę [IMG]http://img235.imageshack.us/img235/4485/p1102897jz2.jpg[/IMG] [IMG]http://img155.imageshack.us/img155/7185/p1102898wd5.jpg[/IMG] torebeczka [IMG]http://img371.imageshack.us/img371/5509/p1102900tm0.jpg[/IMG] Zdjęcia nie pokazują całej urody sukienki. W sklepie to w ogóle jej nie zauważyłam, bo taka calineczkowata się wydawała. Dopiero jak się ją założy to jest śliczna!:loveu: Nie mogę się doczekać piątku.
  2. Cześć [COLOR=Magenta]różowa landryna[/COLOR]! Nadrobiłam wszystko, buciki bardzo fajne, ale wyjazd jeszcze fajniejszy:eviltong: Weź sobie kobito wypożycz dechę, albo narty i naucz się jeździć! Potem zabieraj znajomych i lecicie:loveu: Skarpetki są boskie! Hahaha, ale superowo wyglądają.
  3. [quote name='Aga76'][URL]http://img237.imageshack.us/img237/9400/pc262847ku3.jpg[/URL] Madzia, to zdjęcie mnie zauroczyło :loveu: Mikuchna kominkowy![/quote] Mi też się podoba:loveu: Zaraz wstawię zdjęcia sukienki itp, ale czekam aż czas trochę przeskoczy, bo posty się rozwalają:mad:
  4. Cześć gaduły! Przyszłam wybadać czy nie siedzi tutaj jakiś stwór i nie denerwuje człowieków:diabloti: Coś Ty zrobiła Fionce, że się taka blond na poopie zrobiła? Podobna jest teraz do małej Cori. Miki ma rude włosy:evil_lol: Co rude to wredne, nie? zaczyna się sprawdzać.
  5. Magda

    Galeria Fidlastego

    Hahaha Fidel to już chyba całkiem zdrowy. Lata jak goopi:evil_lol::loveu: [url]http://images25.fotosik.pl/311/2c2053150abd8047.jpg[/url] Ćwir!:loveu:
  6. Ale wystrzałowy sweterek! Sama szyłaś?:multi: [url]http://images26.fotosik.pl/312/60f03e6fbea9de4fmed.jpg[/url] Oj zimno w łapki:placz: Miki ostatnio próbował iść bez używania przednich łap, bo tak mu zmarzły i podniósł obie do góry:stupid: Dobrze, że nikt tego nie widział.
  7. Przyszłam z fotkami:multi: Na początek coś dla naszego głodomorka Agusi:loveu: [IMG]http://img58.imageshack.us/img58/1408/pc242814jf1.jpg[/IMG] i talerzyk [IMG]http://img124.imageshack.us/img124/9314/pc242831hh0.jpg[/IMG] Muszę pozbyć się świątecznego Mikuchna:lol: [IMG]http://img58.imageshack.us/img58/5660/pc242820mw6.jpg[/IMG] [IMG]http://img58.imageshack.us/img58/2530/pc242822ji8.jpg[/IMG] [IMG]http://img80.imageshack.us/img80/9045/pc242826gm6.jpg[/IMG]
  8. [quote name='***Paulina***']Ale mi narobiłaś apetytu...:angryy: A Miki śliczny, super ma legowisko:loveu::loveu::loveu:[/quote] No same chciałyście:eviltong: Dziękujemy, to jest legowisko dzienne na dole, a u góry w pokoju jest jeszcze jedno - na noc:evil_lol: Co też sobie psina myśli:loveu: [IMG]http://img78.imageshack.us/img78/7835/pc262845zd1.jpg[/IMG] [IMG]http://img81.imageshack.us/img81/7926/pc262846vz5.jpg[/IMG] [IMG]http://img237.imageshack.us/img237/9400/pc262847ku3.jpg[/IMG] [IMG]http://img237.imageshack.us/img237/4803/pc262850pz6.jpg[/IMG] [IMG]http://img237.imageshack.us/img237/2167/pc262851jb2.jpg[/IMG]
  9. W końcu przyzwyczaił się do fatty i pufy [IMG]http://img140.imageshack.us/img140/8936/pc242827wr9.jpg[/IMG] [IMG]http://img140.imageshack.us/img140/3929/pc242828oo5.jpg[/IMG] Ale te święta męczące:evil_lol: [IMG]http://img140.imageshack.us/img140/1241/pc242832nq9.jpg[/IMG] [IMG]http://img140.imageshack.us/img140/8793/pc242834fr6.jpg[/IMG] [IMG]http://img147.imageshack.us/img147/1296/pc252835tb4.jpg[/IMG]
  10. [quote name='tigrunia']Dziękujemy moderatorowi za zrobienie porządku :loveu: Teraz mozemy pogawędzić z roxi :multi: :diabloti:[/quote] Nie ma za co:p Ty to jesteś diablica:diabloti:
  11. Cześć Kasiu i DE:multi: Dzięki za kciuki! Be ja jestem niskociśnieniowiec i zawsze marzną mi nogi i ręce nawet kiedy w domu ciepło. Tak już mam... zdążyłam nabawić się reumatyzmu w prawym nadgarstku, ale jakoś długo się nie odezwał:loveu: Aguś nie będę zapeszać, zobaczymy co wyjdzie. Dla mnie nie za łatwe, ale też nie za bardzo trudne. Dzisiaj pokaże zdjęcia. Tylko zabiorę się wreszcie za porządki w pokoju. Przez tydzień nagromadziłam tyle ciuchów na łóżku:crazyeye:
  12. Zdarzają się różne tragedie. Dobrze, że robi coś, aby znaleźć im dom, a nie porzuca w schronisku. Szkoda tych psów, bo naprawdę są śliczne.
  13. Nie ma sprawy;)
  14. Przez to wertowanie stron naoglądałam się tyle fotek, że muszę skomentować. Kati jest słodka!:loveu: Taki ciemny szkrabek. [SIZE=1]Off'a przeniosłam[/SIZE]
  15. Dziękuje kochani!:loveu: Niestety muszę na jakiś czas ograniczyć swoją obecność na dogo, bo po prostu nie mam czasu. Mam na głowie próbne matury (jutro polski!:cool1:), do tego przygotowania do studniówki, czyli solarka, fryzjer. Na szczęście dzisiaj kupiłam buty, które idealnie pasują do sukienki i biżuterii. A już traciłam nadzieję, że będę miała w czym pójść:shake: Jeszcze tylko torebeczka i hop siup na balety. Start w piątek za tydzień. A potem... ferie! W sobotę po studniówce wyjazd na snowboard do Austrii, a potem nauka. Nie ma co...:cool1: Trzeba zacząć powtórki, bo w szkole cisną, wyzywają, że my nieuki i nie zdamy matury. Wiadomo:diabloti: Już dawno doszłam do wniosku, że przydałby się laptop. Wiecie jak mi się nie chce iść na górę i siedzieć sama przy kompie? Ręce mi zamarzają:mad: Widzicie jak ja się poświęcam? O zdjęciach to ja nawet nie będę wspominać. Aguś zdążysz zgłodnieć:eviltong::evil_lol: Trzymajcie za mnie kciuki jutro, w poniedziałek i wtorek!:loveu:
  16. Ja przez 4 lata odkąd posiadam swojego psa zauważyłam, że wszystkie smakołyki, karmy suche i mokre kupione w hipermarkecie powodują biegunkę. Wiadomo, różne wyjazdy, nagły brak karmy itp. to trzeba było coś kupić. Zupełnie zrezygnowałam. Wspomniane wcześniej pedigree denta stix - nie dość, że namoczone śliną brudzi wszystko co popadnie, zaczynając od psa i na meblach kończąc, do tego spowodowała bezsenną noc spędzoną na czatowaniu, kiedy pies będzie chciał wyjść na dwór:roll: Miki je suchą karmę rc dla małych ras (ten dla yorków już się przejadł), każde mięso w postaci gotowanej, pierś kurczaka to nawet surową, raz na jakiś czas kupuję puszeczki Animondy i mieszam je z karmą. Czasami zdarzy się, że nie ma niczego ugotowanego to, żeby zjadł chętniej karmę to wkroję mu suchą krakowską (mniam!). Poza posiłkami dostaje twarożek, ugotowane żółtko, jabłko - ogólnie to wszystko to co nadaje się dla psa i jest zdrowe. Stale mamy u siebie produkty firmy MACED - paseczki, kosteczki, dropsy (wszystko obowiązkowo w nagrodę za zjedzenie obiadu), do tego uszy i kabanosy:p Nie dodaję do karm żadnych witamin. Chcę tylko spróbować preparatów na włos, ale zobaczymy.
  17. Hahahahaha:roflt: Ludzie to naprawdę są naiwni...
  18. To super! Który chłopak płacze kiedy są przy nim dwie kobitki:eviltong:
  19. [quote name='marlena']Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.A to dzień dzisiejszy. [URL="http://marlenan.fotosik.pl/albumy/566262.html"]SOLANKI 2009 - Miejsca > Miasto - Fotosik.pl[/URL][/quote] [url]http://images41.fotosik.pl/46/714ae8a572c20fbcmed.jpg[/url] Piękne!:loveu:
  20. [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f1079/niewydolnosc-krazenia-17058/"]Tutaj[/URL] jest temat, który na pewno Ciebie zainteresuje. Polecany jest [URL="http://www.niziolek.com.pl/"]doktor Niziołek.[/URL]
  21. [quote name='czarna_roza']Skąd ja znam to łapczywe połyknie... hehe... moj niestety suchą karme też polyka w calości ;/ pozniej ma problemy ze zrobieniem kupki :( dlatego poki co jestem zmuszona gotowac mu jedzonko (kurczak,ryż,warzywka)[/quote] I raczej będziesz zmuszona robić to już zawsze:eviltong: Jeśli się nie nauczył już wcześniej to małe szanse. Mój też często połyka karmę w całości, ale nie ma problemów z wypróżnianiem.
  22. Odświeżam wątek w nadziei, że może ktoś mi doradzi. Tak w skrócie. Miki podczas biegu czasami wyrzuca lewą (?), tylną łapkę na bok. Jakoś nigdy mi to nie przeszkadzało, ba! nawet nie pomyślałam, że może to być objaw jakiejś choroby, zwyrodnienia czy czegokolwiek. Ostatnio poznałam kobitkę, która ma młodego, ok. rocznego yorka. Dowiedziałam się, że szykuje go do operacji stawu, bo lekarz wykrył u niego jakieś zwyrodnienie, które często występuje u terrierów, głównie yorków. Powiedziała mi, że jej pies podobnie "wyrzucał" łapkę na bok (to ją zaniepokoiło). Po powrocie do domu zaczęłam szukać informacji na ten temat i znalazłam: [QUOTE][B]Choroba Legg-Perthesa-Calve’a[/B] [I](osteochondropathia juvenalis coxae s.osteonecrosis idiopatica)[/I] Choroba ta polega na zaburzeniach w okresie osteogenezy. Jej istotą jest pojawianie się ogniska martwicy w jądrze kostnienia główki i szyjki kości udowej ,co prowadzi do zniekształcenia i spłaszczenia główki kości udowej. Proces martwicowy rozwija się pod chrząstką stawową, po czym obejmuje ją i doprowadza do zrostu w stawie. Czasem zmiany chorobowe ustępują po osiągnięciu przez zwierze dojrzałości. Chorobę obserwuje się u młodych psów ras małych (teriery ,pekińczyki). Pierwsze objawy zaznaczają się u młodych psów w postaci jedno- lub obustronnej kulawizny między 4-7 miesiącem życia. Badaniem stwierdza się bolesność przy odwodzeniu kończyny i w poruszaniu głową kości udowej. W zaawansowanych przypadkach wyczuwa się trzeszczenie i chora kończyna może być krótsza. Ostateczna diagnoza musi być potwierdzona zdjęciem Rtg.[/QUOTE] Po przeczytaniu kilku stron na internecie i przeszukaniu całej dgm, łącznie z tym tematem muszę stwierdzić, że u Mikiego nie występuję żadna bolesność stawu, w ogóle jakiekolwiek oznaki dyskomfortu itp. Jednak i to mnie nie uspokaja... Czy ktoś z Was jest na świeżo w tym temacie? Nie chcę stresować psa rtg, niepotrzebnymi narkozami itd. Zaraz postaram się wkleić zdjęcie jak to wygląda.
  23. [quote name='g@l@xy'] xxxKeishaxxx strasznie mi przykro :-( nie chciałbym przezyć czegoś takiego, patrzę na moją czarownicę i mam nadzieję że jest wieczna (głupie co?)[/QUOTE] Nie jest głupie. Ja też patrząc na Mikiego nie mogę sobie wyobrazić tego, że kiedyś mi go zabraknie. Mam go już ponad 4 lata, ale czas tak szybko minął, że boje się, że miną kolejne i...:-( Chcę go mieć jak najdłużej w zdrowiu! Oj, się smutno zrobiło
  24. Hej! Wpadam na chwilkę zobaczyć co u Was:loveu:
×
×
  • Create New...