-
Posts
11625 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by rodzice
-
Ja grzecznie poczekam na opinie z tegorocznej wystawy i może w przyszłym roku się zdecyduję .
-
Pies mojej sasiadki regularnie obgryza sobie paznokcie w tylnych łapach - lekarz stwierdził ,ze z nudów .
-
Ja osobiscie znam przypadek kiedy cofnięto posokowca bawarskiego z ringu ze slowami - pan wejdzie za chwilę . Pan więc poczekał a za chwilę wchodziły posokowce hanowerskie i znowy nie był na swoim miejscu . Sędzia wycofał psa bo myślał ,ze jest innej rasy .Chcę zaznaczyć ,że pies jest wielokrotnym medalistą i nie odbiega od wzorca .
-
Lubiń , lato , kilka lat temu i 10 kilo wiecej . Pan sędzia kaze biegac i biegać w końcu mowi ,ze gdyby rozdawano medale za prezentację psa to to ja z pewnoscia dostałabym złoto . To była moja pierwsza wystawa , upał , tłuszcz chyba zalał mi mózg więc ja durna mówie ,ze mogę przebiec się jeszcze raz - i pobieglam . Potem na zdjeciach zobaczyłam o co sędziemu chodzilo - sukienka przylepiała mi się do krąglości na górze i dole i wszystkie szczegóły anatomiczne były doskonale widoczne . Oczywiscie wróciliśmy ze złotem do domu :oops: . Druga wtopa z tym samym mlodym psem na drugiej naszej wystawie . Już ubrana odpowiednio , przygotowana psychicznie , skupiona do granic - suka zaczyna się krecić wiec pędzę ( jeszcze przed wejsciem na ring ) na stronę i psina w galopie robi wielkiego kupala . Galopem wracamy i wchodzimy na ring . A tu suczydlo zamiast biegać sunie dupskiem po trawie az milo :crazyeye: ! Ja ją w górę a ona w dół i robi piękne saneczki . Myslałam ze umrę ze wstydu , przecież odrobaczam gada nawet za często a tu taki numer . W końcu sędzina kaze nam podejść i tłumaczy ,ze kupa się psu do dupska przykleila i ona dalej ją sobie rozmazuje ( urok dlugowlosych :evil_lol: ) . Suka rasy bardzo zadkiej w Polsce , wtedy prawie niedostępna w naszym kraju , wiec spotkaliśmy sie z wyrozumialością , ale zalecenie bylo ,zeby na ring honorowy weszla podmyta jak należy .
-
Ja równiez potwierdzam - a widziałam na wlasne oczy - Borysek to wspaniały psiak . A jaki szykuje się z niego reproduktor :oops:
-
Ja czekalam ponad miesiac . Do Warszawy wyslalam kopie z wystaw i wniosek pobrany z inernetu .
-
wysłalam mój nr telefonu na priv , jeśli nie bedzie padalo to moze jutro ?
-
W takim razie czekam na propozycję .
-
[quote name='natalia&borys']Tak , tak , to chyba ten sam weterynarz:evil_lol: Bo ja mieszkam w Kaźmierzu :cool3: A mój tata kumpluje sie z panem Wol....:cool1: A Ty gdzie mieszkasz?[/quote] No to witaj prawie sasiadko !:multi: Ja mieszkam w Przeźmierowie . Jesli nie sprawi Ci to klopotu to moze byśmy się spotkaly , bo jak już pisalam cały czas myślę o nastepnej rasie i chcialabym zobaczyć jak hawańczyk wygląda w naturze , chciałabym podotykać , pomiziać , zobaczyć jak reaguje na obce psy . Oczywiscie jesli nie masz nic przeciwko temu . Możemy spotkac sie gdzies na spacerku .Ja jestem jeszcze do końca tygodnia w domku , potem ruszamy z psami nad morze . Sierpień tez mam prawie cały wolny .
-
[quote name='natalia&borys']Czy słyszeliście może o jakiejś chorobie oczu , przez którą , któryś z kolei miot urodzony przez suczke moze być ślepy??:roll: NAsz wet. ma hodowle Entlebucher-ów i wykonywał tym swoim psom badania.I opowiadał nam cos tam o tej chorobie.. Nie wiem czy dotyczy to też psów?? Pani Iwono , pani ma hodowle , czy robiła pani tego typu badania??[/quote] O rany , czy ten wet ma nazwisko zaczynające się na W i mieszka w Kazmierzu ? Jeśli tak to jest to i nasz weterynarz , ktory prowadzi nam hodowlę juz wiele lat . Sama w przyszlym roku zrobię te badania moim psom ( szkoda ze takie drogie ! ) . Jeśli to ten sam wet to pewnie i my mieszkamy w pobliżu .
-
Długowłosy chyba nie ma odpowiednika . Tylko ten mi się podoba .
-
Ja mam nadzieę na rozpoczęcie intera i ch. Litwy . Ale to taka cicha nadzieja . Przy okazji trochę pooglądamy Litwę bo nigdy tam nie byliśmy .
-
Napisalam - potwierdzili - bardzo dziękuję .
-
Moja Fibi CWC CACIB NSwR .
-
Pisałaś po polsku ?
-
Czy ktoś wysyłał do nich zgłoszenie faksem i dostał potwierdzenie ?
-
Bursztynki a Palange juz zalatwilaś ? Moze tam się spotkamy ? Ja zgloszenie wysłałam na 2 wystawy i poprosilam o potwierdzenie ale nie dostałam nic . Nocleg już zarezerwowany . Potem dopiero Toruń . Muszę pooglądać te Wasze psiny w naturze bo z tego co widzę to miniaturki tybetów . Cały czas myśle o następnerj rasie więc kto wie .........
-
Bursztynki , czy Ty mieszkasz gdzieś na starym miescie i masz czarne włosy ? Byłam w Gdańsku i mijalam wieczorem panią która miała na smyczy ślicznego psiuta wygladajacego na hawańczyka . Nawet chcialam zaczepić i spytać, czy to faktycznie ta rasa , ale moja ekipa juz gnala na przód i musialam ich gonić .
-
Ringi małe faktycznie dla psów duzych , było zimno , padał deszcz przez pewien czas . Szkoda że już nie stawiaja tego wielkiego namiotu na całe boisko . W zeszłym roku wystawiałam 2 suki w ozdóbkach w czasie burzy z wichurą . Namioty fruwały a sędziowie trzymali nogi namiotu razem z wystawcami . Coś nie mamy szczęscia na ladna pogodę . Ja jednak jestem zadowolona , moja Fibi ma pierwszego CACIBa , NSwR ,CWC . Dostałam to po co jechałam , więc rekompensata za brak słoneczka jest .
-
I zimno więc pewnie w kieszeni najcieplej ;) . A znasz zwycięzce wystawy ?
-
[quote name='Sonata78']Kurka jaka ze mnie jest noga w fachowym słownictwie:oops2: Pytając o emeryturę chciałam tak naprawdę zapytać maksymalnie ilu letnie pieski/suczki się wystawia:painting: Jaka jest górna i dolna granica wiekowa wystawiania piesków?[/quote] Od momentu ukończenia przez psa 8 lat można go wystawiać w klasie weteranów ( czasami nawet za darmo ) - górnej granicy wieku nie ma . Trzeba mieć tylko trochę rozumu ,ze by nie ciagnąc starowiny która ledwo rusza nogami :shake:
-
Ktoś ma fotki toya rosyjskiego ? Był jeden sam bidulek i taki malutki ,ze nie mogłam go poszukać .
-
Nie czekaliśmy do końca wiec mam pytanie kto wygrał wystawę ( właściwie to boję się tej odpowiedzi ) , czy jest to ta osoba co zawsze ?
-
[quote name='mysza30']To moje pieszczochy po kąpieli. Wasze też tak fajnie wyglądają[IMG]http://img160.imageshack.us/img160/5981/13iu0.jpg[/IMG][/quote] Oczywiście ,ze tak - całe szczęście ,ze nie mają tak na stałe :lol:
-
[IMG]http://img521.imageshack.us/img521/5533/img4747fj3.jpg[/IMG] Fibi CACIB CWC NSwR [IMG]http://img521.imageshack.us/img521/49/kopiaimg4747tl5.jpg[/IMG] Dhunga Res.CACIB CWC [IMG]http://img255.imageshack.us/img255/3024/kopiaimg4753or5.jpg[/IMG] W rodzinnym gronie z siostrą przyrodnią i narzeczonym . [IMG]http://img511.imageshack.us/img511/4483/kopiaimg4760ly2.jpg[/IMG] Udało mi się zrobić fajną fotkę z pokazu tresury . [IMG]http://img521.imageshack.us/img521/3669/img4784ql8.jpg[/IMG] Fibi i sunia koleżanki - Bora . Suczki są prawie w tym samym wieku . [IMG]http://img403.imageshack.us/img403/1170/kopiaimg4770ao2.jpg[/IMG] Petit Basset Griffon Vendeen [IMG]http://img521.imageshack.us/img521/7780/img4793ng9.jpg[/IMG] Spodobala mi się ta mordka . Dziewczyny jeszcze raz gratuluję udanej wystawy .