-
Posts
11625 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by rodzice
-
U matki Fibi też mialam kiedyś raz w roku , teraz po porodach ma co pół .
-
Ja na pierwszą cieczkę czekalam 16 miesiecy , na drugą 13 wiec jesli nie jest w ciaży to chyba na sierpień nie mam co liczyć .
-
Je bardzo ladnie ( tak jak dwie pozostale ) , przychodzi do michy zawsze jak jestem w kuchni , w ogóle wszedzie za mna chodzi a kiedyś taka nie byla . Podstawia sie do glaskania wiecej niż kiedyś . Lekko powiekszyły jej sie brodawki ( dzisiaj - jesli jest w ciąży - wypadalby 22dzień ciąży ) . Na usg idziemy chyba we wtorek po świetach . Mam bardzo mieszane uczucia bo bardzo brzydko i śmierdzaco krwawila przez tydzień po inseminacji wiec kazdy mowi ,ze ciąży nie bedzie .
-
Bardzo Wam zazdroszczę , my na usg umawiamy sie na po świetach .
-
Ranę sie zszywa czy klei ? Sorry za pytania ale nigdy nie mialam takich problemow z porodami , cesarka mnie przeraza ale moze niepotrzebnie ?
-
Po cesarce sunia moze od razu karmić maleństwa ? Nie interesuje się raną ?
-
W jakiej klasie wystawiać: Pośrednia czy Otwarta?
rodzice replied to natalia&borys's topic in Wystawy
[quote name='natalia&borys']Witam wszystkich po długiej przerwie :lol: Bardzo dawno mnie tutaj nie było , ale miałam dużo nauki i mało czasu :shake: Mam pytanie dotyczące wystaw : W jakiej klasie wystawiać : Pośrednia czy Otwarta? Chcemy zrobić reproduktora i Championa Polski ( najlepiej równocześnie) jaka jest różnica pomiędzy tymi klasami ? Wiem , ze pośrednia jest do 24 mies ( Borys będzie miał 24 w Wrześniu więc mamy dużo czasu ;) ) Więc w której sie bardziej opłaca?[/quote] Obydwie klasy dają Ci to samo ale przeważnie w pośredniej jest mniejsza szansa na konkurencję lub inaczej wieksza szansa ,ze bedziesz sama . -
my tez sie wybieramy ale tez czekamy na podpowiedz .
-
w tym roku zaskoczył mnie termin . W czerwcu moja suka moze być 6 tygodni po porodzie wiec nie wiem czy ryzykować i jechac .
-
Rosja - wykaz wystaw [B][COLOR=black][FONT='Arial','sans-serif']2008 [/FONT][/COLOR][/B][B][FONT='Arial','sans-serif']INTERNATIONAL DOG SHOWS [/FONT][/B][B][FONT='Arial','sans-serif']С[/FONT][/B][B][FONT='Arial','sans-serif']ACIB FCI-RKF[/FONT][/B][COLOR=black][/COLOR] [FONT=Times New Roman][/FONT] [FONT=Times New Roman][/FONT] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]23.02. MOSCOW, EURASIA - 1, 095-9568217, e-mail: [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT][/SIZE] [FONT=Times New Roman][/FONT] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]24.02. MOSCOW, EURASIA – 2, 095-9568217, e-mail: [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT][/SIZE] [FONT=Times New Roman][/FONT] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]12-13.04. ST.PETERSBURG, 812-3274204, 3232559, 3232557, 3260251, e-mail: [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/EMAIL] [/FONT][/SIZE] [FONT=Times New Roman][/FONT] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]19.04. KRASNODAR, 8612-339068, 317571,545790, e-mail: [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT][/SIZE] [FONT=Times New Roman][/FONT] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]20.04. KRASNODAR, 8612-339068, 317571,545790, e-mail: [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT][/SIZE] [FONT=Times New Roman][/FONT] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]26-27.04. EKATERINBURG, 343-2139748, 2600201, e-mail: [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT][/SIZE] [FONT=Times New Roman][/FONT] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]26-27.04. KHABAROVSK, 4212-305515[/FONT][/SIZE] [FONT=Times New Roman][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]03-04.05. OMSK, 3812-241646, 445563, e-mail: [/SIZE][/FONT][EMAIL="[email protected]"][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/SIZE][/FONT][/EMAIL] [FONT=Times New Roman][/FONT] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]03-04.05. VLADIVOSTOK, 4232-339268, 420803[/FONT][/SIZE] [FONT=Times New Roman][/FONT] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]03.05. ROSTOV-NA-DONU, 8632-624405, e-mail: [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT][/SIZE] [FONT=Times New Roman][/FONT] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]04.05. ROSTOV-NADONU, 8632-444930,2620483[/FONT][/SIZE] [FONT=Times New Roman][/FONT] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]11-12.05. SAMARA, 846-3323797, 3363566, e-mail: [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT][/SIZE] [FONT=Times New Roman][/FONT] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]24-25.05. VOLGOGRAD, 8442-323390, 329493, e-mail: [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT][/SIZE] [FONT=Times New Roman][/FONT] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]31.05. IRKUTSK, 3952-510497, e-mail: [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT][/SIZE] [FONT=Times New Roman][/FONT] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]07-08.06. NOVOROSSIJSK, 8617-613383, 210455, e-mail: [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT][/SIZE] [B][FONT=Times New Roman][/FONT][/B] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]07-08.06. SMOLENSK, 4812-313478, 428347[/FONT][/SIZE] [FONT=Times New Roman][/FONT] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]07-08.06. KALININGRAD, 0112-965658, 364246[/FONT][/SIZE] [FONT=Times New Roman][/FONT] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]28.06. ST.PETERSBURG, 812-5420504, e-mail: [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT][/SIZE] [FONT=Times New Roman][/FONT] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]29.06. ST.PETERSBURG, 812-5335667, 5597283, e-mail: [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT][/SIZE] [FONT=Times New Roman][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]12-13.07. STAVROPOL, 8-906-4790216, e-mail: [/SIZE][/FONT][EMAIL="[email protected]"][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/SIZE][/FONT][/EMAIL] [FONT=Times New Roman][/FONT] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]19.07. SARATOV, 8452-443065, 938657[/FONT][/SIZE] [FONT=Times New Roman][/FONT] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]26-27.07. KURSK, 4712-530292, 245866, e-mail: [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT][/SIZE] [FONT=Times New Roman][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]16-17.08. CHELYABINSK, 3512-911920, e-mail: [/SIZE][/FONT][EMAIL="[email protected]"][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/SIZE][/FONT][/EMAIL] [FONT=Times New Roman][/FONT] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]23-24.08. VELIKIJ NOVGOROD, 816-2250264, 2618525, 2118255, e-mail: [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT][/SIZE] [FONT=Times New Roman][/FONT] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]23-24.08. ULAN-UDE, 3012-430423, 458954[/FONT][/SIZE] [FONT=Times New Roman][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]30-31.08. [/SIZE]PSKOV, 8112-742219, 537069, 554563 mail:[email protected][/FONT] [FONT=Times New Roman][/FONT] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]06-07.09 OMSK, 3812-295476, 366044[/FONT][/SIZE] [FONT=Times New Roman][/FONT] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]06-07.09. [COLOR=black]KHABAROVSK[/COLOR][COLOR=black], 8-914-541-22-05, 8-914-541-02-14, e-mail: [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/EMAIL][/COLOR][/FONT][/SIZE] [COLOR=black][FONT=Times New Roman][/FONT][/COLOR] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]06-07.09. ST.PETERSBURG, 812-3213250, 3218155, 3215767, e-mail: [COLOR=blue][email protected][/COLOR][/FONT][/SIZE] [FONT=Times New Roman][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]14.09. VLADIVOSTOK, 4232-437845, 902626 e-mail: [/SIZE][/FONT][EMAIL="[email protected]"][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/SIZE][/FONT][/EMAIL] [FONT=Times New Roman][/FONT] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]27-28.09. MOSCOW,” RUSSIA-2008”, 495-9568217, e-mail: [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT][/SIZE] [FONT=Times New Roman][/FONT] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]11.10. NIZHNIJ NOVGOROD, 8312-397947, 226673, 783650, e-mail: [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT][/SIZE] [FONT=Times New Roman][/FONT] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]12.10. NIZHNIJ NOVGOROD, 8312-397947, 226673, 783650, e-mail: [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT][/SIZE] [FONT=Times New Roman][/FONT] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]01-02.11. VORONEZH, 4732-560732, 416198, e-mail: [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT][/SIZE] [FONT=Times New Roman][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]16.11. EKATERINBURG, 343-3712519, e-mail: [/SIZE][/FONT][EMAIL="[email protected]"][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/SIZE][/FONT][/EMAIL][FONT=Times New Roman][SIZE=3], [/SIZE][/FONT][EMAIL="[email protected]"][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/SIZE][/FONT][/EMAIL] [FONT=Times New Roman][/FONT] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]13.12. NOVOSIBIRSK, 383-2236646, e-mail: [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT][/SIZE] [FONT=Times New Roman][/FONT]
-
Kurcze Kaliningrad w tym roku jest w czerwcu a nie w pod koniec lipca:crazyeye: a ja juz zarezerwowalam sobie wakacje specjalnie na czerwiec ,zeby jechac spokojnie w lipcu do Rosji .
-
Oj my tez po 20 robimy pierwsze USG . Moja suczka po inseminacji więc moze być róznie z wynikiem , ale przychodzi do michy również po poludniu ( karmię zawsze rano ) więc moze ..... Co do porodów to ja przyjęłam jak na razie tylko 10 , kazde bardzo przeżywalam ale najbardziej te z ciązy przenoszonej tzn z 67 czy 68 dnia .Wtedy nie śpię w nocy , pilnuje suki , czasami przez kilka dób . Zawsze wtedy jest obawa czy wszystko pojdzie gladko , czy bedzie cesarka . Jak na razie spotykala nas tężyczka kilka razy ale cesarek nie bylo i oby tak pozostalo .
-
Wybitny specjalista od rozrodu dr.Nizański powiedział że mozna kryć do progesteronu w wysokosci 20 ale szanse sa juz minimalne . Powyżej 20 nie ma co juz sobie glowy zawracać .Optymalna wysokośc jest od 5 do 8 .
-
Ja na kamień równiez stosuje tylko surowe duze kosci - zaden z psów - 9 lat , 5 lat , 3 lata nie ma problemow z zębami i dziąslami . Karmię karma sucha mieszana z gotowanym . Sukę wystawowa trzymam w dlugim wlosie , drugą scielam i mam świety spokoj a suka mniej stresu .Po kosmetykach z 1 all systems przeszlam na bio groom - sprawdza sie lepiej bo wlos nie jest tłusty . W mojej rasie narkoza jest bardzo niebezpieczna - psy ciężko sie wybudzaja , wiec wolę wszystkie naturalne metody czyszczenia zębów - pasty nie zdały egzaminu . Acha kiedy mojej posokowce pojawił sie osad na zębach , doświadczony wet kazał mi drewnianą szpatulką ( taka jak się bada gardlo u ludzi ) sciągnąc samemu osad z zębów .Udalo sie bez problemow . Teraz po kościach ( nie podaje ich często - 2-3 razy w miesiącu ) zęby sa czyściutkie .
-
Masz rację , chociaz w przypadku mojej suki obserwacja do niczego nie doprowadziła . Inseminowaliśmy według progesteronu - według obserwacji sucz krzyczała - ja nieeee chęęęęę . Dzisiaj 10 dzien po zabiegu , mloda już nie krwawi , ma apetyt , ale tylko na gotowane ( musze juz podawać 2 x dziennie bo wymownie czeka przy michach ).Zmienilo się jej nastawienie do życia - woli siedzieć zadumana niz bawić sie z resztą stada . Matka jeszcze ją kryje , wiec są razem na krótko . wogóle posmutniala mi maleńka . Gdyby nie apetyt to byłabym pewna ,ze jest chora . To nie ten sam pies . Zabranie dziewictwa rurką - to jednak nie jest powód do radosci . Mam nadzieję ,ze w srodku nic nie zostalo uszkodzone bo broniła sie zaciekle .
-
Ale Wam zazdroszczę - my mamy jeszcze ze 20 dni do USG .
-
[quote name='Błyskotka'] A czy u waszych suk po kryciu pojawiają się upławy ?[/quote] Kryłam moje suki w sumie 10 razy i uplawy pojawialy sie w zasadzie dopiero przed porodem .
-
to bylo dziwne bo cały czas krwawila równo - krew czerwona nierozjaśniona . Nawet u samca , kiedy progesteron juz był na poziomie powyżej 7 tak krwawiła ,ze kolezanka musiała jej dupsko umyć . Teraz krwawi na nardzo intensywny czerwono brązowy kolor .Z tym ,ze nie zostawia wogóle śladów na podlodze ( tak bylo od poczatku cieczki ) . Ja ją po prostu sprawdzam wacikiem co 2 dni . Dzisiaj krwi na waciku jest trochę mniej ale kolor nadal bardzo intensywny . Jej matka nadal ją kryje wiec jest izolowana .Fibi zachowuje się normalnie , ma apetyt ale wiecej śpi .
-
moja suka po inseminacji krwawi ciemna krwia - czy to normalne ?
-
Fakt , przeoczyłam . tylko tam nie ma adresów na ich strone ,żeby wyslac zgloszenie .
-
Gdzie moge znalesc rozpiskę o wszystkich wystawach na Słowacji na ten rok ? Interesuja mnie glownie miedzynarodowe .
-
VI Zlot Dogo(alko)maniaków - "Sweet Land" Sieraków 2008
rodzice replied to Asia & Ginger's topic in Obozy
[quote name='cobrad']A na kilka godzin to do Was wpaść można? Bo nie będę mieć w tym roku raczej wakacji a z chęcią bym chociaż chwilę posiedziała, z Poznania daleko nie mam:)[/quote] Kochani ja też mieszkam niedaleko - mogłabym wpaśc z pieskiem ( wybiorę jednego z trzech ) na kilka godzin ? tylko nie znam nikogo osobiscie wiec nie wiem do kogo sie zglosić . -
Przywieźliśmy do domu naszą Fibi i znowu zaskoczenie . Od momentu kiedy weszła do domu , zniknął spokój . Teraz w domu mamy Sodomę i Gomorę :angryy:. Kiedy matka ( 18 dzień cieczki ) poczuła córkę ( 24 dzień cieczki ) przejęła rolę samca i kryje ją bez opamiętania . W nocy musiała być przywiązana do kaloryfera bo biedna Fibi nie wiedziała gdzie ma sie przed nią chować . Na spacerze i potem na podwórku dostała amoku i niestety inne psy przyłączyly się do tego szaleństwa . Fibi ktora przez ostatni tydzień nie przejawiała zadnych ciągot zaczęła kryć szczenięta . [IMG]http://img137.imageshack.us/img137/8386/fibinaszczeniakugu9.jpg[/IMG] Do niej podłaczyła się wykastrowana suka posokowca .:shake: [IMG]http://img99.imageshack.us/img99/299/img9281ap1.jpg[/IMG] Potem wkroczyła matka i przegoniła towarzystwo bo od krycia przeciez jest tylko ona [IMG]http://img164.imageshack.us/img164/5416/img9289pl7.jpg[/IMG] Po chwili pojawił sie burek , któremu :-o Fibi chętnie nadstawiła dupsko - przypominam ,ze jest 6 dni po inseminacji i jest w 24 dniu cieczki . [IMG]http://img219.imageshack.us/img219/4702/img9309hn6.jpg[/IMG] Blyskawicznie zjawila sie Akira z zębami i mimo że miała samca za bramą a sama jest w cieczce najchętniej by go zagryzła [IMG]http://img524.imageshack.us/img524/1772/akirawarczynaburkasf8.jpg[/IMG] . Potem na jego oczach dalej kryła córkę . [IMG]http://img137.imageshack.us/img137/3422/img9330ip7.jpg[/IMG] Wytłumaczcie mi jak to możliwe ,ze jeszcze do wczoraj u samca Fibi nie wywoływala zadnych emocji u żadnego psa a bylo ich tam 4 . Koniec końców każda suka jest teraz osobno a ja czekam kiedy im to szaleństwo minie .
-
Mloda jeszcze jest u chlopaka , jedziemy po nią w niedziele . potem bedziemy obserwować , na odpowiedz czy coś z tego wyszlo niestety musimy poczekać miesiac .
-
wiesz ile jest w Polsce reproduktorow dobrej klasy ? 2 z tego jeden jest jej ojcem . W Czechach tez sa rewelacyjne ale przeważnie na wioskach i daleko maja do lecznic - dobrych lecznic .