Jump to content
Dogomania

rodzice

Members
  • Posts

    11625
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by rodzice

  1. Moje dorosle psy uwielbiaja zabawy ze szczenietami . Doskonała okazją do psiego szaleństwa jest codzienne mycie kojca i wybiegu . Wtedy szczenieta mają okazję na zabawę z psimi ciociami bo mamę mają caly czas do dyspozycji . Maluszki mają dziś 11 tygodni i 4 dni . [IMG]http://img267.imageshack.us/img267/8008/85304877zr3.jpg[/IMG] [IMG]http://img265.imageshack.us/img265/7403/m1ab1.jpg[/IMG] [IMG]http://img139.imageshack.us/img139/6334/m2gc6.jpg[/IMG] [IMG]http://img48.imageshack.us/img48/431/m3jj7.jpg[/IMG] [IMG]http://img116.imageshack.us/img116/7889/m5zc0.jpg[/IMG] A na koncu moje urwisy znalazły jakiś kawaleczek kości , wlazły pod samochód i finał był taki ,ze do czysciutkiego kojca zagonilam dwa psiaki umorusane jak nieboskie stworzenia . Całe szczęscie ,że po wyschnieciu znowu były bielutkie . [IMG]http://img252.imageshack.us/img252/3369/m6tb4.jpg[/IMG]
  2. Abigeil prosimy o fotki . Bardzo jestem ciekawa jak będzie się wybarwiala , jakiego rodzaju to bedzie sobol . Starsze psy zazwyczaj podchodza do szczeniecia łagodnie , chyba ,ze za bardzo odsuwa sie dorosłe a faworyzuje maleństwo . To super ,ze masz możliwość chodzenia z psem do pracy . Ja też tak mialam ,kiedy kupilismy Hanę . Miala swój kocyk w biurze a ze pracowalam w wynajętym domu z odrodem to jeszcze mogla wychodzić na trawnik . To tez mialo swoje zle strony bo kiedy trzeba bylo ją zostawić samą to wycie slyszalam jeszcze kilka domów dalej .
  3. [quote name='Alojzyna']Zobaczymy jaki będzie efekt pierwszego krycia. Przecież czasami kryje się sukę tylko raz... Może akurat trafiliśmy z dniem (14 dzień cieczki). Jeżeli okaże się, że krycie było puste, to dopiero nastąpi zwrotne rozliczenie. Właściciele reproduktorów bardzo niechętnie oddają pieniądze. U dotychczasowych właścicieli reproduktorów spotkałam się z takimi rozwiązaniami: 1. W przypadku pustego krycia, następnym razem jest za darmo 2. W przypadku małej liczby szczeniąt, następne krycie po obniżonej cenie.[/quote] Ja zawsze spisuje umowę ,że płatne za krycie po sprzedazy pierwszego szczeniecia ( przewaznie jego wartośc ) , przy czym jeśli miot liczy mniej niż 4 sztuki to jest to polowa ustalonej kwoty . Od lat stosuje tę zasade i nigdy nie bylo problemu . Nigdy tez nie mialam pustego krycia , ale w tym wypadku chyba zmienilabym samca .
  4. Bosch junior sklad - 28,5 % bialko surowe ( mięso , ryby i produkty uboczne miesa i ryb ) tłuszcz surowy 13 % włókno surowe 2,5 % popiół surowy 7,5 % wapń 1,4 % , fosfor 1,0 % , drożdże + witaminy . Myślę ,że to dobra karma - żadnej chemii . Psy wcinają , rosna pieknie i nie ma zadnych sensacji żoładkowych ani skórnych . Cena jest przyjazna , teraz np jest oferta bosch dla doroslych 20 kg za niecale 90 zł - to promocja i ja z takich korzystam .Dla szczeniat wiadomo jest drozej .
  5. A przed włozeniem do wora to witką po j...h .
  6. [quote name='Dzidtka'][B]CRUFTS[/B] [B]Utility Group[/B] [COLOR=#ffffff][B]BEST OF GROUP[/B][/COLOR][IMG]http://crufts.fossedata.co.uk/images/null.gif[/IMG][IMG]http://crufts.fossedata.co.uk/images/group1rosette.gif[/IMG][B]CH/AM CH ARAKI FABULOUS WILLY[/B] [IMG]http://crufts.fossedata.co.uk/images/null.gif[/IMG] [B][SIZE=2]Tib Terr[/SIZE][/B] [SIZE=2][IMG]http://crufts.fossedata.co.uk/images/null.gif[/IMG][/SIZE] [SIZE=2][IMG]http://crufts.fossedata.co.uk/images/null.gif[/IMG][/SIZE] [SIZE=2]Owner: MR N & MR J SMITH & SHAW[/SIZE][/quote] A mogłam tam być z Fibi - szkoda ze tak drogo . :placz: Ciekawa jestem bardzo fotek . W topiku poswieconemu Croftowi same dogi jak na razie .
  7. rodzice

    Cruft

    Hejka a ma ktoś moze foteczki terierów tybetańskich ? U nas występują w ozdóbkach .
  8. Bardzo często chodzi o przepuklinkę .W tym przypadku najlepiej operowac dopiero po 8 miesiacu zycia bo wcześnie zoperowana czesto wraca .
  9. Dajac gotowane jedzonko szczeniętom nie wolno zapominać o witaminach - zwlaszcza D3 i fosforan wapnia . Bardzo latwo o krzywicę u psa w fazie rozwoju - dlatego ja zawsze gotowane daję jako dodatek . Abigeil czas odrobaczyć mała i juz jest termin na drugie szczepienie .
  10. [quote name='mysza30']Sory że każde zdjęcie osobno ale niewiem jek wstawić razem. Widzę że zrobiła się cisza na forum , czeżby miała być burza. Chciałam się dowiedzieć czy któraś z was używała kiedyś DERMANORM i co o nin sądzi. Rodzice czy dostałaś zdjęcia, które przesłałam pare dni temu? :???: I czy chcesz Zeby Ci je przesyłać bo niechcę być natrętna. :oops2:[/quote] Po wstawieniu zdjęcia kliknij enter - i wstawiaj następne w ten sam sposób co pierwsze . Dermanorm nie znam , fotek nie dostalam ale przesyłaj jak najwiecej - w końcu jesteśmy rodziną . Co do suchej karmy to u mnie to jest podstawa ale psy dostają tez puszki , saczetki , czasem gotuje im coz pysznego ale zawsze jest to wymieszane z suchą . Przesyłam całuski dla Berty .
  11. Moje szczenięta zanim opuszczą nasz dom umieją jeść wszystko . Podstawa jest sucha karma , ale czasami ugotuje im ryz z warzywami i mięskiem , czasami makaron ze serem , uwielbiają mięsko z puszek dla szczeniąt . To wszystko stanowi dodatek do podstawowego jedzenia i w niczym nie nie przeszkadza a daje psu duzo przyjemnosci . Mozesz coś pychotkowego jak piszesz spokojnie pieskowi podać , ale możesz to wykorzystać jako element tresury . Niech zasłuży na super jedzonko np siedząc i czekając przez chwilę albo warujac . Moje szczenieta dostaja również wielgachne kosci do obgryzania i w tym momencie jak się poznęcaja nad gnatem to nie myślą gryśc mebli czy innych niewlasciwych rzeczy .
  12. Zobaczcie sami jak mamy wesoło . [IMG]http://img404.imageshack.us/img404/7683/img3342mpm5.jpg[/IMG] Teraz mamusia już nie karmi i tym chetniej bawi się z dziećmi [IMG]http://img292.imageshack.us/img292/6227/img3355msz9.jpg[/IMG] Zgaduj zgadula ile psów ma Ula ? [IMG]http://img522.imageshack.us/img522/1997/img3358mts5.jpg[/IMG] [IMG]http://img292.imageshack.us/img292/2559/img3362mfe1.jpg[/IMG] Nasza Fibulina bardzo się rozkreciła w trakcie tej zabawy [IMG]http://img413.imageshack.us/img413/1206/szalenstrwoez4.jpg[/IMG] To bylo prawdziwe terierkowe szaleństwo .
  13. Agnieszko jeszcze raz gratuluje ! Teraz fotki mlodszego pokolenia . Hadżi ( Panda )w wieku 9 tygodni . [IMG]http://img108.imageshack.us/img108/7317/img3307mtb6.jpg[/IMG] Ciocia Hana zawsze skora do zabawy [IMG]http://img291.imageshack.us/img291/5973/img3309mvo5.jpg[/IMG] [IMG]http://img265.imageshack.us/img265/2402/img3310mln3.jpg[/IMG] Harsha (Krówka ) to prawdziwy grubasek . [IMG]http://img291.imageshack.us/img291/2816/img3316msm3.jpg[/IMG] [IMG]http://img73.imageshack.us/img73/7096/img3324mdi2.jpg[/IMG] Widać ,ze kocha jeść . [IMG]http://img291.imageshack.us/img291/1337/img3325mkj8.jpg[/IMG] Suczki mają juz nowe domy ale jeszcze z różnych względów nie mogą do nich jechać , tak więc jeszcze mamy okazję nacieszyć się nimi. Obydwie są bardzo grzeczne i uwielbiają być pieszczone .
  14. Bardzo dziękujemy i mamy nadzieję ,ze zobaczymy się w Opolu .
  15. Fibi ma już 2 CWC , pierwszy zdobyla w Glogowie . Teraz tylko odstęp pół roku i jeden dzień od pierwszego i zaliczone . W Lesznie bylo ........ciasno . My z Agą siedziałyśmy w bardzo ciekawym miejscu - moje szczęscie że mam taki katar ,ze nic nie czułam .kiedy wstałam z krzesła po chwili szukalam go pare metrów dalej - tłum zaraz je przesunął . Co do konkurencji to po prostu została w domu . Pogoda zaś dopisała , nawet świecilo słoneczko .
  16. No właśnie !Jednak jest jak jest i jak mówił Pawlak w polskiej starej komedii - czas było przywyknąć.
  17. Jestem za . moze wtedy psy ozdobne długowlose miałyby wiecej szans .
  18. [quote name='massima']Nie wiem czy już było ale BIS przypadł p. Supronowicz i jej mopsowi oraz BIS 3 również p. Supronowicz z akitą amerykańskim[/quote] Jak to zwykle co roku bywa . :shake:
  19. Fibi CWC i tytuł najpiękniejszej suki a Aki CWC i zwycięzca rasy ( ach jak oni pięknie razem wyglądali ) . Aga została na finałach ja pojechałam do domciu . Tak więc fotki i recenzja z tego co bylo dalej zależy już od Agnieszki .
  20. [quote name='Sabina02']Chyba bym sie wymienila...Ameryka pieknie to tylko wyglada na filmach i w teledyskach...Poprostu potrafia sie sprzedac...ale rzeczywistosc jest niestety troche inna...[/quote] No tak ale ja bym chciala tylko na trochę np tak jak w tym programie - zamieńmy się żonami .Hi hi poużywać trochę i wrócić na stare śmieci do starego męża .
  21. [quote name='lunadino']lepiej nie mówić Paweł na antybiotykach z angina ,mój ojciec na antybiotykach w pracy jestesmy w osłabionym składzie dzisiaj następna osoba sie wykruszyła a ja umieram -wczoraj doczłapałam sie z pracy i poległam ,dzisiaj nie lepiej a jutro to ,az sie boje isc bo tyle osób już nie ma a trzeba je zastapić . Dzisiaj tylko marze o tym aby dotrwać do jutrzejszego popołudnia , ja się tak w zeszłą sobote zalatwiłam mieliśmy pokazy zaprzegów a ja sierota stałam w lesie na trasie ,rano słoneczko swieciło to sie ubrałam ...,ze szkoda pisac i zmarzłam jak diabli ,Paweł tez coć od siebie dołozył i wysiadłam -mam nadzieje ,ze do Niedzieli dotrwam a jak tam pogoda u was ? Ponoc ma być nieciekawie ?a mi raczej szykowałby sie samotna jazda :cool3:[/quote] Mnie też szykuje sie samotna jazda na letnich oponach , bo jak bylo zimno i umówilam sie do zmiany to zachorowalam , potem bylo cieplo wiec po co zmieniać . Teraz znowu chora ale liczę ,ze prognozy sie sprawdza i bedzie 4 na plusie . My wchodzimy o 13 więc zupełnie na końcu i nie trzeba będzie gnać na trasie . Mój stary dzisiaj wrócił rano z pracy i padł jak kawka a w niedzielę miał jechać z Herą do Wroclawia . Sami nie wiemy kto komu ma robić herbatę . Syn przyjechał na chwilę ( jest chory a lekarza ma ciągle w naszej przychodni ) , zobaczył w salonie 3 łóżka i wszystkich padniętych to sie przestraszył i wiał chorowac do siebie - zaznaczę tylko ,ze Martynka ma zapalenie oskrzeli a Daria półpaśca . Czy to jakaś plaga egipska czy inne dziadostwo ,zeby rady na to to nie było ? Ja od baniek plecki mam jak po bitwie na jagody ale mam nadzieję ,że chociaż to pomoże . Tak czy inaczej Fibi już wyczesana - to się nazywa poświęcenie ! Aha nasza Hana też jest na antybiotykach ( miała gorączkę 40 stopni ) najpierw były zastrzyki bo było tak źle ,ze myslalam ,ze mi zdechnie , teraz juz tabletki bo wraca jej apetyt i zaczyna się normalnie zachowywać .
  22. Ja też - może się wymienimy ?
  23. W Polsce nie ma takiego obowiazku jednak moim zdaniem warto takie badanie wykonać . Akira ma już wykonane badanie na dysplazję - wynik A - czyli wolna od dysplazji . kiedy wybieralam samca do krycia poprosilam zeby tez wykonali takie badanie . Wynik A , wiec szczenięta są bezpieczne . Badanie jest ważne przez cale zycie psa . Poprzedni partnerzy Akiry takze wynik A . Warto to zrobić bo można w ten sposób wykluczyć u potomstwa sklonnośc do dysplazji . co do badań oczu takze nie ma wymogu , ale nawet jeśli się chce takie badanie wykonać niestety nie wszedzie można . W zeszłym roku u nas w Poznaniu jeszcze nie było możliwosci . W Czechach bardziej restrykcyjnie podchodzi sie do tego zagadnienia . Chcieliśmy Akirę pokryć w Czechach wybranym samcem , ale okazalo się ,ze nie moze bo nie ma aktualnych badań wzoku . Z tego co wiem wykonuje się je tylko w jednej klinice i wszyscy chcąc nie chcac muszą odbyć pielgrzymkę co roku . A u nas pod znakiem zapytania stoi wyjazd do Leszna bo dzisiaj mialam stawiane bańki i w sobotę mają być następne . Jestem ciągle na antybiotyku a poprawy za bardzo nie widać . Aga a jak tam u Ciebie ?
  24. [quote name='lunadino']hejka ja nie mam siły pisać mój mąż poczęstował mnie anginą od wczoraj umieram :p Ty się kobieto lecz , wąchaj ( inchalacje ) , ssij ( tabletki na gardło ) , zalewaj ( gardlo syropem ) , bo wiesz za kilka dni masz spotkanie ze mną . Ja ze swojej strony wykonuje już te wszystkie czynności i mam nadzieję ,ze nie osmarkam konkurencji . Do milego zobaczenia .
  25. Na takich podusiach to i mnie byloby jak w raju .
×
×
  • Create New...