-
Posts
11625 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by rodzice
-
A czy istnieje szansa ,ze po takim kryciu następne dzieci poczna sie w naturalny sposób ?
-
Jestesmy juz po pierwszej inseminacji . Samiec bardzo napalil sie na mamę wiec nie bylo duzego problemu z pobraniem spermy , ale za to moja Fibi odstawila taki cyrk , jakbyśmy ja zażynali . Samiec nadal nie wykazyje żadnego zainteresowania suką pomimo ,ze progesteron juz jest ponad 10 . Dzisiaj druga inseminacja i w ten sposób konczymy pierwsze w zyciu zetkniecie dziewicy z sexem . Co z tego będzie ? Oby gromadka kudłaczy .
-
No widzisz , mi farmaceuta kazał podawać przed ciążą u suki a lekarz tylko w momencie rui do pokrycia . Fibi jest w 20 dniu cieczki , caly czas nie ma checi na krycie , wczoraj była pierwsza inseminacja , dzisiaj druga .
-
[quote name='Kaladan']Jasne, nie martw się, macie czas. Zagraniczni znajomi twierdzą, że oni najczęściej kryją (z super skutkiem) przy wyniku 11-15. A przy naszym kryciu pies też nie był jakoś bardzo napalony. Załóżcie jej najlepiej taki materiałowy kaganiec - nie będzie mogła się tak drzeć, przytrzymajcie, może pies skoczy i się uda naturalnie :)[/quote] Ona przy kryciu na siłę przekręca się jak śruba , 2 osoby trzymaly i nie daliśmy rady . Jutro przez rurkę i chyba dalej ją zostawie u samca na 2 dni , moze jeszcze pokryje naturalnie . Na inseminację biore jej matke która dostala cieczkę tydzień później a ma taką chcicę ,ze najchetniej dalaby przez plot tym burkom które czekają na ulicy juz kilka dni . Akira idzie na wabiabia dla samca ,zeby nie bylo problemu z pobraniem spermy . Moze tez jak się nawącha mamusi to zechce jej córkę ?
-
Gdyby tesknila to straciłaby apetyt a ona konia z kopytami by wciągnęła . Narzeczonego traktuje jak kumpla do zabawy - eh te dziewice .
-
Jest decyzja - jutro inseminacja o 16.30 . Trzymajcie kciuki . jednego nie rozumiem , czemu samiec nie chce kryć ? Przeciez wychodzi na to ,ze suka jest w owulacji , ją rozumiem - w końcu dziewica ale on ? Moze zrezygnowal biedny napotykając na taki opór ?
-
Wynik 7,40 - jestem w szoku ! 6 dni temu był 1,07 czyżby tak powoli rósł ? Moze więc jeszcze wszystko przed nami ? Czekam na decyzję lekarza co robić .
-
wynik bedzie przed 12 , ale obawiam sie ,ze nic z tego juz nie wyjdzie bo tam jest jeszcze jeden pies i on też zupelnie nie reaguje na moją sunię . Jeśli wynik bedzie powyzej 20 jednostek to po prostu jedziemy po sunię i czekamy znowu rok na nastepną cieczkę . Jeśli wynik bedzie do 20 to lekarz czeka na nas , wsiadamy w auto i gnamy co sił te 200 kilometrów zeby na 15 być przy zabiegu .Ale szczerze mówiąc mam złe przeczucia .
-
Samiec nie chce kryć , suka wrzeszczy przy każdym dotyku .Ja tutaj a suka 200 km dalej .Jutro badanie progesteronu , na srode umówiona insyminacja .Dzisiaj 17 dzień cieczki . Od 9 dnia próby z samcem bezskuteczne . Do tej pory chłopak miał chęć , dzisiaj ją stacił , moze dlatego ,ze suka taka niechętna . Kurcze tak bym chciała żeby to okazało sie ,ze jest jeszcze za wcześnie a nie ,ze za późno !
-
Suka wczoraj pojechała do samca na sex wakacje ale chyba jej się nie podoba bo wrzeszczy przy kazdej próbie . Psy są osobno , kontaktuja się co kilka godzin . Nastepna próba dzisiaj po południu . Progesteronu na razie nie badamy , zobaczymy jak będzie zachowywała się jutro .
-
Niedziela 16 dzień cieczki , Fibi czasami postoi spokojnie , odchyla ogon , na kontakt jednak nie pozwala .
-
Krew pobrana w czwartek 13 dzień cieczki - progesteron 1.07 . Dzisiaj jest sobota , Fibi pozwolila się polizać i to wszystko , W poniedziałek znowu badanie .Jeśli progesteron bedzie wysoki a suka nadal niechętna pomyślimy o inseminacji .
-
To pewnie i u mnie tak będzie . 11 dzień cieczki a goni samca az furczy .
-
wiesci sa takie ,ze matka Fibi też dostała cieczkę niecałe 5 miesiecy po porodzie - zadzialala synchronizacja rui . Fibi zaś jest w 11 dniu i ani myśli zainteresować sie samcem .Ogon pod dupsko i zwiewa .Długo czekaliśmy na cieczkę , długo pewnie poczekamy na jej chęć do krycia .Pewnie kolo czwartku zrobię badanie na progesteron .Nadal podaję kwas foliowy do momentu krycia .
-
A my musimy się pochwalić ,ze z wyjazdu na wystawę mamy jeszcze jedną fotkę ale musimy poczekać na to ,zeby nam przysłali .W Inowrocławiu podczas powrotu tak nam pięknie błysnęło po oczach ze ho ho .Myślę ,ze z kolezanką ładnie wyszłyśmy bo śmialyśmy sie w tym czasie . Ciekawe ile będzie ta fotka kosztowała za 47 na liczniku .
-
Moja suka zjadla juz całe opakowanie ( to mniejsze ) gammolenu i nie widzę poprawy - moze za krótko ( prawie 3 tygodnie ) . Chciałam dokupić następne opakowanie ale kolezanka pracująca w sklepiku dla zwierząt przy gabinecie weterynaryjnym powidziała ,ze lepszy jest olej omegan . oto co piszą na jego temat Omegan jest naturalna, biologicznie czynna aktywna odzywka istotna dla utrzymania zdrowotnosci skory. Omegan sprzyja rowniez rozwojowi organizmu w tym ukladu kostnego. Zawarte w tranie i oleju sojowym witaminy oraz wielonienasycone kwasy tluszczowe optymalizuja metabolizm, zapobiegaja wypadaniu wlosow, wzmacniaja odpornosc miejscowa i ogolna organizmu, a takze hamuja procesy zapalne Co wy na to ? Czy ktoś ma porównanie z gammolenem ?
-
[quote name='Juzaczka']Braveheart Berendey Belyj Boyar wł. Pani Jolanty Witek :D Niestety to nie nasza Bajka ;) ale jesienią kto wie czy jeszcze nie spróbujemy szczęścia na jakiejś wystawie :D[/quote] Czy ta rasa nazywana jest również juzakami ? Dziękujemy wszystkim za gratulacje .
-
Obiecane foteczki zrobione na korytarzu . Na fotkach sa 2 białe i jeden brązowy . [IMG]http://img212.imageshack.us/img212/945/img9059nu7.jpg[/IMG] [IMG]http://img212.imageshack.us/img212/6527/img9060nt7.jpg[/IMG] [IMG]http://img212.imageshack.us/img212/1465/img9061sf0.jpg[/IMG] [IMG]http://img212.imageshack.us/img212/9971/img9063dh9.jpg[/IMG] [IMG]http://img212.imageshack.us/img212/8757/img9064ph6.jpg[/IMG] [IMG]http://img132.imageshack.us/img132/6340/img9062bo3.jpg[/IMG] I to na tyle , mam nadzieję ,ze ktoś jeszcze robił fotki pudlom i zamieści zdjęcia z ringu .
-
[quote name='Śnieżynka']Bardzo prosze o zdjątka dużych pudli :D[/quote] cierpliwości - zaraz się wezmę za to
-
No to plotka migiem dotarła do nas na piętrze z drugiej strony i jak widac okraszona odpowiednio . Ale dlaczego mówiono ,ze ugryzl go piesek ?
-
Była tez ofiara na ringu IX - zmieniono sedziego , którego podobno ugryzł lhasa apso . Sędzia odskoczył i złamał rekę . Proszę napiszcie czy to prawda bo ja słyszalam tylko komunikat że nastąpi w tych okolicznosciach zmiana sędziego . Co do nas to rewelacja - mieliśmy numer 1777 - trzy siódemki przyniosły nam szczęscie - Fibi najlepsza dorosla suka i zwycięztwo rasy . Ufociłam duże pudle - ktoś prosil o foteczki .Jak obrobię zdjęcia to wstawię .Fotki nie sa z ringu .
-
W Poznaniu lepiej - godzina 8 rano jest -7stopni . Jestem ciekawa jaką ilościa L4 skończy sie ta wystawa . Mam nadzieję ,ze organizatorzy zlitują sie i coś jednak wymyślą , moze chociaz na korytarzu albo zrobią póxniej finały i ocenią na hali . Z drugiej strony nauczka - trzeba przyjąć tyle psów ile moze pomiescić hala i ani jednego wiecej !
-
[quote name='Bzikowa']jak to miło mieć białego pokurcza :lol: nikt człowieka poza halę nie wygoni. Ale nasz ring jest na 1. pietrze, ciekawe czy to też jakieś ciekawe miejsce, moze nieogrzewane? :hmmmm:[/quote] My mamy psy z Tybetu uwielbiające śnieg i mróz ale całe szczęście ze zaliczaja się do psów ozdobnych i nikt ich na dwór nie wysyła bo pańcia niestety cipłolubna . Serdecznie współczuję sekretarzom i sędziom którzy będa na dworku cały czas . Trzymajcie się cieplo . Co do hali to my też jesteśmy na piętrze i troche sie boje jak sie wtarabanie tam z ciezka klatka , jest moze tam winda ? I jeszcze jedno pytanie bedzie tam na czym usiasc czy mamy brac krzeselka ?
-
Bardzo Ci dziękuje .
-
A moze zamiast gaci na wacie to z kulturką z piersióweczką - ale by sie zdziwili jak by kazdy zaczał sie rozgrzewać w ten sposób - a i humory by sie poprawily od razu . Wiecie co a co maja powiedzieć sekretarze sędziów ? Oni przeciez cały czas na krzeselku w tym zimnie ! I tyle czasu !