-
Posts
2866 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by BeataSabra
-
KARTKA dla SABINKI - wróciłabym do CARO i SPÓŁKA,,,,ale żal
BeataSabra replied to Sabina1's topic in Foto Blogi
Cytat: Napisał [B]Hania[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=4475912#post4475912"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL] [I]Z tego co się orientuję to "holenderski" to nazwa koloru - nie rasy. Dlatego cieżko wskazać na hodowlę. Ale nie wiem czy o to Ci chodzi - to taka świnka, dwukolorowa, która ma ciemny tyłek, potem biały pas, ciemny pas i znowu biały pyszczek. O taki kolorek chodzi [/I] -
KARTKA dla SABINKI - wróciłabym do CARO i SPÓŁKA,,,,ale żal
BeataSabra replied to Sabina1's topic in Foto Blogi
gdyby się trafił jakiś dzieciuch w umaszczeniu holenderskim to pamiętaj o mnie -
Zamówiłam kaganiec doberman suka ocynkowany. Teraz się martwię że może być jednak za duży.
-
Super że Milvunia rozrabia. Moczu w trakcie cieczki nie warto badać
-
Znam przypadek że chip przemieścił się w okolice łapy i było konieczne usunięcie go.
-
Szkoda bo taka antyalergiczna karma by się nam przydała. Jakby miała jeszcze dosć niską zawartosć białka to już by było super.
-
[quote name='Ashnah']Nie załamuj mnie. Ja już teraz mam do słuchania od rodziny jaka to jestem wstrętna, że nie pozwalam jej jeść przy stole, na ulicy, że pies na smyczy spaceruje bez kagańca, to teraz będę słuchać jak to psa męczę w takim kagańcu ;) Jaki jest najodpowiedniejszy wiek, żeby uczyć psa chodzenia w tym wynalazku? Jakie macie doświadczenia w tym temacie?[/quote] Moja Sabra w kagańcu chodzi od szczeniaka. Co mi tam zamowie do kompletu czarną obrożę z kolcami i wszyscy będą uciekać.
-
[quote name='BeataG']Te kagańce są inaczej wyprofilowane, więc takie porównywanie wymiarów nie ma sensu (poza tym nie 10,5, tylko 11,5 cm - czyli różnica 1,5 cm na wysokości i 2 cm na głębokości, to jest sporo). Moje psy przed zakupem tych kagańców nosiły plastikowe, rozmiar 10 i zapewniam Cię, że ten jest większy (w sensie możliwości otwarcia pyska). Czy w powlekanym, czy nie w powlekanym będzie wyglądał jak morderca. ;) I przygotuj się na użalania się nad pieskiem i uwagi, jak to maltretujesz psa takim kagańcem. :evil_lol:[/quote] Dzięki zamówię doberman suka
-
[quote name='Ashnah']saJo: dzięki Ci dobra kobieto. Jak tylko podreperuje budżet (teraz zbieram na zabieg [COLOR=black][FONT=Arial]Pectinotomia, jeśli potwierdzi się diagnoza u drugiego weta[/FONT][/COLOR]), to sprawię Neri taki kaganiec z gappay. Dokładnie ten model [URL]http://gappay.pl/product_info.php?cPath=84_104&products_id=496[/URL] Mam tylko nadzieję, że będzie pasował na mordkę Neri. Czy możecie mi podesłać wymiary tego kagańca, to zmierzę jej pyszczek i będę miała pewność, że dobrze będzie leżał. Z góry dzięki.[/quote] Wymiary: szer. 11cm, gł. 14cm, wys. 11,5cm
-
[quote name='BeataG']BeataSabra, ja osobiście wolę powlekane (mam i takie i takie, bo na początku, jak kupowałam, były dostępne tylko ocynkowane, potem dokupiłam powlekane) - łatwiej je utrzymać w czystości, a poza tym nawet jak psu się uda językiem dosięgnąć kratki, to zimą go sobie nie odmrozi. Moje psy mają szersze kufy (ok. 28 cm) i mają model doberman pies, więc myślę, że Twojej suni wystarczy doberman suka.[/quote] A czy jasny pies w powlekanym nie będzie wyglądał jak morderca :evil_lol:. Poniżej wymiary aktualnego kagańca Sabry: [COLOR=red][B]10 cm[/B][/COLOR] [COLOR=darkgreen][B]10 cm[/B][/COLOR] [COLOR=magenta][B]12 cm[/B] [COLOR=black]tu wymiary kagańca doberman suka: [/COLOR][/COLOR][B][COLOR=Red] 10,5 cm [/COLOR][/B][B][COLOR=DarkGreen] 10 cm[/COLOR][/B] [B][COLOR=Magenta] 14 cm [/COLOR][/B][COLOR=Magenta][COLOR=Black]Różnica niewielka. Nie wiem czy ma sens kupno kagańca doberman suka.[/COLOR][/COLOR][B][COLOR=Magenta] [/COLOR][/B]
-
W kwestii kagańca moja Sabra ma teraz kaganiec plastikowy nr 8 ale ma on wade nie może ona tak maksymalnie otworzyć pyska jak ziema- ma tam luz ale nie taki jaki bym chciała. Chciała bym jej kupić kaganiec z Gappay tylko nie wiem jaki. Zależy mi żeby mogła maksymalnie otworzyć pyszczydło bo ona ma powiększone serce i szybko się męczy. Wymiary jej mordy Obwód kufy 24 cm Długość kufy 11 od góry Długość kufy od dołu 13 Obwód szyi za uszami 40 cm Doberman pies czy doberman suka dla niej będzie dobry ?? Powlekany czy ocynkowany ??
-
Skrzywdzone dziecko - Agat pilnie potrzebuje domu
BeataSabra replied to Lagunka's topic in Już w nowym domu
[quote name='Lagunka']Beata, rodowód nie zobowiązuje do wystawiania psa, a jedynie jest "certyfikatem" rasowości ;) W orzypadku Agata to jedynie dokument potwierdzający, że Agat jest dogiem niemieckim, a nie po prostu wielkim, czarnym szczeniakiem ;) Ten psiak bardzo, bardzo potrzebuje domu. Jednak to naprawdę musi być wyjątkowy dom, u osoby absolutnie pewnej, że chce przygarnąć doga niemieckiego i to właśnie tego doga :) Komu, komu lśniącą czarną przytulankę w rozmiarze XXL? Przytulanka wymaga ogromu miłości, dużo dobrego jedzenia i długich spacerów, a odwdzięczy się za to ogromem dożej miłości, nieporównywalnej z niczym innym :loveu:[/quote] Pytam się o wystawy bo jeżeli ta osoba by się na niego zdecydowała na pewno go nie będzie wystawiać. -
Skrzywdzone dziecko - Agat pilnie potrzebuje domu
BeataSabra replied to Lagunka's topic in Już w nowym domu
Ok czekam na info. Jeszcze jedno chłopak ma rodowód ale czy musi być wystawiany ?? Może zostać psiakiem domowym?? Popracuje nad pewną osobą. -
Skrzywdzone dziecko - Agat pilnie potrzebuje domu
BeataSabra replied to Lagunka's topic in Już w nowym domu
Jaki jest do kotów i do innych psów?? Piękny dzieciuch dozi. -
[quote name='Ania+Milva i Ulver']Mocznik -[B]270 [/B](ostatnio 320) Kreatynina- [B]9,1 [/B](ostatnio 6,7) Fosfor też wysoki-11,1.......:bigcry: Nerki przestają działać..... Wczoraj i dziś Milva wymiotowała...:-(:-( Kiedy mam wiedzieć ,że to już..............:placz::placz:[/quote] Milvunia kochanie nie teraz jeszcze za wcześnie teraz jest wiosna potem piękne lato. Aniu ja nie wiem nigdy czegoś takiego nie przeżyłam.... my wysyłamy krew do niemiec w końcu będzie wiadomo czy to nerki czy to coś innego.
-
Niedoczynność tarczycy - interpretacja badań?
BeataSabra replied to arnika's topic in Endokrynologia
Co u parówa?? Sabra ma niedoczynność tarczycy FT4 1.87 ng/ml FT3 < 1pg/ml TSH < 0,004 ul/ml Kiedyś tam w tym wątku pisałam o tym ze podejrzewam no i miałam racje. -
[quote name='Martens']Witam, u mojej 8-letniej suczki niedawno stwierdzono to schorzenie (od 6 lat jest wysterylizowana). Mam kilka pytań do osób, które miały do czynienia z tą chorobą. W ogóle może przyda się wątek poświęcony niedoczynności, bo informacje na ten temat są na dogo, ale rozproszone w wielu tematach i może przyda się jeden, gdzie mozna by wkładać wszystkie linki na ten temat i dyskutować? Tu jest link do tematu mojej suni, jeszcze gdy nie wiedziałam co jej jest: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=38732[/URL] I jeszcze przydatne normy w badaniu krwi: cholesterol - 108-300 mg/dl lub 2.8-7.8 mmol/l FT3 - 2.4-6 ng/l lub 3.7-9.2 pmol/l FT4 - 0.6-3.7 ng/dl lub 7.7-47.6 pmol/l TSH - <0.5 ng/ml [/quote] My wynik mamy w innych jednostkach FT4 1.87 ng/ml FT3 < 1pg/ml TSH < 0,004 ul/ml
-
[quote name='Jagoda']Beatka, a czytałaś na wetserwisie opracowanie na temat PNN? spadek ciężaru właściwego może być pierwszym symptomem pnn, czy obserwujesz wzmożone pragnienie, sikanie. Zacznij jej podawać Albumoheel , 3 x1 tabl. Możesz wykonać w Niemczech w labolatotorium Laboklin badanie białka [B]Cystatyny C,[/B] jest to marker szybkości filtracji kłębuszkowej, jeszcze przed zmianami w wartości kreatyniny informuje o zmianach w nerkach. Robi się to w ten sposób, że Twój wet pobiera krew pieskowi, zamawia specjalnego kuriera , który odbiera krew z lecznicy i dostarcza do Laboklinu. Po kilka dniach Laboklin przesyła mailem wyniki wetowi. Służę pomocą , jeśli byś potrzebowała w tej sprawie. Koszt ok 60 zł.[/quote] Czytałam na ten temat. Wczoraj wieczorem nalalam wode 1.800 ml. Teraz w misce jest 800 ml. Trochę z tego wypił kot. Z tym sikaniem jest różnie miewa wpadki głównie przez sen bardzo sporadycznie ale jak się zmoczy to jest przesikane posłanie ona cała mokra wtedy przychodzi do mnie do łóżka i nieraz ja rano budzę się w przesikanym przez nią łóżku. kiedyś jak wet podał jej steryd w zastrzyku nie trzymała moczu przez 3 tygodnie to było straszne pies sie męczył ja się męczyłam- prosilam weta o nie podawanie :shake::mad:. Mogę prosić więcej info na temat tego badania na PW ??
-
[quote name='Hania'][B]Ulaa[/B] Mam ciągle nadzieję, że to tylko stłuczenie, albo inny uraz. Bardzo trzymam kciuki. [B]BeataSabra [/B] Igorek smyrany przy kazdej okazji. :p [B]Agnisia=)[/B] Ja też najwięcej pytań mam jak już wrócę do domu i przemyślę sprawę - tak po trzech, czterech dniach. I chyba zacznę je zapisywać :evil_lol:[/quote] Ech on jest suuuuuuuuuuuper Mieszkał u mnie przez jakiś czas. Wspaniała psychika, kolorek do schrupania.
-
[quote name='Sonika']Ja płacę u za frontline 28 złoty dla psów od 20-40 kg.[/quote] Za Fiprexa od 20 -40 kg zapłaciłam dzisiaj 20 zł Help nie mogę w Krakowie kupić Preventica podobno nie ma w hurtowniach a już śni mi się po nocach ze Sabra złapała babeszjoze :shake:
-
[quote name='Ulaa']Tak, tylko że Megi jest berneńczykiem...:roll:;)[/quote] No i co w związku z tym Bernesie są przeciez mądre dacie rade. Czy ktoś pozdrowił tak jak prosiłam kadre z Alterii i posmyrał Igora ??
-
Witam mojej Sabrze spada ciężar właściwy moczu co może być tego powodem oprócz moczowki ? Tu sa jej świeże wyniki badań WBC 13.2 RBC 7.81 HGB 16.5 g/dl HCT 52.8 % PLT 385 MCV 68 MCH 21.2 MCHC 31.4 RDW 13.6 MPV 7.8 %LYM 9.8 %MON 4.6 %GRA 85.6 #LYM 1.2 #MON 0.6 #GRA 11.4 ROZMAZ: SEGMENTY 83 LIMFOCYTY 10 KWASOCHŁONNE 3 MONOCYTY 2 PAŁECZKI 2 GLUKOZA 5.22 mmol/l OB 5/12 MOCZNIK 6.32 mmol/l KREATYNINA 1.2 mg/dl BILIRUBINA 2.6 WAPŃ 4.0 mmol/l FOSFOR 1.5 mmol/l SÓD 142.0 mmol/l POTAS 4.2 mmol/l MOCZ : MOCZ OGÓLNY : PRZEJRZYSTOŚĆ : Przejrzysty KOLOR MOCZU : Słomkowy ( według mnie b. rozwodniony prawie wcale nie byl żółty) GLUKOZA: Nieobecna BILIRUBINA: Nieobecna KETONY: Nieobecne pH : 6.5 CIĘŻAR WŁAŚCIWY: 1.014 BIAŁKO: Nieobecne ?? Ciekawe UROBILINOGEN: 3.2 LEUKOCYTY: W normie ERYTROCYTY: W normie AZOTYNY: Nieobecne Zapach moczu nie ładny trudno mi go z czymś porównać ale nieprzyjemny MOCZ PORANNY BIAŁKO ILOŚCIOWE 0.05 g/l poprzednio nie było wcale MOCZ PORANNY KREATYNINA 7.14 mmol/l