Jump to content
Dogomania

Asiaczek

Members
  • Posts

    63826
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    2

Everything posted by Asiaczek

  1. Ponieważ piszemy troche nie na temat, proponuję, aby przenieść się do nowego tematu (zaraz go utworzę) pt. Kaliningrad 2xCAC, 28.05.2005 r. To co, przenosimy się? Chodź, to pogadamy. Pzdr.
  2. Zajrzyj na stronę: [url]www.spaniel.pl[/url] Tam koleżanka z DGM opisała zasady zdobywania prawie wszystkich championatów. Luksemburg powinien być. Pzdr.
  3. [quote name='Artik&Shapali']ja bym chciala pojechac bardzo, a co to jest za wystawa, tzn to sa dwie wystawy dzien po dniu?? jedna cacib jedna cac?? czy moglabymbym sie jakos z wami zabrac czy macie full samochod[/quote] To są 2xCAC! Istotne w tych wystawach jest to, że jak masz championa (dorosłego lub młodzieżowego) i Twój psiak dostanie CAC/CAJC, to po ok. 1-1,5 miesiąca dostajesz Championat Rosji/Młodzieżowy Championat Rosji. Kosztuje 20 Euro. Natomiast jeżeli jedziesz z psiakiem, który tych tytułów jeszcze nie ma, to masz szansę zdobycia jednego dnia 2 wniosków, bo te wystawy odbywają się jednego dnia. Nie wiem, jak to będzie rozwiązane organizacyjnie, sama jestem tego ciekawa. A do dorosłego Championatu Rosji trzeba albo wariant I (opisany powyżej), albo wariant II - 4 wnioski. Będę jechała Renault Clio, ale wstępnie zgłosiła mi się koleżanka z charcikiem włoskim. Porozmawiam z nią i dam znać na forum, jak przedstawia się sprawa z miejscem w samochodzie, OK? A gwoli ciekawości, sprawdziłam w grudniowym katalogu z K., co było z V grupy. Otóż były: moje baski, szpic niemiecki mały i chow-chow. Pzdr.
  4. No i co z tego, że mam aparat? Jak to sobie technicznie wyobrażasz: wystawić 3-4 psy i jeszcze im robić zdjęcia na ringu? "Przecież się nie rozdwoję!". Pzdr.
  5. A dla mnie Kaliningrad jest już oswojony. Za tydzień będzie już podany skład sędziowski i ustalone ceny. Podam Ci telefon: 007 0112 71 26 18. Pod tym telefonem pracują we wtorek (16-19.00), czwartek (16-19.00) i w soboty (13-17.00). Pamiętaj, że różnica czasu wynosi 1 godz. do przodu gdy jedziesz "do"; zegarek cofasz, gdy wracasz. To co? Może warto? Pzdr.
  6. [quote name='Artik&Shapali']a jakie sa koszty zalatwienia wizy do K??[/quote] Wizy do K. sa bezpłatne i mają ważność do 3 miesięcy. Poniżej podam strone internetową, stamtąd możesz pobrac wniosek wizowy. Pamiętaj o zdjęciu i paszporcie: [url]www.poland.mid.ru[/url] Tam znajdziesz wszelkie potrzebne informacje. Czas oczekiwania - 5 dni. składać i odbierać nie musisz osobiście. Przynajmniej tak jest w W-wie. Ja wybieram się na 2xCAC 28.5.2005 r. Pzdr.
  7. Asiaczek

    zakoceni.pl

    [quote name='Basenji']I kolejny odcinek serialu kryminalnego pt:: " Bandyta kociamber dalej knuje" [img]http://img163.exs.cx/img163/1639/pieskot29ww.jpg[/img] [i]Inspektorze Piesiaku, nu pogodi![/i] :evilbat: Zdrówko[/quote] Mnie nie zaskoczyłeś. W poprzednim poście nawet zostawiłam trzy kropki, jako takie niedopowiedzenie co do kota. A mówiła matula:'Nie ufaj wrogowi!". Pzdr.
  8. A więc opłaciło się zatelefonować. I masz już jasną sytuację. Oby tylko championat Twojego psiaka nie zawierał błędów, tak jak to ma miejsce u Basenji. Jak dostaniesz i wszystko będzie OK, napisz i pochwal się. Będziemy gratulować. Pzdr.
  9. Co do różnego typu urazów, to znam charcika włoskiego, który boi się wystaw w hali, a drugi natomiast boi się sędziów mężczyzn. Właścicielom tych psiaków nie pozostaje nic innego, jak cierpliwość, opanowanie i - jezeli nadal chcą prezentowac psiaka na wystawach - wybieranie takich, które psom najbardziej odpowiadają. Jeden z moich basków np. w lecie ub.r. miał uraz lewego oka (do oka wpadło mu źdźbło trawy). Nie dał sobie jego usunąc normalna drogą, a więc pojechaliśmy do wet. A tam (pomimo lekkego zgłuszacza) zapamiętał sobie na długo ( do tej pory mam z tym problemy), że KOBIETA podchodząca od frontu i chcąca coś tam zrobić przy jego twarzy to WRÓG. A przecież sędziowie bardzo często sami oglądają psom zęby. Jakie mam wyjście? Z miłym uśmiechem mówię, że sama pokażę uzębienie mojego psa. To działa. Ale zanim skojarzyłam sobie i rozpoznałam ten problem, miałam sporo kłopotów i - co oczywiste - zupełnie nie wiedziałam, co się stało z tym tak opanowanym psem... Teraz już jestem o całe lata świetlne mądrzejsza, oczywiście "w tym temacie". Pzdr.
  10. [quote name='nice_girl']Asiaczek, W Kielcach była taka sytuacja na ringu corgi. Sędzia, Zygmunt Jakubowski, oceniał bardzo powoli, chyba najdłużej zeszły mu PONy, gdzie macał każdego psa, każdemu wystawcy tłumaczył swoje wybory. Tylko, że przez to kiedy jeszcze corgi dobrze nie weszły na ring, już się rozpoczynały finały. :-? Nasza rasa była oceniana niedokładnie: kiedy na ringu była suczka ze szczeniąt, odbywał się wybór NPwR, nie usłyszałam uzasadnienia oceny mojej suki, sędzia nawet jej nie dotknął. Corgi były oceniane przy zerowej publiczności, co naprawdę miłe nie jest. :-? A welsh corgi, niestety, zawsze są na końcu. :([/quote] No to miałaś najprawdziwszego pecha. Szkoda. A piszesz o Kielcach letnich czy jesiennych? Pzdr.
  11. Aluzja, na przyszłość (masz juz nauczkę) nie stawaj ze swoimi psiakami przy tak "kontrowersyjnie" zachowujących się psach. Nie znam sie na chow-chow i dlatego nie będę zabierała głosu na temat ich charczenia itp. A na ringu przygotowawczym, choćby sam PanBóg ustawił Cię z psami tam, gdzie Ty nie chcesz, masz prawo powiedzieć NIE. Bo Ty znasz swojego psa i chcesz go jak najlepiej pokazać na BIS-ie. I masz do tego pełne prawo. I naprawdę mogłaś po prostu przesunąć się o jednego psiaka dalej lub zdecydowanie zwiększyć odstęp, aby Twój pupil się nie denerwował. Nie naskakuj tak bardzo na chow-chow; inne rasy tez mają swoje wady w wyniku działalności człowieka. Chore-niechore, ale kochane. A na przyszłość stawaj dalej od chow-chow i masz po problemie., OK? Pzdr.
  12. Asiaczek

    zakoceni.pl

    [quote name='Basenji']A to kolejny odcinek ulubionego serialu kryminalnego dogomanii: IV. Bandyta kociamber poddaje się! [img]http://img195.exs.cx/img195/3625/pieskot39is.jpg[/img] [i]Inspektorze Piesiaku! Zdradzę, gdzie przechowujemy waleriankę![/i] Zdrówko :lol:[/quote] To było do przewidzenia, chociaż... cdn (tak obiecuje Basenji). Pzdr.
  13. [quote name='Basenji']Dziś dostaliśmy druczek championatu i okazuje się, że są aż dwa istotne błędy. Nie dość że długo to jeszcze z problemami????????? Zdrówko :([/quote] A jakie to błędy? Naprawdę takie istotne? Pzdr.
  14. [quote name='nice_girl']A ja nadal czekam od sierpnia. W pierwszym tyogndiu nowego roku championat miał byc wysłany, ale, zresztą poraz kolejny, do mojej skrzynki nie trafił. Próbowałam dzisiaj dodzwonić się w tej sprawie do ZG, ale telefon jak opętany jest ciągle zajęty. :-?[/quote] Nie trać nadziei i dzwoń. To chyba jedyny sposób na szybkie załatwienie sprawy. Pzdr.
  15. Zapomniałam dopisać, że w PL normą jest 70-80 psów na sędziego. A i wtedy zdarzają się makabryczne opóźnienia i nieraz wystawcy maja pretensje, że przez powolne sędziowanie nie zdążyli na BIS-a! Uważam, że takich sędziów nie należy więcej zatrudniać lub przydzielać im do oceny zdecydowanie mniejszą liczbę psów. W takich sytuacja neiktórzyorganizatorzy opóźniaja rozpoczęcie BIS-a, ale to z kolei denerwuje tych juz oczekujących. Bo katalog i informacje w nim zawarte powinny obowiązywać obie strony, prawda? Nie wiem, jaki procent tych pokrzywdzonych składało protesty na wystawie lub choćby skargi na organizatorów i czy doczekało się choćby przeprosin. Może ktoś z tych osób odezwie się i coś nam skrobnie na ten temat? P.S. Mnie taka sytuacja, że nie zdążyłam na BIS-a jeszcze się nie zdarzyła, a uczestniczę w psich wystawach od 1989 r. Ale może dlatego, że poprzednio miałam sznaucery olbrzymy czarne (a one prawie zawsze były oceniane na początku), a obecnie mam basenji i jeżeli sędziowanie idzie wg alfabetu - nie mam możliwości nie zdążyc na BIS-a, prawda? Pzdr.
  16. Podejrzewam, że sędzia był po prostu przyzwyczajony do dobrej obsługi ze strony sekretarza/gospodarza ringowego. A na dodatek miał sporo psów do oceny - 117!!! Gdyby tak Was nie poganiał, to prawdopodobnie sędziowanie trwałoby i trwałoby i rozpiska godzin sędziowania na nic by się zdała, prawda? Jeszcze raz powtórzę, te niedociągnięcia zdarzają się na większości wystaw. A więc może na przyszłą wystawę w G. zatrudnić dodatkową osobę na ringu, gdzie ilość psów do oceny przekracza 117. Ja i tak dziwię się sędziemu, że to tak sprawnie szło i bez opóźnień. Generalnie sędziowanie p. Eugenia Kuplyauskasa podobało mi się i w baskach nie mam zastrzeżeń. Moja koleżanka z Moskwy tez wyraża sie o nim b. dobrze. W Rosji jest on naprawdę cenionym "all rounderem" a poza tym klasa i kultura. Warto było przyjechać po jego ocenę. I warto było Go poznać. Pzdr.
  17. Asiaczek

    zakoceni.pl

    No wiesz, nieraz w sytuacjach ekstremalnych, nie ma czasu na pokazywanie odznaki... Liczy się szybki refleks i orientacja. A na odznakę zawsze przyjdzie odpowiednia pora. :) Pzdr.
  18. [quote name='matrix.....']Nic straconego, Gusio młody piesek i cała kariera przed nim, także hodowlana. Faktycznie teraz trzeba zająć się pręgusami i tricolorami bo są piękne, a jest ich mało. Czarno biały kolor niech jednak też przewija się tu i ówdzie :) . Widziałem tylko czarno białego mieszkającego u P.Marciniaków, psa z hodowli Liwang. Przy okazji, czy Liwang jeszcze hoduje basenji? I jeszcze, jeśli można, jak poszło na wystawie w Głogowie?[/quote] Z tego, co mi wiadomo, To maja w domu baski, ale czy zdecydowali się na mioty w ostatnim sezonie - tego nie wiem. Prawdopodobnie od ok. 2-3 lat interesują się i mają chihuahua. Wystawa w G. poszła OK. Nie miałam żadnych konkretnych planów jadąć do G. Ten wyjazd był bardziej na rozgrzewkę przed sezonem. Ale ważne, że Gusio spodobał się sędziemu. Sędzia był z Rosji - p. Evgenii Stasovic Kuplyauskas (all rounder). Z tego, co czytałam na topiku "Głogów..." generalnie był oceniany pozytywnie. Żadnych zdjęć nie mam, nie było komu robić. Pzdr.
  19. [quote name='Fruzia2']a można nieśmiale poporosić o stawkę czarnych terierów? :lol:[/quote] Joasia z Opola juz mnie ubiegła i napisała Ci stawkę. A więc Jej dziękuj. Pzdr.
  20. [quote name='skubi']Ja ładnie prosze o stawke bearded collie.[/quote] Bearded Collie, sędzia Aleksandra Lubaszka: PSY kl. posrednia FIRSTPRIZEBEARS COMANCHE HA'PENNY Freddie Freeloader kl. otwarta AKIM z Veseleho Kopce kl. championów BRIGHT GLINT'S Legendarny Hugo SUKI kl. pośrednia BORN TO BE SMART Of Slavic Charm Pzdr.
  21. [quote name='matrix.....']Jesli Gusio jest po rodzicach pręgowanych to pewnie gen pręgowania będzie przekazywał potomstwu i jego dzieci - mam nadzieję, będą pręgowane. Ale fachowo genetycznie na pewno wytłumaczy nam dziedziczenie pręgowania w tym przypadku Basenji :) . A jest taka możliwość, żeby importowana suczka, która jak piszecie w tej chwili nie jest w kondycji wystawowej pojawiła się na wystawach ? Widziałem ją tylko raz na zdjęciu, nie pamiętam z jakiej wystawy - prezentowana przez P.Izę. A może ta pręguska jeśli wszystko będzie dobrze zostanie pokryta przez Gusia? Z tego skojarzenia pręguski byłyby na pewno. Ciekawa rasa basenji i ciekawe w umaszczeniach dlatego tak trochę uczepiłem się tych pręgusków. Wydają mi się bardzo atrakcyjne. Mała też jest populacja w Polsce czarno - białych.[/quote] Właściciele suczki pręgowanej już w ub.r. mieli zupełnie inne plany hodowlane względem niej. I "mąż" też był już upatrzony. A więc nie liczę na to krycie, bo Gusio zupełnie nie był brany pod uwagę i to nawet nie ze względu na jego młody wiek. Chociaż - tak jak piszesz - z połączenia Gusio i Syd (tak ma na imię sunia) pręgusy byłyby na pewno. A czepiaj sie tego efektownego umaszczenia. Chwała Ci za to! Mnie to zupełnie nie przeszkadza.Wręcz przeciwnie, im więcej ludzi o to umaszczenie pyta, tym jest większa szansa, że to umaszczenie na trwałe zagości w polskich hodowlach basenji. Co do umaszczenia czarno-białego, to na wystawach pojawia się obecnie tylko jeden import, równiez w rękach PP. Kramarów. Jest jeszcze jeden w hodowli, która teraz zamilkła - "Strażnik Lasu" PP Marciniaków z Chocianowa. Oraz jeszcze jeden, prawdopodobnie w Poznaniu, ale nigdy (?) nie był pokazywany. Mnie ten kolor na razie nie interesuje; mam swoje trikolory i pręgusy i to z nimi muszę "zawojować" świat:)) Pzdr.
  22. [quote name='Fruzia2']a można nieśmiale poporosić o stawkę czarnych terierów? :lol:[/quote] Proś smiało, a bedzie Ci dane... Przed wyjściem do pracy nie zdąże podac Ci stawki - czernyszy było 21 szt. Ale wieczorem dam głos i napiszę. Wytrzymasz do wieczora? Pzdr.
  23. [quote name='Gosiak']Proszę, a mógłby mi ktoś podać stawkę szpiców wilczych? Nie było ich dużo, zapewne tylko kilka....[/quote] Przykro mi, ale tej rasy nie było na wystawie:(( Były tylko Szpice niemieckie małe białe (1 szt.), Szpice niemieckie małe klasyczne (1 szt.) i Szpice niemieckie miniaturowe (7 szt.). A sedziował sEdzia z Rosji - pan Eugenii Stasovic Kuplauskas Pzdr.
  24. [quote name='Sonya-Nero'][quote name='Asiaczek'][quote name='Aga&Czips']Chyba zorganizuje kurs jak łatwo zapamiętać wyniki z wystawy :wink:[/quote] Na niektórych wystawach w PL , jak i poza granicami PL, jest dobry zwyczaj ustawiania tablic, na których gospodarz ringowy systematycznie nanosi wyniki. Bardzo prosta i nieskomplikowana czynność, a jak ułatwia nam życie, prawda? W przypadku, gdy taka tablica istnieje, nie trzeba kończyc kursów szybkiego zapamiętywania tekstu:)). Wystarczy tablica, katalog i długopis. Ja, gdy jestem za granicą, to spisuję z tablicy znajdującej się na moim ringu wszytkie (!) rasy i wyobrażasz sobie ile osób mogę wtedy uszczęśliwić?! Pzdr.[/quote] Też mi się podoba ten zwyczaj, z tym, że ja ułatwiam sobie zadanie i robię zdjęcia tablicy :D[/quote] Bardzo mądrze. A jak jeszcze masz do tego aparat cyfrowy - super. Pzdr.
  25. [quote name='kingula']A czy moglabym prosic kogos kto jeszcze utrzymuje sie na nogach o samoyedy? Z gory dziekuje ;)[/quote] samoyedy, sędzia: Eugeni Stasovic Kuplauskas: PSY kl. szczeniąt EMIL w Reptowskiego Lasu kl. pośrednia AZZIS z Reptowskiego Lasu kl. otwarta SNOW ULISSES Nordstern SUKI kl. młodzieży SNOWY BUTTERFLY Chatanga kl. pośrednia AISHA z Reptowskiego Lasu PANDORA SUPRISE Nordstern URSA a Tagmowego Gniazda kl. otwarta PALOMA PICASSO Nordstern Nanook Spirit SIMPLY THE BEST kl. championów LILIA WENEDA JOEN Chatanga Pzdr.
×
×
  • Create New...