Jump to content
Dogomania

Asiaczek

Members
  • Posts

    63826
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    2

Everything posted by Asiaczek

  1. [quote name='matrix.....']Asiaczek - bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedz. Właśnie często słyszy się, że np mieszkające w tym samym domu dwa samce nie mogą się zgodzić. Najlepszym rozwiązaniem byłoby mieć parkę basenji i wtedy przynajmniej teoretycznie powinna być sielanka i dla psów i dla ich właścicieli :)[/quote] Faktycznie, prawie cały rok masz sielankę, ale te 3 tygodnie cieczki potrafią zamienić się w koszmar (ja się do tego przyzwyczaiłam). Trzeba wtedy separować psiaki lub jedno z nich gdzieś oddać na przechowanie. Jedni preferują pierwszy, drudzy - drugi wariant. Jak w zyciu. Każdy sposób ma swoich zwolenników i przeciwników. Pzdr.
  2. Słuchajcie, chyba rzeczywiście chcemy pobić rekord z topikiem Głogów. Sam pomysł nie jest zły. Ale odpowiedzcie mi, dlaczego akurat Głogów? Czy dlatego, że to jest wystawa rozpoczynająca sezon? A zresztą, każda odpowiedź jest do zaliczenia:)) Pzdr.
  3. Co do zakładu fryzjerskiego, to dobry pomysł. Ale musisz wziąć pod uwagę, że nie każdy psi fryzjer chce zdradzać swoje tajemnice. A więc, gdyby spotkała Cię odmowa przy pierwszym podejściu, nie zrażaj się i próbuj namierzyć inny zakład i innego fryzjera. Pzdr.
  4. Możesz jeszcze przyjśc na sekcję danej rasy do swojego oddziału i tam poprosić o pomoc w wystawieniu lub ułożeniu psa do wystawy kogoś, kto tez ma tę samą rasę. Pzdr.
  5. [quote name='Madziara']A swoją drogą to śmiać mi się chce, że jeden pies, nawet u różnych sędziów raz ma ocenę doskonałą, a raz "naciąganą" dobrą. Przecież aż tak diametralnie się nie zmienia, a i sposób wystawiania nie ma aż takiego znaczenia (taka różnica). Moim zdaniem, pies powinien otrzymywać tą samą ocenę, jak jest ładny, to ładny. OK ocena w dół, bo nie tak przygotowany, wystawiony; ale dwie? To chyba nie ten sam pies :o[/quote] A może sekretarz rignowy pomylił karty i opis dotyczy innego psa? Takie rzeczy się zdarzają. Ja zawsze po zejściu z ringu sprawdzam, czy w kartach wszystko gra i czy wszystkie "karteczki" są. To szczególnie ważne u Węgrów, bo oni do ichniejszego championatu potrzebują kopii CAC=ów + kart ocen. Ja raz miałam taką sytuację na wystawie (2 lata temu?) na Śląsku. Sznaucery olb. - 2 kl. otwartej 3 suki. Moja stoi na I miejscu, dwie pozostałe " do przejścia". Jestem pewna wniosku i zakończonego championatu PL. Po zejściu z ringu patrzę w papiery, a tu okazuje się, że moja dostała "bdb"! A do ręki wzięłam złoty medal!!! Na to wracam do sędziego, a ten nie bardzo umie wyprostować sytuację, ale potwierdza, że ta suczka jest pierwsza. Ponieważ konkurencji już nie było wokół ringu, to pokreślił mi kartę i wpisał I m-sce i ocena dosk. No i co? Pzdr.
  6. [quote name='Madziara']Nie powiem. Po pierwsze nie jestem za rzucaniem po nazwiskach, Po drugie nie pamiętam, a papiery są u kumpeli :)[/quote] Ej, Madziara. My tutaj zawsze po nazwiskach i wtedy jest wiarygodnie. A tu wychodzi, że nazwiska nie podasz, dokumenty u kumpelki itp. Kręciołka...Zaspokój naszą ciekawość i podaj jednak nazwisko tego sędziego. Pzdr.
  7. [quote name='ofcca'][quote name='Asiaczek']No cóż, a jednak "drugi koniec smyczy"... A tak generalnie, to każdy komentarz jest tu niepotrzebny. Pzdr.[/quote] koniec smyczy... Ale takrze nieznajomość rasy,tak mi się wydaje. miedzynarodówka w warszawie 2.04.2004 moja malamutka dostaje oc.doskonałą u Borisa SPOLJARICA (Chorwacja) i jest 3 na 7 suk). krajówka 17.04.2004 ta sama suczka dostaje u Pani E.Marcinkowskiej oc.dobrą,lokata 4 na 4!!!Dodam ze na 12 wystaw na których była wystawiana do tej pory jest to jedyna taka ocena. Dwa opisy tez bardzo się różnią od siebie,to jest jakaś paranoja! pozdrawiam iwona[/quote] O p. Marcinkowskiej pisałam juz w jednym z poprzednich postó. Ale w moim przypadku rozbieżność nie była aż tak znaczna, bo w jednym przypadku była to ocena "dosk." bez CWC, a w drugim - "dosk" + CWC + komentarz typu "jaka ładna suczka". Pzdr.
  8. Asiaczek

    psy pierwotne

    No widzisz, wiara czyni cuda. A Ty już wierzysz w Fingala. I to wystarczy. Pzdr.
  9. Asiaczek

    psy pierwotne

    No to pierwszy krok macie zrobiony. A poza tym, nasze pierwotniaczki dają sobie radę w różnych sytuacjach, a więc, gdyby przyszło co do czego, to i w takiej Fingal da sobie radę. Siła natury... Pzdr.
  10. Co do czasu "życia" topiku "Głogów", to - jak na razie - jesteśmy w czołówce. Sama jestem ciekawa, jak to dalej funkcjonuje. Topik spada na następne miejsca, coraz dalsze i powoli inne wystawy zajmują nasz czas... Pzdr.
  11. TRENCIN/Czechy, 29-30.01.2005 r. sędzia Janusz OPARA/Polska PSY kl. otwarta EMINEM Ekibondo - V2, GREASY GUY Ananty - CAC, CACIB, BOS, BOB kl. championów DONNER Hanacek - CAC, R.CACIB SUKI kl. szczeniąt ASORBA od Kacciho Potoka - ? kl. młodziezy ABANDA od Nehvizdske Studanky - CAJC kl. otwarta Kanjaras FAMILIA FUWELE - CAC, CACIB, BOS
  12. Wiecei co? Ciekawa jestem, ile taki topik wystwowo-powystawowy trwa? Bo zobaczcie, od wystawy minął juz tydzień z okładem, a my jeszcze ciągle wracamy do tej konkretnej wystawy. Może ktoś z DGM, kto jest dłużej na forum, wypowiedziałby się? Pytam się ze zwykłej babskiej ciekawości. Pzdr.
  13. Fakt. Bardzo sympatyczny. Pzdr.
  14. Asiaczek

    psy pierwotne

    Rozmawiaj z nim, pokaż różnice między suczką a psem, powiedz, kiedy suczka może zajść w ciążę itp. Jakie sa tego konwencje i kto je ponosi. Na tym polega uświadamianie i nastawianie psychiczne przyszłego ojca:))Aha, i powiedz mu, jaka to frajda mieć dzieci. Pzdr.
  15. [quote name='matrix.....']Świetne są te basenji ale proszę powiedzcie jaka jest sytuacja gdy basenji przebywają w stadzie mieszanym? Czy mogą być razem dwa dorosłe psy bez konfliktów? Czy jest mozliwe wprowadzenie do stadka osobnika dorosłego?[/quote] U nas w domu sa 3 samce; ojcie i syn oraz sprowadzony z Holandii Gusio. Ojciec i syn nie lubią się i gdy wychodzimy do pracy to synek wędruje do klateczki. A ojciec udaje, że nie widzi synka w klateczce i nie wścieka się. Natomiast najmłodszy Gusio to mały prowokator, i o ile z "synkiem" chyba już ułożyli sobie stosunki, o tyle z "tatusiem" ciągle coś jest nie tak. Ale to Gusio go prowokuje. Fakt, Gusio więcej przebywa z "synkiem", a z tausiem" zdecydowanie mniej, i to może rzutowac na ich wzajemne stosunki. Co do wprowadzenia dorosłego basenji do stada juz uformowanego, to mielismy taki przypadek, że kupiłam we Włoszech 6-letnia sukę. Przyjechała ona do domu, w którym była już jedna suka, jeden samiec i sznaucerka. Wprowadzanie do domu odbyło sie bezkolizyjnie. Na początku wszystko było OK. Dopiero przy cieczkach suki powiedziały, że nie będą się lubić, pogryzły się i tak skończyła się ich przyjaźń. Od tego momentu musiały byc separowane. Pzdr.
  16. Asiaczek

    zakoceni.pl

    [quote name='KaRa_TC']:oops: :oops: ta ale ja nawet nie wiem jakby to tam wysłać :oops: :oops: teraz całą tą trójkę trudno w jedno miejsce zagonić by razem zrobić im foto na tej kanapie 8)[/quote] Ależ spokojnie możesz wysłac jedno z tych, które tu zamieściłaś. Mnie najbardziej podoba się to ostatnie. A jak to zrobić - cofnij się o kilkanaście postów i tam jest wszystko wyjaśnione. Może warto spróbować? Zdjęcie, no i zwierzaki na nim - jak dla mnie - SUPER! Pzdr.
  17. Asiaczek

    zakoceni.pl

    [quote name='Samba']Jak male kotecki, to prose bardzo: linux, gdy byl jeszcze maly (on byl kiedys maly!). Tu mial 20 dni. [img]http://www.fuw.edu.pl/~pytel/linux_28kwietnia_mini.jpg[/img][/quote] W tym maleństwie to chyba skupiła się cała słodycz świata! Cudowności! Pzdr.
  18. Asiaczek

    zakoceni.pl

    [quote name='KaRa_TC']Jejciu jaki śliczny!A oto ruda jak była taka jeszcze mniejsza :P [img]http://photos.heremy.com/era5/42515025983.jpg[/img] [img]http://photos.heremy.com/era5/42518925983.jpg[/img][/quote] No nie, osłabłam z zachwytu!!! To się naprawdę nadaje do konkursu w "Mój Pies". Proszę, wyślij je tam. Pierwsze miejsce masz w kieszeni. Na pewno!!!! Pzdr.
  19. Mam stawkę z Trencina (29/30.1.2005 r.), ale jeszcze nie mam wszystkich ocen. Jak je pozbieram do kupy, to napiszę w tym topiku. Pzdr.
  20. Fakt, one zawsze są przy drzwiach, jak ktoś wychodzi z domu. Ale też potrafią zrozumieć komendę "psy zostają" i wtedy grzecznie siedzą lub stoją, ale minki mają baaaardzo smutne. Bo przecież baski o każdej porze są gotowe na spacer. A tu musza zostać; oj, jakie to smutne. :cry: Pzdr.
  21. Spytać mogę, ale zupełnie nie wiem, jaki będzie tego efekt. DGM to "złodziej czasu", a nikt go nie ma zbyt wiele. Pzdr.
  22. Te "na czerwono" przyjechały z Niemiec. Dzisiaj mogę uzupełnić zapisy z Głogowa. I tak: Serengeti ... - zakończył Championat PL, Aali Asali... - dostała ocenę dosk., ale bez wniosku CWC. Pzdr.
  23. Asiaczek

    psy pierwotne

    Poczekaj, poczekaj. Nie od razu Kraków itd... I nastawiaj psychicznie Fingala. Pzdr.
  24. Ja generalnie też wychodzę "dwójkami" na spacery, ale w przypadku ćwiczeń z maluchem, po prostu przeznaczam więcej czasu na spacery i wtedy wychodzę pojedynczo. Inaczej nie wyobrażam sobie ćwiczeń. A metoda klikerowa nie jest zła. Jeden basek z mojej hodowli jest uczony różnych rzeczy właśnie na kliker. I metoda się sprawdza. Pzdr. Pzdr.
  25. Fuka, ja już nie mam takiej siły w palcach. Zajmowałam się tym od 1989 r. do 1996 r. I - jak narazie - mam dosyć. Dlatego idę po najmniejszej linii oporu i po prostu strzygę. Jakaż ulga w palcach... :D Pzdr.
×
×
  • Create New...