Jump to content
Dogomania

asher

Members
  • Posts

    6875
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by asher

  1. [quote name='Alake']Wiekszosc problemow poruszanych na tym forum to krotko mowiac banaly, pisane dla rozrywki. Zwykle hobby.[/quote] Taaa, zwłaszcza topiki w dziale "Psy w Potrzebie"... Jeden wielki banał :roll: Cholernie mi się smutno zrobiło od tej całej "dyskusji"... Twoje posty Alake bardzo wyraziście ukazują, że jeszcze długo, długo w naszym kraju sytuacja psów się nie polepszy... Nooo... chyba, że producenci smyczy polepsza jakość swoich wyrobów :-? Bo przecież pies nie znaczy więcej, niż jakiś tam znaczek pocztowy :(
  2. Biedna kacuszka :cry: Myślę, że konieczna jest operacja... :cry:
  3. [quote name='Nitencja'][quote]Przecież dlatego własnie sędziowie, mający do dyspozycji kilkustopniową skalę ocen rozdają na prawo i lewo te doskonałe - bo pewnie wychodza z założenia, że nie im decydowac, co ludzie chcą hodować, a oceny doskonałe sa potrzebne do hodowlanki! [/quote] Slonko dlatego daja bo potem wystawcy robia dzikie awantury :evilbat:[/quote] To sędziowie tacy strachliwi? :o :lol:
  4. Super, ucałuj emerytkę w nochala :multi: [size=2]Sabina też sie ma, ale neistety nieco gorzej[/size] :roll: :(
  5. Amen :( I skończmy ten temat, bo się kompletnie załamię :wink:
  6. [quote name='aga1215'][quote name='Mokka'][quote name='aga1215']qcze - czy na DG nie ma żadnego dziennikarza :o :o :o :o[/quote] Jest - asher[/quote] naprawdę??? SUPER -Asher - drąż temat :modla:[/quote] Asher jest niezrzeszona :evilbat: Ale temat ciekawy, no to może się odbrażę na "Mojego Psa" :roll: Nie jestem tylko pewna, czy oni o tym już nie pisali? Bo coś mi się kojarzy :hmmmm:
  7. Brawo :klacz: To teraz już bez żadnych wyrzutów sumienia można się zabierać za temperowanie panienki :wink:
  8. [b]Deryn.[/b], nie ma za co :D Widzisz, stereotypem jest przekonanie, że potępiamy posiadanie psów bez rodowodu. My potępiamy ROZMNAŻANIE takich psów. To dwie różne sprawy! Tak naprawdę większość posiadaczy psów rasowych nie ma nic przeciwko psom bez rodowodu. Wpienia ich tylko bezmyślny rozród takich zwierząt. Niestety wielu jest takich, którzy uważają rodowód za zbędny "papierek", snobizm, a nie zauważają pewnej zdwałoby się logicznej zależności - gdyby nie te "zbędne papierki" i "snobistyczne bawienie się w wystawy", to nie mieliby obecnie swoich psów, bo te rasy po prostu by NIE POWSTALY! I nie zauważają też innej logicznej zależności - gdyby nie masowe rozmnażanie psów, schroniska świeciłyby pustkami...
  9. [b]Alu[/b], jak cię przepłukiwali? :oops:
  10. Wysłałam maila do Faktu :evilbat: [quote]Szanowna Pani, z ogromnym zainteresowaniem przeczytałam artykuł Pani autorstwa o psach rasy american staffordshire terrier. Niestety lektura ta pozostawiła niedosyt, mam więc nadzieję, że zaspokoi Pani moją ciekawośc i zechce odpowiedzień na kilka nurtujących mnie pytań. Po pierwsze, jaką metodą i kto badał siłę nacisku szczęk psów tej rasy? Byłabym wdzięczna za podanie źródeł informacji o trzytonowym nacisku amstafowych szczęk. Po drugie, doradza Pani, by w chwilach zagrożenia ścisnąć psu jądra... Czy mogłaby opisać to Pani konkretniej? Obawiam się bowiem, że w chwili, kiedy pies z siłą trzech ton bedzie miażdżył mi gardło, złapanie go za jądra okaże się czynnością trudną do przeprowadzenia. Myślę, że tak mnie, jak i pozostałym Czytelnikom przydałyby się konkretne wskazówki techniczne. Po trzecie, nie napisała Pani co zrobić, gdy pies okaże się kastratem, który jest pozbawiony jąder, za które nalezy go ścisnąć. W dobie szeroko propagowanej kastracji zwierząt nieprzydatnych do dalszej hodowli może się to okazac nielada problemem! Po czwarte, dziękuję za informację, iz suki należy polewać wodą. Od dziś nie ruszam się z domu bez napełnionego wodą wiadra (mam nadzieję, że jedno wiadro wody wystarczy, a jeśli nie, proszę o poradę w jaką ilośc wody powinnam się zaopatrzyć?). Po szóste, czy jesli okaże się, że nie umiem w chwili zagrożenia życia złapac psa za jądra, czy mogę oblać go wodą? Czy też na osobniki rodzaju męskiego woda kompletnie nie działa? A jeśli nie działa, to jaka jest tego przyczyna? Będę wdzięczna za szybką, szczegółową odpowiedź. Myślę, że nie zaszkodziłoby odnieśc się do powyższych wątpliwości na łamach gazety Fakt, bo jestem pewna, iz nie tylko ja je (tzn. wątpliwości) mam, ale są one udziałem szerszej rzeszy Waszych Czytelników. Szczegółowe wyjaśnienia na pewno przyczyniłyby sie do podniesienia poziomu bezpieczeństwa na naszych polskich ulicach. Co prawda dziennikarstwo misyjne nie jest obecnie w cenie, ale myślę, że skoro poruszyła Pani ten problem, to zarówno Pani, jak i Pani Przełożeni rozumiecie jego wagę i docenicie moje sugestie. Z wyrazami szacunku za odwagę cywilną Joanna Pietrzyk[/quote] :evilbat: Mam nadzieję, że nie macie mi za złe, że wykorzystałam Wasze przemyślenia? :oops: :lol:
  11. [quote name='bo']Dziewczyny przeczytajcie, co piszecie :o Jak może chodzić wyłącznie o użytkowość?[/quote] [b]bo[/b], to ty raz jeszcze przeczytaj, co napisałyśmy :wink: Nigdzie nie napisałam, że chodzi wyłącznie o użytkowośc! [quote name='bo']Tzn. pies może być kulawy, krzywy o dwóch głowach, byleby był użytkowy?[/quote] Nooo, kulawy i krzywy to raczej za bardzo użytkowy nie będzie, chociaż te dwie głowy... :hmmmm: nooo, to może i zwiększyłoby użytkowośc teriera :wink: :lol: A serio... Chodzi mi o to, co jasno napisała Flaire. Zeby wystawy stay się wreszcie tym, czym być powinny - konkursem piękności! A zgodność psa ze wzorcem powinna byc oceniana na innych "imprezach" - przeglądach hodowlanych, testach psychicznych... Piszesz, [b]bo[/b], ze niegdyś funkcjonujące przeglądy hodowlane, to była farsa, zależąca od układow i układzików. A obecne wystawy to co??? :wink: Przecież dlatego własnie sędziowie, mający do dyspozycji kilkustopniową skalę ocen rozdają na prawo i lewo te doskonałe - bo pewnie wychodza z założenia, że nie im decydowac, co ludzie chcą hodować, a oceny doskonałe sa potrzebne do hodowlanki! Gdyby to zmienić, może wreszcie psy na wystawach byłyby oceniane rzetelniej, surowiej? Może przestałyby sie pokazywać na wystawach psy źle przygotowane, psy osób, które nie mają czasu, ani ochoty zajmować się pracochłonna pielegnacją psa, bo ich pies nie jest po to, żeby ładnie wyglądać, tylko, żeby sprawdzac się w pracy. I wreszcie nie musielibyśmy się wstydzić naszych polskich "championów"? I jakoś nie przekonuje mnie, że łączenie konkursu piękności ze zdobywaniem uprawnień daje ZK więcej pieniędzy, niż dałoby rozdzielenie tych dwóch rzeczy. Przecież za przegląd, czy test psychiczny też trzeba by było zapłacić. A dodatkowo byłyby jeszcze wpływy z wystaw, bo przecież wiele osób nadal chciałoby tam swoje psy pokazywać? :hmmmm:
  12. [b]NNikka[/b], ale Nintencja pisze chyba o sterylizacji, a nie o środkach poronnych!
  13. [b]Flaire[/b], tak, jak napisałam - to albo reakcja na nić, ale tę wewnętrzną (szwy ponoć rozpuszczają się do dwóch, trzech tygodni właśnie), albo zaatakowanie tego miejsca przez mikroorganizmy na skutek spadku odpornosci po operacji. To usłyszałam od weterynarza. Ta rana, choć większa, goił się lepiej, niż po pierwszej operacji. A nagle takie kwiatki :( [b]Katcherine[/b], dzięki za patent z sitkiem, genialne! :D Jak mama wróci z wakacji, to chyba mnie zabije, bo zdemolowałam jej święte sitko - miałą je od zawsze, jest starsze ode mnie, była do niego ogromnie przywiązana... Ponieważ używa go raz na dwa lata mniej więcej, to mam nadzieję, że nie tak szybko zorientuje się, że już go nie ma... :oops: A może ktoś ma na zbyciu stare, podniszczone sitko z białego (koniecznie pożółkłego ze starości!) plastiku z metalową, gdzieniegdzie poczerniałą siateczką? 8)
  14. Mam. Ale mu się nie chce :evilbat: :-?
  15. [quote name='Alake']Powoli zaczyna mnie nudzic ta dyskusja. Dnia cieczki nie podalam, bo nie wiem ktorego to bylo. Ludzie. To nie jest najwiekszy problem na swiecie, mam jeszcze kilka innych spraw.[/quote] [quote name='Alake']A co do mojego swiatopogladu, to ja nie przejmuje sie tym az tak bardzo jak wy. Bardziej boję się samego porodu, niż tego co stanie sie pozniej, bo to juz jest proste.[/quote] To po co w ogóle masz psa? Jakbyś psa nie miala, to miałabyś jedną sprawę na głowie mniej. I po co zarejestrowałas się na Dogomanii, skoro twój pies tak mało cie obchodzi? Marnujesz swoj i nasz czas. A pozbycie się szczeniaków... Jasne, to bardzo proste, nic łatwiejszego, jak opchnąc je osobom, które będa je miały w nosie, tak samo, jak ty :evilbat: W swoim podejściu do psów jesteś typową przedstawicielką polskiego społeczeństwa - brawo! :klacz: Nie ma to, jak być przeciętną :lol: Zastanawia mnie ile ty masz lat... Bo z wypowiedzi wyłania się obraz niezbyt dojrzałej osóbki... :roll: Dorośnij Alake. A jeśli nie dorośniesz, to nie sprawiaj sobie kolejnego psa. I dla ciebie i dla tego psa będzie lepiej.
  16. Ja też mam bez rodowodu, czyli poniemieckie :megagrin: Sabina jest znajdą - wzięta z lasu, gdzie się od dłuższego czasu błąkała. Jest długowłosa i nie dam sobie głowy uciąć, czy nie ma w rodowodzie jakiegoś owczarka belgijskiego :wink: A Boogie to stuprocentowy mix - jego mamą była zupełnie niepodobna do ON łańcuchowa :( sunia... Tata nieznany, ale pewnie to był jakiś owczarkowaty.
  17. [quote name='anetta']widzialam w TV program o najwiekszych plazach swiata, m. in. byl tam aksolotl :P[/quote] No to Waszka musi chyba wybudować basen... Tak na wszelki wypadek... :)
  18. asher

    zakoceni.pl

    Mnie się najbardziej pierwsze podoba :oops: :lol: Kocica w rozmazanym nimbie tajemniczości 8) :lol:
  19. [b]Oleg[/b], jesteś debeściak, wiesz? :lol: Ale naucz się czytać między wierszami i nie każdą wypowiedź odbieraj dosłownie :wink:
  20. [b]Haniu[/b], mnie pasi, ale ja szara członkini, rozumiesz, prezesowa trzyma władzę...
  21. Ale jaja :o Jutro podpytam swojego weta jak to jest z czipowaniem :-? My jeszcze niezacipowani, ale warto wiedzieć takie rzeczy... A namiary na strony wrzucajcie tutaj, a nie na priw...
  22. [quote name='Alake']I gdzie ja napisalam, ze mam zal do wetow? Ja tylko napisalam, ze oni sa o wiele bardziej beztroscy niz wy i traktuja ciaze jak cos normalnego.[/quote] No dobrze, ale za czym, bądź przeciwko czemu jest to argment? :niewiem:
  23. [quote name='aga1215']bo one są tak zbudowane, że działanie jednego przeszkadza działaniu innego - poczytaj - przy opisie instalacji masz wymaganie odinstalowania innych[/quote] Te z których korzystałam - nie są :evilbat: Dyski skanuję prawie codziennie, ale chyba przestane, bo to nic nie daje :-? Muszę oddać kompa do reinstalacji, a potem sobie mksa od nowa zainstaluję :roll:
  24. No właśnie, i znowu jak na dłoni widać, że pomysł, by od wyników wystaw zależały uprawnienia hodowlane, jest pomysłem poronionym :roll: No bo faktycznie, co ma fryzura do użytkowości... :roll: Ech, czy u nas przepisy kynologiczne zawsze były takie... dziwne? I czemu gdzie indziej można to inaczej rozwiązac, a w Polsce nie? :-?
  25. Wolnego miejsca na dysku to ja mam jeszcze od groma i ciut, ciut :roll: Ale fakt, nie defragmentowałam go dawno już... No, ale żeby mi anty-wir NIC od zainstalowania nie wyłapał? :o Żadnej próby ataku, po prostu NIC! Ja się boję, że coś mi się wgryzło tak głęboko, że mi antywira unieszkodliwia :roll: Na dodatek od czasu, kiedy to mialam niezabezpieczony komputer nie moge skorzystać z żadnego ogólnodostępnego skanera on line, bo jakieś błędy wyskakują... Na przykład pokazuje się komunikat, że muszę mieć taką to, a taką wersję przeglądarki. A ja akurat taką właśnie mam :x
×
×
  • Create New...