Jump to content
Dogomania

asher

Members
  • Posts

    6875
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by asher

  1. [quote name='malawaszka']ona NIGDY tak nie bąkoliła :x[/quote] Zawsze jest ten pierwszy raz :B-fly:
  2. Nie wiem, jak to jest u psów, ale u ludzi im włosy ciemniejsze, tym silniejsze :D Waszka, a jakiej Bolutek właściwie jest maści? To pieprzaczek?
  3. Łał, Bolut odrasta??? :D No to chlup, pod jego piękną, obfita szatę :drinking: :D
  4. [b]Guciu[/b], przepiękny pies! Sprawdzałaś, czy ma tatuaż, albo czipa? Jakie masz wobec niego plany? Bo wiesz, formalnie nie jest twoją własnością, są nim ci zwyrodnialcy, którzy doprowadzili go do takiego stanu :x Najlepiej byłoby ich odszukać i skłonic do tego, by pisemnie zrzekli sie psa... [size=1]Albo wywieźć psa gdzieś, gdzie go nie odszukają...[/size] A za stan, w jakim się pies znajduje, to powinien im prokurator grozić :x
  5. Ależ ta banda musi rozkosznie wyglądac :loveu: Koniecznie pozycz aparat :multi:
  6. [quote name='doddy']Co do BARFU to dowiedziałam sie dziś co nieco o tej diecie na wykładach psychfizjologii z kobietą z SGGW i ja bym nie chciała karmić mięchem swojego psa.[/quote] Bo? 8)
  7. Oj, biedna :( Nie dość, że ma chore płuca i serducho, nie dośc, że ją kości bolą, nie dośc, że ma raka, to jeszcze po ostatniej operacji na całej długości rany wdał się odczyn zapalny... Właśnie wróciłyśmy od weterynarza. Od wczoraj mi biedna niedomagała :( Normalnie wyć mi się chce :placz: Zapomniałąm z tego wszystkiego spytać o te leki.. Ale jutro znów idziemy do lekarza.
  8. No własnie, nic nie możemy zrobić :( Dopóki produkcja psów będzie opłacalna, nic się nie zmieni... A wystarczłoby potraktowac hodowle psów jak zwykłą działalnośc gospodarczą i ściągać zwykły podatek... Do tego ścisłe wymogi co do warunków w jakch trzymane sa psy w hodowlach i potężne kary za wszelkie odstępstawa... Od razu psów byłoby mniej, a jak by ich było mniej, to społeczeństwo zmieniłoby do nich swój stosunek... Mnie się marzy, żeby posiadanie psa było swoistym luksusem, żeby to ludzie czekali długo, długo na psa, nie ważne - z hodowli, czy ze schroniska... A nie tak, jak teraz :(
  9. Te, czy nie te, i tak mnie cholera bierze... :evil: NNikka, nie wklejaj więcej talich aukcji, bo ciśnienie mi się niebezpiecznie podnosi! Własnie się opiekuję cudownym psem, który jest u mnie tylko dlatego, że ktoś sobie kiedyś kundelki wyprodukował :x A jak pies się znudził, to na sznur i do lasu :x 0X Moja osobista suka - "owczarzyca poniemiecka" również pewnego pięknego, letniego dnia wylądowała w lesie... Też się pewnie znudziła, a na dodatek chora jest, więc po co jej pożal - sie - Boże - były - właściciel miał ja leczyć za cięzką kasę, skoro za marne grosze może sobie na najbliższym bazarze kupić młodą i zdrową sukę? :chainsaw:
  10. No to super :-? Na świecie przybyło kundli, a forma sprzedaży też cudowna :-? Nie ważne, kim jest kupujący, nie ważne, jakie warunki zapewni szczniakowi, nie ważne, czy będzie psa dobrze traktował, czy nie jest psychopatą, czy zakup psa to nie chwilowa zachcianka, czy pies nie jest kupowany, jako zabawka dla dziecka, która szybko się znudzi... Ważne, że zaproponuje najwyższą cenę :x Cholera mnie bierze na takich ludzi!!!! Bezduszni producenci psów, żeby ich potężny szlag trafił!!!!!!!!!! 0X 0X 0X I do tego ludzie gotowi sa zapłacić 500 zł za zwykłego kundla, tylko dlatego, że mamusią był york :o Naiwniaki :roll: Ciekawe, czy jakbym ja zażądała za Beżyka takiej ceny - bo jest podobny do pirenejczyka, to też by była kolejka chętnych... :-? Może to byłby niezły chwyt marketingowy :hmmmm:
  11. Moja Sabina też wcina Acanę - z jagnięciną. Ma się na tej karmie bardzo dobrze (a wypróbowałam juz Royal Maxi Mature - totalna porażka :-? i Bento Kronen z jagnięciną - bento jej nie smakowało). Więc wróciliśmy do Acany. Niestety moja panienka jest wybredna i po zjedzeniu całego worka żąda odmiany - więc trochę gotuję jej domowe jedzenie. A po jakims czasie znów wracamy do suchej... Na gotowanym nie trzymam jej długo, bo jej nie za bardzo służy... Boogie zasadniczo je BARF - bardzo polecam :D Gdyby nie to, że sucz nie radzi sobie z trawieniem kości i chyba ma jakąś alergię pokarmową, to też by była na BARFie :D
  12. Moja Dziuba miała robione RTG. Wykazało właśnie poczatki zwyrodnienia w prawym stawie łokciowym... Lewego nie prześwietlaliśmy. Nie prześwietlałam jej tez bioder, choć podejrzewam, że tam również dzieje się coć niedobrego... Niestety Sabina jest w takim wieku, że na jakiekolwiek leczenie bioder, oprócz objawowego, jest za późno, więc właściwie nie ma sensu jej prześwietlać... Jednak we wrześniu czeka ją operacja, może wykorzystam fakt, że będzie w narkozie i zrobię to RTG... :hmmmm: Zapytam też weta, co myśli o tych ziółkach... Sabina dostaje leki na płuca i serce, więc wole sprawdzić, czy jakoś to ze sobą nie będzie kolidowało... Poza tym ona nie kuleje, a przynajmiej nie non stop. Czasami lekko na prawą łąpke utyka, ale trzeba się naprawde przyjrzeć, żeby to zauważyc...
  13. Nooo, pieczona kaczuszka, obowiązkowo z jabłkiem, do tego dobre wino.... Mniam :eating:
  14. Wiesz, NNikka, w sytuacji, kiedy ojciec szczeniąt jest nieznany, ja bym nie była aż tak optymistyczna... Mógł być większy od suni, a nawet jeśli nie, to większe psy może mieć w genach... I kłopoty gotowe :(
  15. Yyyyy, w oczach mi sie dwoi :o Trzeba się napic :drinking:
  16. [quote name='Alake']Hm... A czemu twierdzisz, że ciąża może być niebezpieczna? Rozumiem, że jeżeli trafi się 1 duży szczeniak, to faktycznie może być problem, ale poza tym, mimo, że sunia ma już ponad 6 lat, to jest w kwitnącej kondycji.[/quote] Bo mogą pojawić się komplikacje. Podobnie, jak podczas narkozy :wink: Czyli ryzyko praktycznie minimalne, ale jest...
  17. Rozumiem... Ale uświadom mamę, że ciąża też może byc niebezpieczna dla suczki (tfu przez lewe ramię oczywiście!!!!)... Powiem ci, że ja każdą operację mojej suni przezywam dużo bardziej, niż przezywałam swoją własną... Jak mnie brzucho bolało, to po prostu klęłam pod nosem, żeby mi w koncu ten wyrostek wycięli i żeby przestało boleć, przez myśl mi nie przezzło, żeby się martwić, jak zniose narkozę :wink: Zreszta moja mama chyba podobnie - o Sabinę bardzej sie boi, niż się bała o mnie :roll: :lol:
  18. [b]Alake[/b], tak naprawdę nie tyle wiek się liczy, ile stan zdrowia psa. Narkoza będzie większym zagrożeniem dla dwulatka z chorym sercem, niż dla zdrowego ośmiolatka z sercem jak dzwon... Po prostu wcześniej dokładnie przebadaj sunię. Ja mam owczarzycę niemiecką, ocenioną na ok. 8 lat (to znajda, więc wiek jest tylko przybliżony). W odróżnieniu od jamnika w tym wieku, Sabina jest już starszą panią... W czerwcu była sterylizowana, usuwano jej też guz sutka. Trzy tygodnie temu miała kolejną operację - poważniejszą. Obie, mimo chorych płuc i niezbyt zdrowego serca, zniosła dobrze. We wrzesniu czeka ją trzeci zabieg... My stale jesteśmy pod opieką kardiologa - ze względu na serce, ale nawet gdybyśmy nie byli, to przed operacją i tak poszlibyśmy serce zbadac. Tak, na wszelki wypadek.
  19. To czekamy :multi: A śpiocha Grafa tez dawaj :multi:
  20. Hahaha, a ja już się bałam, że mi się wada wzroku posunęła, bo na topiku Achillesa napisałaś, że wkleiłas fotki, a ja żadnych zdjęć nie widzę :o :lol: A mały słodziak się w galerii schował :lol: Śliczny :iloveyou: :angel:
  21. [quote name='aga1215']już nie wiem, co robić - Trawnikowy dostanie apopleksji :drinking:[/quote] Oj, ja widzę, że ty doskonale wiesz co robić... :drinking: i po kłopocie, to tak, jakbyś fioletowe okulary założyła, swiat od razu wydaje się piękniejszy, a problemy przestają się liczyć :drinking: :wink:
  22. [quote name='aga1215']kolejna sesja z gimnastyki trawnikowej: [img]http://img244.imageshack.us/img244/4072/wektor951ld.jpg[/img][/quote] No brawo :klacz: Widzę, że Wektor nie traci ani chwili i w pocie czoła wytycza nowe miejsca pod ścieżkę :lol:
  23. [quote name='olekg18']asiunia co ty tej krowce robisz :evil: [/quote] Oleg, krówka chyba sobie sama robi :lol: [quote name='olekg18']asher-śliczny ten beżyk :cry:[/quote] Wiem. A grozi mu schronisko :cry: :cry: :cry:
  24. [quote][img]http://img259.imageshack.us/img259/5342/naplecach5yi.jpg[/img][/quote] [b]Alu[/b], czy podałaś RRowi narkozę? :o :roflt:
  25. [b]Maga[/b] to sa zdjecia z komórki? :o Bardzo ładne :D
×
×
  • Create New...