Jump to content
Dogomania

asher

Members
  • Posts

    6875
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by asher

  1. [quote name='SAWA']W karmach bytowych ( we wszystkich zawierajacych te związki) ilość glukozaminy i chondroityny jest tylko wspomagająca ,a nie lecznicza[/quote] Jak już niejednokrotnie pisałam, ja porównuję ilośc chondroityny i glukozaminy w karmie do [U]PROFILAKTYCZNEJ, NIE LECZNICZEJ[/U] dawki Arthroflexu. Niestety karmy wypadają bardzo blado (mimo, że dawka profilaktyczna Arthroflexu i tak jest w sumie niewielka) :shake: Odnosze wrażenie, że dodawanie tych składników to sprawa czysto kosmetyczna, chwyt marketingowy... Szkoda tylko, że ten "zabieg kosmetyczny" z pewnościa wpływa na cenę karm :roll: I żeby było jasne, nie tylko PF teraz krytykuję ;)
  2. Hahaha, no tak wasnie mi się wydawało, że miligramów w kilogramie jest milion i nie mam pojęcia jakim cudem wcześniej nie udało mi się tego przeliczyć :oops: :oops: :oops: Niestety wychodzi na to, że ilości dodatków na stawy są śladowe... :shake:
  3. Alu, no nie załamuj mnie!!! U nas leje i topnieje :-( :-( :-(
  4. [quote name='mmbbaj']I to, że niby jest sraczka, a on jakby miał trochę problem ze zrobieniem bo niby gnaliśmy na złamanie karku do trawnika, a potem kucał i czekał. Nie miał takiego ciśnienia jak zwykle bywa w takich przypadkach.[/quote]Moje burki zawsze tak mają ;) Najpierw leci z nich pod wilekim cisnieniem, a potem starają się, starają i nie leci nawet kropelka ;) To akurat normalne przy biegunce, jelito jest przecież podrażnione, więc nawet jak sie nie musi, to odczuwa się tak, jakby się musiało ;)
  5. Jak moje buraczki mają problemy żołądkowe, to zawsze stosuję co najmniej jednodniową głodówkę, żeby im układ trawienny odpoczął i doszedł do siebie ;)
  6. Hej, hej, wklejam odpowiedź dziewczyn w sprawie specyfiku na odleżyny :) [quote name='asiaf1']na początku smarowaliśmy balsamem szostakowskiego a teraz maścią Panaveyxal (mam nadzieję, ze nie przekręciłam nazwy)[/quote] Jakbys chciała więcej szczegółów, to [url=http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=17416&page=16]TUTAJ[/url] jest topik Oskarka. Dziewczyny na pewno z chęcia pomogą :)
  7. Dzieki!!! :buzi: Już lece powiedzieć o tym Sabinie.
  8. [quote name='Sabina1']Asher, a może USG i ogólne badania krwi? Na wszelki wypadek ?[/quote]Ło matko, a po co? :crazyeye: Badnia krwi owszem, można zrobić, chocby i bez okazji, ale USG? Jeśli przyczyną tych żoładkowych sensacji miałoby np. być zatkanie jelita jakimś ciałem obcym (kawałkiem zabawki, patykiem, itp) to USG nic nie da, trzeba robić wtedy RTG z kontrastem. Ale to raczej nie ten przypadek, takie "zatkane" psy bardzo źle się czują, sa osowiałe, nie mają apetytu, itd ;)
  9. Mmbbaj, spokojnie! Sraczka to jeszcze nie koniec świata ;) Jakbym sie się miała tak przejmować każdą dolegliwościa moich psów, to chyba by mnie już nie było ;) Bajan na pewno przeżyje ;) Boogie dostal biegunki w sylwestra, w niedzielę go przegodziłam, jednak wczoraj nie było poprawy, więc dostał węgiel. Tfu odpukac dziś jest ok. Jeśli jednak biegunka wróci, to podam mu własnie nifuroksazyd. To antyseptyk jelitowy, zwalaczjący od groma szkodliwych bakterii, w tym salmonellę, kupuje sie to na receptę, warto miec na wszelki wypadek w domu (nam tez zdarzają się żołądkowe sensacje, a przecież z każdą sraczką do lekarza nie latamy, prawda? ;) ) Jeśli Bajan ma dobre samopoczucie i apetyt, to naprawdę nie ma się czym martwić. A co do kupy - PIKA dobrze prawi. Badania będa niemairodajne, wyrzuciłas kasę w błoto :shake: Acha, jednorazowe badanie w kierunku lamblii, jak i zreszą innych pasożytów nie wystarczy, trzeba je kilka razy powtórzyć, a jeśłi chodzi o lamblie, to materiał musi być ŚWIEZY. Poczytaj sobie wątek o Amfetce na weterynarii (Duzo je, a chudnie), tam jest sporo o lamblii własnie. Zdrowia Bajankowi życzę i więcej luzu wam ;)
  10. Dziewczyny, mam prośbę... Co stosowałyście/stosujecie na odlezyne Oskara? Sabina1 w wakacje adoptowała ze schroniska wyżła, niestety wieloletni pobyt w schronie odbił się na Caro - ma brzydkie odlezyny :-( Nie tak paskudne, jak Oskarek, ale też spore i zaczynają mu pekać. Help :modla: Ja na szybko poleciam Sabinie najzwyklejszą maśc z witaminą A, ale nie wiem, czy to będzie dobrze... ps. wymiziajcie Oskarka od wyrodnej cioci ;)
  11. Jak mi jeszcze raz powiesz ile jesy miligramów w kilogramie to policzę od ręki, bo już wiem jak, tylko mi się nie chce tematu przeszukiwać ;) Seniora oba psy rabią az iskry idą, a przy puszce z karmą się za łby wzięły :lol: A na pana, który nam karmę przywiózł Bugajsmi patrzył tak, jakby go chciał razem z tym workiem zjeść :lol: Ale przedwczoraj miały głodówke z powodu biegunki Bugajskiego, więc to może być jedna z przyczyn wyśmienitego apetytu. Zobaczymy za parę dni ;)
  12. asher

    Sterylka

    Moja Sabinka zawsze była krojona wieczorem, odbieraliśmy ją z klinki (już przytomną, po podaniu wybudzacza) ok. 22. W nocy po operacji mogła dostawac niewielkie ilości wody, ale naprawde mało, żeby nie wymiotowała, a jeść mogła mniej więcej od południa następnego dnia, ale tez niewiele. W sumie następnego dnia po operacji mogła zjeść ok. pół normalnej dziennej porcji, podzielonej na kilka razy. A po dwóch dniach już normalnie ;) Do sterylizacji przygotowujesz psa tak jak do każdego innego zabiegu w znieczuleniu ogólnym, czyli musisz psa na mniej więcej dobę przed zabiegiem przegłodzić, tak, żeby podczas operacji miał w mirę pusty żołądek. I to w sumie jedyne przygotowanie ;) Do USG nie trzeba się jakoś specjalnie przygotowywać. Sabina miała raz robione USG jamy brzusznej (przy podejrzeniu ropomacicza) i nie przypominam sobie jakiś szczególnych zaleceń weterynrza :hmmmm:
  13. Ja bym to musiała zobaczyć na własne oczy, bo nie bardzo umiem sobie wyobrazić jak ma to wyglądać... :niewiem: Nie bardzo rozumiem, czy psy mają być CAŁKOWIEICE ufne wobec osób, z którymi je zostawiam, czy jednak mogą okazac jakiś niewielki niepokój? Może napiszę jak reagują moje psy. Czasem w drodze powrotnej ze spaceru zostawiam je na chwile pod sklepem. Siedzą spokojnie, nie piszczą, nie szczekają, nie wariują. Spokojnie siedzą/leżą i czekają. No, ale to są warunki i miejsce doskonale moim psom znane, bo zawsze chodze do tych samych sklepów. Ale ostatnio zostwiłam je na chwilę same w miejscu, w którym były pierwszy raz w życiu. Szliśmy ze znajmomymi ich psami na wspólny spacer. Po drodze chciałam kupić sobie cos do picia. Uwiązałam psy na uboczu, tak, żeby nie przeszkadzały chodzącym chodnikiem ludziom, wydałam polecenie "zostań", a sama poszłam na bazarek znajdujący się po drugiej stronie ulicy. Z moimi burkami zostały znajome i ich psy, jednak nie zajmowały sie nimi, stały obok i gadały ze sobą. Ich psy też do Sabiny i Boogiego nie podchodziły. Znikłam swoim burkom z oczu, jednak ja je widziałam. Siedziały spokojnie, wręcz w bezruchu i z ogromną koncentracją wpatrywały sie w miejsce, w którym straciły mnie z oczu. Podejrzewam, że gdyby któras ze stojących obok dziewczyn do nich podeszła, to na odczepnego pomachałyby jej ogonem i szybko wróciły do wypatrywania mnie. Jak się ma takie zachowanie do wymogów egzaminu?
  14. [B]Vectra,[/B] dzieki!!! Zapisałam sobie wszystko co mi podesłałaś. Najpierw spróbuje z tymi pierwszymi. Ale to juz chyba jutro, bo mi się oczy kleją ;) Dobranoc :hand:
  15. Vectra, mam nokię 6020 :placz:
  16. asher

    Sterylka

    [B]Asti[/B], ja też sądze, że z tym głupi jasiem chodzi po prostu o częśc narkozy ;) Żaden normalny psychicznie lekarz ni przeprowadzi takiej operacji bez pełnej narkozy, po głupim jasiu poda anestetyki i sunia uśnie snem kamiennym ;) [quote name='Asti']Czy może się zdarzyć, że suczka (pies) nie wybudzi się z narkozy? Czy istnieje duże zagrożenia życia lub zdrowia podczas sterylizacji? Wybaczcie, że tak dużo pytam, ponieważ jestem tu nowa, a w dodatku jest to pierwsza operacja mojej suczki i bardzo się o nią boję.:lying:[/quote] Niestety może się zdarzyć, że pies nie wybudzi się z narkozy :-( I to jest własnie główne ryzyko przy sterylizacji, bo sam zabieg weterynarze okreslają, jako wręcz banalny. Główne zagrożenie powoduje własnie narkoza. Jednak podczas sterykizacji ryzyko takich powikłań jest niewielkie, bo zabieg trwa stosunkowo krótko, więc organizm suczki jest stosunkowo krótko poddawany narkozie. Ryzyko można zminimalizować badając sunię przed operacją. Chodzi głównie o morfologię i biochemię krwi i badanie kardiologiczne.
  17. [quote name='saJo']bedziemy o nim myslec na wiosne ;)[/quote]A Koniaczek będzie psem, czy koniczkiem? ;)
  18. Wiesz co, spytam jeszcze asif1, albo asiunip, które opiekują się kalekim Oskarkiem przywiezionym ze schroniska z Gliwic. Oskar tez ma paskudne odlezyny, miały na to jakąs specjalną maść. Dla Oskara maść okazała się chyba za słaba, ale odleżyny Caro w porównaniu do tych oskarkowych to pikuś...
  19. [quote name='PIKA']a to już Asher musi odpowiedzieć. Miala probowąc ze strony Nokii[/quote]Niestety nie udało mi sie zainstalować sterowników ze strony Nokii :angryy: W trakcie instalacji wyskakuje mi jakis błąd jednego z pobieranych plików i wszystko szlag trafia :angryy: :mad: :shake: :lmaa: :chainsaw: :evil: :flaming: Tak więc [B]waszko[/B] nadal nie wiem co z kabelkiem... Nie pisałam do nich, bo miałam nadzieje na te sterowniki z Nokii, ale teraz już nie mam wyjścia. Doczytalam, że oni w aukcji pisali, że w razie problemów dają namiary na potrzebne oprogramowanie, więc cały czas mam nadzieje, że jednak coś z tego kabelka będzie... Dam ci znać jak tylko będę coś wiedziała.
  20. Zauważyłam :-( A próbowałaś zwykłej maści z witaminą A? Do kupienia w każdej aptece, kosztuje ok. 2 zł.
  21. [quote name='mmbbaj']Kogo??? :crazyeye: [/quote]A ja wiem kto to Tiuzdejek! Ha! :sweetCyb:
  22. Sabino, czy ty skasowałaś post, o którym dostałam powiadomienie? Bo już po raz którys z kolei wchodzę w temat i okazuje sie, że postu, o którym przeczytałam w powiadomieniu (treść jest wklejona w powiadomienie) - nie ma... I nie wiem, czy po prostu autorzy te posty wywalili, czy znowu Dogomania się chrzani :angryy:
  23. Obrobili Ka-kę :angryy: :angryy: :angryy: Kamila, a ja jednak wróciłam do domu... Jak ci się znudzi w akademiku, to przyjeżdżaj ;) A serio, jak jutro też będziesz w potrzebie to wpadaj.
  24. [quote name='Maga100'][B]Hahaha, ty też masz taki drogocenny zabytek? :lol: :lol: [/B][/quote] A mam :siara: [quote name='Maga100'][B]A Jason Donovan? :cool1: [/B][/quote]Też. Ale bardzo krótko 8)
  25. [quote name='Sabina1']Ale się umordowałam :placz: :placz:[/quote]Ale za to jakie efekty!!! :laola:
×
×
  • Create New...