-
Posts
6875 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by asher
-
[quote name='dbsst']wcale ze nie bo jeden sie u mnie uchowal :cool1:[/quote]Domyślam się, że sie nie podzielisz? :shake:
-
[quote name='PIKA']O Bosze asher to ty starą panną zostaniesz :placz:[/quote]No nie gadaj, że prawdziwi faceci wyginęli całkiem i bezpowrotnie??? :placz:
-
[quote name='Draczyn']W Holandii buldożki przechodzą dokladne badania lekarski przed dopuszczeniem ich do hodowli i takie osobniki nie są kierowane do hodowli.[/quote] A jakie konkretnie badania przechodzą? I własnie co z tą dysplazją? Pamiętasz Draczyn dyskusję w temacie o buldogu angielskim? Podawałam tam link do amerykańskich badań nad dysplazją i niestety buldożek francuski był na wysokiej pozycji... Szkoda tylko, ze nie ma tam wyszczególnienienia jaki stopień dysplazji miały przebadane osobniki, bo przeciez wiadomo, że z lekką dysplazją psy mogą komfortowo życ, a właściciel może nawet się nie zorientować, że pies jest chory ;) I tak sobie dumam, że dopóki u nas buldożki nie będą badane przed dopuszczeniem do hodowli, to jednak pisanie postów o ich przypadłościach zdrowotnych ma duży sens ;) Nie każdy jest przecież znawcą rasy, który wie, w jakiej hodowli kupowac psa by zminimalizować ryzyko, że trafi się na "bombę genetyczną" ;) A wiedząc, że rasa ma swoje charakterystyczne przypadłości przeciętny nabywca zwróci większą uwagę na zdrowie psów z danej hodowli. Powiem szczerze, ża ja, buldożkowy laik, zawsze odnosiłam wrażenie, że BF sa dośc chorowitą rasą. Nie umiem powiedzieć dlaczego, pewnie gdzieś cos kiedyś usłyszałam, przeczytałam... Jeśli chodzi o wygląd, to bardzo podoba mi się to, co przeczytałam w książce Smyczyńskiego: [I]"Buldoga angielskiego można nazwać karykaturaknym uosobieniem grozy, a francuskiego wesoła groteską"[/I] :lol: ;) Mam też pytania odnośnie buldożkowego charakterku. Jak buldożki się szkolą? Czy mają chęć współpracować z człowiekiem (ja jestem owczarkara, stąd pytanie ;) ), czy raczej trzeba się nagimnastykować, żeby nauczyć je reakcji na komendy? No i jaki jest ich stosunek wobec obcych psów? Draczyn pisałas kiedyś, że samca buldożka raczej nie da sie pogodzić z drugim samcem. Faktycznie jest aż tak źle? ;)
-
Patrząc na skład - nic ciekawego :shake:
-
[B]Waszka,[/B] poszło ;) [B]Aga,[/B] ja mniej więcej wiem, co to ten DOS, ale jak to się ma do Commandera nie wiem ;) [B]Vectra[/B], po raz koleny ci dziękuję!!!! :buzi:
-
[quote name='agrafka111']a Państwa chcialam sie zapytać czy mieliście może podobne doświadczenia? Czy to wg Państwa objawy linienia, czy jakiejś choroby[/quote] Co do linienia to niestety nie mam pojecia, choć to co opisujesz wygląda na zwyczajne gubienie sierści ;) Mam tylko małą uwagę - tutaj "państwo" mówią sobie na ty ;) Oczywiście, jak nie chcesz, to nie musisz. Ale możesz i nikt się nie obrazi ;)
-
[quote name='aga1215']a pod Dosem nie pracowałaś????[/quote]To do mnie??? To ja poproszę po polsku :lol: Waszka :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
-
aga, nic nie używałam i nie wiem co to jest :lol: Zaraz sobie rozpakuje prezent od Vectry i zobaczę czy pojmuję, czy jednak jestem debil ;) [B]Waszka,[/B] nooo, ja nie wiem, czy ci wyślę :evil_lol: Zasłużyłaś? :cool1:
-
[quote name='HankaRupczewska'][B]A co NAJBARDZIEJ zdobi faceta ??? Poprosze o odpowiedź na CITO - zaraz ide spać. :cool1: [/B][/quote]Charrrakter!!! :diabloti: [SIZE=1]Ja niestety trafiam na takich z wybrakowanym charakterem. Wybrakowane jajka bym im wybaczyła, zniewieściałego charakteru nie jestem w stanie[/SIZE] :shake:
-
[quote name='Teklunia']taaa, posłanko...:evil_lol: A gdzie tam! To są zasłonki, które były ściągane do prania... Ten od razu wykorzystał to, że ja skaczę po parapetach i nie mogę go odgonić i umościł się w nich :lol:[/quote]Widac potrzeba mu odrobiny luksusu i marzy o atłasowym posłaniu :lol: Teklunia, czym ty go nabłyszczasz???
-
[quote name='Vectra']zaniedbuje ? :oops: może coś powstawiam :lol: [/quote]Koniecznie!!! :multi: [quote]zaras ci prześle commandera i instrukcjie obsługi co masz usunąć.[/quote]Już się boję... :oops: Że znów nie będę wiedziała co i jak :lol: Boże dlaczego te komputery muszą być tak beznadziejnie skomplikowane???!!! :shake: :lol:
-
[quote name='HankaRupczewska'][B]Eeee tam - Gezio facetem przestał byc troche temu już ... Chyba mu to nie przeszkadza . Tak przynajmniej myślę .... :cool1: [/B][/quote]No wiesz! :shake: Przecież nie jajka zdobią faceta!!! :shake:
-
Skoro każesz to się cieszę :multi: :multi: :multi: :lol: A swoja drogą zaniedbujesz swoją własną galerię :mad:
-
[quote name='HankaRupczewska'][B][COLOR=red]Po pierwsze :[/COLOR] TO BYŁO BABSKIE SPOTKANIE.[/B][/quote]Znaturalizowałaś Giezia??? :smhair2: A po drugie niech pan Rupczewski :evil_lol: nie będzie taki drobiazgowy :evil_lol:
-
Hahaha, ja wiem, ze trzeba wejśc w panel sterowania :lol: Nareszcie coś wiem!!! :sweetCyb: Ale wyłączony firewall komputerowi nie przeszkadza ;) Żadnego Commandera nie mam :shake: Zaraz sobie posusuwam te pliki. Własnie też mi się to dziwne wydało, że nagle tyle się tych nieusuwalnych porobiło :niewiem:
-
Lazy, ja cię błaaaagam, kup debest gacie!!! :modla: Wtedy będzie je musiała publicznie pokazać :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
-
No nie mogę, Rupczewscy pojechali na grillowanie w środku zimy :lol: :lol: :lol:
-
Przebolałam!!! Komputer mi teraz naprawdę śmiga, wcześniej po uruchomieniu ze dwie minuty potrzebował na uruchomienie MKSa :roll: [B]Vectra,[/B] tylko jedno mnie zastanawia, jak po raz pierwszy użyłam Wyczyścia (ze dwa dni temu), to mi pokazał, ze 50 plików nie da się usunąć. A teraz po dwóch dniach tych plików juz jest prawie tysiąc pięćset :crazyeye: To normlane? Acha, ten firewall, którego wyłączyłam wciąz jest w komputerze (sam w sobie nie ma opcji "uninstall" :-o ) i dzis mi zaproponował przeczesanie kompa pod kątem spyware. No to se przeczesałam. Znalazł jakiegoś Gatora. Co to jest ten gator? Skądś znam tę nazwę :hmmmm: Chyba więc tak do końca go (tego firewalla) nie wywalę, niech sobie będzie, po prostu będę go wyłączac jak wchodze do internetu ;)
-
[quote name='HankaRupczewska'][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=red][B]Z tymi występami to dzisiaj sie NIE POPISAŁAM .... :oops: [/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote]A są jakieś zdjęcia? :razz:
-
Mniam!!! :eating:
-
:oops: :oops: :oops: Jakoś nie przyszło mi to do głowy :shake: A żołtka maja być na miękko, czy na twardo?
-
Aga, a jak się gotuje same żółtka??? :crazyeye:
-
[quote name='HankaRupczewska'][B]Aga - ja po tym ataku tlenowym nie bardzo jestem lotna ....[/B] [B][SIZE=5][COLOR=red]Z JAKICH WYSTĘÓW ??? :roll: :roll: :roll: [/COLOR][/SIZE][/B][/quote]No jak to jakich???[B][SIZE=5][COLOR=red] [SIZE=6]GOŚCINNYCH!!![/SIZE][/COLOR][/SIZE][/B] :multi:
-
Niufki: Zmorka, Szelma[*], kot Tommy[*], collak Aris[*] i puli Luśka .
asher replied to arima's topic in Foto Blogi
[quote name='malawaszka']ahh jak ja bym chciała, żeby Luna była na tyle zsocjalizowana, żeby chciała w czymś takim występować :shake:[/quote]No wiesz, na złego wilka to może by się nadała? :lol: [B]Pysia[/B], super pomysł i świetne wykonanie!!! A nikt nie nagrywał? Nawet fragmenty występu by nas ucieszyły...