Jump to content
Dogomania

asher

Members
  • Posts

    6875
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by asher

  1. [quote name='Maga100'][B]to pewnie nie Sabina była, a WSZA :evil_lol: [/B][/quote]Wesze nie maja takich wielkich zębów :shake: Sabina pomyliła moją dłoń z patyczkiem, którym sie przeciągałyśmy :angryy:
  2. [quote name='HankaRupczewska'][B][I][FONT=Comic Sans MS][SIZE=3]Podłoga ŚWIECĄCA [SIZE=1]( przepraszam, mam obsesję podłogi. TO JEST SILNIEJSZE ODE MNIE ... )[/SIZE][/SIZE][/FONT][/I][/B][/quote] :crazyeye: Nic podobnego, lampa błyskowa pikwej cholery ma jak widac świetne wlaściwości maskujące :lol: Aż mi było wtedy wstyd, że Pikę do tak zabrudzonego mieszkania wprowadzam, ale w sumie sama kazała nie sprzątać ;) A Sabina fakt, wygryziona... W odwecie chyba dziś mi rękę nagryzła :angryy: Ręka jest sina i boli jak nie wiem co :angryy: [B]Aga[/B], i co z tego, że sobota? :hmmmm: Spotkania fortowe nie są cykliczne :lol:
  3. [quote name='aga1215'][IMG]http://yelims.free.fr/Coucou/Coucou21.gif[/IMG] podobno jest sobota??? to pytam się GDZIE som foty z fortów??? no gdzie????[/quote]Ze mną nikt się nie umawiał :-( :-( :-(
  4. Mosii, kochana, jedź do weterynarza. Ale niekoniecznie na ostatni w ich życiu zastrzyk, a po prostu po rzetelną ocenę - czy warto walczyć, z ryzykiem narażania maluchów na wielkie cierpienia, czy też nie warto... Owszem to ty musisz podjąć decyzję, ale to weterynarz musi ocenić, podpowiedzieć, jakie one mają szanse...
  5. [quote name='mosii']Z tego co obserwuje to umieraja na niewydolnosć płuc.Rozumiem :-( Więc pewnie jednak wada genetyczna? Albo zapalenie? Mosii, a jakie szanse daje weterynarz pozostałym maluchom? Są zdrowe? A jeśli nie, to - napiszę to wprost - czy nie lepiej skrócić ich cierpienia? Bo smierć przez uduszenie na pewno z cierpieniem się wiąże... Tak mi przykro... :-(
  6. asher

    Best choice

    Własnie zwróciłam uwagę na tę karmę i ciekawa jestem opinii. Interesuje mnie zwłaszcza wersja Sensitive z... jeleniem :-o Karmił ktos nią? Smakowała psom? [B]I jeszcze jedno, na stronie sklepu z karmami jest inny skład karmy, niż na stronie dystrybutora :crazyeye: W opisie sklepowym jest napisane, że to Super Premium, a dystrybutor pisze, że Premium[/B] :crazyeye: :hmmmm:
  7. Mosii, jeśli to herpeswiroza (a wydaje mi się to bardzo prawdopodobne), to najwazniejsze jest, by szczeniaki miały jak najwyższą temperaturę. Wklejam fragment tej publikacji
  8. [B][SIZE=5][COLOR=magenta]Oooo, Maga, najlepsiejszego!!![/COLOR][/SIZE][/B] :drinking: :drinking: :drinking: [SIZE=1]Które?[/SIZE] :cool3:
  9. Przykro mi, że maluchy nie przezyły, ale tak, jak piszecie - natura jest mądrzejsza. Wszyscy hodowcy, z którymi rozmawiałam, mówili mi, że słabiutkich szczeniąt nie powinno się na siłę ratować, bo nawet jeśli się uda, nawet, jesli przeżyją, to niestety potem ciężkie mają zycie. Zazwyczaj ich układ immunologiczny jest osłabiony i czepiają się ich wszystkie możliwe choróbska, albo wychodzą wady genetyczne... Mosii, a jesteś pewna, że to nie herpeswiroza? Jeśli tak, to niestety maluchy nie mają dużych szans, nie ma na to lekarstwa :-( Obym była złym prorokiem... :kciuki: ps. małym druczkiem, żeby nie psuc już i tak fatalnych nastrojów w tym wątku - w pełni popieram poglądy Wegi...
  10. Sandersonia, myślę, że napisałaś bardzo ważną, a przede wszystkim bardzo PRAWDZIWĄ, rzecz...
  11. [quote name='Maga100'][B]Zdjęcia świetne i bardzo podoba mi się, że Asher jest taka opiekucza i z wszami wybiera się do chirurga :evil_lol: To się nazywa troska o psa :eviltong: [/B][/quote]Normalnie aż się zaróżowiłam! Ze wzruszenia, że tak mnie doceniasz :oops: :oops: :oops: A z tymi fortami, to co? Mówił ktoś, że będzie? :niewiem:
  12. [quote name='PIKA']Rozumiem, ze Ozzy nam tu pokazuje, ze jajka jeszcze posiada :evil_lol:[/quote]Chwali się póki ma czym :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
  13. Myślałam, że nie znasz okolicy i pytasz jakiś fajny spacerowy teren ;) Ja przez kilka lat ieszkałam w pobliżu, miło wspominam tamte czasy ;)
  14. asher

    GALERIA SZCZENIAKÓW

    [quote name='Nugatowa']o Kurcze nie wiedziałam ze to jest w dziale bullowatych myslałam ze to w dziale galeria zaraz kasuje moje posty:cool3: :cool3:[/quote]Nugatowa, no co ty, czemuś Piegusa wykasowała??? :mad: :shake:
  15. Och!!!! Wcześniej tego nie dostrzegałam, ale teraz już wiem, że ZAWSZE brakowało mi do szczęście galerii jakiegoś bulkowego prosięcia :loveu: :loveu: :loveu: Bułka jest urocza i ma śliczne imię :) :) :)
  16. Moje drogie, taki model lamoki można nabyć w praktycznie każdej lecznicy weterynaryjnej :lol:
  17. Na Służewiu jest rewelacyjna Dolinka Służewiecka - dokładnie pomiędzy Służewiem, a Ursynowem :) Ciągnie wzdłuż ulicy Dolina Służewiecka - od Puławskiej, aż do skrzyżowania z Nowoursynowską. Jest potoczek, są stawy. Super miejsce na spacery!
  18. [quote name='borsaf'][URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img435.imageshack.us/img435/5209/regon15er.jpg[/IMG][/URL] [/quote] Aleee słodki :loveu: W jakim on jest wieku? Bo wygląda ja szczeniol gigant :loveu: A ogon faktycznie, imponujący, chyba moja Sabina w kompleksy wpadnie, jej lisia kita w ogóle sie chowa przy takim ogonie! :evil_lol: ;)
  19. Jak to, nie ma już Jurandzika? :placz: A ja też jestem wyrodna pancia :shake: Moje burki mają: piłeczki gumowe - szt. 2, pory, niegdyś piszczące, obecnie dość mocno nadwyrężone - szt. 2, gryzak z pełnej gumy - szt. 1, nitkowy sznur - szt. 1. I to wsio :p
  20. [quote name='beria']Ja uzyskałam od weta takie informacje: Ponieważ suczy zbliża się cieczka (aktualnie jest w trakcie), jeśli nie istnieją wskazania medyczne, powinnam poczekać ze sterylizacją do zakończenia cieczki, a ze względu na ciążę urojoną, (Gerda ma zawsze), poczekać jeszcze do jej zakończenia i sterylizować, gdy się ustabilizuje poziom hormonów. To prawda?[/quote]Prawda ;) Nie powinno się sterylizowac ani bezpośrednio przed, ani bezpośrednio po cieczce, jeśli nie ma wskazań medycznych, bo wzrasta wtedy ryzyko krwotoku. Ciążę urojoną tez powinno się przeczekać, ale tu już nie znam medycznego uzasadnienia ;)
  21. Moje psiuty powoli wykańczją worek L&R. Sensacji żołądkowych na szczęście brak, kupalony chyba się unormowały, choć nadal jest ich ok. 3 dziennie, czyli jednak sporo, psy jedzą chętnie (ale Boogie tylko w wersji namaczanej, tak jest zresztą z każdą inna karmą, ja nie wiem, może mu się nie chce gryźć? :lol: ) Kupię pewnie jeszcze jeden worek, bo jednak 15 kg na dwa spore psy to za mało, żeby zyskać pewność jak karma jest przyswajana. A potem na jakiś czas wrócimy do Acany L&R. Wydaje mi się, że na Acanie miały ciut lepszą sierśc, ale chyba zaczynają własnie linieć, więc to może być przyczyną lekkiego pogorszenia sierści. Za to kupy chyba są lepsze na PF, przynajmniej u mojej suki... Muszę to sobie spokojnie porównać, bo Acanę z jagnięcina jadły ostatnio dośc dawno...
  22. [quote name='Jonquil']Atik to jest zupełnie inna sprawa. Tam ZK nie chciał narazić się na śmieszność wydając metryki kundelkom. A tutaj nikt nie kwestionuje, że to są kundle. Badania trzeba zrobić, żeby udowodnić kto jest ojcem. Bardzo drogie badania. Takich przypadków jest bez liku, jakby za każdym razem ZK robił badania genetyczne, to by dawno zbankrutował. Zgadzam się, że pewne zachowania należy piętnować. Natomiast wytłumaczenie, dlaczego kundel jest grorszy od rasowego "bo jest ich więcej w schroniskach" po prostu nie przyjmuję :shake: Myślicie, że właściciele rasowych psów są mniej wredni? Jakiś inny rodzaj ludzi? Tak samo często pozbywają się swoich psów. Czemu nie widać ich w schroniskach? Bo ci ludzie zapłacili za nie sporą kasę i chcą je sprzedać i odzyskać jej część. Bo jak gdzieś psa zostawią to na rasowego szybciej znajdzie się jakiś chętny. Bo rasowiec ze schroniska znika po kilku dniach, nie siedzi tam latami. Czy trafił w dobre ręce tym razem? Na pewno nie, bo jak ktoś chce po prostu psa do kochania to jest mu obojętne czy pies ma tatuaż czy nie. I jedynym sposobem jest bezwzględny nakaz chipowania wszystkich psów oraz prawo pozwalające egzekwować od wrednych właścicieli zadośćuczynienia na rzecz psa. Oddałeś psa do schroniska - utrzymujesz go do czasu znalezienia mu nowego właściciela. Znaleziono gdzieś w lesie ciało zabitego psa - a tak z 10 tysięcy odszkodowania na rzecz maltretowanych zwierząt. Ale, co z tego, że chipujemy psy, jak schroniska nie mają czytników i nikomu się nie chce sprawdzać, kto jest właścicielem. I to przede wszystkich należałoby zmienić. A nie dochodzić, który pies jest lepszy.[/quote]Ale co to ma do rzeczy? :hmmmm: Twoim zdaniem nie powinno piętnowac sie ludzi, którzy łamia przepisy i przyczyniają się do produkcji szczeniąt pseudorasowych? :hmmmm:
  23. Słuchacie, a możeby założyć Bordusi nowy temat, w pierwszym poście zebrać wszystko do kupy - takie ogłoszenie zrobić, jak dajecie na inne fora - i poprosić moderatorów o przyklejenie go w innych działach? Wtedy będzie szansa, że więcej osób go zobaczy, no i nie będzie kilkudziesięciu stron do czytania... Co do nagrody za martwego psa, mam podobne odczucia - jeśli już wyznaczać, to znacząco niższą, niż za żywego, żeby jednak opłacało sie ją łapać, a nie... :shake:
  24. asher

    GALERIA SZCZENIAKÓW

    [quote name='Dag']Ombra... przedstaw się, powiedz ładnie, kim jesteś, skąd wiesz tyle o staffikach i jak zdobyłaś wiedzę pozwalającą Ci na ocenianie przydatności wystawowej ślepych szczeniaków... Wypadałoby...[/quote]Oj, Dag, jaka ty niedomyślmna jesteś :roll: To oczywiste, że Ombra jest starym hodowcą! U niej na pewno nie zdarzają sie ani krzywe łapki, ani za krótkie kufy, ani wnętry, no po prostu wszystkie szczenaki sa jak z matrycy, matrycy championów oczywiście :evil_lol:
×
×
  • Create New...