Jump to content
Dogomania

asher

Members
  • Posts

    6875
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by asher

  1. Dzięki Debest, zdjęcia są śliczne!!! :buzi: [quote name='dbsst']:evil_lol: :evil_lol: [IMG]http://img230.imageshack.us/img230/4249/img4170ps3ov.jpg[/IMG] [IMG]http://img224.imageshack.us/img224/6889/img4171ps1br.jpg[/IMG] [IMG]http://img488.imageshack.us/img488/4978/img4176ps8os.jpg[/IMG] [/quote] :roflt: Zołzo, ufociłas to? :crazyeye: :lol:
  2. A wiesz, że nie zwróciłam uwagi na język? :crazyeye: Serio, dopiero teraz, jak napisałaś, wcześniej po samej kufie poznałam :evil_lol: NO I CO JEST NAGRODĄ??? Bo ja nie wiem, czy warto się wysilać :diabloti:
  3. [quote name='Pysia']PIKA w ogóle jak wiesz lubi sie rozmnażac :evil_lol: Najpierw labradorki a teraz pisklak :evil_lol:[/quote]Rzekłabym, jest aż nadmiernie płodna :evil_lol: PIKA, ty sobie zbadaj poziom hormonów, albo co :evil_lol:
  4. [quote name='betty_labrador']Asher, gratulacje :) wiesz, gdyby takie zle zachowania pod wplywem jednego a skutecznego klapsu konczyly sie zaniechaniem zachowaniem raz na zawsze to OK, ale ze najczesciej szarpniecie czy klapsy musza sie powtorzyc, bo wczesniejsze nie dzialaja, i musza byc ostrzejsze niz dotychczas, to juz nie jest takie happy.[/quote] Wiesz, sama jestem zdziwiona :crazyeye: Możliwe, że to dlatego, że wcześniej jednak pracowałyśmy nad tym. No i możliwe, że niestety klaps trzeba będzie jeszcze kiedyś powtórzyć :evil_lol: Ale ja generalnie agresję Sabiny wobec suk starałam się opanowac metodami pozytywnymi, konkretnie barowaniem. I doopa :roll: Parę miesięcy tak się barowałyśmy, skupiałyśmy uwagę i... guzik. Pomogło dopiero wprowadznie silnej awersji, jako "kary" za chęć ataku, bądź atak - stosuję "przyszpilenie", czyli chwyt za pysk bądź kark i przyciśnięcie do gleby... Piszę "stosuję", a nie "stosowałam", bo niestety wciąż bywają z zachowaniem Sabiny problemy i tak juz chyba zostanie... Ale dzieki awersji Sabina stała sie o wiele bardziej "kontrolowalna" ;) Kiedyś spotkałysmy sie dosłownie nos w nos z suką, która moja Sabina parę dni wcześniej zaatakowała, za co dostała ode mnie bęcki (czyli przyszpilenie) i... na moje stanowcze "zostaw" Sabina grzecznie zostawiła sukę nawet na nia nie warknąwszy i wróciła do mnie :loveu: Oczywiście nadal podstawa są nagrody, przeniesienie uwagi z "potencjalnego obiektu agresji" na mnie, na piłeczkę, i tak dalej. Ale dopiero wprowadzenie stanowczej kary za wyłamanie posunęlo nas w resocjalizacji kilka kroków dalej ;)
  5. Szelma :p .......... te kropki to dlatego, że sama Szelma jest za krótka :roll:
  6. Oooo, Hania!!!! Wreszcie! :hand: Hahaha, odkąd cię nie było dużo zmian zaszło, Pika się opisklaczyła, Patka się ożeniła, Rydzewska jak zwykle się makabrycznie rozrosła, myśmy z Bugajskim się usportowili... Ech długo by gadać :lol:
  7. Hahaha, dawaj! :lol: Ale najpier powiedz, co można wygrać :diabloti:
  8. Debe, wklej te foty do topiku Cavano, nabawią sie kompleksów :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
  9. [quote name='Zielsko']:) Przeciez sa reklamy w calym miescie i w telewizji :) [/quote] Hahaha, SAWA, jesteśmy takie same sieroty, ja też nic nie wiedziałam :lol: Zdjęcia super, impreza tez musiala być super :klacz: Mam nadzieję, że dzis pokaza jeszcze trochę psów w tv, bo konie to mnie tak średnio inetresują ;)
  10. [quote name='Flaire']I miał rację! :lol: [/quote] Oj, nie po raz pierwszy okazuje się, że mój pies jest mądrzejszy ode mnie :lol: [quote name='Flaire']No to się cieszę również w mojej nieznacznej roli w doprowadzeniu do tego! ;-)[/quote]Się tez cieszymy ;) Słuchajcie, jak sobie poradzić z tym schodzeniem z kładki? :shake: Na ostatnim zdjęciu Dbsst widac, jak to robi mój pies :shake:
  11. [quote name='betty_labrador']to skoro sobie radza, to po co uzywac lancuszka czy kolczatki, skoro mozna inaczej? nie rozumiem? Jasne ze pies to nie jest nie wiadomo jak delikatny, ale skoro mozna zrobic to inaczej... a efekty podobne, po co szarpac psem?[/quote] A ja spytam "a po co nie szarpać?" ;) Psu to krzywdy nie robi, pozwala jasno i szybko pokazac mu czego od niego oczekujemy, a czego nie... Więc czemu z tego rezygnować? :niewiem: [quote]Co do klapsow w wychowaniu - tu czasem reka poleci na tylek, ale tez uwazam ze mozna sie z tym opanowac ;) Jednak w szkoleniu szarpanie jest zamierzonym efektem..[/quote]Klaps w moim wydaniu również jest "zamierzonym efektem" ;) I to zazwyczaj przynoszącym o wiele bardziej wymierne efekty, niż zdołałabym osiągnąć bez klapsa ;) Podam przykład. Moja suka bywa charakterna. Uwielbia na przykład uprawiac pyskówki ze szczekaczami zza płtotów, a jak jeszcze można sobie razem ze szczekaczem wzdłuż płotu polatać, to już pełny odlot! :evil_lol: Mamy taką jedną sukę w okolicy, na którą Sabina jest szczególnie cięta. Dłuugo stosowałam odwracanie uwagi Sabiny od tej suki, i nagradzanie jej za skupianie się na mnie, zamiast na tej szczekającej suce. I w zasadzie wciąz byłam na etapie począkowym, to znaczy, jak byłyśmy w sporym oddaleniu, to sabina owszem, olewała sukę, ale wystarczyło się zbliżyć i sucz zaczynała świrować, mnie miała gdzieś, cala była skupiona na szczekaczce... Niedawno, zanim zorientowaam się co się święci, Sabina poleciała do płotu i dalejże pyskować! Frajdę miała ogromną :roll: Więc dostała smyczą przez tyłek (nie zdawała sobie sprawy, że to ja ją udezyłam). Oderwała sie od tamtej suki, śmiertelnie zaskoczona, więc od razu wylewnie ją pochwaliłam i bardzo sowicie nagrodziłam. I... przesżło, jak ręką odjął! Od tamtej pory mogę z nią chodzić wzdłuż tego płotu, sucz zza płota może ujadac, a moja suka maszeruje niewzruszona i zapatrzona w pancię :loveu: Sama wybiera druga stronę drogi, nawet nie muszę brać jej na smycz :loveu:
  12. [quote][img]http://img457.imageshack.us/img457/619/k73il.jpg[/img][/quote] No normalnie Byczek Fernando, zamiast zagryzac wszystko co się rusza, on sobie kwiatki wącha :loveu: :lol: [B]Alu[/B], jak przeczytałam o tych zajęczych rodzynkach, to przez ułamek sekundy zastanawiałam się, co też to za dziwna roślina, regionalna pewnie jakaś :roflt: [quote name='Alicjarydzewska'][COLOR=blue][I][B]przedstawiam Wam moją suńkę spanielkę Kamusię ,[COLOR=red] która odeszła w 1995[/COLOR] roku za Tęczowy Most [/B][/I] [I][B][COLOR=red]foteczki są z[/COLOR] [COLOR=red]lipca 1996[/COLOR] roku , są to zdjęcia zrobione z papierowych fotek :cool3:[/B][/I] [/COLOR][/quote] :hmmmm: ;) Tak, czy inaczej, Kama jest przesliczna :loveu: I choć generalnie nie lubię ubierania psów, to muszę przyznać, że z kokardą bardzo jej do pysia :loveu:
  13. [quote name='betty_labrador']to czy myslisz ze osoby uczace klikerem, nie radza sobie z tym problemem-tzn. odwolywanie psa gdy ten biegnie do innych?a jesli tak to w jaki sposob?[/quote]Betty, nic podobnego nie twierdzę ;) Po prostu nie uważam, że łańcuszek, czy kolczatka są znęcaniem się nad psem ;) A jak trzeba, to i w dupę dam :diabloti: ;) Ale to raczej nie w procesie szkolenia, a wychowania ;)
  14. [quote name='betty_labrador']:lol: piesek lekko zdezorientowany- pozowac do zdjecia czy posluchac pancie:lol: :cool3:[/quote]No i przede wszystkim, uznał, że pancia zwariowała, kazac mu zawracac na takiej wąskiej, stromej kładce :stupid: :lol: Ech, nie macie pojęcia, jak się cieszę, że chodzę z moim emerytem na te zajęcia :loveu: Straszną frajdę mu to sprawia :loveu:
  15. [quote][img]http://images2.fotosik.pl/38/h5a3dlovtlpxkqy8.jpg[/img][/quote] :loveu: :loveu: :loveu: Aneta, a jak sie układa między Kają i Masajem?
  16. [quote name='betty_labrador']czy szkolenie pozytywne to tylko kliker?[/quote]Jasne, że nie ;) Ale zwłaszcza ;)
  17. Hahaha, a ja je coraz częściej odróżniam :multi: :diabloti:
  18. Jaki ciapciaczek śliczny :loveu: Harley był bosko umaszczony, najbardziej pdobają mi się własnie takie jasne pręgusy :)
  19. Debest, no jak pragnę zdrowia, jak jej się ta łapa ma zagoić, skoro takie akrobacje wyczynia??? :mad: :evil_lol: Zdjęcia rewelacyjne :loveu: Kurde, nudna się robię, ciągle to powtarzam, wstawiłabyś jakieś kiepskie :roll: :diabloti:
  20. [quote name='Anulka']Nie przesadzajmy i nie traktujmy psów jak jakieś wątłe istotki, które załamią się psychicznie gdy właściciel spojrzy na nie spode łba lub szarpnie. A jeśli takich psów jest coraz więcej to należaloby się zastanowić do czego dąży polska hodowla i na jakie cechy stawia.[/quote] Amen ;) Chciałam jeszcze tylko zauwazyć, że suki do wychowywania szczeniąt raczej nie używają metody klikerowej ;)
  21. Cały czas trzymam kciuki :kciuki: I cczekam na wieści... NA PEWNO BĘDZIE DOBRZE!!! :kciuki: :kciuki: :kciuki:
  22. [quote name='betty_labrador'][quote][img]http://img70.imageshack.us/img70/1210/img4263ps8us.jpg[/img][/quote]:lol: :lol: chyba nie wiadomo w ktora storne isc?:diabloti:[/quote] Wiadomo :mad: Pieseczek chciał zeskoczyć z kładki przed strefą (tym żółtym, nie wiem, czy to się strafa nazywa :oops: :lol: ), więc pacia chciała, żeby poprawił no i wyszło, jak wyszło :evil_lol: Debest, śliczne foty, jak zwykle zresztą :klacz:
  23. [quote name='diabelkowa']hejo Malenstwo jest cudne mam nadzieje ze nie masz mi za zle ze umiescilam kilka jego zdjec na moim blogu ;]]]] jak masz to juz za poznoo ;]][URL="http://www.cienwilka.blog.onet.pl"][/URL][/quote] diabelkowa, łamiesz w ten sposób prawo :roll: Więc nie jest za późno. Dopóki Carr nie wyrazi zgody na opublikowanie zdjęć w twoim blogu, powinnaś je stamtąd usunąć :roll:
  24. Ale sobie asiujemy :lol: Tak, czy inaczej trzymam kciuki :kciuki: Może to jednak fajni ludzie, tylko telefon ich onieśmiela i wydają się niefajni? ;) ps. ogłoszenia Wiktora powiesiłam dziś pod lasem z samiutkiego rana, żeby były na weekend. Po paru godzinach nie było po nich śladu :angryy: Jeszcze mi trochę zostało, niebawem powieszę znowu :roll:
×
×
  • Create New...