-
Posts
6875 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by asher
-
[quote name='ayshe'][najlepiej radzi sobie sabina:razz: ].[/quote]Mój molosek??? :loveu: :evil_lol: Nam jest o tyle trudno, że niektóre elementy ćwiczyłam w zupełnie inny (swój własny, niekoniecznie własciwy :lol: ) sposób. I teraz muszę sie cholernie pilnować, żeby jednak prowadzić ją tak, jak powinnam, a nie tak, jak się przyzwyczaiłam ;) Poza tym ona jest ewidentnie zestresowana, bo nie jest przyzwyczajona do przebywania w dużej grupie obcych psów. Między innymi dlatego właśnie jest tak powolna (na codzień, jak ćwiczymy same, jest ciut szybsza :evil_lol: ), ale to mam nadzieję minie po paru sesjach. Za to dam sobie rękę uciąć, że już niedługo wszyscy nas przegonią, bo Sabina nigdy nie będzie tak nakręcona na pracę, jak pozostałe psy... ;) ps. dziś moja sucz strasznie się zmęczyła dwugodzinnym leżeniem w cieniu i obserwowaniem, jak psy skaczą po torze :evil_lol:
-
Fotki naszych psiaków (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
asher replied to doddy's topic in Owczarek niemiecki
Dawno tu moich burków nie było :cool3: Bugajski sportowiec :D Bywa i tak :evil_lol::evil_lol: :evil_lol: A Sabina, jak to Sabina - leży i pachnie... :lol: ... i oczami świeci :evil_lol: I jeszcze raz Boogie, przeróbka autorstwa Hani Rupczewskiej :loveu: -
[quote name='jaszczurka']A co tych przykladow wydaje mi sie, ze stad sie moga brac jej obawy, ktore rozciaga na wszelkie sporty z udzialem zwierzat.[/quote]Oj, chyba niestety nie :shake: Ta osoba ma po prostu przedziwną filozofię życiową i jakiekolwiek szkolenie psa uważa albo za zwykłe barbarzyństwo, albo za barbarzyństwo polegające na manipulacji zwierzakiem, tak czy inaczej, za rzecz niemoralną :stupid:
-
Cimi, dzięki!!! :multi:
-
Wizytówka miłosnika buldoga angielskiego - zgroza!!!
asher replied to akucha's topic in Buldog angielski
[quote name='Draczyn'][quote name='asher']Za to Ty zaciekle bronisz hodowlę kojcową, ktorą znasz, mimo, że przecież jesteś przeciwna hodowlom kojcowym, czy w ogóle hodowlom "masowym". A opluwasz - bo krytyka to za delikatnie powiedziane - hodowlę kojcową, której nie znasz, a tylko widziałas parę zdjęć... Zabawny z Ciebie człowiek :cool3:[/quote]Ty jesteś Asher zabawny człowiek. [B]gdzie ja pisalam, ze jestem przeciwnikiem takiej hoddowli[/B].[/quote] No jak to gdzie??? :crazyeye: W tym wątku przecież, odpowiadałaś na posty Vigen... [quote name='Draczyn'][B]Nie widzę sensu budowania takich fabryk psów w chwili gdy jesteśmy tak zapsionym krajem, że schroniska są juz przepelnione i coraz częściej znajduja sie w nich psy rasowe.[/B] Oczywiście zgadzam sie z tym , że jest masę hodowli o dużo gorszych warunkach, ale , czy to jest usprawiedliwienie. (...) Ponadto hodowle psow dochodowe, to wlaśni takie hodowle. Ja np nigdy nie zgodzę sie z tym aby to było w porządku. To że np narkotyki są juz na całym swiecie, to chyba nie oznacza, że musimy sie z tym pogodzić. Twoj argumnt , że tak jest na całym świecie, więc trzeba to zaakceptowac, jes conjmniej niepoważny[/quote] Może Draczyn napisz raz, a konkretnie, jakie są Twoje poglądy, bo póki co, to chyba Ci się z postu na post zmieniają? ;) -
Uprzejmie proszę poliglotów o podzielenie się wiedzą, jak brzmią popularne psie komendy w językach obcych. Niestety słowniki na ten temat milczą :cool3: ;)
-
[quote name='mmbbaj']A miałaś nas molestować :evil_lol: [/quote]No to szybciutko pisz o postępach!!! :) A ja z Sabiną byłam dziś na pierwszej sesji szkoleniowej :multi: Poszłyśmy na szkolenie, bo ja potrzebuje mobilizacji, żeby z suką popracowac :lol: Poza tym Bugajski skacze w agility, nie chciałam, żeby sucz poszkodowana była :lol:
-
Ależ dawno was nie odwiedzałam :hand: Bajan śliczny :) A wy znów o porządkach gadacie... Ja mam wrażenie, że nie dalej, jak tydzień temu sprzątałam przed Bożym Narodzeniem, a tu znów trzeba mieszkanie pucować :shake:
-
Achilles to chyba skórz zdarta z mamusi? :loveu: [SIZE=1]Ładniejszy jest od swojego brata[/SIZE] :oops: :cool3:
-
O matko, Betty, cieszę się, że juz po wszystkim (i że przeczytałam o Tosce, jak już było po wszystkim ;) ) :multi: Moze jednak nie wypuszczajcie jej samej do ogrodu? Niestety, nie takie psy złodzieje potrafią ukraść, jednej z dogomaniaczek ukradziono z zamkniętego podwórka astkę (do dziś sie nie znalazła), komus innemu rottweilery... :shake: [B]Ludku[/B], jesli chodzi o grupe początkową, to bulinka biała ma na imię Jamais, a ONek, z pomarańczowym sznurkiem, który skacze przez hopkę to Joshua (Josh). [quote name='ogromek']jak wiesz zeby byl odruch tolerancji u samicy musi byc w rui!!!!!!!!:loveu:[/quote]Ekhm... Moja Sabina rui nie ma, bo wysterylizowana, a jak ją miziam u nasady ogona to go zalotnie odchyla :cool3: [SIZE=1]Puszczalska z niej i tyle[/SIZE] :evil_lol:
-
Wizytówka miłosnika buldoga angielskiego - zgroza!!!
asher replied to akucha's topic in Buldog angielski
[quote name='Draczyn']Nie rozumiem zupelnie Serencza, czy ja piszę po chinsku i czy tak trudno mnie zrozumieć. Nigdzie nie napisalam, że psy w tej hodowli nie są w kenelach, ani w klatkach. Pisalam tylko, ze są w bezposrednim kontakcie z człowiekiem w budynku mieszkalnym, co przyczynia sie do dobrej socjalizacji, ze sa zadbane i dobrze żywione i że nie jest to fabryczka, jak sugerowala Asher. Nie widzialam tam hali produkcyjnej.[/quote] Samo przebywanie psów w budynku mieszkalnym nie swiadczy jeszcze o dobrej socjalizacji. Psy w kojcach nie umiejscowionych w budnyku mieszkalnym równiez moga być w bezpośrednim kontakcie z człowiekiem. Skad wiesz, że w hodowli, którą opluwasz tak nie jest? [quote name='Draczyn']Natomiast Asher jest tu całkowicie niekonsekwentna. Raż zakłada topik "to jest mała Fabryczka" krytykując hodowlę, która ma ogromne zasługi w rozwoju kynoologii w Polsce, a z drugiej strony zaciekle broni młodej hodowli, która wyglada przynajmniej na produkcyjną i jeszcze nie ma wielkich osiągnięć hodowlanych.[/quote] :lol: Draczyn, Ty chyba jednak nie umiesz czytać :lol: Ani nie krytykuję jednej hodowli, ani nie bronię drugiej... Za to Ty zaciekle bronisz hodowlę kojcową, ktorą znasz, mimo, że przecież jesteś przeciwna hodowlom kojcowym, czy w ogóle hodowlom "masowym". A opluwasz - bo krytyka to za delikatnie powiedziane - hodowlę kojcową, której nie znasz, a tylko widziałas parę zdjęć... Zabawny z Ciebie człowiek :cool3: Acha, o ilości psów w hodowli Pani Suprownowicz pisała jedna z jej obrończyń i wydaje mi sie, że miała na myśli psy faktycznie tam przebywające, nie licząc tych psów, które są u innych ludzi na warunkach hodowlanych ;) -
Wizytówka miłosnika buldoga angielskiego - zgroza!!!
asher replied to akucha's topic in Buldog angielski
[quote name='Draczyn']Myślalam Asher, że jesteś rozsadniejsza i umiesz logicznie myśleć. Pomyilam sie. Nie jesteś dla mnie partnerem do dyskusji. "chlop swoje a pop swoje" Opluwacie to Wy mnie bezkarnie i niezgodnie z eregulamunem, bo tak ostro krytykując, powinnyście sie obie przedstawic, ale Wy jestście ponad regulaminami. Zegnam. Nie mam najmniejszej przyjemnosci prowadzenia dyskusji na tak niskim poziomie. bawcie sie bezemnie:diabloti::diabloti::diabloti: i w dodatku z cieniami[/quote]Draczyn, czy Ty umiesz czytać???? Jeśli umiesz, to przeczytaj regulamin Dogomanii. ZE ZROZUMIENIEM!!! :lol: :lol: :lol: No i czy doczekam się odpowiedzi, czy ty w końcu hodowle kojcowe krytykujesz, tylko dlatego, że są kojcowe, czy może jednak niekoniecznie? Bo raz piszesz tak, raz siak :lol: -
Wizytówka miłosnika buldoga angielskiego - zgroza!!!
asher replied to akucha's topic in Buldog angielski
Julieczko, nic dodać, nic ująć :klacz: Ja również uwazam, że krytykowac należy te hodowle, w których psy cierpią, bez względu na to, czy będzie to hodowla kojcowa, czy domowa. [quote name='julieczka_poz']Pozatym odnosze wrazenie ze to co ma tu miejsce to nie dyskusja tylko poprostu wzajemne obrzucanie sie blotem. Przykre. A przeciez wszyscy kochamy psy.[/quote]A nie odnosisz wrażenia, ze niektórzy tu obecni są do dyskusji po prostu niezdolni? ;) A wydawałoby się, że umiejętnośc dyskutowania, to wrodzona cecha istot myślących ;) -
[quote name='saJo']bonika Mam propozycje: dam Ci mojego psa na tydzien. Pochodz z nim po lesie i porzucaj mu patyk. Bez jakiegokolwiek szkolenia! I zobaczymy, czy meble w Twoim domu beda staly w calosci po tygodniu pobytu mojego psa u Ciebie :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: Potem mozemy porozmawiac na temat szkodliwosci psich sportow na zdrowie psychiczne naszych czworonogow ( a szczegolnie mojego :evil_lol: )[/quote]SaJo, ja juz proponowałam Bonice, żeby mi moje skrzywione psychicznie burki wyprostowała. Ale jakoś mnie zlekcewazyła :shake: Widać pisze sobie, żeby popisać, a tak naprawdę ma w nosie, że ja te biedne stworzenia wykorzystuję, manipuluję nimi, ogłupiam do tego stopnia, ze na psacerach wolą w zamian za zabawę jakże nienaturalną piłką wykonywać moje komendy, niż zgodnie ze swoją naturą polować na polne myszy na przykład... Ale Bonika otworzyła mi oczy i mnie moich psów żal :placz: Ale jestem tak zepsuta, zepsuta do cna, że wciąż będe tym moim biednym psom tę straszną krzywde wyrządzać, będę dręczyć i męczyć, będę wymagać, manipulować, otępiać.... I nikt im nie pomoże, nieborakom :placz:
-
Wizytówka miłosnika buldoga angielskiego - zgroza!!!
asher replied to akucha's topic in Buldog angielski
[quote name='Hebulka']Musisz zrozumiec ze zawsze znajda sie obroncy fabryk psów..... [/quote][B]Hebulko[/B], ależ Draczyn to doskonale rozumie! Sama przecież broni "fermy hodowlanej", w której psy żyją w kojcach, a hodowanych ras jest dwadzieścia... :lol: -
Wizytówka miłosnika buldoga angielskiego - zgroza!!!
asher replied to akucha's topic in Buldog angielski
[quote name='Draczyn']Przejedz sie do tej hodowli, a wtedy podyskutujemy. dziwie sie ,że interesujesz sie psami ze schoniska, a jednocześnie tak zaciekle bronisz masowych fabrykantow. Coś mi tu nie paasuje. to chyba wyłącznie dzialalnośc licząca na poklask na dogo[/quote]Oj, Draczyn, Draczyn... :lol: :lol: :lol: Widzisz, po pierwsze ja nikogo nie bronię... Juz pisałam, że ani w jednej, ani w drugiej hodowli nie byłam. Dlatego ich po prostu NIE KRYTYKUJĘ. Bo ich nie znam. Nie widzisz różnicy między bronieniem, a powstrzymaniem się od krytyki? :lol: A czy ty byłaś w hodowli, którą opluwasz w tym topiku, czy znasz osobiście hodowców, których nazywasz "masowymi fabrykantami"? Czy może opluwasz ich tak a priori? Tylko dziwi mnie czemu opluwasz hodowlę kojcową, skoro w hodowlach kojcowych tak naprawdę nie widzisz nic złego, czego wyraz dałaś w przytoczonym przeze mnie topiku... :hmmmm: :niewiem: :wallbash: :lol: [quote name='Draczyn']i po co znów te oszczerstwa, tam nie zyją z psow. Nie zabieraj głosu, jeśli nie jesteś zorientowana. Tam psy sa w budynku mieszkalnym, a to jest dla mnie ogromna rożnica.[/quote] Przestronne kojce w budynku mieszkalnym? W hodowli Pani Supronowiz jest przecież ok. 40 psów. To jaki to budynek? Wieżowiec? :hmmmm: [quote name='Draczyn']przytaczasz dokladnie dyskusje , ktorą z nią prowadzilam, a wątpię czy jestem dla Ciebie tak interesująca osoba, ze sledzilaś moje wypowiedzi, w wątku nie dotyczącym twojej rasy, od chwili, gdy pojawilam sie na dogo[/quote] A nie pomyślałaś o tym, że osoby, które się nazwajem nie znają, mogą mieć identyczne zdanie na temat Twoich poglądów? Jak sądzisz, ja również jestem sterowana? :cool3: [B]Draczyn[/B], nie wiem, ile masz lat, ale dyskutując z Tobą (o pardon! Kłócąc się, no bo przecież ja uwielbiam sie kłócić, prawda? :razz: ), mam wrażenie, że rozmawiam z najwyżej dwunastoletnią dziewczynką :lol: ps. Jeśli Ci "masowi fabrykanci" wytoczą ci proces o zniesławienie, co ja na ich miejscu pewnie bym zrobiła, to z przyjemnością wpadnę na rozprawę :lol: -
Wizytówka miłosnika buldoga angielskiego - zgroza!!!
asher replied to akucha's topic in Buldog angielski
[quote name='Draczyn'][B]Nie widzę sensu budowania takich fabryk psów w chwili gdy jesteśmy tak zapsionym krajem, że schroniska są juz przepelnione i coraz częściej znajduja sie w nich psy rasowe.[/B] Oczywiście zgadzam sie z tym , że jest masę hodowli o dużo gorszych warunkach, ale , czy to jest usprawiedliwienie. (...) Ponadto hodowle psow dochodowe, to wlaśni takie hodowle. Ja np nigdy nie zgodzę sie z tym aby to było w porządku. To że np narkotyki są juz na całym swiecie, to chyba nie oznacza, że musimy sie z tym pogodzić. Twoj argumnt , że tak jest na całym świecie, więc trzeba to zaakceptowac, jes conjmniej niepoważny[/quote] [quote name='Draczyn w innym topiku']Całkowicie się z Tobą zgadzam. Ja byłam w tej hodowli i widziałam. [B]Ta hodowla ma ogromne sukcesy wystawowe, których mogło by nie być, gdyby psów było mniej.[/B][/quote] Zainteresowanym polecam lekturę [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=8251&highlight=fabryczka"]tego topiku[/URL]... :hmmmm: -
Wizytówka miłosnika buldoga angielskiego - zgroza!!!
asher replied to akucha's topic in Buldog angielski
[quote name='sylwiaskalska']Asher i inni czy wy czasami lekko nie przesadzacie - ja bym w życiu dziecku krzywdy nie zrobiła i osoba która robiła te zdjęcia na pewno też nie.[/quote]Wiesz, czasem nie trzeba być złym człowiekiem, żeby zrobić krzywdę... Zazwyczaj wystarcza bezmyślność. A osób dorosłych, które dopuściły do takiej sytuacji, jak na pokazanych przez Ciebie zdjęciach nie umiem nazwać inaczej, niż bezmyślnymi właśnie. [quote name='sylwiaskalska']Asher czy ty masz dziecko i byłaś/eś w takiej sytuacji?[/quote] Nie Sylwio, nie mam dziecka. Ale nawet gdybym miała, to nigdy nie byłabym, a raczej moje dziecko nie byłoby w takiej sytuacji :-o [quote name='sylwiaskalska']Czy na tych zdjęciach dziecko płacze bo pies go niby przygniutł ? Ciekawe jest że podaje przykład socjalizacji a wy wszystkie horrory świata piszecie i to jeszcze tak jakby te dziecko mordowało. Ja wiem jak takie psy duże obchodzą się z takimi maluszkami zapewniam was one sie nie kładą na nie i nie przygniatają aby się udusiło - no i nie sadze aby dorosłe osoby na to pozwoliły. Najważniejsze to mieć kontrole nad sytuacją.[/quote] No ładny mi przykład socjalizacji :shake: Wiesz, wystarczy odrobina wyobraźni... Jak myślisz, jak zachowałby sie ten pies, gdyby nagle osa go w tyłek ucięła? I co wtedy zostałoby z dziecka, które lezy pod psem? No, chyba, że własciciele tego psa i nad osami w ogródku mają kontrolę? :razz: [quote name='sylwiaskalska']Ludzie przecież właściciele tego psa znają psa i jego możliwości oraz charakter. No tak ale na dogomani jest to norma wyciagać wnioski i najlepiej siedzieć cicho bo nie warto mieć swoje zdanie. Więc nie tworzcie horrorów A może ten pies tez znęca się nad dzieckiem ?[/quote] Sylwiu, przeczytaj moją wypowiedź ze zrozumieniem :roll: Nie napisałam, że pies celowo skrzywdzi dziecko. Ale może się zdarzyć, że skrzywdzi je [B]niechcący[/B]. Przy takiej różnicy masy między dzieckiem, a psem doprawdy o to nietrudno :shake: [B][SIZE=3]Draczyn,[/SIZE][/B] wytłumaczysz mi, czemu wychwalasz KOJCOWĄ hodowlę dwudziestu ras, a ganisz tę, wktórej hoduje się dwie rasy i w której jak rozumiem nigdy osobiście nie byłaś? :cool3: -
[quote name='ayshe']czasem tylko nasze rozmowy wzbudzaja zywe zainteresowanie w srodkach komunikacji miejskiej[/quote]Bo na przykad widząc wolne miejsce krzyczysz "Córa, siaaaad!"? :evil_lol:
-
[quote name='Alix']Jula i Ewa- Jo nie myla sie, Barosz jest z tej hodowli.[/quote]Za dużo masła :shake: :oops: [quote name='Mokka']Ja znam :lol: .[/quote]Z dobrej, czy złej strony? :razz:
-
Iiiiii, najfajniej to robi moja mama. Mój ojciec jest Bogusław, w maminym zdrobnieniu Boguś, a pies jest Boogie, w maminym zdrobnieniu Buguś. Więc bez względu, którego akurat woła - lecą obaj :lol:
-
[quote name='Agnieszka K.']Ogólnie w ostatnim czasie ceny za zabiegi weterynaryjne powinny zostać obniżone, bo ma to związek z zarządzeniem Izby Weteryraryjnej dotyczące minimalnych stawek ze zabiegi - o ile dobrze pamiętam zostały zniesione. U mojej lecznicy tak właśnie się stało.[/quote]Ceny minimalne zostały zniesione juz na początku ubiegłego roku, po interwencji UOKiK :lol:
-
Ayshe, ja mam tylko dwa, oba zupełnie różne, a tez mylę imiona :lol: Na dodatek codziennie jeden spacer odbywamy w towarzystwie zaprzyjaźnionych psiaków i wtedy to już pełny odlot, rzadko zdarza się, że wołam do któregoś psa jego imieniem :lol: Ale i tak reagują :cool3:
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
asher replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
Waszka, znasz może hodowlę miniatur Pigmej, czy jakoś tak? Poznałam dzis przefajną sunię z tej hodowli. Eksterieru nie oceniam, bo nie umiem, poza tym zarośnięta była jak miś, ale charakter ma swietny :loveu: Spokojna, zrównoważona, odwazna, japy nie darła... I nawet doga się nie bała :lol:- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
[quote name='Madzika']odnawiam temat :lol: Czy znacie Juz w Polsce jakas hodowle czarnych ONkow jesli tak to prosze o jakies namiary na pm :D[/quote]Ja znam, ale długowłosych. Nie jest to hodowla zrzeszona w związku Kynologicznym, a w ZOND-zie. No i nie wiem o niej własciwie nic więcej, czy jest dobra, zła, czy warto ją polecac, czy wręcz przeciwnie..., itp...