Jump to content
Dogomania

asher

Members
  • Posts

    6875
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by asher

  1. Pysiu, co się stało Zmorce? :???:
  2. [quote name='kiwi']A ty zadzwon sobie do autorow prac naukowych, wykładowców akademicikich, napewno kilku znajdziesz skoro jestes tak ciekawa i dowiesz sie wszytskiego. A najlepeij to kup sobie dobry, aktualny podrecznik fizjologii i poczytaj o roli i znaczeniu hormonów produkowanych przez narzady rozrodcze i przy ich udziale, w rozwoju somatycznym organizmu.[/quote][B]Kiwi[/B], nie myl dwóch rzeczy: praktyki i teorii. Do klinik odesłałam was, żebyście sobie sprawdzili (jeśli nie wierzycie), że faktycznie zalecają kastrację przed pierwszą cieczką. A jesli chodzi o teorię - są na dogomanii linki do opracowań naukowych na ten temat. Z zaleceniem przeciwnym jest ten problem, że nikt kto to odradza nie chce podać konkretów... Nie chce powiedzieć, jakie konkretnie schorzenia to spowoduje. Nie chce powiedzieć na czym się opiera odradzając... :roll: Szczerze mówiąc zaczynam się zatsnawiać, czy faktycznie "nie chce", czy może raczej nie umie... :roll:
  3. [quote name='rybon36']Powiedz mi Asher, ty nie masz juz dość?, skoro tak Cię ciekawią konkrety, to poczytaj sobie o negatywnych skutkach wczesnych kastracji w literaturze światowej, dysponując tak swobodnie wolnym czasem i nie mów, że na ten temat nic nigdzie znaleźć nie mogłas, ja mam ze swoimi nikonkretnymi i nieprecyzyjnymi poglądami sporo pracy na rzecz zwierząt potrzebujących, codziennie po 10 -12 przypadków babeszjozy, własnie zabieram się za repozycję wypadniętej gałki ocznej, zasadniczo, fakt, że nie rozumiesz dlaczego jest zakaz ustawowy kopiowania uszu i kurtyzowania ogonów powoduje, że nie bardzo chce mi się dla ciebie konkretnie poświęcać swojego wolnego czsu na wertowanie literatury celem dostarczenia Ci konkretnych danych statystycznych, bo uważam to za strate czasu, wybacz ale mnie się juz nie chce na ten temat z Toba konkretnie deliberowac, bo czeka cos znacznie ważniejszego - żywe zwierzęta.pozdrawiam[/quote][B]Rybon[/B], uważam, że skoro powiedziało się "a", to wypadałoby powiedzieć i "b"... Masz czas na rozpisywanie się, że nie masz czasu, a nie możesz wymienić schorzeń, które powoduje wczesna kastracja? :niewiem: Przeszukac net, to nie sztuka, ale już sztuką jest umieć oddzielić ziarno od plew - a tego niestety nie umiem. Nie mogę mieć pewności, że czytam poważne opracowanie, a nie jakieś zupełne bzdury, stąd moje pytania do ciebie. Jesteś weterynarzem, znasz się na swoim fachu, odradzasz kastrację przed pierwszą cieczką, więc chyba umiesz uzasadnić dlaczego, bez wertowania literatury? :niewiem: Widzisz, niedawno rozmawiałam o tym z pewną panią weterynarz, miała na sprawę taki sam pogląd jak ty, ale nie umiała go uzasadnić... Dziwi mnie to, bo zwolennicy wczesnej kastracji nie mają z tym nigdy problemu... Poza tym to nie jest moje prywatne forum, nie tylko ja je czytam i nie tylko mnie przekażesz te informacje... Inni przy okazji też może się czegoś nauczą... ps. co do zakazu kopiowania - rozumiem dlaczego go wprowadzono, ale się z tym nie zgadzam. Wolno mi. I chciałam zauważyć, że od niezgadzania się z przepisami, do ich łamania jest dłuuuga droga :roll: Poza tym nie sądzę, żebyś weryfikowała ludzi pod kątem ich podejścia do kopiowania... Co najmniej jedna osoba, którą znasz i raczej cenisz, uważasz za miłośnika zwierząt ma na tę sprawę taki sam pogląd jak ja. Może i ją spytasz, co wobec tego robi na dogomanii? :lol:
  4. Kurczę, ja głosowałam w tej ankiecie, ale nie mam pojęcia kiedy i co zaznaczyłam :lol: Do niedawna szkoliłam burki sama, a teraz z Bugajskim (kundelkiem i to już 9 letnim :cool1: ) skaczemy agility, a z onką Sabiną (też już około 9 letnią) chodzimy na szkolenie prowadzone specjalnie pod onki: PT z elementami IPO (głownie tropieniem ;) ). I w brodę sobie pluję, że tak późno zaczęłam ;)
  5. Przefajna jest ta mała :loveu: I wcale się nie zdziwię, jak ci z niej przystojna erdelka wyrośnie :cool1: :lol: Bu i koty już wyszli z szoku? :lol:
  6. [quote name='in_a']Miałaś...pecha:placz: , moim DON-kom jakoś ZADNE nasiona topoli sie nie wbijały w futerko...nigdy. Ale to jest chyba na poparcie mojego zdania, że......z tym "długim futrem to różnie bywa"...podobnie jak z...krótkim;)[/quote]Widocznie macie lepszy plac szkoleniowy :lol: ;)
  7. [quote name='ayshe']asher-ja po prostu wiem ze widzisz u sabiny fakt ze mimo wszystko jest w stanie przepracowac cala godzine.a ona pracuje ladnie.jest absolutnie gotowa na prace luzem.:p[/quote]Wiesz co... Juz ty nas lepiej więcej nie chwal :lol: ;)
  8. W tym porównaniu chodziło mi tylko i wyłącznie o budowę ciała, a nie o cechy psychiczne. Celowo porównałam maliniaka z molosem ;) Ale skoro się upieracie, to porównajmy choćby belgi między sobą. No? Który jest najbardziej użytkowy? :cool1: :lol: Mnie się donki bardzo podobają, żałuję, że FCI ich nie uznaje, cieszę się, że mimo wszystko są hodowane i ich hodowla ma ręce i nogi. Ale sama już bym donka nie chciała ;) Choćby z tak banalnego powodu, jak wydłubywanie z sierści po szkoleniu klejących się łusek po nasionkach topoli ;) Które nota bene przeszkadzały i samej Sabinie, bo wplątywały się jej głęboko w sierść i od razu robiły się jej kołtuny ;)
  9. In_a, czytałam Twój artykuł juz daaawno temu ;) Jedno jest pewne, każda pliszka swój ogon chwali (bez obrazy! ;) ). Ja swojego zdania nie zmieniłam pod czyimś wpływem. Zweryfikowałam je pod wpływem praktyki, Sabina nie jest jedynym donkiem na szkoleniu... ;) A co budowy psa... Porównaj sobie maliniaka z kaukazem na przykład... ;) Niby oba użytkowe, ale jednak jeden ma zawężoną specjalizację... ;) A nawet krótkowłose onki przy maliniaku są duże i ciężkie...
  10. [quote name='PIKA']Chcesz moja Sabe poćwiczyć na probę? :diabloti: Boorki to przy niej meserszmity :diabloti: (czy jak to sie pisze)[/quote]Jedno jest pewne, któras z nas by tego nie przeżyła :evil_lol: Mnie już przy Leonie mózg się lasuje, choć sama wiesz, że on nie jest typowym dogiem :lol: Właściciel molosów to jednak muszą być specyficzni ludzie :evil_lol: ;) Dobranoc wszystkim, jutro skoro świt znęcam się nad Sabiną na szkoleniu, więc pora spać :hand:
  11. [quote][img]http://img315.imageshack.us/img315/9424/26kwie122dm.jpg[/img][/quote] A co to? :crazyeye: Waszko, zwyzywamy siebie nawzajem? :modla: Mnie termin obrony mija... 30 marca... :roll: :shake: :flaming: :oops: :diabloti:
  12. Cieszą się bardzo :multi: Władczyni, pogadamy w niedzielę na treningu, oki? :cool3: ps. Ewa-Jo, problem w tym, że ja nie mam jak do Konstancina dojechać :shake:
  13. [quote name='in_a']Asia, jak Cie lubie to sie z tym nie zgodze...i pisałam już tu gdzieś o tym. Z tym naprawde różnie bywa. Słowo:cool3: .[/quote]Może i różnie, ale ja dostałam niechcący całkiem dobrą lekcję poglądową ;) Serio, przecież sama wiesz, że jeszcze niedawno dziwiłam się, czemu niby donki nie moga być użytkowe... A teraz jestem pewna, że jeśli będę szukać psa do jakiejś pracy, a właśnie takiego będę szukać, to na pewno nie będzie to donek ;) Te, które wy hodujecie może i mają bardziej "użytkową" sierśc, ale są z kolei większe i cięższe. A to też jest w pracy ograniczenie dla psa...
  14. [B]Frotko,[/B] to super! :) Ale miejcie na nią baczenie cały czas, zwłaszcza po następnej cieczce. [B]Rybon,[/B] ja mam czas, poczekam ;) Bo póki co żadnych konkretów z Twoich wypowiedzi nie wyczytałam... A jestem autentycznie ciekawa. ps. co do praktyk europejskich... W Holadnii, w Niemczech, w Skandynawii - sterylizuje się przed pierwszą cieczką, a przynajmniej propaguje taki właśnie sposób postępowania... Skąd wiem? A zadzwońcie sobie do co większych klinik w tych krajach i spytajcie ;)
  15. [quote name='stereo'][B]Asher [/B]Ja bym nie powiedziała, że one są leniwe czy powolne, co najwyżej stateczne. Ale dziwisz im się? Mają po 9 lat, a ty je po szkoleniach ciągasz :). Starają się jak mogą, a ty je (a dokładniej go) porównujesz z moja 1,5-roczna sunią. Ja bym się na miejscu Bugajskiego obraziła :evil_lol:.[/quote]To nie do końca tak... A jak... długo by gadać ;) Powiem krótko - sama je takimi zrobiłam ;) Z czego wcale nie jestem dumna... ;)
  16. [quote name='LAZY']Zauwazyłam, że smarkacz pilnuje mnie jak oka w głowie. Gdzie się nie ruszę tam idzie też mała...do tolaty, kibelka...innego pokoju, nawet jak wychodze z domu a ktos w nim jest to przez chwile potrafi popiszczec. Czy ona az tak mnie "pokochała" czy to moja nadinterpretacja?[/quote]Ty się tym ciesz, póki czas, bo już niebawem będzie wręcz odwrotnie :evil_lol: ;) A z tym moknięciem, to chodziło mi o takie porządne przemoknięcie, a nie wypłukanie się w stawie, czy choćby kąpiel w wannie ;) Po takim pikusiu Sabina też schnie błyskawicznie. Ale pobądź sobie przez trzy - cztery godziny na deszczu z onkiem i donkiem, wtedy pogadamy :cool1:
  17. hahaha, nooo, coś za coś, albo spokojny pies, który miszczem agility w życiu nie zostanie, albo miszczu, który zazwyczaj jest nakręconym wariatem :lol: Ja jeszcze nie wiem co lepsze ;)
  18. Lazy, bo one SĄ powolne ;) Porównaj sobie, jak pokonuje tor Negra Stereo (filmik w jej galerii), a jak Bugajski. A zaczynaliśmy razem ;) :lol: A Sabina... Heh, powiem tylko, że dziś na szkoleniu musiałam COŚ zrobić, bo inaczej bym pękła, albo zamordowała swojego durnego sucza... Więc stanęłam i się wydarłam, tak w przestrzeń. Pomogło :evil_lol: Mnie, bo Sabiny to nic nie wzrusza :diabloti:
  19. Hahaha, też nie mam pojęcia o co chodziło, to pewnie był moment między ćwiczeniami :eviltong: :lol: A same onki są, bo to specjalna grupa dla onków ;) Stereo, tak, to nasz kabacki Camp ;) A wody tam faktycznie dostatek i na dodatek kajaki po niej pływają ;)
  20. Negrula jest świetna :multi: Ja wam wróżę wielką karierę! :klacz:
  21. Sabina prymusem :crazyeye: :megagrin: :megagrin: :megagrin: :evil_lol:
  22. Cieszę się, że się podoba :) Tylko absolutnie się nie sugerujcie, że tak właśnie powinno wyglądać pokonywanie toru :evil_lol: No to jeszcze jeden deser, świeższy, bo dzisiejszy ;) [quote name='Ewa-Jo']komenda siad [IMG]http://img414.imageshack.us/img414/1502/siad1gg.jpg[/IMG] komenda waruj [IMG]http://img58.imageshack.us/img58/7827/waruj2kv.jpg[/IMG] tresser zachwycony kursantami:eviltong: [IMG]http://img414.imageshack.us/img414/8264/treserchwali7mq.jpg[/IMG] jaka komenda była wydana przez tressera -może ktoś wie????? [IMG]http://img58.imageshack.us/img58/838/jakakomenda3mv.jpg[/IMG] tresser rozkłada ręce [IMG]http://img414.imageshack.us/img414/9941/tresserrozkladarece1fa.jpg[/IMG][/quote] [quote name='Ewa-Jo'] kursant Barosz [IMG]http://img414.imageshack.us/img414/2117/barosz2hx.jpg[/IMG] kursant Max [IMG]http://img414.imageshack.us/img414/1966/maxsolo1bv.jpg[/IMG] kursant kruszon [IMG]http://img414.imageshack.us/img414/1841/kruszon5sh.jpg[/IMG] kursant Hamer [IMG]http://img414.imageshack.us/img414/774/hamer3pb.jpg[/IMG] kursant Kamp [IMG]http://img414.imageshack.us/img414/5278/kamp2gi.jpg[/IMG] kursantka Norasek [IMG]http://img58.imageshack.us/img58/7503/norasek7hj.jpg[/IMG] kursantka Zara [IMG]http://img58.imageshack.us/img58/6236/zara0oc.jpg[/IMG] kursantka Sabina [IMG]http://img414.imageshack.us/img414/1107/sabina6wn.jpg[/IMG] kursant Joshua [IMG]http://img58.imageshack.us/img58/3127/jojo9hs.jpg[/IMG][/quote]
  23. Nie wszystkich pochwaliła, nas nie :placz: Ale trudno się dziwić, bo nas nie ma za co chwalić :oops: :lol:
  24. Stereo, wklej zdjęcia i filmy bezpośrednio do swojej galerii, bo mało komu chce się po innych topikach latać ;) A Negrze na agility idzie rewelacyjnie!!! :klacz:
  25. [quote name='malawaszka']w pańcię czy to co trzyma w ręce?? :evil_lol:[/quote]W pancię z małym dodatkiem :eviltong: A na deser... :cool1: [URL="http://www.zippyvideos.com/6185502145057606/mov03005/"][IMG]http://i2.zvhost.com/2/u/ug27hg9n.jpg[/IMG][/URL]
×
×
  • Create New...