-
Posts
6875 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by asher
-
Wczoraj po okolo 3 dniach niesprawdzania mama znalazła na Sabinie 3 kleszcze... Zywe, już lekko napompowane, ale bez krwi - takie, o jakich pisałam wcześniej, co to nie wiem, co o nich sądzić...W zasadzie nadal jestem tak samo głupia, jak na początku, bo nie wiem, czy brak opitych kleszczy świadczy o tym, że zabezpieczenia działają (czyli kleszcze zdychają zanim zdążą się napić), czy może po prostu jakims cudem w czasie tych trzech dni Sabina nie złapała żadnego kleszcz poza tymi trzema świeżymi... Chyba naprawdę jednego kleszcza zostawię i będę obserwować jak sytuacja się rozwija :roll: Za to na Bugajskim kleszczy brak :multi:
-
Wiecie co, skoro już decydujemy się odwoływac do filarów rasy, to może... Horand? ;) Każdy jeden niemiecki i poniemiecki burek ma go w rodowodzie, a przede wszystkim łatwiej ludziom wytłumaczyć skąd taka nazwa ;) I czy chcecie, żeby to było jedno słowo, czy może nazwa opisowa, np. "Stowarzyszenie miłośników owczarka niemieckiego - Canto/Hornad"? Ja bym była za ta drugą wersją, zwłaszcza, jesli mamy choćby w minimalnym stopniu propagować rasę wśród szarego ludu :lol:
-
[quote name='Marysia_i_gończy']Nie powinno się kształtować kilku rzeczy w jednym czasie, właśnie po to, żeby się psu nie myliło.[/quote] I wszystko jasne :) [quote]Właśnie tak, kiedy już masz zachowanie "wrzucone" na komendę, to nie nagradzasz zachowania bez komendy. Np. to nieszczęsne pacanie w udo - jest na komendę, nagradzam wyłącznie zachowanie na komendę, jeśli paca mnie tak sobie (zdarza jej się jeszcze) to ignoruje. Nie zniechęci to jej. Po prostu nauczy się, że "płatne" są wyłącznie pacania na żądanie :)[/quote]No tak, ale wtedy pies już o zachowanie zna, wie, że generalnie "się opłaca", bo nie jest to początek nauki. A mnie własnie o taki początek chodziło. Ale jeśli uczy się na raz tylko jednej rzeczy, to już rozumiem ;)
-
Zaraz, bo mnie się już pokiełbasiło o czym właściwie rozmawiamy :lol: Jakie przeszkody są w jupmingu, a których nie ma w zerówkach i jakich przeszkód nie ma w zerówkach agility: ;) Stereo, ale my nie miałyśmy ponumerowanych, więc miałyśmy trudniej :cool1: ;)
-
[quote name='Flaire']Oj, skok jak najbardziej jest... Poza slalomem nie ma koła.[/quote]I huśtawki chyba nie ma? Ale slalom to raczej jest? ps. czy mnie się wydaje, cyz na zawodach podejscie na i zejście z kładki jest bardziej strome niż na treningu u nas? :hmmmm:
-
Karolajna, nie będzie tak źle z tymi przeszkodami, myśmy przecież na ostatnim treningu latały po torze złożonym z 15 w sumie przeszkód. I nie było tak źle :cool3: A terminu nie przekładajcie ;)
-
Ale na zawodach chyba sa ponumerowane ;) A ja nie wiem, czy będę na treningu w tym tygodniu... Babcię mam w szpitalu :-(
-
Myśmy z tadzikową Dagmarą w drodze do bajorka wlazły w GNIAZDO pająków :angryy: :scared: 18-ta pasuje? Pod lasem?
-
Oooo rewelacja!!! :multi: Woleć to bym wolała na łąkach, ale tam jest strasznie dużo paskudnych pająków, więc jednak wolę pod lasem :lol:
-
[quote name='Flaire']Jumping to jest tor bez strefówek. Często sędziowie ustawiają szybkie torki jumpingu.[/quote]Dzięki, jestem mądra dziewczynka, bo tak myslałam :cool1: ;)
-
Gratuluję wszystkim :klacz: I niech mniekto dobry oświeci, co to jest agility, a co to jest jumping? :modla:
-
[quote name='Marysia_i_gończy']Komendę wprowadzasz na końcu, wtedy, kiedy już masz całe zachowanie. Np. z tym udem :cool3: najpierw ćwiczyłam z Uną dotykanie plastra naklejonego na spodnie (bez komendy, Una zobaczyła coś nowego, dotkneła, ja kliknęłam i poszło), potem odcięłam połowę plastra, przerwa, w kolejnej sesji znów pół plastra, potem zdjęłam plaster, a Una z rozpędu pacnęła w "gołe" spodnie - K/S. Miałam więc psa, który robił "pac" w spodnie raz za razem (tzn w czasie każdego pacnięcia było klik, a po pacnięciu smakołyk) - i DOPIERO TU wprowadzałam komendę.[/quote]Ja tego kompletnie nie rozumiem... Czemu komendę wprowadza się dopiero na końcu? Przecież "jakoś" trzeba psu dać do zrozumienia, że teraz własnie ćwiczymy pacanie łapą w spodnie? Więc czemu nie komendą? No bo jeśli nie dajemy psu do zrozumienia w żaden sposób, to skąd pies ma wiedziec, że teraz właśnie ćwiczymy pacanie, a nie siadanie, czy turlanie się? Jasne, można w danej sesji siadania, czy turlania się nie nagradzać, ale jeśli uczymy psa tych trzech rzeczy na raz, to czy brak kliknięcia i nagrody za siad, czy turlanie się nie zniechęci go do wykonywania tych czynności? :niewiem:
-
[quote name='rybon36']np wszystkie owczarki środkowoazjatyckie a te sa RASĄ OLBRZYMIĄ mają cieczki raz do roku, czemu was tak to dziwi?[/quote]Rasy pierwotne mają zazwyczaj cieczkę raz w roku, tak, jak dzikie psowate. Może więc w tym rzecz, a nie wielkości? Nie wiem tylko, czy ałabaje to rasa pierwotna?
-
Rybon, dzięki. A jakie konkretnie schorzenia może powodować wczesna kastracja? Piszesz, że pracowałaś w USA, więc pewnie miałaś do czynienia z takimi przypadkami? Acha, co do układu moczowego, ja czytałam, że gdy kastruje się suczkę w wieku ok. 6 miesięcy, to brak hormownów w żadne negatywny sposób nań nie wpływa. Natomiast kastracja bardzo wczesna, czyli u małego szczeniaka (ok. 8 tygodni, a tak kastrują w schroniskach w Ameryce Pn.) może w przyszłości powodować nietrzymanie moczu.
-
Monisieczku, będzie dobrze! :) Skoro spec mówi, że to nic takiego, to sie nie ma czym przejmować, psy przecież nie używają oczu w takim stopniu, jak ludzie, więc im jakieś tam plamki tak znowu bardzo nie przeszkadzają ;) Wiecie co, ja bym wolała jakąś zwykłą polską nazwę, "canto" faktycznie kojarzy się z włoskim, a przez to przeciętnemu kowalskiemu nic ta nazwa nie powie (mnie nie mówi :oops: ). Jesli już języki obce, to może coś z niemiecka? Ale oczywiście, jeśli uznacie, że ma być "Canto", to i tak się zapiszę ;)
-
[B]Haniu[/B], ano rozczula :loveu: Mnie wszystkie psie staruszki rozczulają. Oprócz mojej prywatnej zołzowatej emerytki ;) [B]Pysiu[/B], przychylam się do zdania Malawaszi i Piki :evil_lol: Jedyny kot, jakiego Sabina nie chce zjeśc, to kot sztuczny. I to tylko pod warunkiem, że nie miauczy :evil_lol:
-
[quote name='ayshe']byl szefem i uo:razz: .alez zycie brutalnie potrafi przykopac tak raptownie spasc z piedestalu szefa:roll: :lol: .biedny kamp:cool1:[/quote]Iiiii, szefem... Na jego własnym tylnym siedzeniu, w jego własnym samochodzie od początku rządziła Sabina :evil_lol:
-
[quote name='ayshe']a kamp mnie rozwalil-to ja juz nie bede,bede grzeczny i wogole to ide polozyc sie do cienia,i wogole nikogo nie bede juz ustawial:oops: :cool1:[/quote]Hihihih, jeszcze mu potem Sabina w samochodzie napyskowała :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: Biedniulek na pewno ma depresję :lol: ;)
-
[quote name='HankaRupczewska'][B][I][FONT=Comic Sans MS][SIZE=5][COLOR=darkgreen]SZCZĘŚCIE W CZYSTEJ POSTACI ...[/COLOR][/SIZE][/FONT][/I][/B] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images4.fotosik.pl/25/gv5fpne546rtt3vn.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images3.fotosik.pl/62/dalcq9qf8pfvcoo3.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images1.fotosik.pl/62/3ie8axbp8zf494b1.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images2.fotosik.pl/62/tibr0111usxs30i5.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images1.fotosik.pl/62/nnhuyetepw3xpiky.jpg[/IMG][/URL][/quote] Kochana Maiutka!!! :iloveyou:
-
[quote name='LAZY'][img]http://i3.tinypic.com/xe1vo1.jpg[/img][/quote] :crazyeye: :roflt: :roflt: :roflt:
-
Aaaa, jak trzy godziny, to rozumiem :lol: Ja dziś totalnie spuchłam na torze :tard: Jutro idę pozwiedzać okoliczne kluby fitness, chyba się szarpnę na jakiś abonament :cool1: Bezludzie cudowne :multi: Ja mam zawsze duszę na ramieniu i oczy dookoła głowy, jak Sabinę w lesie puszczam luzem :shake: Pierwszy łowczy RP mi się trafił, kurna :mad:
- 78403 replies
-
[quote name='Alicjarydzewska'][I][B]Byliśmy na bezludzi i w lasku i nogi m i wchodzą do poopy :evil_lol:[/B][/I][/quote]Po godzinnym spacerku? :shock: Oj, Pani Rydzewska, musi Pani nad kondycją popracować :cool1: A bezludzie macie prześliczne, lasek, rzeczka, cudo! :loveu: I nie mogę się doczekać relacji z komisyjnego liczenia włosów na głowie pana Pysia :evil_lol: Uprzejmie proszę o dokumentację fotograficzną :evil_lol:
- 78403 replies
-
Betty, bo Negra przychodzi na 12-tą. W samo południe ;) Ufff, ale nas dzisiaj przegoniły dziewczyny po torze :tard: Bugajski leży, jak niezywy, a ja jutro pewnie będę miała zakwasy :evil_lol: Na szczęście Bugajski już na zadną przezkodę nie jest obrażony! :multi: TFU!!! Zeby nie zapeszać ;)
-
[quote name='PIKA']taaa dyskusje o wyższości jajka nad kurą czy czego tam innego :diabloti:[/quote]Napisała ta, która wręcz nienawidzi dyskutować :eviltong: Lazy, a jakieś fotki niuńki wkleisz? :loveu:
-
[quote name='coztego']Dla mnie wskazaniem są np. badania dowodzące, że wczesna sterylizacja zmniejsza ryzyko zachorowania na raka sutka.[/quote] Ano właśnie. Zwłaszcza, że moja Sabina zachorowała, więc aż za dobrze zdaję sobie sprawę z tego, jak paskudna jest to choroba... I chciałabym zrobic wszystko co w mojej mocy, żeby żadna moja następna suczka nie musiała tego przechodzić... [quote name='coztego']Natomiast podobnie jak [B]asher[/B], nie wiem, i nie mogę odczytać z wypowiedzi [B]rybon[/B], ani z Twoich [B]kiwi[/B], jakie są [B]złe[/B] skutki wczesnych sterylizacji. :niewiem: Chciałabym przeczytać, że "wczesna sterylizacja powoduje...i tu odpowiednie schorzenia" Dogomanię czytają różni ludzie, wiele osób głównie stąd czerpie wiedzę o weterynarii, żeby lepiej się opiekowac swoimi pupilami. Skoro więc zasiało się w nich ziarno wątpliwości o wartości wczesnej sterylizacji, to warto by to jakoś uzasadnić.[/quote]Dokładnie o to mi chodzi - chciałabym się dowiedzieć jakie są/mogą być negatywne skutki wczesnej sterylizacji i skąd pewnośc, że to własnie wczesna sterylizacja je powoduje. Kurczę, czy to takie dziwne, że o to pytam? :???: [B]Rybon[/B], a jakbym była twoja klientką, która chce wykastrować suczkę (nie daj Boże kopiowaną) przed pierwszą cieczką i spytała cię czemu nie chcesz tego zrobić, skoro ja słyszałam i czytałam, że tak zalecają w USA i na zachodzie, to wywaliłabyś mnie za drzwi mówiąc, żebym sobie sama literaturę poczytała, bo ty nie masz czasu na pierdoły? :niewiem: ps. Kiwi dzięki za info o chromie, własnie się odchudzam ;)