Jump to content
Dogomania

PIKA

Members
  • Posts

    6182
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by PIKA

  1. A Ty jesteś kulturystrą ? Bo ja nie i sobie żarcia nie bilansuje to czemu mam psu bilansowac ? :niewiem: Od kiedy powstało słowo bilans? Od momentu jak KONCERNY zaczęły wprowadzać suche żarcie Zapytaj psa czy w warunkach naturalnych by sobie żarcie bilanoswał? Oj wie doskonale - to jest tzw. intuicja W warunkach naturalnych dobierałby sobie te mikro i makro elemnty z przyrody - zjadając oprócz upolowane mięcha równiez rózniste roslinki ano czuje, bo czemu np. pluje gorzkimi tabletami czy innymi dziwnymi rzeczami ? A Ty uważasz, ze to suche żarcie nie jest dosmaczane? To się mylisz Co do przyprawiania - sobie tez nie powinnismy za bardzo przyprawiać mówię głównie o soli, polecam dodawanie przypraw ziołowych, które równiez można podac psu,. bo takie zioła pies w warunkach naturalnych jakby poczul potrzebę to by pewnie zjadł, zaś sól i pieprz by pewnie z daleka omijał ano rosnie więcej lub mniej w zalezności od karmy i do tego dłużej się trawi. Nie wiem, ale moja sucz po suchym chodzi głodna i szuka żarcia Poza tym ja widziałam i poczułam już wymiociny psa, który był karmiony suchą karma i to 11 godzin wczęśniej Zobaczyłam niestarwiona sucha karmę smierdzącą jajami Ale hodowla psów ma troszke inny cel niz hodowla krów. Bo słowo HODOWLA może miec róznorakie znaczenie Jak Ty nie widzisz róznicy to oddaj swoje psa azjatom do knajpy Mój pies w kokardkach nie chodzi, ale traktuje go jak członka rodziny i przyjaciela, to co jestem głupia, czy jak? :niewiem: Jak go skopie z raz dziennie to bedzie lepiej ? :niewiem: Ja psu gotuję, bo to jest mój wybór i się nie dałam skusic reklamom koncernów Poza tym ja bym nie chciała jeść żarełka w tabletach to czemu mam przyjaciela tym karmic ? Poza tym chyba nie za dobrze przeczytałes te argumenty "przeciw" , ale wyciagnąłes jakies dziwne wnioski i próbujesz zbic tylko te które akurat Ci pasują i na które wydaje Ci się , ze masz argumenty :wink: Mam Ci wyciagnąć kilka innych chociazby z moich wypowiedzi? przejrzyj ten temat jeszcze raz i poczytaj dokładnie :wink: Ja się powtarzac nie lubiam :wink: Niemniej pozdrwiam
  2. a uważasz, że pies smaku nie czuje? Jesli tak to pozostaje zapach bo czemu nawet jeden pies jedno żarełko zje, a innego nie :wink: .Świetny przykład :D wbrew temu co mówila Aga :wink: A o BSE słyszałaś (eś) ? A wiesz skąd sie wzięło ? Od karmienia krów MACZKĄ z resztek krów własnie No i my to jemy i nasz psy tez, niestety :-? To może zaczniemy karmic psy suchym żarciem z psa? :o Tak?, a uważasz, że koncerny produkujace sucha karmę dla psów to "suszą" to mięso w ten sam sposób co indianie? Bo ja nie sądze, poza tym dobrze przeczytaj skład na opakowaniu to zobaczysz, czy tam nie ma chemii :wink: I mam jeszcze jedno pytanie, JAKIE MIĘSO dodają do tych suchych karm sądzisz, że I-go gatunku, bo ja uważam, ze odpady to nie zawsze najbardziej odzywcze A patrząc na Twoj przyklad karmienia zwierząt rzeźnych to może dodają do tego żarcia resztki z krówek z BSE? :niewiem: Gotując psu żarelko sama - WIEM CO DAJE I ILE DAJE Poza tym niektore witaminy tracą swoje właściwości przy obróbce w wysokich temperaturach a tak jest przygotowywana sucha karma W naturalnych warunkach pies nie wziąłby do pyska suchego żarcia, to my go do tego zmuszamy Je, bo nie ma innego wyjscia Przejrzyj cały ten wątek, a zobaczysz argumenty "przeciw"
  3. jak trudno ? :roll: U Ciebie źle jej nie będzie 8) A poważnie to dziekuje za zaufanie :calus:
  4. Więc dopiero WTEDY 'piana' ma właściwą konsystencję ? :roll: Konsystencja, konsystencją :roll: ale dopiero na końcu, trzeba do piekarnika wsadzić :niewiem: trza się było tak nie kręcic 8) albo tak mocno nie trzepać :roll: Po pierwsze, 'primo' :wink: - jezdem prawdomówny ... czasami aż do bólu 8) Po drugie, 'secundo' - NIE TRZEPAŁEM ... dywanów bo nie było śniegu. :evil: ad primo : :hmmmm: na kanapie też aż do bólu? :roll: ad secundo : a Ty trzepiesz dywany siedząc (względnie leżąc) na kanapie? :o
  5. A wiesz, że ja to zaraz i natychmiast bym brała, zaporzyczyła sie a bym wzięła :D Tylko, wiesz, ze to moje suczydło nie pozwoli na nowego czterolapnego mieszkańca w domu :roll: Próbowalam i nie wyszlo :( Stresa bym ciągle miala że cos maluchowi zrobi pod moją nieobecnośc :-? A zamykać ich po pokojach jak mnie nie ma też nie chcę :roll:
  6. Ale bezów bez kręcenia się zrobić nie da :o Trzepanie tez podobno sie sprawdza 8):hmmmm: podobno to trzeba zrobić i jedno i drugie, :roll: napierw potrzebać a potem pokręcic :roll: trza się było tak nie kręcic 8) albo tak mocno nie trzepać :roll: :hmmmm: a Ty sie tak odstrajasz, żeby chłopu na złość zrobić? A ja myslałam, że po to aby dumny był 8)
  7. Onnna chętnie w jakowyś weekend wpadnę wymiziac malucha :D Olund a co ja mam powiedzieć? U mnie dog to będzie mozliwy za parę lat :roll: Oby moje aktualne suczydło żyło jak nadłużej :angel:
  8. Ale bezów bez kręcenia się zrobić nie da :o
  9. Onnna ale ten Twój maluch jest słodziak :angel: :angel: Korona zabiłaś mnie tymi pysiami :roll: Jak też jak mrówka nie powinnam tu wchodzic :( JA CHCĘ DOOOOOOOGAAAAAAAAA :bigcry:
  10. Sadyzm zostal wykluczony :roll: Chyba nie :roll: Masochizm chyba został wykluczony a nie sadyzm :roll: :hmmmm: a moze trza by było przyjemnie z pozytecznym połączyć ? :roll: Cichoooo, bo jak połączy to mu wyjdzie zawodowo :oops: No o tym mówię :oops: A ma to jeszcze jedna zaletę - podatków płacic nie trzeba :lol: A i to nie zawsze :roll: To zlezy jak sie ten "sport" uprawia :roll: i z kim 8) : Problem, że jak się np kulą miota to partner nie jest potrzebny :roll:ale ta kulą można przypadkiem kogos trafic :roll:
  11. Nie wiem kto to, ale na pewno to nie jest Cairo :lol: Pewnikiem jakowyś Żólty dog 8) Rodzynek Korony? Hazard 8) ja nie wiem, czy to lepiej niż samica z zapędami :lol: Dawaj foty małego 8)
  12. Jak siem 'takie' zachowanie nazywa? - wyłączam, co oczywiste, masochizm Chyba jestem Alter ego :oops: , bo mnie tez ulecialo :roll: Sadyzm? 8) :hmmmm: a moze trza by było przyjemnie z pozytecznym połączyć ? :roll: A i to nie zawsze :roll: To zlezy jak sie ten "sport" uprawia :roll: i z kim 8) :
  13. Korona co ja bedę mówić :roll: Chyba to co zawsze JA CHCE DOGAAAAAAAAA Witaj miroj :bigok: Nie wiem, czy wiesz, ale jesteśmy prawie sąsiadami :lol: Ja rozumiem, ze na tym zdjęciu to mały jest po obiedzie bo ma taki wielgachny brzuszek :lol: :lol:
  14. W saunie byłam 8) Za każdym pobytem to codziennie chcialam latać, tylko podobno tak często nie można :roll: a daleko nie mialam, wystarczyło zejśc na najniższy poziom domu w którym mieszkałam :D, nagrzać piec z kamieniami, wejśc do sporej drewnianej kabiny, połozyc sie i co jakiś czas wodą te kamienie polewac :D Do basenu nie skakalam ino pryysznic brałam po :roll: przed tez :niewiem: :hmmmm: z tego co wiem, to finowie, ci z Laponii tez to sadystami nie som :roll: No powiedzmy, ze to jest cos w stylu naszego "cholera jasna" :wink: Brzydszych przekleńst mnie nie nauczono :roll: :oops: ??? :roll: :o A Ty z kim gadasz? :o
  15. No, czyli Skandynawia 8) Ja byłam :oops: Kilkanaście razy jeździlam do Jyvaskyla :roll: Ale tych specjałów nie kosztowałam :oops: Może dlatego, ze w środkowej Finlandii nie ma reniferów a z alkoholi to finowie zwykła wódeczke preferują :lol: Jedyne co pamiętam z fińskiego to perkele (tak się wymawia) - to takie delikatne przekleństwo jest :oops: :lol:
  16. no nie moja droga :roll: przecież to towarzystwo to każde z innej parafi :o Ja tam kcem doga i tylko doga 8) Mogą byc dwa alibo i więcej 8)
  17. :hmmmm: a nie? :roll: Jak dobrze na mapę spojrzeć to na górze A jeszcze wyżej som Lapończyki :lol: 8) :hmmmm: a Laponia to do Skandynawii nie nalezy przypadkiem? 8)
  18. :hmmmm: a nie? :roll: Jak dobrze na mapę spojrzeć to na górze som 8) Potwierdzam :evil: Ja protestuje przeciwko takiej niesprawiedliwości :terazpol:
  19. :o to jak trzepią dywany na Lazurowym Wybrzeżu, jak tam śniegu nie ma? :o Jak sie zakurzy to odsprzedaja tym co maja snieg :oops: ::o znaczy Skandynawom ? :o I co, kupiłaś już bilety? :P
  20. :morning: U mnie jeszcze nie sypneło :roll: za to tak wieje że myslałam, ze mi psa porwie :o Acha :roll: czyli znamy już Twoje weekendowe plany :lol:
  21. Łomamciu :angel: :angel: JA KCEM DOOOOOOOGA :bigcry:
  22. Aaaaaaaaa Jovka ja se odbitki zamawiam :angel: :angel: z czym? :o
  23. Coztego i Kika a te Wasze psiny to zębów nie mają ? :lol: Rany mieso psom mielą, :lol: pies musi cos gryźć :wink:
  24. albo zwiększ ruch :wink: Można też dawać, powiedzmy bardziej chude mięsko, bez „przerostów tłuszczowych „ :o Kurna a nie za mało? :hmmmm: Kubek suchego to jednak troche więcej niż kubek gotowanego. Powiedzmy, że suche ma bardziej skompensowane te składniki odżywcze Oj czuje, ze Was zje :lol:
  25. :o to jak trzepią dywany na Lazurowym Wybrzeżu, jak tam śniegu nie ma? :o mnie po........... :oops: ........... też nie :oops: Mnie tam zakwasy po :wink: ... siem nie robią. Niech pada. Będzie ślisko. :roll: Zakwasów nie masz, ale za to masz poobijany tyłek? 8) Patrzaj a nasze prababki tak na co dzień miały :roll: a Jaki był przyrost naturalny 8)
×
×
  • Create New...