-
Posts
16511 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by doddy
-
Umierająca sunia w polu. [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/umierajaca-astka-w-polu-z-glutem-z-kleszczami-nie-mogaca-wstac-z-wielkim-brzuchem-123993/[/URL] [URL=www.fotosik.pl][img]http://images28.fotosik.pl/291/1a028dfe87ab1280.jpg[/img][/URL]
-
[Fundacja AST] Wątek zbiorczy - prosimy o pomoc finansową
doddy replied to doddy's topic in Już w nowym domu
Wątek Laguny. [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/umierajaca-astka-w-polu-z-glutem-z-kleszczami-nie-mogaca-wstac-z-wielkim-brzuchem-123993/[/URL] -
2.11.2008r. dostaliśmy telefon od Izy (izabellah), że stoi w polu w Babicach nad umierającą amstaffką i błaga o pomoc. Zadzwoniliśmy do lecznicy czy mają wolne miejsce i pojechaliśmy po sunię. Naszym oczom ukazała się malusia biedna amstaffka, z zielonym glutem cieknącym z nosa, wielkim napompowanym brzuchem, masą kleszczy, nie mogąca się podnieść. Sunia leżała i umierała… Podnieślimy ją, okazało się że sunia kuleje na tylną łapę i wygląda po prostu koszmarnie. Obecnie Laguna (tak ją nazwaliśmy), przebywa w lecznicy pod czujnym okiem lekarzy, którzy próbują zdiagnozować co jej dolega. W badaniach krwi wyszła na razie anemia. Sunia w dniu dzisiejszym będzie miała robione zdjęcia RTG oraz USG. Będziemy informować na bieżąco o suni. Zwracamy się do Państwa o pomoc dla suni. Szukamy osób, którzy pomogą w finansowej opiece nad Laguną (z pewnością rachunek w lecznicy będzie dość duży), szukamy Wirtualnych Opiekunów, a przede wszystkim osoby, która chciała by później stworzyć Lagunie nowy, kochający dom. Laguna została oceniona na wiek ok. 1 roku. Jest bardzo łagodną sunią, pomimo stanu, bólu – nie okazuje żadnych negatywnych zachowań. W sprawie Laguny prosimy o kontakt z naszą fundacją: 0 501 797 018 [email protected] www.fundacja-ast.pl Wpłat na Lagunę, można dokonywać na nasze konto z dopiskiem "LAGUNA". AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych 79 1160 2202 0000 0000 8061 3463 ul. Żwirki i Wigury 1b/37 02 - 143 Warszawa To jest nasza nidulka Laguna:
-
[Fundacja AST] Wątek zbiorczy - prosimy o pomoc finansową
doddy replied to doddy's topic in Już w nowym domu
Przez ostatnie dwa dni mamy 3 kolejne nabytki. 2 dramaty 1 znaleziony psiak. [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/lomianki-znaleziono-amstaffa-123969/#post11169001[/URL] -
Dnia 31.10.2008r. w Łomiankach znaleziono młodego amstaffa. Pies jest zadbany, więc liczymy że uda się odnaleźć jego właścicieli. Obecnie psiak przebywa u nas w fundacji. [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images33.fotosik.pl/398/406282bff84b784c.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images50.fotosik.pl/26/86252d66c2601fc0.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images50.fotosik.pl/26/f0f806d83ee6edfa.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images38.fotosik.pl/26/a224c7accc3efe72.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images26.fotosik.pl/291/96920aff0e1e065a.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images25.fotosik.pl/290/dad7d271f714b0a9.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images43.fotosik.pl/26/32c7783e6a00fa9b.jpg[/IMG][/URL]
-
Suka, czy maciora? Pitbullowa ofiara rozmnażacza. Już w nowym domu! :)
doddy replied to Greven's topic in Już w nowym domu
Sandra, nikt z nas by nie chciał aby bullowate spały w budach tylko w łózkach. Stad wydajemy je na kanapy i przebieramy w domach. Ale z tego co widzę, to na razie nie ma wizji na lepsze warunki i sunia jest u Ciebie - chyba, że jest coś poza forum. Stąd jeśli sunia ma być u Ciebie na zimę to pomyśl o przygotowaniu jej do tego. Warto wtedy zasięgnąć informacji od hodowców. -
Psiak ma juz DT w Lodzi. :multi: Tymczasem my mamy kolejnego psiaka. Amstaff znaleziony w Lomiankach. Na razie jest u Marty. [URL=www.fotosik.pl][img]http://images26.fotosik.pl/290/747fce8a11d35f51.jpg[/img][/URL] [URL=www.fotosik.pl][img]http://images32.fotosik.pl/391/60dc7ce86273eca5.jpg[/img][/URL]
-
ZAGŁODZONY AMSTAFF-AXEL ma dom, bo zostaje w DT :)
doddy replied to doddy's topic in Już w nowym domu
Na konto naszej fundacji z dopiskiem "AST RADOMSKO". [LEFT][FONT=verdana][COLOR=#993300][B]AST - Fundacja na Rzecz Zwierzat Niechcianych[/B][/COLOR] [/FONT] [FONT=verdana][B]nr. konta:[COLOR=#990000] [COLOR=#993300]79 1160 2202 0000 0000 8061 3463[/COLOR][/COLOR][/B] [/FONT][/LEFT] -
ZAGŁODZONY AMSTAFF-AXEL ma dom, bo zostaje w DT :)
doddy replied to doddy's topic in Już w nowym domu
Nie możemy, bo nie wysłaliśmy jeszcze stosownych papierków. -
ZAGŁODZONY AMSTAFF-AXEL ma dom, bo zostaje w DT :)
doddy replied to doddy's topic in Już w nowym domu
A, i zapomnialam dodac najwazniejsze. Lecznica byla by nam wdzieczna za pomoc finansowa w leczeniu i hotelowaniu psa u nich. Nie wiadomo bowiem na ile Towarzystwu wystarczy funduszy na pokrycie naleznosci. -
W dniu wczorajszym dostalismy sygnal od radomskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzetami o zaglodzonym amstaffie, ktory zostal w drodze interwencji zabrany wlascicielom. Pies mial trafic do schroniska, jednak jego stan na to nie pozwalal. Pies zostal przewieziony do szpitala dla zwierzat w Radomsku, gdzie przebywala niedawno nasza Tesla. Obecnie jego zyciu nie zagraza niebezpieczenstwo, jednak wisi nad nim wizja schroniska. Pies na dzien dzisiejszy wymaga opieki w postaci kilku posilkow, rozlozonych na raty, co w schronisku nie jest po prostu mozliwe z przyczyn technicznych. Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami nie jest w stanie podjac sie opieki nad psem z braku funduszy. Pies zostal odebrany wlascicielom z powodu nie sprawowania nalezytej opieki, doprowadzenia psa do stanu wycienczenia i zaglodzenia. Wlasciciele trzymali go na lancuchu. Pies ma 1,5 roku. Jak dotad nie zaobserwowano w nim zadnej agresji. Wrecz przeciwnie, jest typowym charakterologicznie przedstawicielem rasy. Nasza fundacja na dzien dzisiejszy nie moze sie zdecydowac na zabranie psa pod nasze skrzydla z powodu braku domu tymczasowego. Jak zglosi sie ktos do opieki nad psem, poczynimy kroki by jak najszybciej go zabrac. Obawiam sie brac kolejne bidy na hotel bo boje sie, ze podziela los zapomnianej Nuki, o ktorej malo kto pamieta. [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images26.fotosik.pl/290/d62e3bbd651e6d98.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images35.fotosik.pl/25/c5b8cf32ea610470.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images30.fotosik.pl/290/c949f20c347d11ba.jpg[/IMG][/URL] Zdjecie z interwencji [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images37.fotosik.pl/25/4b40551d3cfe07b7.jpg[/IMG][/URL] Wątek psiaka: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/zaglodzony-amstaff-ofiara-okrucienstwa-ze-strony-wlasciciela-koszmar-123864/[/URL]
-
W dniu wczorajszym dostalismy sygnal od radomskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzetami o zaglodzonym amstaffie, ktory zostal w drodze interwencji zabrany wlascicielom. Pies mial trafic do schroniska, jednak jego stan na to nie pozwalal. Pies zostal przewieziony do szpitala dla zwierzat w Radomsku, gdzie przebywala niedawno nasza Tesla. Obecnie jego zyciu nie zagraza niebezpieczenstwo, jednak wisi nad nim wizja schroniska. Pies na dzien dzisiejszy wymaga opieki w postaci kilku posilkow, rozlozonych na raty, co w schronisku nie jest po prostu mozliwe z przyczyn technicznych. Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami nie jest w stanie podjac sie opieki nad psem z braku funduszy. Pies zostal odebrany wlascicielom z powodu nie sprawowania nalezytej opieki, doprowadzenia psa do stanu wycienczenia i zaglodzenia. Wlasciciele trzymali go na lancuchu. Pies ma 1,5 roku. Jak dotad nie zaobserwowano w nim zadnej agresji. Wrecz przeciwnie, jest typowym charakterologicznie przedstawicielem rasy. Nasza fundacja na dzien dzisiejszy nie moze sie zdecydowac na zabranie psa pod nasze skrzydla z powodu braku domu tymczasowego. Jak zglosi sie ktos do opieki nad psem, poczynimy kroki by jak najszybciej go zabrac. Obawiam sie brac kolejne bidy na hotel bo boje sie, ze podziela los zapomnianej Nuki, o ktorej malo kto pamieta. [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images26.fotosik.pl/290/d62e3bbd651e6d98.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images35.fotosik.pl/25/c5b8cf32ea610470.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images30.fotosik.pl/290/c949f20c347d11ba.jpg[/IMG][/URL] Zdjecie z interwencji [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images37.fotosik.pl/25/4b40551d3cfe07b7.jpg[/IMG][/URL] Wątek psiaka: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/zaglodzony-amstaff-ofiara-okrucienstwa-ze-strony-wlasciciela-koszmar-123864/[/URL]
-
[Fundacja AST] Wątek zbiorczy - prosimy o pomoc finansową
doddy replied to doddy's topic in Już w nowym domu
W dniu wczorajszym dostalismy sygnal od radomskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzetami o zaglodzonym amstaffie, ktory zostal w drodze interwencji zabrany wlascicielom. Pies mial trafic do schroniska, jednak jego stan na to nie pozwalal. Pies zostal przewieziony do szpitala dla zwierzat w Radomsku, gdzie przebywala niedawno nasza Tesla. Obecnie jego zyciu nie zagraza niebezpieczenstwo, jednak wisi nad nim wizja schroniska. Pies na dzien dzisiejszy wymaga opieki w postaci kilku posilkow, rozlozonych na raty, co w schronisku nie jest po prostu mozliwe z przyczyn technicznych. Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami nie jest w stanie podjac sie opieki nad psem z braku funduszy. Pies zostal odebrany wlascicielom z powodu nie sprawowania nalezytej opieki, doprowadzenia psa do stanu wycienczenia i zaglodzenia. Wlasciciele trzymali go na lancuchu. Pies ma 1,5 roku. Jak dotad nie zaobserwowano w nim zadnej agresji. Wrecz przeciwnie, jest typowym charakterologicznie przedstawicielem rasy. Nasza fundacja na dzien dzisiejszy nie moze sie zdecydowac na zabranie psa pod nasze skrzydla z powodu braku domu tymczasowego. Jak zglosi sie ktos do opieki nad psem, poczynimy kroki by jak najszybciej go zabrac. Obawiam sie brac kolejne bidy na hotel bo boje sie, ze podziela los zapomnianej Nuki, o ktorej malo kto pamieta. [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images26.fotosik.pl/290/d62e3bbd651e6d98.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images35.fotosik.pl/25/c5b8cf32ea610470.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images30.fotosik.pl/290/c949f20c347d11ba.jpg[/IMG][/URL] Zdjecie z interwencji [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images37.fotosik.pl/25/4b40551d3cfe07b7.jpg[/IMG][/URL] Wątek psiaka: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/zaglodzony-amstaff-ofiara-okrucienstwa-ze-strony-wlasciciela-koszmar-123864/[/URL] -
W dniu wczorajszym dostalismy sygnal od radomskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzetami o zaglodzonym amstaffie, ktory zostal w drodze interwencji zabrany wlascicielom. Pies mial trafic do schroniska, jednak jego stan na to nie pozwalal. Pies zostal przewieziony do szpitala dla zwierzat w Radomsku, gdzie przebywala niedawno nasza Tesla. Obecnie jego zyciu nie zagraza niebezpieczenstwo, jednak wisi nad nim wizja schroniska. Pies na dzien dzisiejszy wymaga opieki w postaci kilku posilkow, rozlozonych na raty, co w schronisku nie jest po prostu mozliwe z przyczyn technicznych. Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami nie jest w stanie podjac sie opieki nad psem z braku funduszy. Pies zostal odebrany wlascicielom z powodu nie sprawowania nalezytej opieki, doprowadzenia psa do stanu wycienczenia i zaglodzenia. Wlasciciele trzymali go na lancuchu. Pies ma 1,5 roku. Jak dotad nie zaobserwowano w nim zadnej agresji. Wrecz przeciwnie, jest typowym charakterologicznie przedstawicielem rasy. Nasza fundacja na dzien dzisiejszy nie moze sie zdecydowac na zabranie psa pod nasze skrzydla z powodu braku domu tymczasowego. Jak zglosi sie ktos do opieki nad psem, poczynimy kroki by jak najszybciej go zabrac. Obawiam sie brac kolejne bidy na hotel bo boje sie, ze podziela los zapomnianej Nuki, o ktorej malo kto pamieta. [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images26.fotosik.pl/290/d62e3bbd651e6d98.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images35.fotosik.pl/25/c5b8cf32ea610470.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images30.fotosik.pl/290/c949f20c347d11ba.jpg[/IMG][/URL] Zdjecie z interwencji [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images37.fotosik.pl/25/4b40551d3cfe07b7.jpg[/IMG][/URL]
-
Doddy dziś miła jest to zezwala. Ale za karę macie pomóc w akcji z Łodzią :loveu:
-
Suka, czy maciora? Pitbullowa ofiara rozmnażacza. Już w nowym domu! :)
doddy replied to Greven's topic in Już w nowym domu
My czytamy większość wątków bullowatych ale jak nie mamy nic do powiedzenia to po prostu nie piszemy. ;) -
Suka, czy maciora? Pitbullowa ofiara rozmnażacza. Już w nowym domu! :)
doddy replied to Greven's topic in Już w nowym domu
Ale psy są depozytem, czyli w kwesti prawa - nie są do adopcji. Takie informacje dostałam na ostatnie pytanie odnośnie kwestii tych psów. To że są szukane domy dla tych psów to inna kwestia. Jeśli jednak właściciel zrobi zrzut z naszej strony o adopcji suni i przedstawi w sądzie - to ma dowód, że fundacje postępują bezprawnie. Na portalach ogłoszeniowych to nieco inna kwestia - zawsze można powiedzieć, że widocznie ktoś zamieścił ogłoszenie. Ja moge zamieścić ogłoszenie - żaden problem. ;) Jednak jasno będą podane dane suni. -
Suka, czy maciora? Pitbullowa ofiara rozmnażacza. Już w nowym domu! :)
doddy replied to Greven's topic in Już w nowym domu
Możemy to napisać ale przecież i tak musimy napisać czyjś numer telefonu tj. fundacji Sandry bo oni opiekują się sunią, bądź Pogotowia i Straży dla Zwierząt. Nasza strona jest jako pierwsza odwiedzana w przypadku szukania amstaffów, więc nie jestem pewna, czy dobrym posunięciem będzie zamieszczanie na niej apelu o adopcję tej suni. Na stronie jest jedynie wzmianka o likwidacji pseudohodowli. Celowo nie zamieszczamy informacji o adopcji tych psów. -
Suka, czy maciora? Pitbullowa ofiara rozmnażacza. Już w nowym domu! :)
doddy replied to Greven's topic in Już w nowym domu
[quote name='sleepingbyday']ale umieścić na stronie to może może?[/quote] Możemy zamieścić ogłoszenie na stronie ale taki wpis ukazał się dziś na forum astów: [quote name='"Jenny19"']Pitbullfanka usuń namiary na Sandrę ,jeśli jest ktoś chętny to podawaj je na priv.Z pewnych względów lepiej nie ujawniać gdzie przebywa obecnie sunia( chodzi o byłego właściciela).[/quote] Dając ogłoszenie ujawnimy gdzie jest sunia, podamy namiary, dodatkowo będzie w dziale "Psy do adopcji". O ile nam wiadomo od Grzegorza psy są nadal depozytem. -
Suka, czy maciora? Pitbullowa ofiara rozmnażacza. Już w nowym domu! :)
doddy replied to Greven's topic in Już w nowym domu
[quote name='agaga21']wysłałam prośbę o pomoc do użytkownika doddy-z AST. mam nadzieję że coś się ruszy. wczoraj przyszło mi do głowy coś...może to smieszne ale można by na noc do budy wkładać Mamci ze 2 termofory z gorącą wodą...trochę by się ogrzała! taki termofor zawinięty w ręcznik czy kocyk naprawdę długo trzyma temperaturę![/quote] Jeżeli pitbull jest odpowiednio przygotowywany do zimy - dostaje wcześniej karmę na zimę, ma dobrze przygotowaną budę to sobie poradzi w zimowych warunkach. Większość hodowli pitów w PL trzyma psy w budach w zimie. Może po prostu skontaktujcie się z jakąś dobrą hodowlą i zapytajcie jak przygotować się do zimy. Ewentualnie hotel. Oby tylko nie ten, który Geven załatwiła Sevenkowi, bo suni już grzybica i stado pcheł nie jest potrzebne. Może na koncie Pogotowia i Straży dla Zwierząt zostały fundusze z tej akcji i uda się przy pomocy fundacji Sandry utrzymać w lepszych warunkach. -
Suka, czy maciora? Pitbullowa ofiara rozmnażacza. Już w nowym domu! :)
doddy replied to Greven's topic in Już w nowym domu
Niestety nasza fundacja nie jest w stanie pomóc suni na dzień dzisiejszy. -
Sunia w typie molosa - teraz koczuje na stałe w dt!
doddy replied to andzia69's topic in Już w nowym domu
Chipa nie było? -
Tomi - biały Bulek Trzyłapek z rodowodem znalazł swój dom !!!
doddy replied to ediiiii's topic in Już w nowym domu
Najpierw się tnie jaja a później szuka domu. :diabloti: