Jump to content
Dogomania

doddy

Members
  • Posts

    16511
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by doddy

  1. Było by super!!!
  2. Jeśli się zastanawiacie to wnioskuję, że jest jakiś haczyk. :p Czyżby np. cena była różna? Podajcie koszty u Megii.
  3. No to Aida chyba może pakować swoje zabawki? Jest 250zł. 50zl się przez miesiąc uzbiera ;)
  4. No to nie ma co, musisz ją adoptować. :shiny:
  5. Z Martą warto by było się skontaktować chociażby po to aby zadzwoniła do właścicieli. Oni pewnie mają Marty stary numer, który mam i ja, a który jest nieaktualny. Istnieje prawdopodobieństwo, że jak Hera się zgubiła to dzwonili do niej ale się nie dodzwonili. Malwi, szukałam w necie, ale nic nie znalazłam.
  6. Jestem. :diabloti: Niestety jestem ostatnio zapracowana co skutkuje brakiem czasu na pisanie. Jako Fundacja możemy pomóc suchą karmą (nie jakąś rewelacyjną, ale zawsze to może obniży koszty hotelowania). Czy DT wystawia faktury? Abyśmy mogli przekazać jakiekolwiek fundusze musimy mieć fakturkę na każdą złotówkę. Tym bardziej że właśnie jesteśmy po kontroli z US z donosu. :evil_lol: Możemy pomóc ogłaszać sunię. I np. możemy wspomóc transportem jeśli będzie trzeba. Możemy też umieścić na stronce fundacji apel o fundusze. Tylko ktoś musiałby mi podesłać gotowy tekst, bo nie bardzo mam czas aby coś samemu sklecić.
  7. Fibi, zrób lepsze zdjęcia asteczce. Może udałoby się ruszyć f. astów do pomocy.
  8. Ciotki, a któraś z Was nie ma za dużo czasu aby pomóc nam w ogłaszaniu potworków? Adopcje stoją a kolejne psiaki czekają na zabranie m.in. sunia w ciąży. :placz: Ja nie mam ostatnio czasu i strasznie zawalam ogłoszenia. :-(
  9. Anita, ona rzeczywiście podobna do Mańki! :crazyeye: Tylko trochę więcej w niej Heńka niż asta. :evil_lol: Dziś jedziemy do potworków na chwilę w odwiedzinki. :multi:
  10. Dzięki ciotki jak zwykle za bazarki i pamięć o nas. Wasza pomoc jest niezwykle cenna! Tymczasem wieści Arvenkowe. [B]ARVENKA SZUKA DT, BO NIE MA SENSU ABY SIEDZIAŁA BIDULKA W HOTELIKU. [/B]Dwa dni zajęła nauka aby oduczyć Arvenkę załatwiania się w domu. Po 2 pierwszych dniach, niespodzianki już się nie powtórzyły. Arvenka grzecznie zostaje w kojcu. Nie szczeka, nie piszczy zostawiana sama. Arvenka ma ADHD. :evil_lol: Podobno jest skoczna, szybka i naładowana energią. Niestety ma straszy pociąg do jedzenia, a nawet śmieci. Pilnuje miski przed innymi psami (z ludźmi nie ma problemu). Gdy nie ma miski, dobrze dogaduje się z psami, ale jej zabawy są bardzo brutalne - domek z yorkami odpada. :p Widać, że Arvenka psem miejskim nie była i hałas miasta ją przeraża. Tu jednak musi nadrobić braki w socjalu.
  11. Ogromnie Wam dziękuję, że jak zawsze pomagacie, tym bardziej w obecnym - trudnym okresie z uwagi na ilość potrzebujących psiaków! Tymczasem napiszę co u Malinki vel Pigi. Byliśmy u dr stomatolog dziś rano. Swoją drogą, mieszkamy dosłownie o jeden numer budynku od lecznicy, a mamy do niej spacerkiem pół godziny... idealna numeracja... nie ma co. Pani doktor nie przeraziła się tzn. powiedziała, że ma zęby co jest dużym sukcesem. :evil_lol: Dół zębów jest w miarę, zaś góra wymaga leczenia kanałowego w 2 zębach + skrobania kamienia w znieczuleniu. Do czasu aż Malinka nabierze formy i zniesie najpierw dobrze pierwszą narkozę (usuwanie guzów) dotąd dziąsła mamy przemywać płynem. Malinka jak zwykle hiper grzeczna. I godzinny spacer jej nie wykończył, wręcz przeciwnie. :p
  12. [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images48.fotosik.pl/200/17bcc24f5d625b70.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images44.fotosik.pl/200/0ed104d87ddb5ab6.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images41.fotosik.pl/196/71404d5e835439e9.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images46.fotosik.pl/200/deeb5c610e99ddcf.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images49.fotosik.pl/200/dbae8f08ef5cca45.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images41.fotosik.pl/196/97fd566e65eeedb8.jpg[/IMG][/URL] [quote name='"mirabelka"']TakZojcia jest u nas juz trochę przechrzciliśmy ja na Toya poniewaz z powodów osobistych zoja mi zle się kojarzy ,Jestem z niej zadowolona mam nadzieje że ona u nas też ,jest takim psem jakiego szukałam nie mam z nią żadnych kłopotów ,trochę ciągnie na smyczy ale pracujemy nad tym ,jest grzeczna nie ucieka spuszczana ze smyczy wraca na komendę ,w domu gdy jest wybiegana śpi w klatce spokojnie koty już się do niej przyzwyczaiły ,ona do nich też .Uwielbiam ją wieczorami gdy wskakuje do mnie na kanapę i przytula się tym cielskiem a potem idzie w nogi i śpi spokojnie całą noc nie zwracając nawet uwagi na biegające w około stado kotów .Jest naprawdę kochana chociaż czasem daje w kość -no i wreszcie mam pretekst do długich spacerów wieczorem . Dodam tylko że na wypadzie nad morze zachowywała się bez zarzutów w aucie super na plaży super i w ogóle super super :D wieczorem dołącze zdjęcia[/quote]
  13. [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/92/1924b38480963c0d.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/92/0b3e8e2bf5f19250.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images6.fotosik.pl/533/1340418018e94c25.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/92/e2bb0ed26491f0d3.jpg[/IMG][/URL]
  14. [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/92/20d7fedb74fafc05.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/92/bba119a9670a92db.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/92/1059199baa5593c1.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/92/e1863da4ec529f46.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images6.fotosik.pl/533/24e24f599d32b52c.jpg[/IMG][/URL]
  15. Zrobiłam superaśnemu Ciapkowi kilka zdjęć, ale nie ręczę za efekt jaki Wy oglądacie. :lol: Niestety mam popsutą kartę graficzną i zdjęcia obrabiałam "na czuja". [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/92/74c63ccd5840503a.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/92/9e0fd5db87522c28.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images6.fotosik.pl/533/39adeeaad13a9060.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/92/6aab0f84c401e0ae.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/92/be90dcc455707f63.jpg[/IMG][/URL]
  16. Znamy tylko ciotkę Alicję z Rybnika. :eviltong:
  17. [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images6.fotosik.pl/533/6979f20469282d0d.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images6.fotosik.pl/533/8290d77fa8de3428.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images6.fotosik.pl/533/bfa35b577b4b8dd8.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images6.fotosik.pl/533/0d879f7f1d073248.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/92/cd462155c4326bcd.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/92/18f2c8825c093ff5.jpg[/IMG][/URL]
  18. Byliśmy u Zelduchy w odwiedzinach. Zelda zaadaptowała się super w nowych warunkach. Jest radosna, świetnie aportuje, łapie fajny kontakt. Jak na razie nie brudzi w kojcu, nie szczeka, grzecznie zostaje sama. Guz w uchu niestety mocno się rozrósł od czasu jak ją wcześniej widzieliśmy i Zelducha trzepie uszami. Ważne jednak, że sama Zelda czuje szczęśliwa na swój psi sposób. [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images6.fotosik.pl/533/6ec3f9085175de24.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images6.fotosik.pl/533/7453a0547a9a8f50.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/92/a77bef6ef3a3bcf9.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/92/a68b7d1ddfc508ff.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images6.fotosik.pl/533/fb7c5ea853d19187.jpg[/IMG][/URL]
  19. [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/92/caa981dd08ce82fb.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/92/83d2942d26abbb8e.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/92/c2698b74c5c407db.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/92/810c95427d62afd6.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/92/964c28feff023ce1.jpg[/IMG][/URL]
  20. [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images6.fotosik.pl/533/6f7d81973ca300db.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images6.fotosik.pl/533/053060505afcd8dc.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/92/c0b10352b0f7b4e1.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/92/d240492e08db355b.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images6.fotosik.pl/533/ebe1f5ff32663a4a.jpg[/IMG][/URL]
  21. Kajetan, ja mam ten komfort, że jak wychodzę z domu to mam pole. :eviltong:
  22. Najśmieszniejsze jest, że Maciek (będący z Maliną na zdjęciach) to idealny posiadacz bullterriera. Mówi do niej np. "Malinko, uważaj w drzwiach balkonowych jest szyba, żebyś sobie nic nie zrobiła". :biggrina:
  23. Wczoraj Fetunia była u nas w odwiedzinach. :) Ślicznie lalunia wygląda. Ma teraz fajną wagę, więc proporcjonalnie i ładnie wygląda. Jest dużo żywsza i jej widok cieszy oko. Ponieważ jednak nie chcieliśmy jej stresować, została na chwilę w aucie. I co... I się najadła rybami, które Maciek dostał od rodziców. :diabloti: Dziś zawitała więc do weta, po receptę to po raz, a po dwa na wszelki wypadek, gdyby ryby okazały się "ciężkostrawne". Niestety było już ciemno, więc zdjęć nie ma.
  24. Ja jeszcze dopiszę inny sposób nauki, bądź np. uzupełniający do powyższego. My mamy dość często psiaki w domach, które trafiają ze schronisk i siusiają w mieszkaniach, więc na nas ciąży nauka. Napiszę więc sposób (nie będący absolutnie żadnym odkryciem), ale sposobem, który po prostu się sprawdza. Psiaka wyprowadzamy o stałych porach, dość często 4-5 razy dziennie. Rano, wychodzimy dosłownie w piżamie z psiakiem tak aby po długim spaniu nie rozbudził się w domu, bo nasisia. Na spacerze jak pies się załatwi chwalimy go, ten pies który umie się bawić i lubi kontakt z człowiekiem ma dosłownie 20-30s zabawy, aby mieć jeszcze lepszą nagrodę. Po załatwieniu potrzeb przez psiaka od razu wracamy do domu, aby pies załapał, że spacer służy do załatwiania się a nie do godzinnego chodzenia. Wracamy do domu, coś tam robimy, karmimy psiaki, po karmieniu krótki spacer. I tak samo rytuał chwalenia za siusiu na dworze. Wracamy, coś tam robimy, potem np. bawimy się z psiakiem, albo np. pies śpi już kilka godzin - wyprowadzamy go na spacer. Znowu chwalimy jeśli się załatwi. Wieczorny spacer tak samo. Tak naprawdę ten sposób jest dokładnie taki jak przy szczeniaczkach. Co najważniejsze - sprawdza się. :) Nie wiem czy coś to Wam pomoże, jednym pewnie tak, innym pewnie nie, ale jak wiadomo psy jak i ludzie są różni i różne metody nauki lepiej przyswajają.
×
×
  • Create New...