-
Posts
13134 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Flaire
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='niedzwiedzica']Fajnie,że Ares wrócił do domu,zastanawiam się tylko, co z jego tatuażem ??? Bo musiał go miec, domyślam się,że w pachwinie,bo Koka, tez Primowska suka własnie tam ma i to dość czytelny. A ten psiak jest od niej jakies 3 lata młodszy, bo pamiętam jego rodzeństwo z wystaw i znam inna sukę,tez z Primy, wytatopwana w pachwinie. Dlatego pytałam Flaire, czy wet sprawdzał i tam. Czemu nie zauważył tatuażu ????[/quote]niedzwiedzica, sprawdzał i nie znalazł. Gdy Ares był oddawany właścicielce, ta właścicielka wspomniała, że on ma tatuaż, więc osoba oddająca (żona mojego weta - też wet) kazała sobie pokazać ten rzekomy tatuaż. No i we dwie z właścicielką szukały go (w pachwinie) dosyć długo, aż znalazły szarą plamę, wyglądającą jak przybrudzona skóra. To podobno były pozostałości po tatuażu. Mnie to w sumie nie dziwi, bo, jak już pisałam, Api też nie ma praktycznie tatuaża. Ona co prawda nie z Primy, ale tatuowana - myślę - przez tę samą osobę. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='borsaf']Wychodzi na to, ze to wujek Regona:lol: Matka młodego jest Prima Aspiracja:evil_lol:[/quote] No i również stryjaszek Pumeksa (czy też Lotara) Keiry - tam tatusiem jest Prima Atrybut. Tylko Keira jakoś zniknęła. :-( [quote name='coztego']Chyba nie tylko pani była pod wrażeniem :crazyeye: :lol: Chylę czoła przed Twoim geniuszem :smile:[/quote]coztego, sama sobie czasem imponuję! :evil_lol: ;) -
[quote name='Ali26762']Heyka :) Lubi ktoś sałatkę śledziową?[/quote] Ja! BARDZO!!!
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Problemem jest tylko brak bazy danych o chipach. Np Marmurowa swoich chipowań nigdzie nie zgłosiła.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote] Jakaś baza podobno jest i mój wet do niej zgłasza... W każdym razie musiałam podpisywać jakieś na to pozwolenie. Ja nie wiem, czy realne jest, że po czipie w Polsce ktoś znajdzie, że to ja jestem właścicielką psa. Natomiast po czipie na pewno mogę udowodnić, że jestem jego właścicielką, a to też coś... -
[quote name='marmara_19']o boszzzzzzzz, czemu go uspilas?przeciez to bylo do wyleczenia?[/quote] A ja się w sumie nie dziwię, chociaż szkoda mi pieska. Ale, jak pisałam wcześniej, [quote name='Flaire']Jakoś zupełnie nie rozumiem tego wątku... :niewiem:[/quote]
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Jura']Historia odnlezienie domu Autoryteta (ale to brzmi :cool1:) [/quote] Wołają na niego Ares. ;-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Jeszcze kilka słów o tym znalezionym piesku, który dzisiaj rano wrócił do właścicielki... A więc piesek to Prima AUTORYTET - a gdy mówiłam na wczorajszym trymparty, że wydaje mi się podobny do Misi, i że zgaduję, że jest z Primy i ma w rodowodzie Piccadilly STETSON'a, to miałam rację - STETSON to jego dziadek! :-) U niego w domciu jest teraz remont - ocieplają - i pies został przez przypadek wypuszczony. Obróżka z identyfikatorem zostały na półce... To kolejna przewaga czipa ;-) - zasugerowałam jego Pani, żeby psa zaczipować i podjęła temat - więc jest szansa, że to zrobią. Pani była pod wrażeniem, że poznałam po psie, kto jest jego fryzjerem :evil_lol: i w ogóle była bardzo wdzięczna. Szukali go, ale mijali sie ciągle ze znalazcami psa - jak w filmie. :shake: Teraz można tylko powiedzieć, wszystko dobre, co się dobrze kończy! -
[quote name='kolka_wet']Państwo przypomnieli sobie, że takie moczenie miało miejsce przed zabiegiem[/quote]kolka_wet, czy dobrze z tego rozumiem, że ponieważ Państwo to sobie przypomnieli, to ich zwierzę nie jest już przypadkiem nietrzymania moczu na skutek sterylizacji? I co za tym idzie, trudno się dziwić, że Twoje próby leczenia tego jako przypadek posterylkowego nietrzymania moczu nie zadziałały... Chociaż oczywiście Ty próbowałaś to leczyć w dobrej wierze na podstawie przekazanych Ci informacji...
-
czy są tu jakieś szkoty (prosimy zakladac oddzielne tematy!)??
Flaire replied to Murak's topic in Terier szkocki
[quote name='T.A.Scotties']Handlerzy wiedza do kogo jeżdzić...Hahaha:evil_lol: ...Tak samo jak u nas...;)[/quote]Nooo... Ja, jako znany handler ;) , oczywiście mam swoją listę. :cool3: Niestety, nie zawsze ma się wybór... -
czy są tu jakieś szkoty (prosimy zakladac oddzielne tematy!)??
Flaire replied to Murak's topic in Terier szkocki
[quote name='T.A.Scotties'] [I]nie masz znanego handlera, nie wygrywasz! [/I] [quote name='Wojenka'] dokładnie...:roll: :p[/quote][/quote] No to ewidentnie ja muszę być znanym handlerem :cool3: , bo swojego czasu sporo wygrywałam. :evil_lol: A tak na poważnie, jak masz super przygotowanego, doskonałego psa i dobrze go wystawisz - to wygrasz i bez handlera. A jak pies jest przeciętny, albo przygotowany po amatorsku, albe kiepsko wystawiony, to rzeczywiście znany handler może pomóc - albo przeszkodzić, zależnie od tego, czy dany sędzia go lubi, czy nie. ;-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Gosia_i_Luka']A to ja z nią mam rozmawiać, czy podziwiać? :p[/quote]Gosiu, jak udałoby się Ci z nią pogadać, to byłabym Ci wdzięczna! :evil_lol: [quote name='Gozia_i_Luka']w Gdańsku też chipują między łopatkami.[/quote]No widzisz - a jak kiedyś o tym napisałam na Weterynarii, to mnie ostro poinformowano, że weterynarze mogą mieć z tego powodu przykrości, bo jest jakieś zalecenie inspektoratu, że ma być to robione gdzie indziej... :roll: (O ile pamiętam, osoba pisząca to była weterynarzem). Rzeczywiście, jest taki dokument, ale moje zrozumienie tego, co w nim jest napisane, to że z dwóch miejsc na czip sugerowano - a nie nakazywano - to z lewej strony szyi raczej niz między łopatkami. W każdym razie, moje sucze były czipowane w USA, więc mojemu wetowi nic z powodu miejsca czipowania na szczęście nie grozi! :evil_lol: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Jura'][B]Zach[/B], nie iwedziąłm, że chipy moga byc niebezpieczne.[/quote]Jura, ŻYCIE jest niebezpieczne! ;-) ALe to nie znaczy, że lepiej z niego zrezygnować! Moje psy mają czipy wszczepione między łopatki, co jest co prawda wbrew zaleceniom polskim (a może unijnym), ale jest to podobno miejsce, z którego czipowi trudniej się jest przemieścić. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Gosia_i_Luka']Czyli się w niej zakocham. :loveu:[/quote] A to chyba będzie zależało od tego, ile szarych komórek wymagasz od przedmiotów swoich uczuć! ;-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Anisha']A co, [B]Gosiu[/B], chcesz kupić czy sprzedać? :evil_lol: :lol:[/quote]Skubnąć ;-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Minio']Ale aż tak ? [/quote]Wiesz, nie wiem, co to znaczy "aż tak", ale jak 8-tygodniowy szczyl chrapie tak, że słychać go w sąsiednim pokoju - to robi wrażenie! :lol: [quote name='Minio']Na światowce prawie 21 000 psów. Będzie co oglądać .:lol: [/quote]Czyli JEDZIESZ? :multi: :multi: :multi: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Gosia_i_Luka']OOo, to z chęcią zobaczę szczeniurowatego szczeniaka erdelka. :cool3: A ma ciamajdowate ruchy i nieskoordynowane łapy? :loveu:[/quote] Na maksa! W słowach Pani Chwalibóg, która zdecydowała w Sopocie, że Lotka jest zbyt szczenięca na klasę szczeniąt - "jeszcze pląsa!" :evil_lol: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Minio']W życiu nie spodziewałam się ,że pies może aż tak głośno chrapać.....:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: [/quote]Lotka też chrapie - ma to od szczeniaka! :-o Jest moim pierwszym chrapiącym serdelkiem. Inne spały spokojnie - no chyba że im się coś śniło! :evil_lol: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Gosia_i_Luka']Flaire ;) o wygląd mi chodziło. [/quote] Gosia - mnie również! :cool3: -
kolka_wet - dzięki, dzięki, dzięki za dobre, profesjonalne informacje i rady! Jesteś SUPER!!!
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Anisha'][B]Flaire[/B], Ty chyba nie masz zaufania do ludzi... :cool3: Ja zakładam, że ktoś chce znalezionemu psu [B]pomóc[/B], a nie [B]zaszkodzić[/B]! :roll:[/quote]Ja miałam bardzo dużo zaufania do ludzi jak tu przyjechałam 5 lat temu. Ale od tego czasu nasłuchałam się tyle historii - z wiarygodnych źródeł - że masz rację, już nie ufam, że ktoś mojego psa nie ukradnie. Poza tym, gdy spotykam obcych na ulicy, to niemal w 50% przypadków to, co ich najbardziej interesuje odnośnie moich psów, to ile taki pies kosztuje. :roll: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Gosia_i_Luka']erdelki strasznie szybko poważnieją... [/quote]Gosia, jak będziesz na światówce, to się przekonasz, że nie wszystkie... :roll: Póki co, Minio, nikit1 i aga_o mogą potwierdzić... -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Minio']Biorę się , nawet z gorączką :mad: Tylko jak uzyskać taką drugą połówką doopki :crazyeye:[/quote]O tak: skub, skub, skub... ;-) -
czy są tu jakieś szkoty (prosimy zakladac oddzielne tematy!)??
Flaire replied to Murak's topic in Terier szkocki
[quote name='dorota07']gdzie na dogo umieścić ogłoszenie o oddaniu rocznego bernardyna z powodów rodzinnych tylko w dobre ręce?[/quote] N Psach w Potrzebie jest odpowiedni dział, ale najpierw upewnij się, że pies jest do ODdania, a nie do SPRZEdania. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Anisha']Identyfikator ma tylko jedną przewagę nad czipem - każdy może przeczytać numer telefonu na nim podany i prawie każdy ma telefon żeby pod ten numer zadzwonić mając nawet tylko minutę czasu[/quote]A czip ma tylko jedną przewagę nad identyfikatorem - nie jest łatwy do usunięcia, co w przypadku np. kradzieży psów rasowych jest istotne. [quote name='Anisha']A oczywiście najlepiej jest jak pies ma i jedno i drugie. :lol:[/quote]I tu się zgadzamy - moje psy tak właśnie mają. -
[quote name='Kardusia']Wycałuj swoją Livkę ode mnie - całe jej podwozie i nadwozie, i kółeczka też. [/quote] O tak! Brzunio różowiutki wycałuj koniecznie!!!