-
Posts
13134 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Flaire
-
[quote name='wacia']i jeszcze co do stwierdzenia Flaire ,,znowu musimy to wałkować ,,przeczytałam od początku zały wątek i jest duzo informacji o producentach itp. i sie z tym zgadzam ale nic nie ma na temat ,,sytuacji epidemiologicznej środowiska i stosowanych programów szczepień[/quote]W tym wątku rzeczywiście nie, ale to nie jest jedyny wątek na ten temat, Wyżej wymienione prace naukowe (do których linki były już podawane na dogo w innych wątkach) mówią i o tym. Ale najważniejsze jest to, że opublikowane badania typu "challange" wykazują, że po szczepieniu szczepionką typu ML, odporność na nosówkę i parvo u dorosłych psów utrzymuje się na co najmniej 7 lat, a prawdopodobnie na całe życie. I z tego powodu, sytuacja epidemiologiczna środowiska nie ma wpływu na zelecenia szczepienia co trzy lata. [quote name='wacia']teraz po 10 latach tłumaczenia właścicielom jak ważne są szczepienie spotykamy nosówke sporadycznie a parwo od 10 lat nie było[/quote]No i SUPER! Odwaliliście tym kawał dobrej roboty. Chociaż, jak się okazuje, najważniejsze żeby zlikwidować te choroby była seria szczenięca i pierwsze "dorosłe" szczepienie każdego psa. Te dalsze, coroczne, pewnie przyczyniły się niewiele do zaobserwowanej poprawy sytuacji.
-
[quote name='wacia']szczepienia przeciwko wściekliznie -decyzja o szczepieniu nalezy do lek.wet. (kiedy ją powtarzać)jeżeli pies jest przewlekle chory to nie szczepi sie go co roku bo nie ma takiej potrzeby no a zaszczepiony musi byc[/quote]"nie ma takiej potrzeby, a zaszczepiony musi być"? Co to znaczy????? :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: [quote name='wacia']tak jak zaznaczyłaś bo wymaga tego ustawa[/quote]Czyli nie ważne jest, jak długo działa szczepionka, bo o częstotliwości szczepienia decyduje ustawa. :roll: [quote name='wacia']Co do szczepionki Fort Dodge to jest to nazwa producenta i mały cytat z ulotki do serii szczepionek Duramune Puppyshot 5,6,10 -zalecane jest szczepienie przypominające w 12 miesięcznych odstępach ......[/quote]Nie, nie "w 12 miesięcznych odstępach", tylko JEDNO szczepienie przypominające po 12 miesiącach (po serii "puppy", czyli szczenięcej), a potem co 3 lata. [quote name='wacia']i kolejna rzecz -szczepionki nie są szkodliwe i nie wiem skąd takie informacje ??[/quote]Z coraz większej ilości badań, których wyniki są ogłaszane na międzynarodowcyh konferencjach i publikowane w renomowanych zagranicznych fachowych magazynach. "Szkodliwe" to może zbyt mocno powiedziane (z wyjątkiem niektórych szczepień u kotów - ale to zupełnie inna bajka); chodzi głównie o możliwe skutki uboczne. Ale głównie chodzi o to, że po prostu nie ma potrzeby szczepić co roku, bo nowe badania wykazują, że szczepienie DHPPi szczepionką ML podane rocznemu psu zapewne starcza mu na całe życie - i środowisko nie ma z tym nic wspólnego. Obecne rekomendacje producentów Fort Dodge i Nobivac, jak również najważniejszych amerykańskich organizacji weterynaryjnych zalecają szczepienia tymi szczepionkami co trzy lata (po serii szczenięcej i i jednym "przypominającym" szczepieniu po 12 miesiącach). [quote name='wacia']Co do zródła informacji z których korzystam... ostatnie to chyba wykłady prof.Lechowskiego z Warszawy na temat profilaktyka i choroby wirusowe psów i kotów-drukowane w Weterynarii po dyplomie[/quote]To chyba czas poczytać żródła trzoszkę bardziej współczesne. ;-)
-
:: FiGa ::, a tak na oko ile waży piesek tego pana? Albo: na jakiej wysokości ma grzbiet (np. w stosunku do kolana tego pana)?
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']kierują się w życiu regułą trzech F- Food, Fight & [B]Female[/B]. [/quote]To chyba wersja ugrzeczniona - zgaduję, że w oryginale brzmiało to inaczej. ;-) A z drugiej strony, nigdy nie myślałam, że laby sa specjalnie skore do bijatyk! Natomiast to trzecie F zdecydowanie zauważyłam - u nas na placu jest lab, który Lotce nie daje spokoju. Trzeba go na siłe z niej zrywać, co nie jest łatwe, bo on silny jest i łapie ją mocno przednimi łapami. A właścicelka stoi i sie przygląda... :roll: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
A ja właśnie skończyłam odkudłaczanie Misi. Pod tym futrem kryła się całkiem ładnego kształtu suka! :evil_lol: Teraz się zastanawiam, czy w ramach świątecznych porządków jeszcze jej nie wykąpać. Tropikalnym szamponem z papają. :-) Teraz troszkę sobie odpocznę, a potem idę zalewać karpia galaretą i takie tam... -
Foksterier krótkowłosy (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to Carianna's topic in Foksterier
[quote name='Petra_']Flaire..podbudowana będę dzwonić i umawiać Łatkę. Wetka zapewniała, że Garncarz czyni cuda z przypadkami prawie niemożliwymi do leczenia.:roll: Łaciu, szykuj się zatem..[/quote] Ale poza tym, jest też bardzo miły, wesoły i przyjazny! -
Foksterier krótkowłosy (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to Carianna's topic in Foksterier
[quote name='Petra_']wetka wysłała mnie do Garncarza..tak,że po Świetach czeka nas wizyta..mam nadzieję,że oczko wreszcie wyleczymy...[/quote]Lotka właśnie wczoraj miała przez doktora Garncarza usuwane krzywo rosnące rzęsy i mige Ci powiedzieć, że wizyta u niego to przyjemność! :-) -
[quote name='Mokka']No to moi drodzy, dziś do domu wracamy nowym wózkiem - Land Rover Freelander kolor zielony tonga - perłowy :lol: .[/quote]Cie, cie... Oby się dobrze sprawował! :evil_lol: [quote name='Mokka']Flaire - przy odbiorze dają kwiaty i wino, więc kolejna flaszka w zapasie :loveu: .[/quote]Hmmm... Będę musiała o tym z kimś pogadać... Ja przy odbiorze mojego 11-letniego Mondeo NIC nie dostałam! :shake: :bigcry:
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
A ja właśnie sobie wróciłam z wyjątkowo udanych zakupów!!!:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: Musiałam kupić troszkę jedzenia i oczywiście bałam się, że we wszystkich sklepach będą się działy rzeczy straszne, nie mówiąc już o korkach na dojazdach... :roll: Więc wymyśliłam sobie, że podjadę autobusem do nowootwartego sklepu, w którym niedawno byłam, i który mi się podobał, a świecił pustkami. No i udało się! Sklep bardzo dobrze zaopatrzony, wszystko kupiłam z karpiem włącznie, w kolejce nie musiałam stać, nieopodal była apteka, gdzie wykupiłam locine kropelki do ślepiów i jeszcze sklep zoologiczny, gdzie kupiłam ostatnie prezenty dla moich suń i Figara, jamiora, u którego spędzimy Wigilię. :-) A więc teraz biorę się za pichcenie i ubieranie choinki, a jutro dokończę trymować Misię i w drogę! Na pewno jeszcze nie tu raz zajrzę, ale wszyscy już składają życzenia, więc ja też. Nie mam żadnej pięknej kartki, ale moje życzenia są nie mniej szczere - wszystkim nam życzę zgodnych i pogodnych, miłych, OPTYMISTYCZNYCH świąt - w końcu takie mają być święta Bożego Narodzenia - spędzonych w rodzinnym cieple z najbliższymi. -
czy są tu jakieś szkoty (prosimy zakladac oddzielne tematy!)??
Flaire replied to Murak's topic in Terier szkocki
[quote name='Wojenka']:loveu: :loveu: :loveu: Sama siebie zadziwiam!Nie sądziłam,że tak lubię uszczęśliwiać ludzi skromnymi,acz z serca płynącymi podarkami :loveu: :loveu: :loveu: ![/quote] A ja już dawno o tym wiem! I nie zapominam! :-) :loveu: :calus: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Flaire']trzeba jeszcze tylko kilka osób zaprosić[SIZE=1] [/SIZE][/quote]Oczywiście dogomaniaków tu obecnych serdecznie zapraszam! :-) Mokka obiecuje, że będzie duzo wina! :-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Mokka']:roll: Wieczorem, po pracy?[/quote] No, tak myślałam. A co Ty, przed południem chcesz pić? :roll: Więc co Ty na czwartek? aga_o już jest za, trzeba jeszcze tylko kilka osób zaprosić, winka dokupić i będzie git! :-) [SIZE=1]A jak nie masz co robić w drugi dzień Świąt, to my się chętnie na spacerek względnie szkolonk wprosimy! :evil_lol: [/SIZE] -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Mokka']No to zawiadom dziewuchy - imprezka u Flaire w drugi dzień Świąt. Będzie dużo wina :evil_lol:[/quote] Mokka, ja w drugi dzień Świąt nie dam rady... :shake: Przed wyjazdem nie dam rady zakupić żadnych wiktuałów ani dodatkowego wina... Może w czwartek? -
[quote name='BEBE']Wrócilismy od weta-jest już ok -temperatura spadła,pije,interesuje się jedzeniem /ale nie swoim:evil_lol: / humorek o wiele lepszy.W siuśkach nie ma krzyształków więc to zwykłe zapalenie pęcherza:multi: .Od teraz leczenie domowe antybiotyk w tabletkach,urosept i na miesiąc karma lecznicza typu "urinary" . Bardzo się cieszę ,że sprawdził się najbardziej optymistyczny scenariusz.[/quote] Oh, no to super!!! A nie pisałam, żeby się nie martwić na zapas? ;-)
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
A więc tak: Locia już po zabiegu. Doktor Garncarz (jak i jego dwie pomocniczki) jest bardzo miły i wesoły i pozwolił mi popatrzyć w mikroskop na dłuuuuuugie Locine rzęsy. Podobno tak długie rzęsy to rzadkość - więc doktor je obfocił dla potomności :-). Locia jest troszkę przymulona, ale czuje się dobrze i dziękuje za kciukasy. Za miesiąc idziemy na kontrole i mamy nadzieję, że nic już nie odrośnie. :diabloti: [quote name='Mokka']Flaire, na długo wyjeżdżasz? Właśnie dostałam 3-litrową butlę wina i tak gooopio samotrzeć wszystko... :lol:[/quote]Mokka, ja wyjeżdżam dopiero jutro...... I chyba tylko na dwa dni - wrócę na pewno w pierwszy dzień świąt. A tak w ogóle to myślę, że może by się przydała u mnie jakaś imprezka? My we dwie 3 litrów nie obrobimy, natomiast dla PATI i agi_o to trzebaby jeszcze drugą taką butelkę co najmniej dokupić... :evil_lol: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='niedzwiedzica'][COLOR=darkorange]ps. Ja z Misiołkiem nie tylko imienniczki jestesmy, urodziny tez prawie wspólnie obchodzimy :evil_lol:, bo moje były 18 , czyli 4 dni wczesniej ;)[/COLOR][/quote] No to my również składamy Ci serdeczne urodzinowe życzenia, a Misia prosi, żeby Cię spytać, czy jesteś od niej starsza, czy młodsza. ;-) -
[quote name='Mokka']A nic mi nie wiadomo, coby zaczęli sprzedawać samochody w pakiecie z prawem jazdy :evil_lol: .[/quote] Masz rację, z tego co słyszałam, za prawko trzeba osobno uiścić! :evil_lol:
-
[quote name='Mokka']Kochana, ale to było z miesiąc temu! Ile można mysleć :evil_lol: . [/quote]No nie tak długo, ale można myśleć albo na tak, albo na nie ;-)
-
[quote name='Mokka']:multi: Twoja skleroza przewyższa moją :evil_lol: . Pomyśl dobrze, przypomnij sobie. Nie podobał Ci się za bardzo, to nic nie mówię, że już go prawie mamy ;) .[/quote] Nie, kochana, to to ja doskonale pamiętam, tylko Ty mi mówiłaś, że o tym MYŚLICIE, nie że już zdecydowaliście, czy że kredytu odmówili, bo kart kredytowych nie spłacasz. :evil_lol: Ale teraz przynajmniej wcale się nie dziwię, że macie z nim tyle problemów - co prawda troszkę wcześniej niż ja zapowiadałam ;) :evil_lol: .
-
Mokka, czuje się obrażona :eviltong: , że mi nic nie mówiłaś o nowym autku! :shake: A stare sprzedajecie? A jeśli chodzi o rejestrację, to ja tez dzisiaj miałam rejestrować i też się nie udało. A więc po pierwsze, to polecam rejestrację on-line, potem co prawda i tak trzeba się stawić w urzędzie, ale na umówioną godzinę i wszystko już na Ciebie czeka. Ale mnie się nie udało na tę umówioną dzisiaj godzinę stawić, bo mój "nowy" samochód jest tak "nowy", że mu przyrdzewiała jedna ze śróbek, przymocowująca (w stary, przestarzały sposób) starą tablicę rejestracyjną, którą muszę zwrócić, aby dostać nową - i nijak ani ja, ani Pan z obsługi technicznej mojego budynku nie mogliśmy jej odkręcić. Teraz na nią coś popsikam i spróbuję znowu. ALe umówiony termin w biurze rejestracji przepadł. :-(
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Najukochańsza moja Misiuniu! W dniu Twoich szóstych urodzin, życzę Ci duuużo słonecznych plam do wylegiwania się, problemów szkoleniowych do rozwiązywania, tuneli i krzaczorów do przebijania się i przede wszystkim - duuuużo smakołyków! Jesteś moim naj naj najukochańszym pieseniem! P.S. Jeszcze Ci życzę, żeby Lotka Ci za bardzo nie dokuczała - tylko tyle, ile chcesz! ;-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
A ja proszę o kciukasy dogomaniackie jutro ok. 11:15. Lotce odrosły krzywe rzęski, oczko znów zaczęło cieknąć i jutro doktor Garncarz będzie te rzęsy "wymrażał". -
[quote name='jovanna']pieka, gotuja, sprzataja, albo spia :lol:[/quote] Albo lecą z psami na siusiu... :cool3:
-
No ja miałam nadzieję, że BEBE naisze coś, jak z Demciem... Jak poszło USG? BEBE, sorry, że nie mogłam się z Tobą spotkać, ale byłam umówiona, a wróciłam za późno, żeby zadzwonić. :-( Napisz, jak Wam poszło.
-
BEBE, ja bym radziła jednak chyba metrem... Wysiadasz albo na staji Wierzbno i idziesz Alejami troszkę dalej, albo na stacji Wilanowska i idzesz wstecz. Ja bym się chętnie z Tobą spotkała i poznała wreszcie Demcia, ale niestety jestem na tę godzinę umówiona z przyjaciółmi... :-(